Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eto pregledah i ja ovo sto je izaslo od GoT-a.

    Spoiler
    Jon je veliki majstor, al pocelo me je ozbiljno smarati zadnje 2 epizode jedva dogledah, al dobro kraj ove zadnje je bio interesantan i pitanje je sta sada za plavusu
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Spoiler


      Tyrion style
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Sjajan tekst o pogubljenosti GOT-a.

        http://www.vice.com/rs/read/nepodnos...-prestolovanja

        Comment


        • Spoiler
          Sve stoji, sinoc sam odgledao ove 3 epizode i gadno se razocarao. Koliko su odstupili to nije zdravo, ode Maloprstic na Sever sa sve Sansom, a Brijena i Podrik ih jos prate, pa onda Dzejmi i Bron u Dorni !!! A Tirionov deo uproscen do bola, mislim ne znam sta vise da mislim. A tek o desavanjima na zidu i da ne govorim i o Dzonovom izbru za 998 Lorda Zapovednika nocne straze, koja je to tek komedija ...
          Odgledacu nije da necu, ali razocaran svakako jesam.


          Ali je najgora stvar koju su mogli da urade vec uradjena. Uproscena radnja do bola, kao da teski retardi gledaju pa da mogu da pohvataju sve.... A mozda i gledaju, ali ako se na takvu publiku najvise baziraju onda nisu nista bolji od njih...
          Da ne pominjem raznorazne istorijsko-geografske nelogicnosti koje se kao neprimetno provlace kroz skoro svaku epizodu.
          Spoiler
          Najvise me na primer iznerviralo kada Brijena i Podrik odluce da OBIDJU Kejlinov sanac!!?!??! Stani a sta? Kuda rodjaci??? Kroz mocvare Ridovih???? Pa u zivotu ne bi izasli, jedino da se vrate nesto juznije pa uzmu brod pa ili zapadno oko Gvozdenih ostrva ili istocno prema Belim Sidristima. Ali nesto mi govori da ce onako iskusno konjima kroz neke sumice obilaziti. Ili Dzanken u kuci Crnog i Belog ... Znas kako kaze pevac sofronije: "Bolje da ne gledam, mozda i jesam unutra!?"
          Last edited by Sandugp; 15-04-15, 18:22.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Šandu brat nam se skroz razočarao u GOT
            sigpic

            #PRAVDA ZA BRAĆU

            Comment


            • Razumem ga potpuno. Sva sreca pa ne gledam seriju, inace bih isto reagovao na osnovu ovoga sto je postovao. Nisam ni mislio da ce biti preslikana knjiga, ali toliko odstupanja....
              Ne znam jel to nagovestavaju da 6. sezonu nece skoro uopste pratiti knjigu...?!
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Pa brate, razumem ja da mora da odstupa jedno od drugog (serija od njige) ali ovoliko? Gubi se totalno smisao. Ali ni to nije toliko bitno koliko su ta odstupanja nelogicna i glupavo odradjena... Tu je glavni problem. Nesto sam razmisljao i sve vise pocinjem da verujem da ce kraj serijala biti totalno drugaciji u seriji u odnosu na pisani format. Sto bi mozda i bilo zanimljivo, mada s obzirom kako su im odstupanja debilna, tesko da ce biti

                Jer pazi za nekoga ko je detaljno prostudirao Martinov svet, ovo moze da izgleda samo smesno. Kao da ovi producenti nemaju nikakvu predstavu gde se sta nalazi, koliko je tacka a udaljena od tacke b i kakvi su takticko geografski polozaji. Mislim kao da likovi imaju avione pa prelecu sa jednog dela kontinenta na drugi .
                Jedino sto su iole dobro uradili to je onaj dzinovski most u Volantisu. To je onako odradjeno bas bas kako treba.

                Spoiler
                Sad sam se setio jos jednog debilizma - Brijena i Podrik nalete na Sansu i Maloprstica (koji se uzgred receno vise skoro i ne kriju :biggrin - koja je to tek nebuloza - znaci Sersei bi ubila pola kraljevstva za bilo kakvu informaciju o Sansi ali ne Tivin je mrtav i Maloprstic je ne zarezuje vise ni 2% ... a nedugo potom se na njenu komandu vraca u Kraljevu Luku - tu tek vidimo idiotluka ali otisao sam daleko) Naime ovo dvoje nalete na ovo drugo dvoje porokaju se tu, beze i zavrse negde u picki lepoj materini, pobiju nekoliko Maloprsticevih ljudi i onda Brijena kao iz topa ODVALJUJE "Otisli su Kraljevim Drumom severno!" A minut pre toga fight je zavrsen i ona blage veze nema da li su ovi uopste ostali u krcmi ili otisli negde ili bilo sta????? Mogao bih ovako jos detaljno svaku od epizoda da izanaliziram. Ali mrzi me. Ispade prva i najbolja
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Kako je lijep ovaj svijet, bez GoT-a!

                  Teski sam zaljubljenik u epsku fantastiku a obozavam i dramu... ali GoT jednostavno nisam mogao da gledam. Prekinuo sam u sred druge sezone i ako sam bio samo tako naprzen za seriju cim sam saznao da je pocelo snimanje.

                  Ne lezi mi nikako. Uopste nisam imao osjecaj da se nesto bitno desava i da je stanje zategnuto izmedju svih mogucih krajeva svijeta. Lise nekoliko likova, svi su mi djelovali povrsno... Cini mi se da je sesta epizode druge sezone bila poslednja koju sam gledao i cak sam batalio u sred epizode. Goni bre... kad ne ide, necu da gledam na silu nesto sto mi se ne svidja

                  Ne znam kako je u komsiluku, ali u CG je GoT presao na jedan nivo kakav je imala prva latino sapunica koja je pokorila drzavu, popularna "Kasandra". To su gledali i kusi i repati. E sad je ista situacija sa ovim...

                  Comment


                  • Isto likovi koji nikada u zivotu nisu mogli da se nakane da procitaju jednu jedinu knjigu krenuli su da gledaju ovo.
                    Za njih izgleda i prave ovu seriju.
                    Sto je najgore jedan prijatelj mi pred kraj prve sezone serije zatrazi knjigu da pocne da cita.
                    Sutradan mi vraca i kaze "Evo ti ovo ne vredi necu da citam, ubili su Neda Starka" (u medjuvremenu izasla epizoda sa Nedovom egzekucijom). Njemu je samo trebao bilo kakav razlog da odustane od citanja, a ovaj mu savrseno legao (opravdanje) i tako....
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Znas li koliko ljudi znam koji su potpuno nepismeni sto se tice filmova i serija, ali zato ovu dizu u nebesa i ako je poslednje sto su gledali prije ovoga Prison Break ili Porodicno blago... Slusam ih kako se muce sa imenima likova iz serije koje obozavaju i kace na sve moguce drustvene mreze... "Brate, meni je najjaci onaj patuljak!"

                      Prosto je nevjerovatno koliko je ovo cudo postalo popularno...

                      Comment


                      • A sta da ocekujes od mozgova otupelih grandom i raznoraznim rijalitijima. Ljudi su spremni da gledaju po 4-5 sati kako se 10ak debilnih ljudi svadjaju ili naskacu jedni na druge, ali dobro....to je druga tema...
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Tu sada vec dobar deo uticaja imaju sise i gola dupeta .... Da navuku likove, koji kada se malo naloze krenu da gutaju celokupnu pricu.
                          Jbg tako je kako je ...
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • E koliko gluposti izmlatiste. I to ne bilo ko, nego vas dvojica koji ste jedni od najrespektabilnijih ovdje(Sandu i Slave)

                            Nikad nece biti dobro kao knjige, zato i prvo odgledam sezonu pa procitam knjigu, u suprotnom bih bio razocaran jer je knjiga knjiga. Uvijek. To sto ti dozivis citanjem nikako ne mozes gledanjem filma ili serije.

                            Ali knjige nikad nece biti popularne kao serija, nikad Martin ne bi imao ovakvu popularnost, pa i on pomaze na pisanju scenarija i receno je da ce bit odstupanja. Deal with that.

                            Justified je nesto najpotcjenjenije ikad. Serija raznosi.
                            sigpic

                            Comment


                            • Uopste nije problem sto ima odstupanja, problem je kako su ta odsupanja uradjena. A uradjena su vise nego lose (nelogicno, blesavo, sturo, povrsno, nekvalitetno, ocajno, nerezonski).
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • predjite na wheel of time,koliko je obiman serijal verovatno nikad nece filmovati,kad se setim samo izadje cetvrta knjiga a laguna kasni sa prevodom pa ekipa sa poni koji se propinje prevodi svaki clan po poglavlje,eh...

                                Comment

                                Working...
                                X