Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga BBVA i Liga Adelante 2014/15

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Valensija 2:0, 60'.
    Lagano odigrali i lagano se približuju(60 bodova) vodećoj Barsi(65 boda) i drugoplasiranom Realu(64 boda), koji imaju u neđelju utakmicu.

    Comment


    • [VINE]OYvdVItM1ZB[/VINE]

      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Velika klasa u najavi ovaj momak Jimenez.
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • Danas:

          SK2 12.00 Na Riazoru igraju Depor i Espanjol. Ne treba propustiti taj duel.

          SK3 17.00 Viljareal i Sevilja po treci put u poslednje dve nedelje i sansa za domacina, koji definitivno nije favorit, da pokusa da se osveti za poraz u LE. Gosti su i dalje u trci za 4. mesto i pod imperativom su pobede.

          SK1 21.00 El Klasiko na Nou Kampu


          Nisam juce bio u prilici da ispratim meceve kako sam hteo, ali mi je nkoliko rezultata privuklo paznju.

          Rajo je zabelezio drugu pobedu u nizu i rekao bih da ce im jos 6 bodova biti dovoljno da eliminisu i teorijsku sansu da ispadnu iz lige. Jos jedan veliki uspeh kluba sa vrhunskim strucnjakom na klupi, odlicnim kolektivom na terenu i mocnim navijacima na tribinama. Andaluzani igraju vrlo promenljivo i mislim da je pozicija na kojoj se trenutno nalaze ujedno maksimum kojem se mogu nadati.

          Levante ce se, ako ovako nastavi, svrstati u red odlicnih timova koji su u poslednjih 15 godina ispali iz prve spanske lige. Nije mi jasno zasto Alkaraz forsira igru sa dva napadaca koja ne daje opipljiv rezultat, a ni zbog cega EL Zar nikako da dobije priliku od starta. Sa druge strane, Selta je ponovo izasla u ofanzivno, pomalo neizbalansiranom sastavu, ali je uspela da slavi. Kron-Deli mnogo znaci ovom timu ali sam citao o tome da ce Danac na leto postati novi clan Sevilje i da je to vrlo, vrlo izvesno.

          Atletik Bilbao zabelezio novu, 5. pobedu u nizu i prakticno do kraja sezone Baskijci mogu da igraju rastereceni. Izlazak na evroscenu je obezbedjen prolaskom u finale Kupa kralja, a sada se, uz ovu fenomenalnu formu, vec moze i razmisljati o napadu na 6. poziciju. Almerija je u proslom kolu protiv Viljareala igrala odlicno, ali nikako da crveno-beli dodju do pobede u poslednje vreme. Jos jedan od timova kojem predstoji teska, rovovska borba za opstanak.

          Granada i Eibar odigrali bez golova, a takav rezultat vise odgovara gostima. Eibar je slobodnom padu i odlican pocetak sezone biva neutralisan veoma losim igrama u poslednje vreme. Grana je imala nekoliko dobrih sansi da sa svog terena udje u bolju formu, ali ih Andaluzani nisu iskoristili i nikako da izadju iz opasne zone. Sada ih ceka duel na Santjago Bernabeuu.



          Sto se Segunde tice, tamo je simpaticni Leganes izvojevao neverovatnu pobedu protiv favorizovanog Betisa, i to na Benito Viljamarinu. Gosti iz predgradja Madrida su postigli cak 2 pogodka sa igracem manje, i na kraju slavili sa 1-3. Velike pohvale za ''Legu'' i njene navijace. Sada ovaj klub postaje legitiman clan trke za 6. poziciju, poslednju koja vodi u plej-of.

          Numansija je sa 4-2 savladala doskorasnjeg lidera, Las Palmas. Ipak, imajuci u vidu losu formu tima sa Kanarskih ostrva, ovaj rezultat i nije neko veliko iznenadjenje. Numansija je jos jedan klub koji ucestvuje u borbi za spomenuto 6. mesto.

          Ljagostera i Alkorkon su juce slavili, dakle jos kandidata za 6. poziciju. Barselona B je juce ponovo izgubila. Naravno, ima jos da se igra u Segundi, ali vrlo je moguce da ovu ekipu zadesi isto ono sto je zadesilo i Real Madrid B prosle sezone, a to je ispadanje u Segundu B.

          Danas ce znacajni mecevi biti Lugo - Depor Alaves, kao i Hihon - Uelva. Odlicna sansa za Asturijce da izbiju na celo tabele. Djirona u malom katalonskom derbiju igra protiv dosta slabijeg Sabadelja.

          Nas Ranko Popovic, pod sve vecim pritiskom zbog losih rezultata, vodi Saragosu na noge Rasingu iz Santandera, koji je u poslednja dva kola uspeo da koriguje formu. Oba tima su pod imperativom pobede.
          Last edited by Bogi; 22-03-15, 10:12.

          Comment


          • Taman stizem na Depor. Moze ovo da bude zanimljiva utakmica. Gledam sad postave, malo se defanzivnije postavio Espanjol, sa jednim spicem. Nema Garsije, i to je veliki hendikep....
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Kako je Moreno ''doziranim'' remplovanjem izbacio iz ravnoteze Rieru, vrlo dobar potez. Da vidimo moze li Depor do pobede ovde, Espanjol je danas neraspolozen.

              Nadam se da ce u igru ici Hoze Rodrigez, novi igrac U21 selekcije Spanije.

              Nikako Espanjol ne moze da dominira sredinom u gostima od kada su prodali Verdua.

              EDIT Sta uradi Kavaleiro. Usao Huan ipak, nesto otvoreniji vezni red sada.
              Last edited by Bogi; 22-03-15, 12:35.

              Comment


              • Na kraju 0-0. Depor ostaje prikovan za dno, ide im u prilog to sto niko iz te grupe timova nije slavio, ali je u isto vreme prisutan i zal zbog neiskoriscene sanse da se iskoriste ti kiksevi direktnih konkurenata. Espanjolu fali jos nekoliko pobeda da bi obezbedili opstanak.

                Paralelno sam gledao i Saragosu naseg Ranka Popovica. Konacno su belo-plavi slavili, i to na nezgodnom gostovanju Rasingu. Drago mi je da je ofanzivan i primamljiv fudbal ovog kolektiva danas nagradjen sa 3 boda. Borha Baston sa dva gola resio mec, to nije nista novo. Bice nesto od njega. U sledecem kolu na La Romaredu dolazi Alkorkon.
                Last edited by Bogi; 22-03-15, 13:01.

                Comment


                • Na kraju si imali srece sto uzese bod. I dalje mi nije jasno kako nije uslo ono u gol 5 min pre kraja. Prazan gol sa 2 metra, lopta udari u precku pa u gol liniju...
                  Depor izgubio snagu pred kraj. Da se igralo jos 10ak minuta, mislim da bi Espanjol dao gol. Mnogo fali Deporu jedan rasan strelac....
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Fan sam Eldera Postige, kada se on vrati mozda nesto i urade. Za njihove standarde, i iza ove kreativne trojke, on moze da bude sasvim solidna opcija.

                    Tacno na liniju je pala, dobra odluka sudije.

                    Comment


                    • Fali njima Diego Tristan

                      Comment


                      • Eh sad...

                        Od ovih koji su igrali proslih sezona Riki bi lagano odradio posao. Sa povredjenim Postigom, nepouzdanim Toceom i neafirmisanim Rierom su zaista u problemu...

                        Comment


                        • Novo iznenadjenje Emerija, Figeiras na mestu desnog krila.

                          Susta suprotnost mecevima u LE.

                          EDIT Moreno topovski sa 5 metara, mogao je ovo da resi znatno jednostavnije.
                          Last edited by Bogi; 22-03-15, 16:44.

                          Comment


                          • Neverovatno da zuta podmornica ne vodi bar 1:0 do sad. Igrali su odlicno u ovom prvom poluvremenu. Nekako igraju mnogo energicnije od Sevilje, ali lopta bas nece u gol. Samo da im se to ne osveti. Ocekujem Banegu ubrzo na terenu. Sa druge strane, imam neki osecaj da ce ga Vietto zabiti kad udje...
                            Teren je bas natopljen i dosta otezava igru...

                            p.s. Dobar je Postiga. Zna li se kad ce se vratiti na teren? Potreban im je podhitno...
                            Last edited by z0La; 22-03-15, 16:52.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Mislim da je bio operisan pre 20-ak dana, i da ce na teren najranije za 2-3 nedelje.

                              Comment


                              • Uhh, jos dok se malo vrati u formu, mnogo....
                                Dobro je da ide sad ova reprezativna pauza...

                                p.s. 21 sut u prvom poluvremenu, a i dalje je 0:0, neverovatno...
                                Moraju pasti ovde bar 2 gola u nastavku...
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X