Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Powerslave View Post
    Je li krenula? Bas sam prije neki naisao na preporuke nedje na fb-u i vidis u medjuvremenu zaboravih da provjerim. Cini mi se da je dobar dio sniman nedje u Hrvatskoj.

    Edit: e vidi mene kretena napusenog. Lijepo pise 29. mart
    Scouser mi reče malopre da je pogledao prvu epizodu, tako da verovatno ima na torentima.

    Ja ipak čekam TV premijeru.
    I LOVE HOUSE MUSIC!!

    Comment


    • Originally posted by z0La View Post
      Još jedna serija po knjizi koju ću pratiti....

      U pitanju je Den Simons, tako da ne treba pitati da li je knjiga kvalitet ili ne.

      AMC HD - 29. mart u 22:00.

      The Terror


      p.s. Još kad bi dočekali da ekranizuju i Hiperion...
      Knjiga je fantasticna. Kako je lik opisao tu sumornu atmosferu imao sam osecaj kao da sam tamo u tom ledu.

      Nikako ne vih voleo da ekranizuju Hiperion iz straha da ce usrati knjigu totalno. Ne mogu oni napraviti Srajka sablasnim koliko sam ga ja u svojoj glavi kreirao.

      Voleo bih da ekranizuju Zaduzbinu od Asimova. Nolan ce navodno raditi ali sve je to jos uvek tanko.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Isto ne bi volio Hyperion niko da dira Nema tog majstora koji to moze vjerno ekranizovati.

        A jedva cekam ovaj Terror da krene. Bice to sve napucano i skupo jer vidim da je Ridley Scott umijesan

        Comment


        • Hiperion je u planu, ko zna na sta ce to da lici Mada smo dobro prosli, ranije su planirali da obe knjige spakuju u jedan film, ovako ce imati vremena da sve prikazu.
          Last edited by s_hyperion; 27-03-18, 02:19.

          Comment


          • Originally posted by Indigo View Post
            Nikako ne vih voleo da ekranizuju Hiperion iz straha da ce usrati knjigu totalno. Ne mogu oni napraviti Srajka sablasnim koliko sam ga ja u svojoj glavi kreirao.

            Voleo bih da ekranizuju Zaduzbinu od Asimova. Nolan ce navodno raditi ali sve je to jos uvek tanko.
            Znaš kako, u meni se cepaju dve strane. Jedna razmišlja isto kao ti i Slejv, ali druga bi ipak volela da vidi na ekranu neke stvari.

            Mnoštvo svetova za početak - Božji Gaj, Maui Kovenant pa i sam Hiperion i sve u njemu.

            Voleo bih da vidim i Drvo bola, Bikure, Monetu, Mejnu Gledston i još mnogo mnogo toga.

            Što se tiče straha da će upropastiti knjigu, mislim da za to mogu da strahuju samo ljudi koji nisu pročitali knjigu. Oni koji će prvo da vide Šrajka na ekranu, a tek posle da čitaju.
            A mi nemamo brigu, jer smo već u glavi zamislili kako to sve izgleda, i nema šanse da neko to promeni.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Ma samo je bitno da se tog prihvati ozbiljna kuca sa dobrim budzetom, npr HBO ili Netflix bi verovatno napravili dobar posao, e sad kod filma bi bilo vise mogucnosti da zbrzaju i upropaste pricu ali se svakako nadam ekranizaciji ovih sjajnih knjiga.
              sigpic

              Comment


              • Pa znamo da se SyFy prihvatio Hiperiona, tako da ja nemam neke nade, pogotovo sto njihov budzet nece biti dovoljan da to izgleda kako treba.
                Last edited by s_hyperion; 27-03-18, 13:21.

                Comment


                • Allo, Allo - idealan za ubijanje vremena na poslu
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Originally posted by kronostime View Post
                    Allo, Allo - idealan za ubijanje vremena na poslu
                    Eee kad sam ja to gledao ima mnogo mnogo godina, kad sam bio mlad. Monsije Alfons, to i Fawlty Towers

                    Comment


                    • Originally posted by zdravkelja View Post
                      Pa znamo da se SyFy prihvatio Hiperiona, tako da ja nemam neke nade, pogotovo sto njihov budzet nece biti dovoljan da to izgleda kako treba.
                      Nisam znao ali se apsolutno slazem, bas steta sto su se oni uhvatili ovako zahtevnog projekta.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by zdravkelja View Post
                        Pa znamo da se SyFy prihvatio Hiperiona, tako da ja nemam neke nade, pogotovo sto njihov budzet nece biti dovoljan da to izgleda kako treba.
                        Očekivao sam neko ozbiljnije ime iza ovoga. Ipak je velika knjiga u pitanju...

                        Ne bi valjalo da serija ostane nedorečena zbog para. Onda bolje i da je ne prave...
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Tu ce najveci problem lokacije da budu, treba docarati 6-7 drasticno razlicitih okruzenja + Proterane + Srajka. Trebace i mnogo CGI-ja za neke stvari, a gledajuci sta su uradili sa Expanse-om, tesko ce to ispasti kako treba. Toliko prilika da se us*re stvar
                          HBO bi bio idealan, ali veliki budzet za nesto sto nije ni priblizno popularno kao GoT ipak nije realno ocekivati.
                          Last edited by s_hyperion; 27-03-18, 18:52.

                          Comment


                          • Ja sam siguran da je prije nastanka serije, Hyperion bio popularniji od Martinovih knjiga. Stavise, te njegove knjige su bile svjetlosnim godinama iza Tocka Vremena napr... o LOTR i da ne pricam. To je tek pocelo da se prodaje kad su se svi nalozili na seriju.

                            Comment




                            • jos nesto malo vise od 24 sata do izlaska nove sezone

                              Comment


                              • Prati li neko Stranger things?

                                Ovo druga sezona je baš moćna. Ja sam pri kraju, još jedna-dve epizode. Krenula je onako sporije, ali evo sad se već tempo dosta ubrzao. Mislim da mi je i odgovaralo što je krenulo sporije.

                                Ne znam, veći utisak na mene ostavila druga sezona nego prva. Videću na kraju da li će biti tako.
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X