Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Poezija, knjige, poslovice itd...

    [quote author=S-Nash link=topic=1892.msg276239#msg276239 date=1300882783]
    Mislim da cu morati da odem sa ovog foruma.Ovde svi nesto citaju,obrazuju se,a ja jedino sto procitam uz sportske novine je Playboy. $#^%RT
    [/quote]
    "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

    Comment


    • Re: Poezija, knjige, poslovice itd...

      Nisi nista propustio sto se tice gospodara prstenova,osim sto je lepo uradjen film,ali takvi se sad prave jednom mesecno


      A obavezno da odgledas palkenu pomorandzu %QWT&W


      Montevideo je osvezenje za nasu kinematografiju. &8@^J

      Comment


      • Re: Poezija, knjige, poslovice itd...

        Mene je ova aktuelna "Odisejeva zora" vratila Forsajtu i knjizi "Bozja pesnica"!
        #58

        Comment


        • [/quote]
          Pa nisam se hvalio samo sam bio iskren. %QWT&W
          sigpic

          Comment


          • Re: Poezija, knjige, poslovice itd...

            Knjige ili film? Za mene ne postoji dilema, uvek su knjige na prvom mestu.Razlog je jednostavan, ni jedan film ne moze da opise sve nijanse ljudskog karaktera kao pisac.
            Postoje mnoge knjige kojima se iznova vracam i uvek me iznenadi cinjenica da me njihov sadrzaj "dotakne" kao prvi put kada sam ih citala.
            "Paklena pomorandza", knjiga i film, toliko razliciti, a opet imaju ono osnovno zajednicko.
            Trebalo bi svako da procita knjigu, ma koliko da je "teska", ali i da odgleda film.

            Comment


            • Re: Poezija, knjige, poslovice itd...

              [quote author=vesna8.11 link=topic=1892.msg276302#msg276302 date=1300886554]
              Knjige ili film? Za mene ne postoji dilema, uvek su knjige na prvom mestu.Razlog je jednostavan, ni jedan film ne moze da opise sve nijanse ljudskog karaktera kao pisac.
              Postoje mnoge knjige kojima se iznova vracam i uvek me iznenadi cinjenica da me njihov sadrzaj "dotakne" kao prvi put kada sam ih citala.
              "Paklena pomorandza", knjiga i film, toliko razliciti, a opet imaju ono osnovno zajednicko.
              Trebalo bi svako da procita knjigu, ma koliko da je "teska", ali i da odgleda film.
              [/quote]

              Uvijek su na prvom mjestu knjige.
              A sto se tice knjiga kojim se iznova vracas i koje te ponovo ''pogode''... Iz velikih djela stalno naucimo nesto novo, i velika djela se nikada ne mogu ''procitati'', mogu se samo citati ;)
              Vuk Draskovic, Dobrica Cosic, Ljiljana Habijanovic Djurovic, Ivo Andric, Mesa Selimovic, Njegos, Jovan Ducic, Sekspir, Dostojevski - pisci koji su napisali ta velika djela.
              Za mladje generacije - obavezno procitati nesto od ovih ljudi, ako vec niste. Stariji, nadam se da ste citali
              Mistakes make us who we are.

              Comment


              • Re: Poezija, knjige, poslovice itd...

                Mihal Viveg: "Vaspitanje devojaka u Ceskoj" <thumbsup>

                Comment


                • Re: Poezija, knjige, poslovice itd...

                  Koeljo "Zahir" i sve ostale njegove,ali ova mi je omiljena %QWT&W

                  Comment


                  • Originally posted by milanche View Post
                    Mihal Viveg: "Vaspitanje devojaka u Ceskoj" <thumbsup>
                    drugarica mi prevodi knjige sa Češkog i baš mi je preporučila Vivega..ne znam samo ko je kod nas izdavač..

                    a da se nadovežem na temu knjiga ili film..

                    kao veliki ljubitelj SF romana obično se razočaram njihovom ekranizacijom..pa makar to bio i sam Tarkovski sa Stalkerom i Solarisom (ekranizacije dela mojih omiljenih SF autora S.Lema i braće Strugacki),do po meni očajnog filma Ja,robot napravljenog po romanu genijalnog Isaka Asimova..mislim da bi se Asimov poprilično razočarao karikaturalnim likovima u ovom filmu..

                    naravno,ne odustajem od SF filmova,pa ako neko ima neku preporuku dobro došla je..
                    Originally posted by gokara
                    Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                    Comment


                    • Originally posted by jagodica View Post
                      drugarica mi prevodi knjige sa Češkog i baš mi je preporučila Vivega..ne znam samo ko je kod nas izdavač..

                      a da se nadovežem na temu knjiga ili film..

                      kao veliki ljubitelj SF romana obično se razočaram njihovom ekranizacijom..pa makar to bio i sam Tarkovski sa Stalkerom i Solarisom (ekranizacije dela mojih omiljenih SF autora S.Lema i braće Strugacki),do po meni očajnog filma Ja,robot napravljenog po romanu genijalnog Isaka Asimova..mislim da bi se Asimov poprilično razočarao karikaturalnim likovima u ovom filmu..

                      naravno,ne odustajem od SF filmova,pa ako neko ima neku preporuku dobro došla je..


                      Stylos je izdacac (Viveg)
                      I ja obozavam SF romane i nervira me kada se potcenjuje taj zanr.Mnogo puta sam vec cuo kako pojedinci SF smatraju trash-om (slepci)

                      Comment


                      • Originally posted by jagodica View Post
                        naravno,ne odustajem od SF filmova,pa ako neko ima neku preporuku dobro došla je..
                        Avatar ;)
                        Mistakes make us who we are.

                        Comment


                        • Romeo i Julija, ima li ko nesto prepricano ili o likovima i tkao to,treba mi
                          Dreams are coming true.


                          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                          Comment


                          • Jed Rubenfeld - The Interpretation of Murder. Knjiga je mnogo dobra, i za mladje i za starije. Bukvalno za svakog ko voli misteriju.

                            EDIT: Jos neke knjige koje sam procitala proteklih par dana:
                            Charles Portis - True Grit
                            Mario Puzo - The Godfather
                            I jos jedna: Vuk Draskovic - Doktor Aron (Knjiga bi mogla da prodje kao interesantna, mada se meni dopada jer u mnogim situacijama vidim sebe kao Arona )

                            EDIT 2: Dan Brown - Digital Fortress (obavezno!)

                            Uglavnom, svaka od navedenih je ostavila dobar utisak na mene.
                            Last edited by Miss Poison; 15-08-11, 00:08.
                            Mistakes make us who we are.

                            Comment


                            • Ljudi, zar ovdje niko nista ne cita? Samo da vam kazem da ocekujem neku dobru preporuku u narednih par dana
                              Mistakes make us who we are.

                              Comment


                              • Originally posted by Gandalf
                                Preporucujem svima da procitaju fantasticnu trilogiju Dz.R.R. Tolkina "Gospodar prstenova". I obavezno trazite sa prevodom Zorana Stanojevica koju mozete kupiti u knjizari Delfi :
                                http://www.delfi.rs/ka1un1565/delfi_...a_i_-_iii.html
                                Ja čitam Silmarilion stigao sam negde do pola knjige ali ću je verovatno završiti do kraja nedelje
                                sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X