Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @NI
    Očigledno si promenio, odnosno ublažio kriterijume na osnovu kojih definišeš 6-u brzinu. Ne tako davno bio si mišljenja da tu brzinu poseduje isključivo Novak. Toliko puta sa pravom spomenuta već čuvena Novakova 2011-a ne samo u ovoj bari nego od priznatih poznavalaca igre bila je zapravo incijator priče o navedenoj brzini. Koliko se sećam Niki Pilić je prvi izneo takav način ocene Novakove igre. Uprošćeni opis za tu vrstu ocene bio bi ‚‚tenis takvog nivoa koji niko ne može da prati".
    Da se vratimo uslovima koji determinišu postojanje navedene brzine.
    Sa prvim uslovom ‚‚ igra na nivou da se protivnik ništa ne pita" apsolutno sam saglasan.
    Sa drugim uslovom o dužini njenog trajanja nisam saglasan. Odveć malo je ‚‚pola seta" jer pola nije dobijen set a kamoli celo odnosno meč. Sa ‚‚pola seta" nema garancije da ćeš dobiti celo, odnosno materijalizovati tu svoju nadmoć. Da bi sa vrhunskim takmacem dobio celo 6-ta mora da se javi više puta tokom meča. Čak nije toliko bitno trajanje koliko pravoremenost njenog uključivanja na bitne poene. Sumirao bih stav definicijom pravovremeno uključivanje 6-e brzine.
    Redovno ponavljanje 6-e brzine jeste nužnost za njeno postojanje i to je treći uslov. Mnogo igrača sa tura može da uđe u neko svoje ludilo, da ga drži set, dva, da dobiju i meč protiv vrhunskog igrača a onda dalje ćorak.
    Ja bih dodao četvrti uslov po kome se inkrimisana brzina mora pojaviti protiv svih protivnika.
    Padovi u igri su nužnost samo je pitanje koliko su duboki ali oni nisu iz priče o 6-oj. To je već priča o konstantnosti igre i njenom balansu u nižim stepenima prenosa.
    Sa četvrtim uslovom Federera eliminišem kao vlasnika pomenute brzine.
    Nišikorija elminišem na osnovu drugog, trećeg i četvrtog uslova.
    Ostaje Novak, koji zadovoljava sva 4 uslova.
    Last edited by pecaros; 04-11-14, 16:32.
    sigpic

    Comment


    • О шестој брзини могу да говоре само играчи који имају неки екстра ударац.../ Федерер: серва и форхенд, Дел Потро: серва и форхенд.. Рафа: сраховит спин.. Милош: само серва../

      Давид Ферер је стално у шестој брзини али нема ништа екстра и зато му ништа не вреди...

      Често се питам: шта је шеста брзина код нашег сокола, Новака? / нема ни један екстра ударац који миже да понавља толико често као они поменути/ знам, рећићете дубоке и јаке лопте, али те лопте Нишикори ухвати и опали још јаче и тада Ноле само подметне рекет и оде иницијатива, онда се копрца и чека евентуалну грешку као сваки дефанзивац.
      Last edited by Žika; 04-11-14, 12:32.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Zika View Post
        О шестој брзини могу да говоре само играчи који имају неки екстра ударац.../ Федерер: серва и форхенд, Дел Потро: серва и форхенд.. Рафа: сраховит спин.. Милош: само серва../

        Давид Ферер је стално у шестој брзини али нема ништа екстра и зато му ништа не вреди...

        Често се питам: шта је шеста брзина код нашег сокола, Новака? / нема ни један екстра ударац који миже да понавља толико често као они поменути/
        Dvorucni BH ili moze i ovako. Ima sve udarce sem slajsa u 5-oj brzini a ovi gore pomenuti bljesnu u 6-oj brzini ali vecinom su u 3-oj i 4-oj ;)

        Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

        Comment


        • Ок има обе стране и ко покушава да одржава темпо тај је осуђен на пропаст, јер Ноле често и појачава и одлучује се на винере, али шеста брзина подразумева да противника држиш стално у подређеном положају да нема шансе да преузима иницијативу... све то делује када су противници на коленима, али када је равноправна борба шеста брзина је скоро невидљива... или ми се само чини јер и противник користи шесту брзину па мени у страху да Ноле не изгуби све делује другачије...
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by pecaros View Post
            @NI
            Očigledno si promenio, odnosno ublažio kriterijume na osnovu kojih definišeš 6-u brzinu. Ne tako davno bio si mišljenja da tu brzinu poseduje isključivo Novak. Toliko puta sa pravom spomenuta već čuvena Novakova 2011-a ne samo u ovoj bari nego od priznatih poznavalaca igre bila je zapravo incijator priče o navedenoj brzini. Koliko se sećam Niki Pilić je prvi izneo takav način ocene Novakove igre. Uprošćeni opis za tu vrstu ocene bi ‚‚tenis takvog nivoa koji niko ne može da prati".
            Da se vratimo uslovima koji determinišu postojanje navedene brzine.
            Sa prvim uslovom ‚‚ igra na nivou da se protivnik ništa ne pita" apsolutno sam saglasan.
            Sa drugim uslovom o dužini njenog trajanja nisam saglasan. Odveć malo je ‚‚pola seta" jer pola nije dibijen set a kamoli celo odnosno meč. Sa ‚‚pola seta" nema garancije da ćeš dobiti celo, odnosno materijalizovati tu svoju nadmoć. Da bi sa vrhunskim takmacem dobio celo 6-ta mora da se javi više puta tokom meča. Čak nije toliko bitno trajanje koliko pravoremenost njenog uključivanja na bitne poene. Sumirao bih stav definicijom pravovremeno uključivanje 6-e brzine.
            Redovno ponavljanje 6-e brzine jeste nužnost za njeno postojanje. Mnogo igrača sa tura može da uđe u neko svoje ludilo, da ga drži set, dva, da dobiju i meč protiv vrhunskog igrača i onda dalje ćorak.
            Ja bih dodao treći uslov po kome se inkrimisana brzina mora pojaviti protiv svih protivnika.
            Padovi u igri su nužnost samo je pitanje koliko su duboki ali oni nisu iz priče o 6-oj. To je već priča o konstantnosti igre i njenom balansu u nižim stepenima prenosa.
            Sa trećim uslovom Federera eliminišem kao vlasnika pomenute brzine.
            Nišikorija elminišem na osnovu drugog i trećeg uslova.
            Ostaje Novak, koji zadovoljava sva tri uslova.
            Svidja mi se tvoj post.

            1.
            Ja sam termin 6. brzina cio od Bogdana Obradovica. Ne kazem da ga je on prvi to smislio. Inace za englesku verziju 'he has one higher gear' sam cuo mnogo puta. Ne secificira se broj.

            Uvijek sam mislio da Federer ima sestu. To sam i pisao. To Federerovi mecevi protiv Nadala potvrdjuju. Cak i na sljaci. Uzmu cetvrti set u Rimu 2006. Jednostavno pregazi Nadala. Problem je sto se Nadal pravi da nije shvatio da je pregazen a Federer ne moze da izdrzi u tom tempu 2-3 sata.

            Da Nishi ima 6. mi je prvi put palo na pamet iza Madrida.

            2.
            Pola seta nije malo ako mozes lako da se vratis u petu, kojom drzis ravnotezu, i ako mozes da ukopcas ponovo sestu ako ustreba. Federerov problem sa Nadalom je da on ne moze da drzi ravnotezu sa Rafinom petom ako je i sam u 5.

            3.
            Slazem se da se 6. mora moci ukapacati po potrebi.

            4.
            Ne moze se 6. brzina javiti protiv svih protivnika. Karlovic i Izner ti na daju da igras.

            Ali vaznije je da li sesta moze da presudi mec. Novaka 6. protiv Marija kosta jako puno. Strasno ga umara. Samim tim nije sigurno da ce odluciti mec. Federeru nije dovoljna sesta sa Nadalom jer ce sve steceno izgubit kad se vrati u 5. a onda ce razocaran otici i u 4.

            Comment


            • Ja uopste tu 6-tu brzinu ne shvatam na taj nacin. . .doduse i termin je "nepostojeci", ali etablirali smo ga ovde.
              Ako tenis rastavimo na osnove onda bitno je imati dobar servis, forhend, behend, defanzivu i mogucnost prelazenja u ofanzivu, kretanje. Voleji, smecevi recimo su finese, iako spadaju u osnovne udarce. Svaki igrac ima dobar i los udarac, nekoliko njih imaju servis, forhend, behend koji definiraju tenis, neko ima neverovatni osecaj, ljepotu, neko snagu ili brzinu, ali ono sto smo diskutovali o sestoj brzini nije druga rec za najbolju igru koji odredejeni igrac moze da pruzi. To je odredjeni nivo tenisa koji neko moze pruziti u datom trenutku. Djokovic mozda nema niti jedan udarac za koga mozemo reci da je "najbolji", ali osnovne udarce i elemente koji su mu potrebni moze izvesti, ukoliko ih uskladi, najbolje u datom trenutku. To je za mene ta 6-ta brzina. I to je do sada izveo uspesno samo Djokovic. Izveo je u kratkim intervalima i Nishikori, ali par puta bez uspeha, a jednom (US Open) uspesno, doduse Djokovic je tu zakazao, ali ipak.

              Comment


              • Role vozio u 6. brzini 4 godine

                ali opste je poznato da ljudi imaju kratko pamcenje
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Svidja mi se tvoj post.

                  1.
                  Ja sam termin 6. brzina cio od Bogdana Obradovica. Ne kazem da ga je on prvi to smislio. Inace za englesku verziju 'he has one higher gear' sam cuo mnogo puta. Ne secificira se broj.

                  Uvijek sam mislio da Federer ima sestu. To sam i pisao. To Federerovi mecevi protiv Nadala potvrdjuju. Cak i na sljaci. Uzmu cetvrti set u Rimu 2006. Jednostavno pregazi Nadala. Problem je sto se Nadal pravi da nije shvatio da je pregazen a Federer ne moze da izdrzi u tom tempu 2-3 sata.

                  Da Nishi ima 6. mi je prvi put palo na pamet iza Madrida.

                  2.
                  Pola seta nije malo ako mozes lako da se vratis u petu, kojom drzis ravnotezu, i ako mozes da ukopcas ponovo sestu ako ustreba. Federerov problem sa Nadalom je da on ne moze da drzi ravnotezu sa Rafinom petom ako je i sam u 5.

                  3.
                  Slazem se da se 6. mora moci ukapacati po potrebi.

                  4.
                  Ne moze se 6. brzina javiti protiv svih protivnika. Karlovic i Izner ti na daju da igras.

                  Ali vaznije je da li sesta moze da presudi mec. Novaka 6. protiv Marija kosta jako puno. Strasno ga umara. Samim tim nije sigurno da ce odluciti mec. Federeru nije dovoljna sesta sa Nadalom jer ce sve steceno izgubit kad se vrati u 5. a onda ce razocaran otici i u 4.
                  6-a nije 6-a ako ne rezultuje pobedom
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by pecaros View Post
                    6-a nije 6-a ako ne rezultuje pobedom
                    Tu se ocigledno ne slazemo.

                    Comment


                    • Novak je izdominirao 2011, ali da se baš ništa protivnici nisu pitali...nema šanse
                      Možda 6. brzina te godine jeste bila takva da se ne pitaš ništa, ali nije mogao protiv svih protivnika u svim prilikama ubaciti u 6.
                      ne možeš ubaciti u 6. protiv velikih servera, jakih udarača sa obje strane i protiv igrača koji imaju varijacije i tim varijacijama rade baš na tome da ne ideš u 6.

                      Nije bitno više ni ko se kako zove...stvar je u tome što neki stilovi igre ne dozvoljavaju drugima da razviju svoju najbolju igru...

                      NI u ovom slučaju poredi Kei i Novak igru sa osnovne linije. Obojica igraju tempo, Kei nešto ofanzivnije. Kei je u takvim razmjenama bolji, jer je eksplozivniji, ima niže težiše...bio je bolji u razmjenama i u NYu i u Parizu. U Parizu je dobio batine jer je Novak bio bolji na servisu. Servisom remetiš nečiju 6. brzinu. U ovom slučaju je to Novak uradio Keiu. Istu stvar samom Novaku urade Federer, Murray, Wawrinka, veliki serveri u nekim situacijama...

                      Protiv Rafe se može ubaciti u tu brzinu, ali moraš imati dobar BH...Rafa lomi FHom po dijagonali, ali neke igrače ne može slomiti...Nalbandian, Davydenko, Novak, Kei...igrači tempa...i onda ti samo ostaje pitanje koliko možeš izdurati tu...ako izduraš dobijaš, ako padneš...ode sve...jer Rafini FHi ne padaju

                      U samom duelu igrača tempa u većini slučajeva dobije onaj koji ima veću brzinu...jer jedan drugome dozvoljava da razvije svoju igru...a isto tako dozvoljavaju i ostalima da igraju svoju najbolju igru...često se potencira da mnogi protiv Novaka odigraju najbolji meč u karijeri...to se dešava baš iz razloga što igrači tempa svima dozvole da igraju svoju najbolju igru...jer udaraju čisto, dopuštaju duže razmjena i u samoj igri nema nekih velikih iznenadjenja...znaš kakve loptice dobijaš
                      Last edited by shminka; 04-11-14, 13:27.

                      Comment


                      • Originally posted by shminka View Post
                        Novak je izdominirao 2011, ali da se baš ništa protivnici nisu pitali...nema šanse
                        Možda 6. brzina te godine jeste bila takva da se ne pitaš ništa, ali nije mogao protiv svih protivnika u svim prilikama ubaciti u 6.
                        ne možeš ubaciti u 6. protiv velikih servera, jakih udarača sa obje strane i protiv igrača koji imaju varijacije i tim varijacijama rade baš na tome da ne ideš u 6.

                        Nije bitno više ni ko se kako zove...stvar je u tome što neki stilovi igre ne dozvoljavaju drugima da razviju svoju najbolju igru...

                        NI u ovom slučaju poredi Kei i Novak igru sa osnovne linije. Obojica igraju tempo, Kei nešto ofanzivnije. Kei je u takvim razmjenama bolji, jer je eksplozivniji, ima niže težiše...bio je bolji u razmjenama i u NYu i u Parizu. U Parizu je dobio batine jer je Novak bio bolji na servisu. Servisom remetiš nečiju 6. brzinu. U ovom slučaju je to Novak uradio Keiu. Istu stvar samom Novaku urade Federer, Murray, Wawrinka, veliki serveri u nekim situacijama...

                        Protiv Rafe se može ubaciti u tu brzinu, ali moraš imati dobar BH...Rafa lomi FHom po dijagonali, ali neke igrače ne može slomiti...Nalbandian, Davydenko, Novak, Kei...igrači tempa...i onda ti samo ostaje pitanje koliko možeš izdurati tu...ako izduraš dobijaš, ako padneš...ode sve...jer Rafini FHi ne padaju

                        U samom duelu igrača tempa u većini slučajeva dobije onaj koji ima veću brzinu...jer jedan drugome dozvoljava da razvije svoju igru...a isto tako dozvoljavaju i ostalima da igraju svoju najbolju igru...često se potencira da mnogi protiv Novaka odigraju najbolji meč u karijeri...to se dešava baš iz razloga što igrači tempa svima dozvole da igraju svoju najbolju igru...jer udaraju čisto, dopuštaju duže razmjena i u samoj igri nema nekih velikih iznenadjenja...znaš kakve loptice dobijaš
                        100% se slazem!

                        Ali ostajes duzan jednu stvar.

                        Ja kazem da su tri igraca sa sestom Federer, Noavak i Kei. Pecaros priznaje asmo Novaka. A ti, ko sve po tom misljenju ima 6. brzinu?

                        Comment


                        • Federer ne može u priču sa njima, jednostavno različit stil igre...njegov kvalitet je da ne da protivniku da ubaci u 6.

                          Impresivni su i Kolya i Novak i Kei kad udju `u zonu`. Ofanzivno su Kei i Kolya vjerovatno malo bolji. Eksplozivniji se, niži. Ali je zato Novakov kvalitet više u odnosu na njih su servis i defanziva. Zanemaruje se često kakav servis Novak ima. Jedan od najboljih na svijetu! Samim tim se može prilagoditi različitijim protivnicima. X faktor...naravno...zato je i njihov učinak u svjetskom tenisu takav kakav je...

                          Novak je bolji igrač od njih, nema tu rasprave

                          Najbolji primjer o ovim stilovima igre je recimo meč Džumhur-Ferrer na USO. Pitaju se raja kako je Damir razbio Davida u trećem setu, a ne može da razbije kojekakve 300+ igrače. David, baš kao i ostali igrači tempa dozvole svima da se igra. On se dobacivao sa Damirom...baš kao što se svi igrači tempa sa svima dobacuju...al zato naleti na nekog 300+ igrača kojem se ne dobacuje...pa bude razbijen
                          Last edited by shminka; 04-11-14, 13:56.

                          Comment


                          • Slazem se i sa novim postom.

                            Jedino se ne slazem da to sto Federer pruzi nije 6. Taj raznovrsni napad koji on ima, baziran na super efikasnom servisu, to je sesta, ali nije sesta u razmjenama.
                            Last edited by NI; 04-11-14, 14:04.

                            Comment


                            • Ta zadnja rečenica je glavna odgovorna u neslaganju u ovoj temi...ti ocjenjuješ 6. brzinu jednog tipa igrača sve vrijeme...barem po meni...odnosno razbijanje sa osnovne linije sa oba krila

                              i sad ubacivanje Federera u tu priču ne ide...

                              Comment


                              • Kakva crna 6-a , jedva se dovukoh do stana prvom i drugom, dobro i trecom ali ne vise od 200 metara
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X