Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA Liga 2014/15

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ricma View Post

    Sledeca sezona je vrlo verovatno poslednja u kojoj ce da vazi ovakav format Evrolige, vec se pise za novi format od sezone 2016/2017, a tu nema ni Partizana/Zvezde niti bilo kog kluba iz ex-yu.
    Cek cek,malo si sad zamrsio Otkud ti to da nema u planu nasih klubova? Pa cemo nastaviti ,samo mi kazi,otkud ti ovo?


    Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by The Avetinja View Post
      Fin tekst.
      Nisam sada neki stručnjak za ta pravila, ali kako znam diranje mrežice kad lopta skakuće po obruču se ne priznaje i dava se lopta protivničkoj ekipi, kao što si i ti rekao al možda ima neki razlog što je proznao taj koš. E sad veliko je pitanje bi li dali trojku i kad bi dali bi li mogli zadržati taj nerješen ishod. Realno bez Mačvana, Pavlovića, kapitena i još bez centra koji pravi razliku, Partizan nebi izdržao taj produžetak(ako bi se igrao) ili onih nekoliko sekundi. Budućnost je imala tuto komletno postavu. Mi smo bili 25 kola drugi i da sada izgubimo drugu poziciju nebi bilo realno. Ovo je nekako najrealnije i lagano možete igrati sa Zvezdom. Onaj vaš novi Amerikanac, je bomba. Samo da se još malo uklopi u sistem i top. Al pitanje do kada ostaje, do kraja ligaških utakmica il do kraja F4.
      U nekom dijelu teksta si napisao da je Pavlović dao ono zakucavanje. Pa Planinić je promašio 10tak slobodnoh bacanja, takođe i Šehović je imao sličnu situaciju. Da su oba samo lagano spustili loptu, dali bi koš, al eto adrenalin je bio jači. I malo je, priznaćeš glupo pričati o takvim situacijama, poput ne zakucavanja Pavlovića jer i mi smo imali takvih situacija, možda još gorih poput 10 promašenih slobodnih bacanja.
      Ove godine jedino ne gledam Evroligu(ali gledam nba), ali ranijih godina sam gledao i za svaki kontakt sa mrezicom se nisu priznavali poeni.Takva su pravila, ovde je jasno da se sudija usrao od publike jer bi ga gadjali upaljacima i cime vec.Znam i ja kako je to, kada cak i kada je faul cist gomila njih uputi mrki pogled prema sudiji i psuju mu sve po spisku.Cinjenica je da vecina njih ni ne znaju kada svira da se faul i sa pozicija gde sede ne vidi se bas sve.Katastrofalno sudjenje Partizanu je bilo protiv Mege, Buducnosti, Besiktasa, Hapoela i Ritasa jesenas, sada od januara manje/vise je bilo ok sudjenje.Mnogo su vise srale sudije na evropskim utakmicama, tacno vidis kada pubila popizdi skroz zbog sudija.Bilo je bacanja predmeta i u ovoj godini, ali ne u toj meri kao recimo protiv Ritasa.Vasa publika je pravila puno problema kada je gostovala Crvena Zvezda izmedju ostalog.Pola kosa razlike ste imali i protiv Zvezde, pa ste na kraju izgubili.Produzetak bi bio samo kada bi neko iz Partizana pogodio jednoi od dva bacanja, a prava je retkost da se faul svira u poslednjem napadu.Sudije su sa tim priznatim kosem bacili sve ostalo u senku.Nije to da Partizan nema centra, nego niko ne moze fizicki da odgovori Planinicu.Jasno je ko dan da Partizan ima najslabiju centarsku liniju(i jos tanju rotaciju) tako da ce sve ekipe tu imati prednost i da bi to trebali da nadoknade kroz druge nacine.

      To se desava u svakom sportu i nije prava retkost da ekipa koja ima duzi period prednost na kraju ispusti, Buducnos je imala srece da se Partizan raspadao u prvoj polovini sezone kada nije jos bio ni formiran tim i gubili su od timova kao sto su Igokea, Zadar i kuci Krka.Buducnost je takve meceve dobijala i zbog toga je i imala drugo mesto zato sto ni Cedevita nije nesto briljirala.

      Veruj mi sa -7 na -9 bi mec bio gotov, Buducnost u kratkom roku smanji tu prednost i jedino sto ju je zapravo sprecavalo da povede su bila slobodna bacanja zato sto je promasila 4-5 u tom periodu i to su uglavnom bili pametni faulovi na Planinicu ispod kosa kako ne bi dao dva sigurna poena.Nakon sto je Sehovic omasio zakucavanje usledila je famozna trojka Rejnoldsa tako da ste sa te strane odlicno prosli.Cim je ispao Pavlovic vama je bilo lakse da se fokusirate na Akojonu(doduse trebao je da se svira faul zato sto onaj flaster nije dozvoljen u kosarci, ne sa toliko kontakta).Bilo mi je sumnjiva situacija, ali sam na drugom forumu procitao da je to trebalo da se svira faul.Poslednjih 11 poena su postigli Pavlovic i Akojon, oni su ti koji su pravili razliku na terenu i koji odskacu kvalitetom.Obojica su igrali NBA ligu sto dovoljno govori o njima.Kao sto rekoh puno vam je bio olaksan posao kada je Pavlovic izasao iz igre.Poenta je da Pavlovic nije trebao tako da se zaleti, precenio je svoje mogucnosti i trebao je samog sebe da iskontrolise u toj situaciji.Ponela ga je atmosfera i zbog toga je hteo da zakuca.Nece sigurno tako da ucini sledeci put, protivnik je skoro bio u nokdaunu(Partizan imao seriju 8:0) i takva egzibicija je dosla u pogresnom trenutku.Partizan je tada imao momentum i nakon toga i sledece akcije je presao na stranu Podgoricana.

      Originally posted by Black Mamba 24 View Post
      Paricu, Partizan je sut za tri sluzio poprilicno dobro, dok su Crnogorci promasili 14 bacanja i opet 6 razlike. Pa Partizan nema pleja, jbt Dalo je kao neki amater od 15 godina sa basketa ispred zgrade pokupljen. Jesi li video njegovu reakciju u poslednjem napadu? Kad je zaustavio dribling pa promasio ceo kos? Jeste igrao samo taj jedan minut, ali to dovoljno govori izboru na poziciji pleja. Ovaj novi je klasnicni suter. Oni poslednjih pet minuta nisu odigrali dve normalne akcije, samo 1 na 1.
      Ubacis 79 poena, a imas samo 11 asistencija u mecu, pametnom dosta.

      Makabi i Panatu su tri klase iznad Partizana.
      Meni je zao sto Srbija nece imati dva predstavnika u EL, ali braco moja nisu zasluzili. Gube od Zvezde uz malo srece 3:1.
      Moram ti prvo reci da su ti veoma losi argumenti i da covek stice utisak ko da uopste nisi gledao mec nego si pratio rezultat na netu ili gledao teletekst i posle samo bacio pogled na statistiku.Pre svega pricas ko da je Partizan pogadjao sve zivo i da ih je mnogo kenjalo(mozda je samo Muric imao vece, ali to se ocekuje od Akojona i Pavlovica), a da Buducnost sa druge strane nije znala ni vola da ubode i da su postizali najvise poene iz reketa.Drugo koliko je bacanja Partizan sutnuo u poslednjoj cetvrtini?On je za prve tri promasio 6 komada, uz to Milutinov koji ima problema je samo dva puta sutirao za ceo mec.Ni Djumic i Macvan koji isto mogu da imaju problema nisu puno pucali.Buducnost je od tih 14 4-5 promasila u cetvrtoj i to bas u periodu kada je jurila -7.Smejurija isto sto je onaj flaster koji je dozvoljen u rukometu nije sankcionisan, to bi u bilo kojoj hali bio sviran faulom na Akojonu.Zbog toga sto je sudija dozvolio takav kontakt Partizan nije mogao uopste da organizuje napad, a i sudija se usrao od publike.Zna i on da bi ga gadjali upaljacima i cime vec da je svirao faul.Ja ne znam zasto potenciras na Dala kada je on treci plej i sam Dule video da nema nista od pobede pa ga pustio malo da divlja.Njegova minutaza ce se uglavnom svesti na minut/dva u ozbiljnim mecevima ako i toliko dobije cisto da napravi faul.Njegova primarna uloga ce da bude bacanje peskira i skakanje sa klupe.Uposlili su 2 puta Milutinova, ali nijednom nije prosla akcija.Sta drugo da ocekujes kada je Akojona i Pavlovica krenulo i naravno da ce kod njih da bude lopta.Oni su ti koji ce u vecini situacija da rese mec.Bile su 3-4 dobro izradjene akcije koje nisu bile plod 1 na 1, ali nista od toga nije prolazilo.Razlika u asistencijama nije bila veca od 3 do poslednjih 5 minuta.Tri su dosle iz kontre nakon Partizanovih izgubljenih lopti.

      Ubedio si me da je Partizan na nivou Rige posto je tri klase ispod.

      Originally posted by Duka View Post
      Cek cek,malo si sad zamrsio Otkud ti to da nema u planu nasih klubova? Pa cemo nastaviti ,samo mi kazi,otkud ti ovo?
      Mislim da su ili Colic ili Uros postavili tu vest pre dva meseca ili tako nesto u Partizanovoj temi(a i pre toga je bilo slicnih vesti cisto da se pripremi psihicki narod za takve promene, a i na par mesta sam citao o tome), spominje se da ce to da bude zatvorena varijanta gde bi se nasli klubovi iz zemalja koji posluju transparentno sto nije sa nasim klubovima.Sigurno ce to da budu klubovi iz Francuske, Nemacke, Litvanije, Rusije, Turske, Izraela, Grcke, Italije i Spanije.Sada videcemo do koje ce mere da iskopiraju nba model, a taj potez bi bio samo poraz za evropsku kosarku gde bismo mi bili najveci gubitnici.Skoncentrisu kvalitet, ali kosarka nije recimo popularna kao hokej pa da mora da se napravi zatvorena liga.

      Comment


      • Што се тиче дирања мрежице:

        Arise, Serbia!
        You fell asleep long ago,
        And have lain in the dark.
        Now wake up
        And rouse the Serbs!


        sigpic

        Comment


        • Prica se da ce Bartomeu napraviti zatvorenu Evroligu (kao sto zele ovi sa fudbala iz UEFA), gde ce igrati sve najbogatiji klubovi i klubovi sa najgolemom trzistem... Jebe se njima i za KKP i za CZT i za ljubav navijaca... Iskocice tamo neki Paris, kao sto sam cuo da ce uloziti u njih, Bayern, London se pominje itd...

          Comment


          • Bice tu i Litvanci budi u to siguran, nisu naravno veliko trziste ali transparentno posluju sto se uopste ne moze reci za nase i zbog toga cemo ga mi izduvati.Sa jedne tacke gledista mi smo to zasluzili zato sto smo banana drzava.Sa druge strane mi smeta sto sada dolazi do promene pravila.Gusis druge zemlje i pravis jos vecu razliku u kvalitetu zato sto ce se on skoncentrisati u najvecim klubovima.Ameri koji dolaze u Partizan i Zvezdu zbog Evrolige ce zavrsavati u nekom bogatijem klubu.Evroliga je njima delovala kao dobra odskocna daska i naravno da im je sa te strane bolje da predju u vecite nego u Besiktas recimo.To je ta komparativna prednost bez koje cemo najverovatnije da ostanemo.Bice samo pitanje vremena kada ces kosarku u drugim zemljama svesti na nivo amaterizma.Mi mozemo neko vreme da opstajemo zbog talenata, ali pitanje je kako ce oni moci da se prilagode najvisem nivou evropske kosarke zato sto kako vreme odmice to ce da bude veca razlika u kvalitetu izmedju te zatvorene lige i ostatka Evrope.Sad mi pada na pamet, cim si punoletan i odskaces u mladjim kategorijama eto tebe u inostranstvu.Mozda opet i ne prodjemo tako lose sa reprezentativne strane, to ce vise da bude udar na nase klubove.

            Comment


            • Naravno Litvanci su tu, Zalgiris ima A licencu, uletece tu neki tipa Neptunas, Lietuvos ritas itd...

              Comment


              • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                Sve je nekako 1 na 1, cak je i prevodjenje lopte nesigurno. Gledao sam nekoliko meceva u ABA ove sezone, mozda 5-6 ne racunajuci utakmice sa Zvezdom. I u svakom kao neko mucenje da sam gledao, bez obzira na ishod meca. Vrhunac je protiv Zadra u gostima. A mozda sam im i ja baksuz, jos nikad nisam pogodio Partizan u ABA ligi.
                Veruj mi da nisam ni ja ostao hladnokrvan na sudijske greske, evo razloga tiket

                Buducnost tokom cele sezone igra najbolje, uz Zvezdu.
                Znas koliko je sati kad ja hvalim Zvezdu, a ne Partizan. To se mozda do sad i nije desilo.
                Taj Partizan protiv Zadra u Hrvatskoj i ovaj trenutni su nebo i zemlja, jos ih tada onaj nesretni Gasic predvodio. Takav je uglavnom profil igraca pa se gura na jedan na jedan, jbg, da su normalniji uslovi u klubu, sigurno se ne bi ovako sastavila ekipa. Ali i ovakav Partizan ima sanse protiv Zvezde Telekom, cak da je Gagic ostao dao bih ulogu favorita Partizanu.
                Last edited by Lion; 24-03-15, 12:27.

                Comment


                • ^Da, da.
                  Problem je što Bobinator slabo prati forum, pa nije upoznat sa ovim. :-)

                  Comment


                  • Prica se ovo prica se ono..Ni Bartomeu ne zna sta ce biti,a ta varijanta da nece biti klubova sa ovih prostora je najmanje realna.


                    Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                    sigpic

                    Comment


                    • Aj pa ko se pronađe, pronađe se

                      Comment


                      • Pripadnik sam ove navijačke grupe i idem na utakmice FK,ŽRK i KK širom CG al osuđujem ovakvo nešto. Ovo je baš van svake pameti.

                        Što se tiče vrijeđanja Duleta i Saše, meni lično je to glupo i generalno nepotreno je sve to raditi jer mislim da je bolje iliti pametnije otpjevati neku pjesmu za grad, za igrače, za klub, no pjevati o Duletu i Saši. Al svak ima različiti pogled na to.
                        Nisam bio na utakmici zbog privatnih problema, na sreću il na žalost ali jedanput smo mi vama na meču reprezentacija CG-SRB, imali parolu
                        Cime se budala ponosi,pametan se stidi(zbog vaših zvužduka na našu himnu u Areni). E pa sad bi ovu nagradu dao nama, iako sam član ove navijačke grupe. Barem ja tako gledam. Prije svega treba da budemo ljudi a ne životinje. A to što smo radili nije prije svega ljudski.

                        U Podgorici bacali bubrege na teren
                        Last edited by Dule Krtola; 25-03-15, 15:12.

                        Comment


                        • Jel istina da se ukida ABA liga ?

                          Comment


                          • Originally posted by RacingSportsVa View Post
                            Jel istina da se ukida ABA liga ?
                            Još se ne zna ali kako stvari stoje, velike su šanse.

                            Comment


                            • pritisak ili ne.. videcemo kako ce se razresiti sve ovo...

                              http://aktuelno.net/sport/ABA-LIGA-O...tisak/cl/93804
                              Last edited by ; 04-04-15, 21:25.

                              Comment


                              • artmsted, sehovic, pavlovic, mavan, marjanovic idealnih pet

                                a jokara mvp lagano nema mjesta
                                Atletico Madrid, KK Partizan, Boston Celtics

                                Ako te privuce lepotom i zbuni inteligencijom, na pravom si putu da izgubis glavu

                                Comment

                                Working...
                                X