Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Da se ne lažemo ništa što nisam znao. Serija je svetski odradjena, ali nikad nisam ni mislio da je istorijski tačna jer znam da nije i znam Bjelu.

    Samo nastavak antisrpske propagande pored Kusturice koji je glavni propagator ciganisanja Srba. Kusturica je već značajno veći nivo. On nas prikazuje samo kao mentalčine. Krezave raspale odvratne.

    Ali Senke su top odradjene.

    Comment


    • Nisam slusala Samardzica, ali ne znam otkud vise ljudima prica da su Senke prepune istorijskih neistina? Ko je ikada tvrdio drugacije? Da ne pricam da ovo nije niti dokumentarac, niti neko biografsko delo, koji bi valjda trebalo da budu istiniti. Jos se u samom opisu zanra lepo kaze... istorijsko-FIKCIJSKI triler.

      U medjuvremenu, na sasvim drugom kraju ..

      Spoiler


      tt
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Ja sam i rekao da su Senke top odradjene. Sad to što su propagandni materijal, to je sasvim normalno za jednu komunističku zemlju u kakvoj živimo. Ja sam prenaporan za slušanje jer mislim da sam uvek u pravu, ali ako oko sporta grešim dosta ovde već malo teže pravim greške.

        To da li si naglasio da se radi ili ne radi o činjenicama je irelevantna stvar. Mnogi će i progutati priču jer nemaju elementarno obrazovanje i “smara” ih.

        Btw kad smo kod toga, Fajgelj je komentarisao stravičnu smrt deteta Srdjana Todorovića kroz Srpski film.
        Na stranu ta priča, neka je detetu laka crna zemlja, a Fajgelj je preterao, nije hrišćanski nasladjivati se.


        Interesuje me vaše mišljenje o “ Srpskom filmu”, samom nazivu filma i radnji i zašto baš takav naziv filma i da li mislite da bi smeo u SAD onakav film da nosi naziv Američki film?

        Mislim, lakše je izbeći diskusiju nego odgovoriti ionako nema šta pametno da se kaže. Ja bih im vrlo verovatno oduzeo državljanstvo. Tanka je nit izmedju liberalizma i retardizma, a mislim da se pod parolom liberalizma propagira upravo retardizam, degenerizam i moralni relativizam.

        Sergeju svaka čast, nema antisrpske uloge koju nije prihvatio. Od Arkana, do pre toga šutiranja trudnice u stomak. preko Stršljena i tako. Ali njemu ne zameram, on je samo naložena nadobudna pomoda koja je priučena i koja misli, da to što je čitao mnogo književnih dela, da mu to daje za pravo da komentariše politička dešavanja kao neki analitičar. Ne zna gde je šupalj, mada cenim što je opoziciono nastrojen.

        Comment


        • @ got - ma manite se polaganjem nade u Martina. Taj je sav kredibilitet izgubio godinama skacuci po nervima onih koji u njega veruju... a posle poslednje (dve) sezone serije, kreatori serije nude american fun for american audience... tako da je ovo jedna od najmocnijih stvari koja je brutalno zaklana zbog cvaraka i kavurme....

          Comment


          • Originally posted by Uroš View Post


            Da se ne lažemo ništa što nisam znao. Serija je svetski odradjena, ali nikad nisam ni mislio da je istorijski tačna jer znam da nije i znam Bjelu.

            Samo nastavak antisrpske propagande pored Kusturice koji je glavni propagator ciganisanja Srba. Kusturica je već značajno veći nivo. On nas prikazuje samo kao mentalčine. Krezave raspale odvratne.

            Ali Senke su top odradjene.
            Originally posted by Uroš View Post
            Ja sam i rekao da su Senke top odradjene. Sad to što su propagandni materijal, to je sasvim normalno za jednu komunističku zemlju u kakvoj živimo. Ja sam prenaporan za slušanje jer mislim da sam uvek u pravu, ali ako oko sporta grešim dosta ovde već malo teže pravim greške.

            To da li si naglasio da se radi ili ne radi o činjenicama je irelevantna stvar. Mnogi će i progutati priču jer nemaju elementarno obrazovanje i “smara” ih.

            Btw kad smo kod toga, Fajgelj je komentarisao stravičnu smrt deteta Srdjana Todorovića kroz Srpski film.
            Na stranu ta priča, neka je detetu laka crna zemlja, a Fajgelj je preterao, nije hrišćanski nasladjivati se.


            Interesuje me vaše mišljenje o “ Srpskom filmu”, samom nazivu filma i radnji i zašto baš takav naziv filma i da li mislite da bi smeo u SAD onakav film da nosi naziv Američki film?

            Mislim, lakše je izbeći diskusiju nego odgovoriti ionako nema šta pametno da se kaže. Ja bih im vrlo verovatno oduzeo državljanstvo. Tanka je nit izmedju liberalizma i retardizma, a mislim da se pod parolom liberalizma propagira upravo retardizam, degenerizam i moralni relativizam.

            Sergeju svaka čast, nema antisrpske uloge koju nije prihvatio. Od Arkana, do pre toga šutiranja trudnice u stomak. preko Stršljena i tako. Ali njemu ne zameram, on je samo naložena nadobudna pomoda koja je priučena i koja misli, da to što je čitao mnogo književnih dela, da mu to daje za pravo da komentariše politička dešavanja kao neki analitičar. Ne zna gde je šupalj, mada cenim što je opoziciono nastrojen.
            Urose, sinko, cenim da si prilicno mlad, ali ovakve dverjanske drljavine ti bas ne trebaju. Pusti se trazenja srpskih i antisrpskih uloga u domacim ostvarenjima - niti su Srbi sveci, niti su totalni djavoli i to je Bjelogrlic savrseno prikazao u Senkama. Ako cemo vec o toj temi - gore ponizenje su serije Radosa Bajica: seljaci su glupi, a Draza je duze picio do Ravne Gore nego sto je rat trajao, sto su stereotipi.
            Batali to, sinko, i prvo procitaj ponesto o svom narodu, recimo Slobodana Jovanovica http://digitalna.nb.rs/sf/NBS/Knjige...ana_Jovanovica
            pa da procaskamo o tome.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Fajgelj je neopevana debilčina.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Gost emisije "Intervju" bio je gospodin Miloslav Samardžić, istoričar i književnik.


                Милослав Самарџић је завршио економију, те никако не може бити историчар. Уз то, као осведочени фалсификатор и хронични манипулатор - логично - никада се није служио методологијом историјске науке/дисциплине, тако да он може бити само двоструки псеудоисторичар.

                Приде, дотични је творац легендарног јунака српске псеудоисторије, Лажног Калабића. Искрено се надам да ће наставити да ради на том пројекту.

                У дискусији са сваким историчарем, па и на реномираним форумима које посећују исти, бивао је разбијан као флаша.

                С обзиром на то да је дотични ангажован да ''тумачи'' радњу серије, добих жељу да погледам Сенке над Балканом.
                Last edited by Bogi; 06-01-18, 10:20.

                Comment


                • Htedoh i ja da opljujem ovog Samardzica nocas, pogotovu sto znam za njegov "rad"..al eto, promaklo nekako. Totalno irelevantna osoba, koja dobija poprilican medijski prostor odavno, a eto pojma nisam imala i da je samoproklamovani istoricar..

                  Inace ukoliko postoji jos uvek neko ko nije gledao aregentinskog dobitnika Oskara za najbolji strani film iz 2009. http://m.imdb.com/title/tt1305806/... daje se veceras na TOP kanalu u 21h.
                  P.S. Moj pisani deo potpisa govori valjda dovoljno u prilog

                  tt
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • To se lako da primetiti, ne zna da je Kominterna bila treća internacionala, dosta podataka ne zna, oko drugog svetskog rata priča neke stvari i pumpa...

                    Ali za VMRO, za kontekst serije, pa apsolutno je u pravu. Kao i za Ruse i ostalo, ne treba tu poznavanje istorije ko zna kakvo.

                    Comment


                    • Meni je žao što moj narod naseda na gluposti tipa da je Princip heroj, a on je terorista, da je Pašić bio legenda a klasičan profiter, Karadjordjevići idioti...Evo danas kada pitate nekoga za Šešelja 80% ljudi će vam reći kralj, a čovek ceo život radio protiv srpskih interesa jer pre svega nije ni Srbin. Osramotio gde je stigao.

                      Onaj zlotvor Kusturica pravi na Kustendorfu vatromet kako Princip ubija Ferdinanda... Tipičan bandit kao i Apis. Ma ova zemlja ne postoji od 1903, a Rusija od 1918. pa Sretenjski ustav ima savremenije elemente nego današnji, ima i odličan ustav za to vreme iz 1888. I ceo život spinuju za Karadjorjdeviće i komunjare, a ti isti Karadjordjevići su izdali svoje četnike.

                      A o prekrajanju istorije uz pomoć komunista nije ni vreme ni mesto.

                      Fajgelj je bolesan.

                      A Srpski film sramotan.

                      Comment


                      • Originally posted by Uroš View Post
                        Meni je žao što moj narod naseda na gluposti tipa da je Princip heroj, a on je terorista, da je Pašić bio legenda a klasičan profiter, Karadjordjevići idioti...Evo danas kada pitate nekoga za Šešelja 80% ljudi će vam reći kralj, a čovek ceo život radio protiv srpskih interesa jer pre svega nije ni Srbin. Osramotio gde je stigao.

                        Onaj zlotvor Kusturica pravi na Kustendorfu vatromet kako Princip ubija Ferdinanda... Tipičan bandit kao i Apis. Ma ova zemlja ne postoji od 1903, a Rusija od 1918. pa Sretenjski ustav ima savremenije elemente nego današnji, ima i odličan ustav za to vreme iz 1888. I ceo život spinuju za Karadjorjdeviće i komunjare, a ti isti Karadjordjevići su izdali svoje četnike.

                        A o prekrajanju istorije uz pomoć komunista nije ni vreme ni mesto.

                        Fajgelj je bolesan.

                        A Srpski film sramotan.
                        Toplo bih ti preporucio da procitas "Vladu Milana Obrenovica" od Slobodana Jovanovica, imas na linku koji sam ti postavio u odgovoru, i da se informises o nastanku visestranacja u Srba u XIX veku - naucices dosta i o uzrocima ovoga danas.
                        Izvinjavam se ostalima za offtopic.
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Биће прилике да одслушам шта је причао за ВМРО, али за беле Русе свакако не треба причати бајке. Међу њима је био велики број криминалаца, ратних злочинаца и убица. Официрски кадар је махом био онај који је издао, а не бранио руског Императора, од фебруара 1917. године па надаље. Да не причам о томе колико ће њих на овим просторима бити под хитлеровском командом, у оквиру РЗК, па све до рецимо официриа који су служили НДХ. Бело емигрантсско свештенство је чинило кор тзв. Хрватске православне цркве, основане под патронатом НДХ.

                          Друга је прича што се сад тамо неки ''бели'' романтизују...Проверићу како је приказан Врангел, такође опскурна личност...

                          Додуше, било је ту и светлих примера, али међу интелигенцијом. И то нема везе са серијом.

                          Comment


                          • Gledao neko?
                            Preporuka.
                            http://www.imdb.com/title/tt5753856/

                            Comment


                            • Originally posted by Uroš View Post
                              Meni je žao što moj narod naseda na gluposti tipa da je Princip heroj, a on je terorista, da je Pašić bio legenda a klasičan profiter, Karadjordjevići idioti...Evo danas kada pitate nekoga za Šešelja 80% ljudi će vam reći kralj, a čovek ceo život radio protiv srpskih interesa jer pre svega nije ni Srbin. Osramotio gde je stigao.

                              Onaj zlotvor Kusturica pravi na Kustendorfu vatromet kako Princip ubija Ferdinanda... Tipičan bandit kao i Apis. Ma ova zemlja ne postoji od 1903, a Rusija od 1918. pa Sretenjski ustav ima savremenije elemente nego današnji, ima i odličan ustav za to vreme iz 1888. I ceo život spinuju za Karadjorjdeviće i komunjare, a ti isti Karadjordjevići su izdali svoje četnike.

                              A o prekrajanju istorije uz pomoć komunista nije ni vreme ni mesto.

                              Fajgelj je bolesan.

                              A Srpski film sramotan.
                              По ком је основу Гаврило Принцип терориста?

                              Comment


                              • Originally posted by Bogi View Post
                                Биће прилике да одслушам шта је причао за ВМРО, али за беле Русе свакако не треба причати бајке. Међу њима је био велики број криминалаца, ратних злочинаца и убица. Официрски кадар је махом био онај који је издао, а не бранио руског Императора, од фебруара 1917. године па надаље. Да не причам о томе колико ће њих на овим просторима бити под хитлеровском командом, у оквиру РЗК, па све до рецимо официриа који су служили НДХ. Бело емигрантсско свештенство је чинило кор тзв. Хрватске православне цркве, основане под патронатом НДХ.

                                Друга је прича што се сад тамо неки ''бели'' романтизују...Проверићу како је приказан Врангел, такође опскурна личност...

                                Додуше, било је ту и светлих примера, али међу интелигенцијом. И то нема везе са серијом.
                                Znaš kada za njih ne znam, on ih predstavlja kao bezgrešne, ti ih kudiš, sve bez dokaza i jedan i drugi.

                                Za VMRO ima dokaza, za mnoge stvari meni bitne ima dokaza, a pogotovo najviše dokaza ima da je Bjelogrlić komunista, čovek to i ne krije, a još manje treba dokaza da se zna da živimo u komunističkom režimu.

                                Belim Rusima ne mogu suditi kad se nisam dohvatao literature, ne mislim da su bili svi kriminalci, ovako logikom, niti sam čitao koji je bio oficirski kadar. Mogu ti odgovoriti tek kad nadjem neku literaturu pa pročitam, ali čitam samo antikomunjarsko štivo, inače bih verovao u bajke. Dakle treba gledati i gde se čita.

                                Po tome što je ubio prestolonaslednika jedne monarhije. Po kom osnovu je heroj i ko kaže da je morao to da uradi? Vrlo dobro znam situaciju oko Bosne i Hercegovine, ali to nije jedino rešenje bilo a i nije bio zvaničan akt Beograda. Kao i prevrat 1903. da i to nije junačko delo?

                                Ja ovo ne pričam kao Milo Djukanović. On fantazira, njega bi pradjed ubiio na pravdi Boga kad bi video kako bulazni.
                                Last edited by Cassius Clay; 06-01-18, 10:47.

                                Comment

                                Working...
                                X