Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ova tablica je jos bolja. Pokazuje koji postotak od svojih titula su Federer, Nadal i Novak osvojili na GS-ovima

    Code:
    Role	20.73%
    Rafa	21.88%
    Nole	14.89%
    Po ocekivanju, Novak zestoko zaostaje. Iznenadjuje da je Rafa ispred Federera.

    Comment


    • Pa normalno kad je Nadal silne slemove preskocio gde bi pukao pre finala
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Pa normalno kad je Nadal silne slemove preskocio gde bi pukao pre finala
        To je znak da moze da vise da dobija po volji nego drugi. Znaci kad Nadal izaber da hoce jedan turnir, onda ima vecu sansu da ga dobije nego kad neki drugi igrac izabere de hoce jedan turnir. Karakteristika sampiona.

        Prosirio sam ovu zadnju tablicu (Omjer GS pobjeda u odnosu na totalni broj pobjeda.)

        Code:
        1	Rafa	21.88%
        2	Sampras	21.88%
        3	Mats	21.21%
        4	Role	20.73%
        5	Borg	17.19%
        6	Nole	14.89%
        7	Edberg	14.63%
        8	Agasi	13.33%
        9	Becker	12.24%
        10	Mekinro	9.09%
        11	Lendl	8.51%
        Sampras i Rafa vode. Vjerujem da ce Pit biti prvi kad Rafa zavrsi karijeru. Znao sam da je Vilander odlicana, i on je rasporedjivao snagu, ali nisam znao da je ovoliko dobar. Federer odlican na ukupnoj listi. Borg iznenadjujuce los. Novak predvodi 'drugu ligu'.

        S izuzetkom Vilandera i donekle Borga, to odrazava ono sto se odoka vidi.
        Last edited by NI; 06-11-14, 10:25.

        Comment


        • Samo se za tu karakteristiku toliko napne, da onda sampionski propusti narednih pola godine

          Comment


          • Originally posted by shminka View Post
            Samo se za tu karakteristiku toliko napne, da onda sampionski propusti narednih pola godine
            Pola godine nije dovoljno.

            Ti si navijac Federera i znam da ti ovi brojevi nisu po volji. Ipak mislim da razumijes njihov znacaj, ali iz postovanja branis seficinu stranu.

            Comment


            • To sto je Nadal dosta toga propustio u karijeri, pravi njegovu statistiku jos impresivniju.

              Comment


              • Originally posted by Niki View Post
                To sto je Nadal dosta toga propustio u karijeri, pravi njegovu statistiku jos impresivniju.
                Tu sad imas dva misljenja.

                Prvo, da Nadal ima tako dobru statistiku upravo zato sto je propustao. Ja dijelim to misljenje. Mislim da se shminka slaze sa mnom.

                Drugo misljenje, da nije toliko propustao, Nadal bi imao bolju statistiku. Mozda bi imao veci broj titula, ukljucujuci i GS-ove. A mozda i ne bi. (Ja na primjer mislim da ne bi osvojio USO 2013. da nije odmah ispao u Uimbldonu te godine. Da je sve bilo dio brizljivog plana.) Ali cak ako bi imao vise titula, postoci bi mu bili losiji.
                Last edited by NI; 06-11-14, 10:39.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Tu sad imas dva misljenja.

                  Prvo, da Nadal ima tako dobru statistiku upravo zato sto je propustao. Ja dijelim to misljenje. Mislim da se shminka slaze sa mnom.

                  Drugo misljenje, da nije toliko propustao, Nadal bi imao bolju statistiku. Mozda bi imao veci broj titula, ukljucujuci i GS-ove. A mozda i ne bi. (Ja na primjer mislim da ne bi osvojio USO 2013. da nije odmah ispao u Uimbldonu te godine. Da je sve bilo dio brizljivog plana.) Ali cak ako bi imao vise titula, postoci bi mu bili losiji.
                  Upravo tako NI.
                  Ali, ja mislim da su to dve strane iste price, ali ishod niko nikada nece saznati. Sta bi bilo kad bi bilo. Njegova karijera i sada je impresivna.
                  Inace u pravu si da bi verovatno u tom slucaju postoci bili gori kod njega.
                  Gledam statistiku koju postavljas i izgleda da je Djokovic najvise podbacio kod GS, mastersi su ok, kao i sveukupne titule.
                  Nadalu fale jos tri GS da bi upotpunio statistiku, jedan WTF, a Federeru ne fali nista, ovako je taman.

                  Comment


                  • Ne vidim sto bi mi brojke smetale...a ako kome trebaju da smetaju...

                    samo pokazuju ono sto znamo...ali isto tako imaju i svoj negativni rezultat...broj sedmica na mjestu 1, ucinak na kraju sezone pod koji spada i WTF

                    Comment


                    • Originally posted by Niki View Post
                      To sto je Nadal dosta toga propustio u karijeri, pravi njegovu statistiku jos impresivniju.
                      Kako to? Tako sto je imao gomilu pauza da se vrhunski spremi i odmori za najbitnije turnire?

                      Tu bi barem svi mi trebali da odamo postovanje Federeru koji skoro pa u domenu naucne fantastike ucestvuje i ne predaje na turnirima, niti se zali na povrede
                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • shminka,

                        Brojevi samo potvrdjuju ono sto znamo. Da li je to sto brojevi potvrdjuju dovoljno da se Nadal smatra GOAT-om, kao sto Agasi prica?

                        Ja sam sve blizi da se slozim sa Agasijem. Evo zasto.

                        Nadal je nasao protiv igru za Federera i to ne malim dijelom utice na brojeve. Medjutim Novak je nasao protiv igru za Nadala u 2011, godini koja je trebala biti kruna Rafine karijere. OK,to nije bila ista dominacija kao Rafina nad Federerom ali jeste prilicna. Koliko je samo puta od 2011. Novak lako dobio Nadala, cak i ove godine u Miamiu. Sve jedno, Nadal je nasao nacina da slemovima od 2012. ima pozitivan rezultat protiv Novaka. Ukupno 4:1. Jedina Novakova pobjeda je onaj maraton u Australiji. Istina da je RG najzasluzniji za to, ali svejedno 'dominacija' je impresivna, protiv igraca koji navodno tebe dominira Rafu.
                        Last edited by NI; 06-11-14, 11:23.

                        Comment


                        • Originally posted by prskaj View Post
                          Kako to? Tako sto je imao gomilu pauza da se vrhunski spremi i odmori za najbitnije turnire?

                          Tu bi barem svi mi trebali da odamo postovanje Federeru koji skoro pa u domenu naucne fantastike ucestvuje i ne predaje na turnirima, niti se zali na povrede
                          Ti to gledas sa strane da je on odmarao i pripremao se za ostale turnire. Ja to gledam sa strane da i pored toga sto je imao pehove da zbog povrede propusti dosta toga, ima impresivan broj titula, a posebno GS titule. To su dve strane iste price. Ne mozes reci da nije bio povredjen, mozda je taktizirao na Wimbledonu prosle i pretposle godine, ali to je statistika koja se broji. Rec je o turnirima koje je propustio.

                          Comment


                          • Treba tu ispitati i teoriju da Novak dominira na sljaci Rafu...

                            Bas je Novak Rafina najveca musterija na RGu

                            Comment


                            • Originally posted by Niki View Post
                              Ti to gledas sa strane da je on odmarao i pripremao se za ostale turnire. Ja to gledam sa strane da i pored toga sto je imao pehove da zbog povrede propusti dosta toga, ima impresivan broj titula, a posebno GS titule. To su dve strane iste price. Ne mozes reci da nije bio povredjen, mozda je taktizirao na Wimbledonu prosle i pretposle godine, ali to je statistika koja se broji. Rec je o turnirima koje je propustio.
                              Rec je o tome da znam koliko povreda moze da ti prija i donese mnogo toga dobrog. Naravno, ne daj boze da postane neka hronicna povreda, ili povreda koja te ogranicava u daljem toku karijere. Nadal se spektakularno nosi sa povredama. Pritom nema price o nekom ispadanju iz forme, jer on sa njegovim stilom uleti u fazon posle 5 minuta.
                              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                              Comment


                              • Originally posted by shminka View Post
                                Treba tu ispitati i teoriju da Novak dominira na sljaci Rafu...

                                Bas je Novak Rafina najveca musterija na RGu
                                Da, Novak je preuzeo od Rodzera titulu najbolje Rafine musterije na RG-u. Na mastersima, Novak ima jasnu prednost, ali to nije dominacija iz 2011. (Mali broj meceva cini situaciju nejasnom.) No nije u tome poanta. Poanta je da je Rafa uspjesno promijenio igru da bi zaustavio Novaka.

                                Na hardu Novak definitivno dominira Rafu, a opet je Rafa uzeo ono glavno cemu se posvetio.
                                Last edited by NI; 06-11-14, 11:40.

                                Comment

                                Working...
                                X