Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chiwwi
    replied
    Želja prevelika


    Tvoje telo želja je moja
    Tvoje oči magnet su moj
    Struk tvoj moj je svetionik
    Vodi me ka tebi miris tvoj

    Kosa tvoja zavesa je moja
    Oči tvoje sve su mi bliže
    Ugrižena zubima usna je tvoja
    Grudima svojim ubrzano dišeš

    Pribijen uz tebe udišem tvoj dah
    Pogledom mi govoriš da želja sam tvoja
    Ja šapućem ti nežno da bićeš moja
    Ritam srca tvoga doživljava krah

    Napet kao struna drhtim dok te diram
    Želim te sve više i počinjem da djidam
    Odapinjem strelu prebrzo u metu
    Videla sad si moju ahilovu petu


    Neznani junak neznanoj junakinji.



    Love gun
    I really love you baby, I love what you've got
    Let's get together, we can get hot
    No more tomorrow baby, time is today
    Girl, I can make you feel okay

    No place for hidin' baby, no place to run
    You pull the trigger of my
    Love gun

    You can't forget me baby, don't try to lie
    You'll never leave me, mama, so don't try
    I'll be a gambler baby, lay down the bet
    We get together, you'll sweat

    No place for hidin' baby, no place to run
    You pull the trigger of my
    Love gun


    Paul Stanley

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Liu Cixin

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Procitao sestu knjigu Malazan serijala, The Bonehunters. Au jbt kakav masterpiece! Sad mi je drago sto sam prije ovoga procitao onu prvu knjigu od Esselmonta. Prvo zato sto odlicno dopunjava ono sto se desava u ovoj knjizi a drugo sto mi je nakon citanja Esselmonta pa tri nedelje pauze od Malazana, Erikson legao kao melem na ranu 1150 strana genijalnosti. Od ovih sest koje sam do sam procitao, ova je najbolja. Sve sto se desilo u prvih pet knjiga je u sustini bilo samo zagrijavanje
    Last edited by powerslave; 19-04-20, 10:55.

    Leave a comment:


  • DžonDon
    replied
    Ostaviću nastavke Harija Hulea za drugi put. Iskoristio sam akciju u laguni one 3 knjige. Uzeo Karaval od Stefani Garber, fantastika-misterija. Kažu ko voli Igre Gladi i Zvezdana Prašina, da će mu se i ova svideti. Mada nisam neki ljubitelj fantastike ali aj da vidimo. Uz nju Par iz Susedstva od Šari Lapene. Kažu da je dobar psihološki triler. Priča ide da muž i žena koji imaju ćerku Koru, odu na žurku kod suseda, a tada se desi nešto strašno - Kora nestane. Detektiv sumnja da porodica nešto krije,a ubrzo i oni otkrivaju tajne jedni drugih. Na kraju knjiga A onda su nestali - od Karoline Erkson. Muž, žena i ćerka krenu da plove čamcem. Otac i ćerka odu da istraže obalu dok majka ostaje usnula u čamcu. Tada oni nestanu, ona kreće da ih traži, skonta da im je neko bio u vikendici i tako taj fazon. Misterija-psihološki triler.
    Last edited by DžonDon; 18-04-20, 15:45.

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Procitao Station Eleven od Emily St. John Mandel. Odlicna knjiga, pogotovo da se procita za vrijeme ove pandemije. Radnja se odvija u bliskoj buducnosti, nakon sto je smrtonosni "Georgia flu" pokosio 99.5% svjetske populacije i prati putujucu trupu pozorisnih glumaca.

    Opis sa GR-a
    Set in the days of civilization's collapse, Station Eleven tells the story of a Hollywood star, his would-be savior, and a nomadic group of actors roaming the scattered outposts of the Great Lakes region, risking everything for art and humanity.

    One snowy night a famous Hollywood actor slumps over and dies onstage during a production of King Lear. Hours later, the world as we know it begins to dissolve. Moving back and forth in time—from the actor's early days as a film star to fifteen years in the future, when a theater troupe known as the Traveling Symphony roams the wasteland of what remains—this suspenseful, elegiac, spellbinding novel charts the strange twists of fate that connect five people: the actor, the man who tried to save him, the actor's first wife, his oldest friend, and a young actress with the Traveling Symphony, caught in the crosshairs of a dangerous self-proclaimed prophet.
    Elem, knjiga me je navela na razmisljanje jer je surovo realna i odlicno opisuje kako bi to najvjerovatnije izgledalo kad bi nas zakacio neki ozbiljan virus.

    Preporucujem svima da procitaju. Kratka je knjiga, cita se za dva dana.
    Last edited by powerslave; 16-04-20, 19:59.

    Leave a comment:


  • Mr. Wolf
    replied
    Dosta se hvali ovo:

    https://www.delfi.rs/knjige/114463_g..._knjizare.html

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Odličan Liu Cixin, baš sam iznenađen. Drži nivo od samog početka.

    Posle ovoga bih citao o grčkoj mitologiji pa ako neko ima preporuku neka piše ovde.

    Leave a comment:


  • Mr. Wolf
    replied
    Je l' citao neko Draza Mihailovic - Na krstu sudbine - Pero Simic?

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Procitao The Little Friend. Moram da priznam da sam bio po malo skeptican po pitanju ove knjige jer je glavni lik djevojcica od 12 godina, pa me je to u startu malo poremetilo... jbg, gotovo nikad ne citam knjige dje je glavni lik dijete a pogotovo zensko dijete Ipak mi je drago sto sam uprkos tome rijesio da je procitam. Jako mi se svidja taj setting u kojem je smjestena radnja. Mississippi 70-ih, ljeto, rednecksi koji se pucaju kristal metom, svestenici sa zmijama itd. Sjajna knjiga!

    Leave a comment:


  • Cassius Clay
    replied
    George Samuel Clason - The richest man in Babylon
    Tony Robbins - Money master the game
    Tony Robbins - Unshakeable: Your Financial Freedom Playbook
    Robert Kiyosaki - Rich Dad Poor Dad
    Stephen R. Covey - 7 Habits of highly effective people
    Napoleon Hill - Think and Grow Rich

    Copywriting:

    Jim Edwards - Copywriting Secrets
    Eugene M. Schwartz - Breakthrough Advertising

    Online bilo šta

    DotCom Secrets - Russell Brunson (preporučio mi prvi Mali Aki pre 2-3 godine)
    od istog autora Expert Secrets, Traffic Secrets (koga interesuje da kupi kroz nenormalne bonuse može kupiti preko Jim Edwardsa, Stephena Larsena itd, još sutra, ako je neko u online game)

    Russell Brand - Recovery: Freedom From Our Addictions

    Volim Russella i gledao sam ga prvi put kod Rogana, pratim sad redovno šta izbacuje. Ovo je iz prve ruke od čoveka koji je prošao kroz sve.

    Leave a comment:


  • Ljuba90
    replied
    Ja porucio 2,3,4 deo Zlatnog Runa preko Lagune.

    I dalje mislim da nisam dovoljno zreo i pametan da citam ovo. Ali nerealan je Pekic, ne mogu da cekam jos 10 20 godina

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Završio Borhesa, nije kao Eko ali veoma načitan lik.
    Dosta se laganije ipak cita.

    Na red je došao Liu Cixin, koliko sam čitao recenzije možda i najbolji kineski sci fi autor.

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Procitao The Goldfinch. Sjajna knjiga! Oda New Yorku, knjizevnosti, slikarstvu, muzici, filmu... umjetnosti uopste. Bas veliki broj referenci od knjiga, cuvenih slika, filmova, preko namjestaja pa do muzike. Kako pise Donna Tartt... nemam rijeci. Malo sam istrazivao, da vidim ko je i sto je i naidjem na neki intervju iz 1992. godine... bogami je bila lijepa

    Moram da priznam da zenske autore ne citam bas cesto. Iz vise razloga koje necu sad da navodim da ne bude da mrzim zene Ali, njoj svaka cast.

    Planiram vec sjutra da pocnem The Little Friend.

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Sve su to sranja ali opet ako nekome pomaze nemam nista protiv da to cita.

    Probajte napisati motivacioni govor od dve strane i kratku pricu od dve strane. Sta mislite da je lakse?

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Citao sam neke clanke o tome dok sam studirao i to nesto samo onako na usput. Nesto me nije zainteresovalo jer sam u startu taj NLP okategorisao kao naklapanje, palamudjenje i prodavanje magle. To nesto malo sto sam citao se ticalo primjene tehnika NLP-a u biznisu. Bas teske gluposti.

    Leave a comment:

Working...
X