Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by D-Wade View Post
    Ma hoce se i dalje proizvoditi..
    Ovaj XBOX je po konfiguraciji isti kao i PS4. Blu-Ray, 8 GB RAM, procesor sa osam jezgara.
    Arhitektura je gotovo ista, ali po onome sto znamo, GPU u PS4 ima 1.84 teraflopsa dok onaj u Xboxu gura oko 1.2-1.4, jos nije sigurno. Dalje, PS4 koristi 8GB GDDR5 memorije koja ima gura 3-4 puta veci bandwidth od DDR3 memorije u Xboxu. Velika razlika. Ponovo ce igre iz internih studija izgledati bolje na Playstationu.

    Generalno je prezentacija fail bila. Gotovo nista bitno od igara nisu prikazali, a i ono sto su prikazali nije bas sjajno bilo. EA sports i CoD klasika, a sve ce to i PS4 imati. A te igre me se ionako i ne ticu Forzu su premalo pokazali, Remedyjev novi projekat takodje... Jedino sto su rekli je 15 1st party igara do kraja sledece godine, videcemo koliko toga ce se svesti na Kinect gluposti.
    Gomila funkcija koje ce samo u USA biti dostupne, ostatak sveta moze da se slika.
    Polovne igre nece moci da se koriste dok se ne plati Microsoftu i izgleda da ce morati da se aktiviraju online.

    Lose, vrlo lose. Ali dobro, E3 je za 20ak dana, tu ce biti glavni show.
    Last edited by s_hyperion; 21-05-13, 20:49.

    Comment




    • Comment




      • :S

        Zdravkelja, minimalne su razlike izmedju PS4 i XBOX-a. PS4 ima 2.0 procesor, XBOX 1.6. Sto se RAM-a tice, PS4 ima manje dostupno jer mu treba 1 GB za OS, a razlika u snazi procesora je minimalna. GPU je mozda i najveca razlika izmedju dve konzole. Komparacija sa serijom 7000 koja se trenutno koristi za gejmerske PC konfiguracije. DDR3 brzi kod rada velikog broja malih operacija, a DDR5 bolji kada su u pitanju teksture velike rezolucije i brzi protok podataka, mada se to kod konzola ne primeti mnogo, tako da ono, u principu nije velika razlika. Na kraju ce se konzola uzeti na osnovu toga koju konzolu covek vise voli. Onaj koji standard koristi XBOX ce ga uzeti i sada, isto tako za korisnike PS-a.
        sigpic

        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

        Batica Wilshere je gospodin covek...

        All hail the Chan-Chan man!

        Comment


        • Odlicno ja znam sta cemu sluzi u konzoli. A razlika postoji i nije mala.

          Prvo procesor. U februaru je receno da PS4 koristi osmojezgarni Jaguar klokovan na 1.6GHz. Mozda bude jos klokovan do izlaska ne zna se. Jedno jezgro je rezervisano za OS. Xbox koristi isti, mozda pomalo customizovan procesor na istim taktovima. Ne zna se koliko ide na OS. Znaci tu su manje vise isti.

          Memorija. GDDR5 je drasticno bolji jer prednosti daleko prevazilazi njegove mane. Kao sto kazes, veci bandwidth (3 i po puta veci od DDR3) i bolje teksture. Sada da pitas game elopere sta bi vise voleli, 4GB GDDR5 ili 8GB DDR3, vecina bi rekla GDDR5. Vise memorije je korisnije za velike svetove, ali i 4GB bi radili dobar posao za danasnje standarde. Drugo, Sony je odradio svakakve customizacije da se problem latencija, koji je mana GDDR5, resi.
          Naravno i Microsoft je pokusao da resi problem bandwidtha kod DDR3. Ubacili su veliki chip sa 32MB ESRAM memorije koji sluzi da se neke informacije prenose mnogo brzim bandwidthom, ali je to opet samo 60% brzine GDDR5 memorije. Drugi problem je to sto je mnogo komplikovanije za programiranje igara.
          Sony je, po poslednjim glasinama, rezervisao 1GB za OS, znaci 7GB dostupno za igre. MS je juce rekao da su za njihov OS rezervisali 3GB, samo 5GB za igre.

          Grafika. Gotovo potvrdjeno juce, Xbox ima 12 CUova, sto sa pretpostavljenim taktom od 800MHz daje oko 1.2 teraflopsa. PS4 ima 18CUova, ukupna snaga 1.84 teraflopsa. Dalje duplo vise ROPova u Playstationu, 32 vs 16.

          To ti sve daje, u najmanju ruku, 50% jacu konzolu za koju je jos i lakse programirati.

          Naravno, sve zavisi koliko ce game developeri koristiti tu razliku u snazi. Ali ce interni developeri u Sonyju, koji najbolje znaju svoj hardware, cuda ciniti sa grafikom.

          Comment


          • @zdravkelja

            kapiram da je problem velike konzumacije RAM memorije kod Xbox-a u pitanju OS koji su one uneli u taj sistem. Kapiram da si čitao da su još prilikom prvog Xbox-a obećali Gejtsu kako će doneti OS u svaku dnevnu sobu, pa su onda odustali od toga jer nisu mogli tadašnji XP čini mi se nikako da integriraju u konzolu a da ne bude očigledno vidljiv. Kapiram da su se sad ponovo vratili na to, i ko zna šta su sve spakovali da bi im toliko OS uzimao RAM-a
            Originally posted by Brajkula
            Veruj meni, radi kako hoćeš

            Brajkula, 2014. N.E

            Comment


            • Da li neko ima tablet i ako ima, koje mape koristi za navigaciju?
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Da li neko ima tablet i ako ima, koje mape koristi za navigaciju?
                Ako ti je tablet na Jelly Bean-u onda ti je Google Maps/Navigation najbolje resenje.

                MapQuest i Locus takodje nisu losi, ali ne znam koliko su primenjivi kod nas.
                It is not the violence that sets a man apart.
                It's the distance he's prepared to go.

                Comment


                • Nije, Ice Cream Sandwich je u pitanju...
                  pokusavala sam da instaliram neke mape,ali kad pokusam pomocu onog luckypatche-a da skinem zastitu, on mi izbacuje neku gresku
                  spominje root i neke gluposti, tako da mi nije jasno da li mogu da ih instaliram na tablet ili moram na sd karticu?
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • IGO je vrlo dobar programcic koji ima strasno odradjen balkan

                    Takodjer Sygic je isto strasan, ali nema mapa za balkan mislim
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Znam za IGO, ali ne mogu da nadjem dobre verzije na netu...
                      ako neko ima, neka mi salje na pm
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Nije, Ice Cream Sandwich je u pitanju...
                        pokusavala sam da instaliram neke mape,ali kad pokusam pomocu onog luckypatche-a da skinem zastitu, on mi izbacuje neku gresku
                        spominje root i neke gluposti, tako da mi nije jasno da li mogu da ih instaliram na tablet ili moram na sd karticu?
                        Za neke stvari moras root-ovati tablet. Mada, ti to je ok resenje i zbog upgrade-a
                        na Jelly Bean. Google navi i maps na Jelly-ju su cisto savrsenstvo, i bez ikakve su
                        konkurencije.
                        It is not the violence that sets a man apart.
                        It's the distance he's prepared to go.

                        Comment


                        • Originally posted by apacrow View Post
                          Za neke stvari moras root-ovati tablet. Mada, ti to je ok resenje i zbog upgrade-a
                          na Jelly Bean. Google navi i maps na Jelly-ju su cisto savrsenstvo, i bez ikakve su
                          konkurencije.
                          Samo sto ja nemam nikakvo iskustvo sa tim
                          je l' imas neki savet, neke sajtove, gde da procitam
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Vidis, ja moram ponovo uradit jebeni root S 3-ojke.. Imam prvu verziju Jelly bean roota i poceo je da stopa na nekim operacijama...

                            Takodjer root mi se ucinio nesto sporijim od Ice creama.. Vidjet cu u narednih par dana cu se igrati time pa cu vidjeti da li ima napredka :P

                            Edit:

                            Bojana, xda developers forum, procitaj i bit ce dovoljno
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Samo sto ja nemam nikakvo iskustvo sa tim
                              je l' imas neki savet, neke sajtove, gde da procitam
                              Na xda-u, sto rece ajnstajn, ces naci sve sto te zanima za tvoj model,
                              pod uslovom da nije neki flju-fljang noname. Za sve ostalo postoji root,
                              sa odlicnim objasnjenjima, tako da ne mozes da omanes.

                              Originally posted by maliajnstajn View Post
                              Vidis, ja moram ponovo uradit jebeni root S 3-ojke.. Imam prvu verziju Jelly bean roota i poceo je da stopa na nekim operacijama...

                              Takodjer root mi se ucinio nesto sporijim od Ice creama.. Vidjet cu u narednih par dana cu se igrati time pa cu vidjeti da li ima napredka :P
                              Trojka na root-u razvaljuje Ice Cream anytime anywhere. Pitanje je
                              koju si verziju, i koju distribuciju stavio, kao i da li si sve dobro odradio.
                              Ali trebalo bi da leti.
                              It is not the violence that sets a man apart.
                              It's the distance he's prepared to go.

                              Comment


                              • Ma Samsung TAB2, tj. GT-P5110

                                ajde, sad cu malo sa tim da se pozabavim, a javljam se ako bude nekih problema
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X