Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senke

    Da li jos neko mozda misli da

    Spoiler
    Djukic nije ubijen? Samo njegovu glavu nismo videli u I sezoni. Sa Avakumovicem i dzelatom je bio neki treci lik. Mozda ce njega da cuvaju do Kaludjera, kada ce kada on da mu sudi. Lupam.
    sigpic

    Comment


    • Spoiler
      Pljusnula je krv, jedino da su ga promasili.

      Comment


      • Originally posted by Erik View Post
        Senke

        Da li jos neko mozda misli da

        Spoiler
        Djukic nije ubijen? Samo njegovu glavu nismo videli u I sezoni. Sa Avakumovicem i dzelatom je bio neki treci lik. Mozda ce njega da cuvaju do Kaludjera, kada ce kada on da mu sudi. Lupam.
        Spoiler
        To je onaj grof, on je tu finansijer uglavnom tako da ne verujem. Meni nelogican potez ubijanje ovog dzelata, ako je vec kontala ova riba da vodi sektu, on je tu bio realno najjaci clan tako da joj i te kako treba. Cudi me na primer da Mustafa nije skontao da mu je Tane dao lazno koplje, hajde ovaj kapetan Rus i ne zna, cak ni ovi sektasi nisu skontali, a zaimsli koplje je kovao kafandzija.
        Takodje vrlo bitna scena je pred kraj kada zajedno sede krojac, Rus i nacelnik, moguce da ce oni u drugoj sezoni juriti Alimpija.
        Dreams are coming true.


        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

        Comment


        • Poceo gledati Dark i za sada mi je odlicna, preporuka svima kojima se svedela Stranger Things, uz to ova je dosta mracnija i ima neke jezive zvuke.

          Comment


          • Ja sam pesimista zbog Netflixa, predosecam da ce ova sezona Black Mirrora da bude slabija. Bacam u poslednjih godinu-dve ozbiljan hejt na Netflix, bas su mi postali omrazeni.

            Comment


            • Originally posted by Ves View Post
              Black Mirror? Ili ti pitaš za Peaky B?

              Serija je koncipirana tako da svaka epizoda ide potpuno nezavisno, al ono baš potpuna autonomija, drugi glumci i sve, priče nepovezane. Jedino ih tematika povezuje, odnosno serija upućuje na tamnu stranu moderne tehnologije, samog društva koje joj polako počinje robovati i čovjeka koji to nije u stanju percipirati. Futuristički je, ali sa pravom mjerom, gdje se stvari projektuju realno ,ne više od 10 godina u budućnost i svaki scenario je potpuno legitiman, sve se vrlo lako može zaista desiti.

              edit: Spomenuo sam je jer ide na Netflix-u, tj. dobiješ čitavu sezonu odmah pa gledaj kad i koliko želiš.
              Ne, ne za PB, znam za njih čak sam i počela da ih gledam

              Zanimljivo da imam čekiran BM da pogledam, ali ko će više sve to da popamti.. ne sećam se često ni ovih što sam gledala, moram više krugova prisećanja da imam

              Originally posted by Erik View Post
              Zanimljivo jer je Bikovic bio prvi pik da glumi Pletikosica, ali bas zbog te famozne Rusije je i odbio jer nije mogao da uklopi kalendar.

              Kada ga je Bikovic "odbio" Bjela je ulogu dao Kuzmanovicu. U seriji je trebao i Manda da glumi ali kada je umro, njegov lik je skroz izbrisan. Neke njegove replike je dobio Niski, tj Samolov.

              Da, voli Bjela da radi manje-više sa istim krugom ljudi... to je valjda i normalno...a tako mi žao Mande
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by Erik View Post
                Senke

                Da li jos neko mozda misli da

                Spoiler
                Djukic nije ubijen? Samo njegovu glavu nismo videli u I sezoni. Sa Avakumovicem i dzelatom je bio neki treci lik. Mozda ce njega da cuvaju do Kaludjera, kada ce kada on da mu sudi. Lupam.
                Originally posted by Scouser View Post
                Spoiler
                Pljusnula je krv, jedino da su ga promasili.
                Originally posted by bice View Post
                Spoiler
                To je onaj grof, on je tu finansijer uglavnom tako da ne verujem. Meni nelogican potez ubijanje ovog dzelata, ako je vec kontala ova riba da vodi sektu, on je tu bio realno najjaci clan tako da joj i te kako treba. Cudi me na primer da Mustafa nije skontao da mu je Tane dao lazno koplje, hajde ovaj kapetan Rus i ne zna, cak ni ovi sektasi nisu skontali, a zaimsli koplje je kovao kafandzija.
                Takodje vrlo bitna scena je pred kraj kada zajedno sede krojac, Rus i nacelnik, moguce da ce oni u drugoj sezoni juriti Alimpija.
                Sto se koplja tice, niko ga sem sacice ljudi oko Taneta nije ni video, tako da niko sa sigurnoscu ne moze da tvrdi kako ono izgleda, tako da me ne cudi da su svi progutali mamac. Uostalom, i samo originalno koplje je sporedno. Poenta je da bilo koje koplje moze da postane mocan artefakt, samo ako dovoljno ljudi veruje u to.
                Inace, ne znam da li je Tane svestan da ga je Maja izigrala, kao sto je izigrala sve oko sebe? Skinula glavu doktoru, ubila Mahtu, grofa ubedila da je koplje u Becu original, preuzela organizaciju. Niko u njenoj okolini nije vise siguran.
                Da izjavim i ja nesto za TV...
                Spoiler
                Definitivno je cudna egzekucija Vojina Djukica. I ja sam razmisljao juce ujutru o tome. Jedina situacija u kojoj nismo videli glavu ni telo. Bjela to sigurno ne bi slucajno tako ostavio. Sta znam. Iskustvo me uci da je svako ziv dok mu ne prikazu les.
                Inace, nadao sam se da ce na kraju finala Krojac da uzme meru Alimpiju. Ali su Mirica ocigledno sacuvali za nastavak. Ostalo je otvoreno puno prica za naredne sezone. Mislim da se Krojac udruzio sa Rusima i da su oni preuzeli crno trziste turskog opijuma. Makedonski Alimpije drzi u saci.
                Last edited by Carcosa; 26-12-17, 11:44.
                "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                Comment


                • Ali kako svi znaju da je Djukic mrtav?

                  tt
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Jel gleda neko Mindhunter? Da li počinjati?
                    sigpic

                    Comment


                    • Meni su ostale dve epizode. Erik je odgledao skoro baš, reče da će nešto da napiše, nije stigao valjda.
                      Ne znam šta da ti kažem... malo sam zbunjena... ide uzlaznom putanjom, a onda slede neka čudna dešavanja i priče, da ne kažem naivne.
                      Nisu mi se svi utisci slegli, nisam ni završila na kraju, mada kao i da ne žurim baš ali nije nešto zbog čega bih se kajala i da nisam odgledala, iskreno.. kao da mi nije legla sasvim.
                      Ali recimo muzika je sjajna
                      No, kada je završim ovih dana, malo ću detaljnije.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by Heartbreak View Post
                        Jel gleda neko Mindhunter? Da li počinjati?
                        Ako ti se svidja Zodiac i ovo ce.
                        Nelose, moze se pogledati.
                        sigpic

                        Comment


                        • Da, da, apsolutno može da se gleda. Ima ljudi na kraju koji su oduševljeni.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • A kada nema ljudi koji su na kraju necim odusevljeni?

                            Comment


                            • Jel? Nisam nešto stekla takav utisak da ne govorim da to pod "ljudi" u kritici sedme umetnosti podrazumevam samo one znalce ili u čiji sud verujem
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                samo one znalce ili u čiji sud verujem
                                Drugim rečima Laki21, sa njegovim ukusom se poklapam u 99,9% slučajeva [emoji6]
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X