Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja sam svojevremeno kupio u komsiluku Nokia XM 5800 za 225 evra u trenutku kada nisi mogao da ga nadjes za manje od 375, doduse uz to sam imao samo polugodisnju garanciju ali je generalno sljakao dobro.To je ujedno bila i najveca suma koju sam platio za neki telefon, SE K750i koji sam imao pre toga sam platio 220 evra.Dace Bog da uzmem onaj Meizu za manje od 200 evra(sada je 170) u maju, samo da ga imaju tada.Ne deluje mi da su prevaranti(kupitel), iako nemam pojma po kojim kriterijumima da razlikujem prevare.

    Originally posted by black_sax View Post
    Iphone uopste nije skup. Prije 3g sam kupio HTC One SV,platio sam ga 250€. U to vrijeme tel srednje klase s 1,2 dual core procesorom,1GB rama,full HD video, Gorilla 2, super LCD 2 ekran... Ali nisam bio sretan s njim,osjecao sam se jadno u drustvu,inferiorno,mislio sam da svi gledaju u mene i misle u sebi "vidi jadnika,kakav mu je ono jeftini telefon". Zbog HTC sam rijeđe izlazio u grad,izbjegavao sve socijalne događaje. Na kraju sam postao anksiozan, 2 godine se lijecio i potrosio na doktore vise od 2 Iphonea. Ca 1g sam vlasnik Iphone 6 plus i moj zivot ponovo ima smisao,druzim se s ljudima i mnogo sam sretan
    Ovo je moj dupli nalog, al ste se primili.

    Spoiler
    Spoiler
    Lozim vas, nisam to ja.

    Comment


    • Originally posted by PRINCARA View Post
      A polako, ima vremena, tek će
      Taj model je medju skupljim sonijevim telefonima koliko se secam, ali ovi srednjeg ranga soni telefoni su se bas slabo pokazali.Mada oni po meni imaju najjaci izgled, ali dzabe sve to kada krenu sa bagovanjem.
      Najveca razlika izmedju njega i Z3 koji je flagship model je velicina i sto Z3 ima 3GB rama.

      Ako nekome steka mobilni i ako je usporio, moja preporuka je da skine smart launcher. Sa prethodinm telefonom, koji je vec umirao bio sam bukvalno progledala, bas je odlucan launcher, telefon osetno brze radi.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by Erik Dekard View Post
        Ovaj VibeX ima bas vrhunski dizajn ali i sam vise naginjem ka Meizu. Sustinski selfie kamera me ne zanima, vidim da su nijanse u pitanju, vise sam mislio da li je neko koristio oba (ili jedan od) pa da mi kaze iskustva.
        Ruku na srce pravio si grozne selfije do sada.Primer samo jednog od mnogih.

        Spoiler

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post

          Ako nekome steka mobilni i ako je usporio, moja preporuka je da skine smart launcher. Sa prethodinm telefonom, koji je vec umirao bio sam bukvalno progledala, bas je odlucan launcher, telefon osetno brze radi.
          Ima raznih. Ja sam koristio Hola launcher, baš telefon bolje radi kada to instaliraš..

          A sada imam instalirano 360 security, kao antivirus. Ubrzava telefon i čuva bateriju duže nego obično..
          Last edited by Lord Aleksoni; 12-01-16, 11:23.

          Comment


          • Originally posted by Lord Aleksa View Post
            Ima raznih. Ja sam koristio Hola launcher, baš telefon bolje radi kada to instaliraš..

            A sada imam instalirano 360 security, kao antivirus. Ubrzava telefon i čuva bateriju duže nego obično..
            Ja sam probala nekoliko, ovaj smart launcher mi je najlepsi i skroz mi je sve intuitivno

            Antivirus nemam, a baterija mi traje lagano 2 dana
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Maricu rekao si da neces nikome da pokazujes tu sliku !
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Lord Aleksa View Post

                A sada imam instalirano 360 security, kao antivirus. Ubrzava telefon i čuva bateriju duže nego obično..
                Skidaj to govno sa telefona. Ja sam, pa... Ajde da kažem nekih 15 godina u IT vodama, a nekih 7 godina odnosno od početka Android ere (2009) u vodama za smartphone-e.

                Task kileri, busteri, antivirusi, ništa, ništa na telefonu. To samo pravi više štete nego koristi.

                Android ram management nije isto što i Windows na PC-u.

                Na androidu treba da bude što manje rama (znači da je popunjen i da su apps u cache-u, što dalje znači da će brže da se pokreću)

                Android sam kontroliše ram, tako radi sistem, nemojte ga vi cackati, jer tako je napravljeno, ubijanjem aplikacija šteti bateriji u smislu da će kraće da traje.

                Ovo se pogotovo odnosi na background odnosno servise. Ti ubiješ nešto od toga, ono se ponovo diže, ti ubiješ, ono se diže. Non stop CPU radi na max clock-u, da bi što pre digao servis za neophodan rad aplikacije.

                Kad zafali rama, sistem će sam ubiti onu aplikaciju koja je najkasnije korišćena.

                A - app

                A1 - A2 - A3 - A4 - A5

                Ti sad pokrenes A6 i onda će sistem ubiti A1 aplikaciju, jer je ona poslednja koja je korišćena.

                Onda dobiješ novi niz od A2 do A6.

                Virusi ne postoje za Android pošto je zasnovan na linuxu. To je samo šarena laža antivirus kuća da pokupe podatke (pogledajte dozvole koje sve traže)

                Da uzmeš i da prebacis virus koji imaš na Windowsu u telefon, ti ne možeš da ga pokrenes, jer nemaš program koji otvara tu ekstenziju npr .exe i to je to.

                Što se tiče Android ram management-a još nešto. Ti kad ubiješ aplikaciju ona je ubijena i ne diže se, sledeći put kad je pokrenes ona se diže maksimalnom brzinom odnosno cpu ide na max dok je ne pokrene, kada je ona u cache-u onda njoj treba mnogo manje vremena da se podigne + manje koristi cpu na max clock-u.


                Sent from my m2 note

                Comment


                • Suve cinjenice, najveca mi je greska sto sam imala instaliran onaj clean master, ono ubija sistem.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Meni nije jasno ko instalira te antiviruse i bustere to su strasne prevare bas i sigurno kapi ne pomazu.
                    sigpic

                    Comment


                    • Instaliraju ljudi pretpostavljam iz ocaja kada je telefon toliko unisten i spor da mogu da probaju to ili da ga razbiju od beton od muke

                      Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                      VALENTINO ROSSI #46

                      Comment


                      • Evo ga i link što objašnjava isto, samo eto na engleskom.

                        http://www.phonearena.com/news/Task-...g-them_id64970

                        Sent from my m2 note

                        Comment


                        • Originally posted by Miletić View Post
                          Instaliraju ljudi pretpostavljam iz ocaja kada je telefon toliko unisten i spor da mogu da probaju to ili da ga razbiju od beton od muke

                          Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                          Kad uspori, to ga jos vise kolje, tada je jedino pomaze da se deinstaliraju aplikacije, dok se ne kupi nov

                          Sent from my Z3 compact <3
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Kad uspori toliko da mu vise maltene nema spasa vratis ga na fabricka podesavanja, pogasis sve update i ljepota.
                            sigpic

                            Comment


                            • A ovaj McSafe antivirus, jel on stetan/koristan u cemu ? Od starta stoji u LGiju

                              Comment


                              • Originally posted by Ser Gagi View Post
                                A ovaj McSafe antivirus, jel on stetan/koristan u cemu ? Od starta stoji u LGiju
                                Jeste koristan je kako nije ....
                                Najkorisniji program da se prvi obrise
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X