Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • "I love to speak with Leonard
    He’s a sportsman and a shepherd
    He’s a lazy bastard
    Living in a suit ."
    Leonard Cohen

    Comment


    • Jednom je Branislav Nušić završio na sudu zbog upućene uvrede nekoj gospođi, koju je nazvao kravom. Sudija mu je zbog toga odredio novčanu kaznu, Nušić ju je platio, a pre nego što su iz sudnice otišli postavio je sudiji jedno pitanje u svom maniru: – Gospodine sudijo, a kada bih ja kravi rekao da je gospođa, da li bih i onda bio kažnjen? – Naravno da ne biste bili kažnjeni u tom slučaju, odgovori mu sudija. Tada se Nušić okrenu ka ženi koja ga je tužila i reče: Doviđenja, gospođo.

      "I love to speak with Leonard
      He’s a sportsman and a shepherd
      He’s a lazy bastard
      Living in a suit ."
      Leonard Cohen

      Comment


      • U nameri da budemo isti
        Sa sto manje razlike u sreci
        Sa svoje sam silazio zvezde
        Trudio se da ne budem veci

        Ceo svet sam drzao na oku
        Da ne cini sto ti ne bi htela
        Molio se za ljubav pravu i duboku
        Spremao se za velika dela

        A kad si ruku pruzila ka drugom
        Plakao sam od velike casti
        Gospodar sam al me zovi i slugom
        Smanjujem se da ti mozes rasti

        Sta je posle bilo ne zna niko
        I jos dugo niko nece znati
        Ja je cekam tek toliko
        Da mi se sa svoje zvezde vrati.

        Dusko Trifunovic.

        Comment


        • Samo da preoporucim svima Nesbeov serijal knjiga o policajcu alkosu Hari Huleu. Ima nekih 11,12 mensecini. Ja procitao 6 za sad
          Stvarno odlicne krimi knjige, kontam da nema mnogo boljih tog zanra.

          Comment



          • "I love to speak with Leonard
            He’s a sportsman and a shepherd
            He’s a lazy bastard
            Living in a suit ."
            Leonard Cohen

            Comment


            • Originally posted by Ljuba90 View Post
              Samo da preoporucim svima Nesbeov serijal knjiga o policajcu alkosu Hari Huleu. Ima nekih 11,12 mensecini. Ja procitao 6 za sad
              Stvarno odlicne krimi knjige, kontam da nema mnogo boljih tog zanra.
              Jedna od njih je i Bez milosti?
              Čitao sam prije par sedmica i nije bilo ni malo loše, čak i odlično. Nisam znao da je dio nekog serijala
              Atletico Madrid, KK Partizan, Boston Celtics

              Ako te privuce lepotom i zbuni inteligencijom, na pravom si putu da izgubis glavu

              Comment


              • Originally posted by SinisaKun View Post
                Jedna od njih je i Bez milosti?
                Čitao sam prije par sedmica i nije bilo ni malo loše, čak i odlično. Nisam znao da je dio nekog serijala
                Ne znam da je Nezbe napisao Bez milosti? Možda Danac Jusi Adler-Olsen?

                Serijal sa detektivom Hari Huleom :

                Slepi miš, Bubašvabe, Crvendać, Odmazda, Solomonovo slovo, Spasitelj, Sneško, Oklopno srce, Utvara, Policija, Žeđ.. baš ovim redosledom

                A ima još dosta Nezbe tz. nezavisnih romana (svaki je za sebe, nema nastavaka...za sada), upravo čitam Magbet
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Bravo Olja bravo
                  Atletico Madrid, KK Partizan, Boston Celtics

                  Ako te privuce lepotom i zbuni inteligencijom, na pravom si putu da izgubis glavu

                  Comment


                  • Odgovorila ti je Olja
                    Sad kad zavrsim sa ispitima citam Sneska pa cu da gledam pijanog Fasbendera, mada cuo sam da nije neki film

                    Comment


                    • Kažu da je Sneško najbolja o Huleu.

                      Solidan je Nezbe. Doduše, samo sam Bubašvabe i Crvendaća pročitao iz serijala, pošto prvu knjigu nisam doskoro našao, pa će ona biti na redu čim završim sa Turgenjevim, verovatno sutra

                      Van serijala sam pročitao još i Sina, e tu sam knjigu progutao. Preporučujem ti je nakon serijala, dopašće ti se sigurno.
                      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                      До поновног сусрета, твој Швабо

                      mala H2H 2018/19
                      suicide
                      2019
                      velika H2H 2019/20

                      Comment


                      • Verovatno cu da procitam i knjige koje nemaju veze sa Harijem, ali tek sam sa ovima na pola
                        Hvala na preporuci

                        Comment


                        • Pročitao sam i Slepog miša, pa sam se podsetio šta mi to smeta kod Nezbea. Način na koji likovi iznose činjenice, statističke podatke, i sl. Kao da listam neku od onih instagram stranica, tipa zanimljivosti. Dok je sa druge strane majstor za sitne detalje, i generalno za fabulu. Retko koju knjigu sam u zadnje vreme čitao sa lakoćom kao njegove.
                          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                          До поновног сусрета, твој Швабо

                          mala H2H 2018/19
                          suicide
                          2019
                          velika H2H 2019/20

                          Comment


                          • "Cak i u onim trenucima kada sve dobija smisao, obrisi haoticne stvarnosti poprime skladne konture po kojima je oblikovan zivot; cak i onda kada vise nisi sam i kada je svaka borba laksa, podnosljivija, i kada se to osecanje radosti pojavi na horizontu i treba samo da ga prigrlis, nesto u tebi, nesto iskonski, ucitano u sam genetski kod pocinje da pulsira, da se budi. Uvek je tu u svim onim praznim, nicim ispunjenim trenucima, ne dozvoljava ti predah. Ne vidis, ali osetis i uvek je tu dok prikrivenom silom polako apsorbuje svaki delic, svaku nervnu celiju tvog mozga a ti samo mozes da posmatras dok polako tones u tminu i neprimetno nestajes."
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Serijal sa detektivom Hari Huleom :

                              Slepi miš, Bubašvabe, Crvendać, Odmazda, Solomonovo slovo, Spasitelj, Sneško, Oklopno srce, Utvara, Policija, Žeđ.. baš ovim redosledom

                              A ima još dosta Nezbe tz. nezavisnih romana (svaki je za sebe, nema nastavaka...za sada), upravo čitam Magbet
                              Olja hvala na preporuci, evo meni literature za leto...

                              Comment


                              • Evo danas stigla lektira... Još je u foliju.

                                IMG_20180425_203219.jpg

                                IMG_20180425_203206.jpg

                                "I love to speak with Leonard
                                He’s a sportsman and a shepherd
                                He’s a lazy bastard
                                Living in a suit ."
                                Leonard Cohen

                                Comment

                                Working...
                                X