Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    Kod mene je situacija obrnuta. Ja se dosta slazem sa Vladanovim razmisljenjima ali ne oko Nisikorija. Dok su tu Novak, Nadal, Federer pa cak i Marej tesko ce on do GS. A da je odlican teniser to stoji.
    Nisam siguran da Federer ima vece sanse da osvoji GS u 2015. nego Kei. Ali to nije toliko bitno.

    Procitaj onaj Vajdin intervju. Tu se vjerovatno krije odgovor zasto je Novak izgubio USO.
    Last edited by NI; 04-11-14, 08:33.

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Ja sam veliki skeptik kad je Nisikori u pitanju. Neka me demantuje u Londonu.
      Nece te demantovati u Londonu, ne vjerujem. Njemu je odmor prijeko potreban i ludacke pripreme nakon tog odmora u medjusezoni, da bi napokon doveo fizicku spremu u red da ne bi bio prinudjen da predaje meceve i da zbog umora u polufinalima i finalima ne moze da pruzi maksmimum.
      sigpic

      Comment


      • Са Нишикоријем ће испуштати душу, а са Милошем ће бити дан одмора, ту се само сервира, мало се игра, е сад, ко преживи меч са јапанцем нека слави, али онда долази још гори давеж Мареј, за полуфинале остаће пола човека...

        Чекам да почну први мечеви да видим ко је овде дошао као туриста, а ко има озбиљне намере... и Новак ме занима, да ли ће бити вруће хладно или само вруће?
        Last edited by Žika; 04-11-14, 02:12.
        sigpic

        Comment


        • Kladionice ne vjeruju u Keia. Formirane su cijene i vjerovatnosti za pobjednike su:

          Code:
          [FONT=Courier New][SIZE=3]Novak	51.5%
          
          Rodzer	20.1%
          
          Mari	12.1%
          
          Cilic	4.2%
          
          Kei	3.8%
          
          Milos	3.2%
          
          Stan	2.6%
          
          Berdih	2.5%[/SIZE][/FONT]
          Nema jos cijena za grupe. Ko ce iz koje da se kvalifikuje, ali po ovome ispada da ocekuju prije da Cilic ide dalje nego Berdih i Stan.
          Last edited by NI; 04-11-14, 07:48.

          Comment


          • Pa naravno jer je Berdih skoro svaki mec protiv jacih protivnika u poslednje vreme izgubio. A sledece nedelje ce imati tri takva meca. A Vavrinka je u fazi raspadanja, mislim da ni sam ne zna gde udara trenutno. Niti sta mu je bitnije u ovom trenutku, da li DC ili ovaj zavrsni i kako da se fokusira. Ma raspadac klasican. Mada i Marin mi je nepoznanica, 3 nedelje bez teniskih meceva (zvanicnih), pa odmah BUM zavrsni i to prvi put u karijeri... Ne ocekujem ja nista specijalno ni od njega.
            ALI iskustvo nam govori da debitanti na zavrsnim obicno izduvaju samo tako. Tako da je od trojice debitanata ne ocekujem nista, ama bas nista. Pa i Novak je na svom prvom zavrsnom imao ubedljiv skor 0-3. Prso kao zvecarka.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Da li su pobrkane oznake brzina ili je tehnologija dorade menjača uznapredovala, tek ispade da 6-u brzinu poseduje sve veći broj tenisera
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by pecaros View Post
                Da li su pobrkane oznake brzina ili je tehnologija dorade menjača uznapredovala, tek ispade da 6-u brzinu poseduje sve veći broj tenisera
                Sve napreduje, pa i teniseri.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Sve napreduje, pa i teniseri.
                  Ozbiljno, sada sam u velikoj nedoumici
                  Bila je tvrdnja da Novak ima 6-u brzinu koju niko ne može da prati. Sada se ukazuje da su 6-u nabavili Federer i Nišikori, možda je i Nadalu ugrade umesto slepog creva a onda će i Mari morati da prčka po menjačkoj kutiji i tako redom.
                  Nešto mi tu ne štima u definisanju famozne 6-e.
                  Last edited by pecaros; 04-11-14, 08:45.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by pecaros View Post
                    Ozbiljno, sada sam u velikoj nedoumici
                    Bila je tvrdnja da Novak ima 6-u brzinu koju niko ne može da prati. Sada se ukazuje da su 6-u nabavili Federer i Nišikori, možda je i Nadalu ugrade umesto slepog creva a onda će i Mari morati da prčka po menjačkoj kutiji i tako redom.
                    Nešto mi tu ne štima u definisanju famozne 6-e.
                    Sve stima pecaros.

                    Za sada postoje samo tri potvrdjene 6. brzine. Da bi se nesto zvalo sestom brzinom, to mora biti toliko dobro da se protivnik nista ne pita; to mora da traje pristojno dugo, recimo najmanje pola seta; to mora da se redovno ponavlja, kad je igrac u formi, manje vise u svakom mecu u kojem je potrebno; ne smije da dodje do drasticnog pada u igri kad igrac izadje iz 6. (to se cesto Mariju desava), ne smije da se nadje efikasna protiv igra.

                    Prvi je dosao sa sestom Federer. Bazira se na izvanredno precizno i raznovrsnom servisu, fantasticnom kretanju, izuzetno kontrolisanom FH (zbog ubrzanja glave reketa) i nevjerovatno raznovrsnom napadu. Slabosti su nedovoljno dobar retur (za sestu) i nedovoljno dobar BH (za Nadalov FH). Zato Nadal moze da se ukopa, izdrzi set, set i po Federerove 6. brzine, i onda obavi posao kad Rodzer predje u 5. (Najbolji je primjer mec u Rimu 2006.) U sudaru Federerove i Nishikorijeve 6., pobjedjuje Federerova, iako zavisi od podloge. Vise je podloga u kojima ce Federer odnijeti prevagu. U sudaru Novakove i Federerove 6., prevagu nosi Novakova. Opet zavisi od podloge, ali je vise podloga gdje ce Novak odnijeti prevagu.

                    Drugi se pojavio Novak. Njegova sesta se bazira na izvrsnom kretanju, drukcijem od Federerovog, fantasticnoj defanzivi koja izaziva nervozu kod napadaca, fantasticnom returnu, izvanrednom BH, pogotovo paraleli i konacno strasnoj dubini u razmjenama. Sve to je dostiglu punu snagu, tek kad se nadogradio pouzdan servis i efikasani FH. S tim paketom Novak jedostavno gusi protivnika, smanjuje sopstevenu polovinu terena a povecava protivnicku. Na kraju protivnik puca. Najveca mana te 6. je preveliki potrosak energije. Kad je Rodzer u 6. to sve ide sa mnogo manjim utroskom energije. Rodzer povremeno moze da neutralise Novakovu sestu na dva nacina. Prvo, servira toliko dobro da Novakov return postane nedovoljno ucinkovit. Drugo, napada toliko razorno da probija Novakovu defanzivu. Nikada nisam vidio da se sudare Novakova i Keiova 6. Ali mislim da bi Kei odnio prevagu. On ima snagu da predje u napad iz pozicija iz kojih drugi ne mogu preci u napad. On nece puknuti pod Novakovim pritiskom, on ce doci sa vinerom, ili barem preuzeti inicijativu, kad Novak ne ocekuje, on ce preci iz podredjenog u nadredjeni polozaj jednim udarcem.

                    Treci je Kei. Ako se izuzme servis, Keiova sesta je nesto izmedju Novakove i Federerove. On ima izvanredan return. Novakov ima definitivno bolji return 1. servisa a mozda i 2. nego Kei. Ali Kei najbolje returnira 2. kik servis. A kik na drugom servisu je najpouzdaniji od svih 2. servisa. Dakle Kei rusi ono na sto se igraci najvise uzdaju. No vaznije je fantastican eksplozivnost Keiovih udarca sa osnovne linije. To je blizu Federerovog FH i definitvno bitno bolje od Federerovo BH-da. Ima odlicnu defanzivu, iako losiju od Nadala, Marija i Novaka. Udara nevjerovano rano lopticu i skoro iz bilo koje pozicije moze da preuzme inicijativu u razmjeni. Jednom kad je preuzme, brze i efikasnije zavrsava poen od Novaka. Na zalost, ima tri mane. Prvo, nema servis. Federer moze puno poena da dobije lako na racun servis. Onda 15 minuta sest, krajem prvog i pocetkom drugog seta, i opet lako cuvanje servis gemova. To ne ide kod Keia. On nedovoljno lako cuva sopstveni servis. Drugo, nema tijelo da izdrzi intezitet koji zahtijeva njegova igra. Previse se umara i previse se trosi. Novak je imao isti problem, ali u manjoj mjeri, 2011. Onda je promijenio nacin igre. Treca mana je kombinacija dvije prethodne. Kumulativni efekt ta dva nedostatka je veci od njihovog prostog zbira. Najgore od svega je sto on nema sto da promijeni. Novak je mogao da poboljsa servis. Kei moze samo ranije da napada, sto ce zahtijevati jos vecu koncetarciju i nosi veci rizik.

                    S pravom se moze dokazivati da Keiova 6. nije prosla sve testove. Jeste da on odlicno prolazi protiv servera, jeste da redovno pobjedjuje Ferera (svaki put je to iscrpljujuca pobjeda), jeste da je maltretirao Novaka sa osnovne linije u Njujorku, jest da je ucinio smijesnim Nadala u Madridu, jest da je nanio tezak poraz Federeru koji je bio u odlicnoj formi u Miamiu. Ali tek sada su se konkurenti ozbiljno pozabavili kako da neutralisu Keivu igru. Novak je imao inicijalnog uspjeha u subotu. Ali, Novak ja taj koji je prinudjen da mijenja igru. Mene sad zanima kako ce Keiu ici protiv Marija, koji ce da igra kao smor. Kei ce morati sam da generira snagu. Zanima me kako bi to islo ako Nadal na sljaci pocne vise da napada Keiov FH, umjesto kako standardno radi udara po protivnickom BH-u. Zanima me da li je dobar server sa dobrim udarcima sa osnovne, Delpo, Cilic i Vavrinka, ipak neko koga Kei moze pobijediti samo u 55% slucajeva itd.

                    Comment


                    • Izvinjavam se, moram malo off, tj. van ove vaše diskusije, ali navikli ste to sigurno od mene da upadnem sa nekom levom pričom.

                      Apropo ankete Vladan je izmenio naprasno odgovor, jer je poslednji od ponuđenih odgovora bio
                      Ne znam, umesto kasnije ubačeno
                      Ne mogu jer izgleda da i ne ucestvuju, ali da ucestvuju osvojili bi

                      Moj glas išao je za Ne jer Botorac i Klasen NE UČESTVUJU, naravno...



                      A sada nastavite

                      P.S. Menjaj anketu...
                      Last edited by miloolja; 04-11-14, 10:08.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Sto se tice grupa i sveukupno WTF. . .ja ne ocekujem nista spektakularno, iznenadjujuce. Debitanti su ili istroseni ili u nepoznatoj formi, tako da nista od toga. Ustvari to i koeficijenti prikazuju iako to obicno ne sledim, ali postavio je neko ovde. Da vidimo za kraj sezone jos jednom Federer-Djokovic i to je to.
                        Sto se seste brzine tice, NI je to fino i dugacko elaborirao sa njegovog stajalista, ali. . .ja prvi put cujem da se sesta brzina upotrebi za igru Federera. Bar po ono kako se ovde elaboriralo, sesta brzina nije dijapazon udaraca koji neko ima, nego defanzivno-ofanzivno igra koja pokriva teren, brzo hvatanje loptice, jake, ramne i duboke udarce, nemogucnost protivnika da odgovori. To traje kratko i to je do sada primenio uspesno samo Djokovic, eventualno Nishikori, ali u meceve gde nije uspeo da pobedi (AO, Madrid itd.).

                        Comment


                        • Све је јасно у полу финалу се састају: земљаци и кумови... остаје питање који земљак иде у финале и који кум иде у финале?
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Treci je Kei. Ako se izuzme servis, Keiova sesta je nesto izmedju Novakove i Federerove. On ima izvanredan return. Novakov ima definitivno bolji return 1. servisa a mozda i 2. nego Kei. Ali Kei najbolje returnira 2. kik servis. A kik na drugom servisu je najpouzdaniji od svih 2. servisa. Dakle Kei rusi ono na sto se igraci najvise uzdaju. No vaznije je fantastican eksplozivnost Keiovih udarca sa osnovne linije. To je blizu Federerovog FH i definitvno bitno bolje od Federerovo BH-da. Ima odlicnu defanzivu, iako losiju od Nadala, Marija i Novaka. Udara nevjerovano rano lopticu i skoro iz bilo koje pozicije moze da preuzme inicijativu u razmjeni. Jednom kad je preuzme, brze i efikasnije zavrsava poen od Novaka. Na zalost, ima tri mane. Prvo, nema servis. Federer moze puno poena da dobije lako na racun servis. Onda 15 minuta sest, krajem prvog i pocetkom drugog seta, i opet lako cuvanje servis gemova. To ne ide kod Keia. On nedovoljno lako cuva sopstveni servis. Drugo, nema tijelo da izdrzi intezitet koji zahtijeva njegova igra. Previse se umara i previse se trosi. Novak je imao isti problem, ali u manjoj mjeri, 2011. Onda je promijenio nacin igre. Treca mana je kombinacija dvije prethodne. Kumulativni efekt ta dva nedostatka je veci od njihovog prostog zbira. Najgore od svega je sto on nema sto da promijeni. Novak je mogao da poboljsa servis. Kei moze samo ranije da napada, sto ce zahtijevati jos vecu koncetarciju i nosi veci rizik.
                            Pa ti mu na kraju izbroja vise mana nego kvaliteta a ovamo prognoziras da osvaja GS 2015. Nemam sta da dodam u tvojoj analizi narocito ovo boldovano tako da Vladanova tvrdnja da je njemu potreban odmor i ludacke pripreme ne piju vodu. On je ove godine imao sansu za GS. Nije bilo Nadala, Delpa, pobedio Novaka na +40, Cilic u finalu... znaci sklopile se sve kockice i opet nista. Tesko ce dobiti slicnu sansu u dogledno vreme.

                            Originally posted by Niki View Post
                            Sto se seste brzine tice, NI je to fino i dugacko elaborirao sa njegovog stajalista, ali. . .ja prvi put cujem da se sesta brzina upotrebi za igru Federera. Bar po ono kako se ovde elaboriralo, sesta brzina nije dijapazon udaraca koji neko ima, nego defanzivno-ofanzivno igra koja pokriva teren, brzo hvatanje loptice, jake, ramne i duboke udarce, nemogucnost protivnika da odgovori. To traje kratko i to je do sada primenio uspesno samo Djokovic, eventualno Nishikori, ali u meceve gde nije uspeo da pobedi (AO, Madrid itd.).
                            Slazem se sa ovim. Ako vec koristimo taj termin onda 6-brzina je nesto sto je spektakularno ali kratkotrajno. Moment inspiracije, genijalnosti, teniske magije... nazovi to kako hoces ali ako to u konacnosti ne da neki opipljiv rezultat onda i ne vidim neku prednost u tome. Mnogo bitnija stvar je konstatnost. Bolje je nemati 6 brzinu a ceo mec odigratu u nekoj 5.brzini znaci bez vecih padova mada to mogu samo pojedini igraci i to ne uvek.

                            Comment


                            • Врло је могуће да ће Нишикори доживети судну Давида Ферера. Увек у врху, увек у завршницама и никад са великом титулом?
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by skeptik View Post
                                Pa ti mu na kraju izbroja vise mana nego kvaliteta a ovamo prognoziras da osvaja GS 2015. Nemam sta da dodam u tvojoj analizi narocito ovo boldovano tako da Vladanova tvrdnja da je njemu potreban odmor i ludacke pripreme ne piju vodu. On je ove godine imao sansu za GS. Nije bilo Nadala, Delpa, pobedio Novaka na +40, Cilic u finalu... znaci sklopile se sve kockice i opet nista. Tesko ce dobiti slicnu sansu u dogledno vreme.


                                Slazem se sa ovim. Ako vec koristimo taj termin onda 6-brzina je nesto sto je spektakularno ali kratkotrajno. Moment inspiracije, genijalnosti, teniske magije... nazovi to kako hoces ali ako to u konacnosti ne da neki opipljiv rezultat onda i ne vidim neku prednost u tome. Mnogo bitnija stvar je konstatnost. Bolje je nemati 6 brzinu a ceo mec odigratu u nekoj 5.brzini znaci bez vecih padova mada to mogu samo pojedini igraci i to ne uvek.
                                1.
                                Ja prognoziram da Kei ima vece sanse za GS u 2015. nego Federer. Nadal, Movak i Mari imaju vece sanse od Keia. Inace u Njijorku je Rodzer imao sve pogodnosti Keia i laksi zrijeb.

                                2.
                                Kad Keia rastavljas na sastavne djelove vidis dosta mana. Ali kad vidis strah u ocima kod Novaka na hardu i Nadala na sljaci, onda shvatis koliko je dobar.

                                3.
                                Nadalovi rezultati govore u prilog konstatnoj 5. brazini.

                                4.
                                Karakteristika seste brzine je nemoc protivnika pred njom. A sudar dvije seste je nesto najljepse u tenisu. To su polufinale Shangaja i finale Uimbldona ove godine.

                                Comment

                                Working...
                                X