Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma gde ces gledati prekinute serije , jesi zdrav Zavrsi se sezona i postavlja se 700 pitanja na koje nikad neces znati odgovor
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • Nije bitno, ako je kvalitetna.

      Tvin Piks je prekinut, pa je i takva medju top5 kod mene.
      sigpic

      Comment


      • Jesam ja u prethodnom zivotu otpr, ostala mi kao mozda i najbolja serija medju tim tinejdz dramama, ali ako imas vise od 19 ne vidim poentu da to gledas nemas bas sta novo videti kontam. I ova http://www.imdb.com/title/tt0193676/?ref_=sr_1
        Last edited by altlosta; 04-06-13, 22:26.

        Comment


        • Apsolutno se slažem sa Altlostom u vezi serije Moj tzv. život... i ne vredi sem tog početka i same Kler koja je tada bila baš slatka i neobična za mene.
          Hvala Mamba.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • My So-Called Life je jedna od verovatno najbitnijih serija za svakog
            ko je odrastao devedesetih godina. Da je kojim slucajem tad postojao
            net, twitter i ta cuda, nema sanse da bi bila otkazana. Tad je sve
            pocivalo na brojevima sa papira, i nikog nije interesovalo zapravo
            uticaj koliki jedna takva serija moze da ima. Definitivno nema bolje
            coming-of-age serije. Mozda sad sa distance neke price unutar serije
            zvuce po malo naivno, ali tad se svaka epizoda cekala sa nestrpljenjem.
            Video kasete su se razmenjive, i vikendi su bili rezervisani za
            My So-Called Life maraton.

            Nakon gledanja My So-Called Life serije predlazem svima onima koji
            nisu jos uvek gledali da odgledaju Freaks&Geeks. U pitanju je jos
            jedna kultna serija. Legendarni pocetak Judd Apatow ekipe, tu su svi:
            James Franco, Seth Rogen, Jason Segel...

            Posle toga dodju Undeclared, Wonderfalls, itd... jednostavno to je
            neki odredjeni put odrastanja uz TV serije. Kapiram da mladje generacije
            nisu sve to stigle da isprate, niti mogu da garantujem da ce imati isti
            onaj osecaj kao sto imaju generacije koje su odrastale uz sve ove serije,
            ali jedno je sigurno - kvalitetnije i iskrenije TV serije pored ovih
            jako tesko cete pronaci u danasnjoj hrpi besomucnog idiotizma.


            edit: dok ja ovo kucam, vec je dosta stvari objasnjeno. uglavnom, vredi
            gledati svakako. moja preporuka.
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • Hvala Apa.

              Skidam odma'.

              Imam vise od 19, ali sam jos u 20-im (u II polovini, but still) i nemam problem sa "mladalackim" temama.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Mr.M View Post
                Brate ovo je tek pocetak Bice jos sokova , Martin je ludji nego sto mislite Jedan nadam se vec u poslednjoj epizodi Ima izvora da mozda i ne bude mada...
                Ko je pazljivo pratio seriju, a nije citao knjigu moze da skonta ko ce jos umreti... ali necu da spoilu-jem vise nego sto bi trebalo. A ako mislis na ono sto i ja ... to se nece desiti u ovoj sezoni veruj mi
                E da Vladane ne bih ni dosao ovde da ti u RG temi nisi napisao Hodor )))
                I nervira me jako sto su neke delove iz knjige totalno izmenili, ali sta je tu je ... Npr Robova mlada u knjizi nije ni isla na "Krvavu svadbu" vec je i dalje ziva... verovatno ceka dete ... Onda Hladnorukog ce verovatno iz serije totalno izbaciti, ali to se jos uvek ne zna... videcemo (ko nije citao i ne zna ko je Cold-hands, tako da i nije neki spoiler ovo)
                Najveca greska Roba Starka je -kao sto je to Vladan lepo primetio- sto je poput svoga oca, ali i sto je poslusao majku kada nije trebao da je slusa, i naravno sto je verovao pogresnim ljudima (citaj Teonu Grejdzoju) ... To sto je pogazio svoje obecanje dato Frejima i nije neka greska jer oni takvi kakvi su bi mu pre ili kasnije nesto smestili, ali je opet kobna jer je direktno uticala na sudbinu koja ga je snasla ... Jos je on dobro prosao u seriji kako su ga iskasapili u knjizi
                Last edited by Sandugp; 04-06-13, 23:06.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • I, da, jos nesto.

                  Uzmi na primer The Perks of Being a Wallflower, jedan od
                  mozda i ponajboljih filmova iz prosle godine. U njemu odzvanja
                  My So-Called Life na svakom koraku. Opet, vecina ljudi ga je
                  gledala, i vecini ljudi se svideo, iako "nije bilo nista novo".

                  Jednostavno citav taj zanr filmova/serija odredjuju upravo njihovi
                  prethodnici. Recimo isti slucaj je i sa filmom Donnie Darko.

                  Danas reference mozda i nisu toliko bitne, ali tesko da ces se
                  moci iole ozbiljnije uhvatiti u kostac sa popkulturom ukoliko nisi
                  upoznat s njima.
                  It is not the violence that sets a man apart.
                  It's the distance he's prepared to go.

                  Comment


                  • Kako sve to što si Apa rekao zvuči nostalgično i kako zapravo nema veze sa ovim sadašnjim odrastanjima, tako da teško mogu da se (mislim na mlađe od 20) prešaltuju i dožive delić tog "naivnog" vremena, bez obzira na ove današnje besomučne idiotiotizme...valjda baš zbog toga... jeee kao da je to bilo pre 50 godina

                    Originally posted by Sandugp View Post
                    I nervira me jako sto su neke delove iz knjige totalno izmenili, ali sta je tu je ...
                    Zato sam i pitala da li je neko čitao ili čita.. mnogi delovi veze nemaju sa knjigom...
                    Last edited by miloolja; 04-06-13, 23:13.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Sto se tice omiljenih sporednih likova vecina vas ce promeniti izbor kada se pojavi Oberin Martel - Red Viper
                      Ako se uopste i pojavi, jer ovi kako su krenuli da izbacuju, poizbacivace sve sporedne
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment



                      • Izgleda da ne moze slika, tako da evo linka pa ko hoce neka pogleda http://www.fanpop.com/clubs/a-song-o...-photo?ir=true
                        Last edited by Sandugp; 04-06-13, 23:48.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • http://www.imdb.com/title/tt2125608/?ref_=sr_2

                          Sta je ovo? Sta je ovo bre???

                          Odmah poskidao sve pesme od doticnog i mislim da sam pronasao omiljenog muzicara



                          EDIT: Kad smo kod tih teen serija, jel gledao neko australijsku "Nestasne godine"? To mi je bila omiljena kad sam bio klinac

                          Comment


                          • Originally posted by apacrow View Post
                            I, da, jos nesto.

                            Uzmi na primer The Perks of Being a Wallflower, jedan od
                            mozda i ponajboljih filmova iz prosle godine. U njemu odzvanja
                            My So-Called Life na svakom koraku. Opet, vecina ljudi ga je
                            gledala, i vecini ljudi se svideo, iako "nije bilo nista novo".

                            Jednostavno citav taj zanr filmova/serija odredjuju upravo njihovi
                            prethodnici. Recimo isti slucaj je i sa filmom Donnie Darko.

                            Danas reference mozda i nisu toliko bitne, ali tesko da ces se
                            moci iole ozbiljnije uhvatiti u kostac sa popkulturom ukoliko nisi
                            upoznat s njima.
                            Ako si meni pricao, gledao oba .
                            sigpic

                            Comment


                            • Sandu ali je Ned ipak bio bolji od Roba. On od svog ugovorenog braka nije pobjegao, nije pogazio rijec, dok je Rob to uradio i vidimo do cega je doslo. Ali je ipak najveci kiks napravljen sa Karstarkovima. Iako je imao potencijal da bude solidan strateg izgorio je. Prilicno nebitan lik sve u svemu.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by KingEric7 View Post
                                Ako si meni pricao, gledao oba .
                                Uopsteno pisao, u vezi sa referencama. Nekako se podrazumeva da si
                                gledao My So-Called Life, ako si gledao Perks ili Donnie Darko. Mislim,
                                vecina ljudi iz mog okruzenja jeste.

                                Zato kazem, da je to neki prirodni put. Ako su ti se svideli ti filmovi,
                                kapiram da ce ti leci i serija.
                                It is not the violence that sets a man apart.
                                It's the distance he's prepared to go.

                                Comment

                                Working...
                                X