Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ostalo mi jos pola sata da zavrsim Karbon. Skoro svi koji su citali knjigu pisu na netu da su se autori serije bas udaljili od knjige i da je generalno serija bas mlaka adaptacija iste.

    Meni je serija, uz sve mane, bas legla. Ne znam da li se planiraju nastavci, ne znam ni da li je Morgan pisao neke nastavke ili je zamisljena kao mini serija. Mozda i uzmem knjigu nekad da procitam, da nadgradim Kovaceve avanture.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Erik View Post
      Ostalo mi jos pola sata da zavrsim Karbon. Skoro svi koji su citali knjigu pisu na netu da su se autori serije bas udaljili od knjige i da je generalno serija bas mlaka adaptacija iste.

      Meni je serija, uz sve mane, bas legla. Ne znam da li se planiraju nastavci, ne znam ni da li je Morgan pisao neke nastavke ili je zamisljena kao mini serija. Mozda i uzmem knjigu nekad da procitam, da nadgradim Kovaceve avanture.
      I meni je serija legla, bice jos tri sezone ako se dobro secam, ali verovatno drugi glumac jer je Takeshi odbacio onaj sleev.

      Comment


      • Ako se dobro sećam, druga knjiga je Slomljeni anđeli i totalno je drugačija priča u odnosu na prvu knjigu.

        Nisam još počeo da gledam seriju, a baš mi se gleda.
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Mozda je sam kraj malo...klise, da kazem, ali mi to nije smetalo na celu seriju.

          Steta, ona Rajkerova kosuljica je fantasticna .

          Moracu da procitam i knjigu obavezno, skroz me je setting zaintrigirao.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Skinuo sam Altered Carbon, imam i knjigu, kad je završim počeću sa gledanjem, kapiram da ne bi valjalo obrnuto.
            Sinoć dovršio prvu sezonu

            Knjigu čitao odavno, taman ću da obnovim gradivo.
            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

            Comment


            • Originally posted by z0La View Post
              Ne, ne, prvo knjiga definitivno. Uvek je bolje znati šta se dešava unapred u seriji nego u knjizi.

              Retko kad serija može da prenese osećaj isto kao knjiga, tako da ćeš izgubiti onu draž koju knjiga ima.
              Pricali smo vec o tome I slozili se, definitivno uvek knjiga pre adaptacije. Ali sam ja u Digitalni ugljenik uleteo bez predznanja (shame on me!), pa sam, cim sam zavrsio seriju poceo sa knjigom. Tako da mi je sad to fino leglo, jer ima razlike (da ne idem u spojler), pa zamisljam Takesija u tim novim situacijama
              Fina serija; mogla je da bude epska, ali je generalno ok.
              "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

              Comment


              • Nazalost slazem se sa Karkosom. Potencijal vrhunski, vizuelno skoro pa savrsena, dobra atmosfera, ali slabija egzekucija.

                Ali i pored svega toga dopala mi se jako.
                sigpic

                Comment


                • Generalno, fali sajberpanka na televiziji i u filmovima - posle rimejka Ghost in the shell i novog Blade Runnera, ovo je tek treci uradak u poslednju godinu-dve u tom podzanru koga ja mogu da se setim. Fino bi legla Deus Ex ekranizacija
                  "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                  Comment


                  • Ne znam koliko Deus Ex (pricam o originalu) ima potencijal za seriju, koliko ima potencijala za fluidni zaplet a da se ne narusi atmosfera i prica. Mislim da.bi KotOR mnogo bolje legao kao serija ili Mas Efekt.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ih, kako da ne, samo sto to vec prelazi u neki drugi zanr. Deus Ex vise kao film, da. Setice se Netfliks Mass Effecta, trenutno udara na nostalgiju, pa kad to izmuze, onda ce da se baci na igrice
                      "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                      Comment


                      • Mas Efekt, ali samo sa zenskim Sepikom dolazi u obzir
                        sigpic

                        Comment


                        • Dobro je to sto Altered Carbon nije podlegao trendovima danasnjeg Holivuda i tako nas namamio u jednu danas vrlo cestu zamku. Turicu u spojler, ako nekog interesuje:

                          Spoiler
                          Kad zena "dobije" kosuljicu muskarca, ona je i dalje zena, jer je jedino um vazan. Znaci, ona nije "trans" osoba. A s obzirom na trendove koje vladaju, lako su mogli da ubace u seriju same sex relashionship. I bas cenim sto nisu. Imali su cak i dobar izgovor ("pobogu, spolja jeste muskarac, ali je unutra zena"), ali su nas postedeli toga da nam, pod plastom "pitanja covekove egzistencije", uvale ono sto pokusavaju da nam uvale kad i gde stignu. Zato, ovoga puta, jedan plus za Netfliks.
                          "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                          Comment


                          • Mozda sam ranije i preporucivao ali ako neko nije gledao ovo remek delo, slobodno nek skine sve 3 sezone
                            Hannibal mi je u top 5 naj serija ikad.
                            I komotno mogu da kazem da je Mads Mikkelsen 10 x bolje prikazao Hanibala od Hopkinsa.
                            10/10
                            Druga sezona ove serije
                            "IMO, this show is a work of art and criminally under rated. The acting, the writing, and the cinematography are all top notch and the second season finale was one of the best episodes of television I've ever seen. If you're a fan of the books or movies or of psychological thrillers in general, give this a shot. You will not be disappointed."
                            Last edited by SerenaKyrgios; 23-02-18, 17:10.

                            Comment


                            • ....

                              Originally posted by Tarantula View Post
                              Jel Andrija crnogorac zamijenio Gordana Kičića u drugoj sezoni UMO?
                              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                              Comment


                              • Jeste

                                Comment

                                Working...
                                X