Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Jezdiću su našli original ulogu ne mora brat da glumi. Od Bode Tajsona preko Pendule do Crnog Gruje, do lika u Čitulji za Eskobara sve jedan isti tip glume, ali radi to odlično.

    Comment


    • Otprilike su svima pogodili uloge - Jezdic, Marko Zivic, Boda Ninkovic, Lausevic, Dugalic... Cak i Kicic, koji je, smatram odigrao jednu jedinu vrhunsku rolu, koju nece ponoviti (Kengur), mislim da ce biti dobar.
      sigpic

      Comment


      • Kasnim koji mjesec, ali sta bih sad. Kako vam se dopada druga sezona Preachera? Meni je dosta bolja od prve.

        Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока

        Comment


        • Originally posted by Erik View Post
          Kolika je klasa Lausevic, ako je neko slucajno zaboravio.
          Klasa nad klasama. Glumcina. Kako sam se odusevio kada sam saznao da ce i on biti deo serije (jos se poodavno o tome pricalo - pisalo).
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Da, da i Marku Živiću su odabrali sjajnu ulogu. Mala gnjida bio mi sa bivšom devojkom. Odvratna pojava.

            Comment


            • Originally posted by Uroš View Post
              Da, da i Marku Živiću su odabrali sjajnu ulogu. Mala gnjida bio mi sa bivšom devojkom. Odvratna pojava.
              Ovo bolje brisi.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Inace jedna od scena koja me je najvise dotakla u Senkama je kada Lausevic kaze Dugalicu "Posveticu zivot da te unistim", a ovaj mu odgovara "Zivot? Koji zivot? Nemas ti vise zivot."

                Na vise nivoa scena koja bas udara i ne znam bas koliki je nivo mazohizma bio potreban Bjelogrlicu i ostalim scenaristima da te recenice neko izgovori bas Zarku...
                sigpic

                Comment


                • Senke 1x5
                  Ovo za Legiju su ukrali iz Mass Effect 2
                  Salu na stranu, filer epizoda, otprilike nesto sto je ocekivano za sredinu sezone. Najzanimljivije scene sa Lausevicem. Lausevic, Jezdic, Timotijevic i Dugalic su mi do sada najbolji u seriji. Sto se Jezdica tice, jeste on cesto glumio neke siledzije, ali je ovo ipak mnogo mracnija, ozbiljnija i opskurnija uloga od prethodnih. Ima malo Hardija iz Tabua u njemu.Zanima me sta ce biti sa onom prostitutkom (da je nece onaj iz drustva Tule mozda zrtvovati?), i gde je njeno dete sa Djordjem Karadjordjevicem.
                  "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                  Comment


                  • Senke nad Balkanom deluju kao ok serija tog zanra. Uzet je prototip Brusvilisovskog inspektora koji ne postoju sefa, na ivici otkaza i zena koja ga je napustila, deluje da serija ima jak i budzet. Istorijskih netacnosti ima dosta i o tome bi nam trebalo vremena ali prosto serija i nije radjena kao klasicno istorijska. Tacne su afere za generala Zivkovica , za princa Djordja koji je bio proglasen ludim da bi Aleksandar nasledio presto inace Djordje je bio sjajan matematicar i dobar drug sa Mikom Alasom, bio je zatvoren do rata a onda su ga Nemci oslobodili i nudili da bude njihova marioneta sto je Djordje odbio i bio do kraja u kucnom pritvoru , kada su dosli oslobodioci dao je svoj automobil generalu Peki Dapcevicu. Beli Rusi su doneli dosta dobrog nasoj zemlji , pocev od kulture pa velikog broja profesora itd ali za vreme rata su osnovali Ruski zastitni korpus i saradjivali sa okupatorom. Serija ce kako sam video imati tri sezone i bice zanimljivo videti kako ce biti obradjena druga koja ce se baviti i atentatom u Marseju.

                    Comment


                    • Drug Valter odmah o Peki Dapčeviću

                      Naša sudnina je zapečaćena 1903. Sa Obrenovića koji su flertovali sa jezuitima za interese Srbije do masonskih Karadjordjevića. Do Tita. Pukne me tuga kad posmatram sa ove istorijske tačke, ali nije se moglo ništa. Pogadja ova serija u srce kad se pogledaju akteri, stanje stvari, i kad se danas vidi situacija.

                      Da su znali da će ih stići crvena pošast, regres ekonomski i degradacija naroda, umrli bi svi od muke tih godina.


                      Miloš Obrenović i Mihailo Obrenović, donekle i Milan, su jedini bili dostojni ove zemlje. Šta bih dao za 5 dana u 1861. i 5 1888. čisto malo da udahnem talase slobode, i 1910. da svratim do Crne Gore da popričam sa braćom. Nek neko napravi tu vremensku mašinu.

                      Comment


                      • Originally posted by Uroš View Post
                        Drug Valter odmah o Peki Dapčeviću

                        Naša sudnina je zapečaćena 1903. Sa Obrenovića koji su flertovali sa jezuitima za interese Srbije do masonskih Karadjordjevića. Do Tita. Pukne me tuga kad posmatram sa ove istorijske tačke, ali nije se moglo ništa. Pogadja ova serija u srce kad se pogledaju akteri, stanje stvari, i kad se danas vidi situacija.

                        Da su znali da će ih stići crvena pošast, regres ekonomski i degradacija naroda, umrli bi svi od muke tih godina.


                        Miloš Obrenović i Mihailo Obrenović, donekle i Milan, su jedini bili dostojni ove zemlje. Šta bih dao za 5 dana u 1861. i 5 1888. čisto malo da udahnem talase slobode, i 1910. da svratim do Crne Gore da popričam sa braćom. Nek neko napravi tu vremensku mašinu.
                        Амин. Иначе се слажем, 27.3. и долазак 1945. црвених су два погубна догађаја по ову напаћену земљу. Као и одлука Александра о формирању заједничке државе. Жао ми је што нисмо ништа научили из целе наше историје и по свим приликама ћемо је једном поновити.

                        Comment


                        • Originally posted by Uroš View Post
                          Drug Valter odmah o Peki Dapčeviću
                          Sto fali Peku,oslobodioc Beograda.Velika licnost.

                          Comment


                          • Originally posted by Uroš View Post
                            Drug Valter odmah o Peki Dapčeviću

                            Naša sudnina je zapečaćena 1903. Sa Obrenovića koji su flertovali sa jezuitima za interese Srbije do masonskih Karadjordjevića. Do Tita. Pukne me tuga kad posmatram sa ove istorijske tačke, ali nije se moglo ništa. Pogadja ova serija u srce kad se pogledaju akteri, stanje stvari, i kad se danas vidi situacija.

                            Da su znali da će ih stići crvena pošast, regres ekonomski i degradacija naroda, umrli bi svi od muke tih godina.


                            Miloš Obrenović i Mihailo Obrenović, donekle i Milan, su jedini bili dostojni ove zemlje. Šta bih dao za 5 dana u 1861. i 5 1888. čisto malo da udahnem talase slobode, i 1910. da svratim do Crne Gore da popričam sa braćom. Nek neko napravi tu vremensku mašinu.
                            Pa Milos da, veliki vladar i covek koji je odlicno znao ovdasnji karakter ljudi, kako je ono govorio pametann covek nikad se ne odrice tri stvari, zene, puske i vlasti. Mihajlo je imao sansu, obrazovan, pametan sjajne ideje ali ako ces tako i on je imao jugoslovenske ideje jos tad ali nazalost ubijen je , Milan ne, vrlo los vladar koji je katastrofalno gresio u spoljnoj politici i koji je zestoko porazen od Bugara kod SLivnice. Sad dolazak crvenih, hm to je dosta siroka tema ali posto je filmska predlazem film Red , Crveni, Vorena Bitija o Dzonu Ridu najvecem americkom komunisti i novinaru koji je jedno vreme proveo ovde i belezio o strahotama prvog svetskog rata.

                            Comment


                            • Originally posted by Победа View Post
                              Амин. Иначе се слажем, 27.3. и долазак 1945. црвених су два погубна догађаја по ову напаћену земљу. Као и одлука Александра о формирању заједничке државе. Жао ми је што нисмо ништа научили из целе наше историје и по свим приликама ћемо је једном поновити.
                              A sta je bilo pogubno to 1945, ne razumem bas, mislis da je bolje da su ostali okupatori i one nedicevske sluge. Samo se kod nas rehabilituju takvi ljudi dok u Francuskoj ime Petena je bilo zabranjeno dekretom, ali daleka tema. Pogledaj holandski film crna beleznica, bice ti dosta jasno toga da li je bolje da 1945 nisu dosli crveni a ostali fasisti.
                              Last edited by VLADIMIR PERIC VALTER; 21-11-17, 23:59.

                              Comment


                              • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                                A sta je bilo pogubno to 1945, ne razumem bas, mislis da je bolje da su ostali okupatori i one nedicevske sluge. Samo se kod nas rehabilituju takvi ljudi dok u Francuskoj ime Petena je bilo zabranjeno dekretom, ali daleka tema. Pogledaj holandski film crna beleznica, bice ti dosta jasno toga da li je bolje da 1945 nisu dosli crveni a ostali fasisti.
                                Одговорићу ти на причаоници, да не спамујемо ову тему.

                                Comment

                                Working...
                                X