Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Capo dei capi View Post
    Ja sam pocinjao vise puta da citam Aberkrombijevu Ostricu i dalje od prvih 30tak stranica nisam mogao. Ne znam iz kog razloga, ali mi njegovo pisanje nije leglo. Zvucace banalno, ali imena likova su mi iz nekog razloga odbojna
    Nastavi. Prva knjiga je relativno spora i generalno sluzi kao uvod za drugu i trecu u kojima stvari onda opasno zaguste.

    Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока

    Comment


    • Hvala na preporuci Dzoni - hocu sigurno .... samo ne mogu da obecam da ce to biti uskoro.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Originally posted by Johnny Rotten View Post
        Nastavi. Prva knjiga je relativno spora i generalno sluzi kao uvod za drugu i trecu u kojima stvari onda opasno zaguste.

        Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока
        Hvala,ma hocu sigurno. Daleko od toga da kazem da je lose, samo mi u tom trenutku nije leglo, sto ne znaci da nece. Ja inace imam triologiju u Laguninom izdanju, nisam znao da ima jos neko izdanje.
        "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

        Comment


        • Originally posted by Capo dei capi View Post
          Hvala,ma hocu sigurno. Daleko od toga da kazem da je lose, samo mi u tom trenutku nije leglo, sto ne znaci da nece. Ja inace imam triologiju u Laguninom izdanju, nisam znao da ima jos neko izdanje.
          Ima Algoritam svoje luksuzno izdanje koje kosta 25€ po knjizi sa izuzetkom prve knjige koja je dostupma u 2 verzije, onoj jefitinijoj i onoj skupljoj.

          Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Nisam jos uvek citao nista od njega. Usled raznoraznih okolnosti u poslednje vreme nisam bio u mogucnosti da kupujem onoliko knjiga koliko sam zeleo. Tako da sam se ogranicio na odredjene stvari, cak sam resio da se malo posvetim i nasem Tesicu i njegovom Kosingasu, pa krenuo da uzimam ona nova izdanja o Nemanjicima od Kecmanovica i Stoiljkovica: U ime Oca, U ime Sina, Dva Orla ... drugim recima okrenuo sam se malo prema nasim piscima.
            Cak sam "valjda ponesen time" iskopao iz nekog budzaka Nastasijevica i njegova dela Stefan Dusan i Vitezi Kneza Lazara, pa procitao i njih (mogu da ti kazem da je zanimljivo citati Nastasijevica nakon 100 godina - vidis koliko je los pisac, ali dok si klinac gutas ga i imas osecaj da nista bolje ne postoji, pa onda ponesen emocijama ne maris toliko kada ga kao mator konj citas)...
            Odlutah daleko ....
            Ali obecavam da cu ga citati - svakako sam planirao i on je "mlad" ima vremena za njega ...
            Ja probao tog Tesica i odustao zbog jezika. Kao da klinac sa Zarkova pise knjige s junacima iz srednjeg veka. Ne znam da li se kasnije popravio ali nisam imao strpljenja da rizikujem, ima toliko toga za procitati ionako.
            Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

            Comment


            • Originally posted by taliesin View Post
              Ja probao tog Tesica i odustao zbog jezika. Kao da klinac sa Zarkova pise knjige s junacima iz srednjeg veka. Ne znam da li se kasnije popravio ali nisam imao strpljenja da rizikujem, ima toliko toga za procitati ionako.
              Stoiljkovic je mamojeb - tu nema sta. Njegov stil obozavam pise razvaljuje. A Tesic ne moze u istu recenicu sa njim, ali zbog mitologije vredi citati.
              Sry Gandalfe brate - prebaci postove ako te ne mrzi
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Ja mod, a hteo nekog od admina da cimam da prebace postove u ovu temu.

                Originally posted by Johnny Rotten View Post
                Laguna je prvu knjigu prevela kao "Ostrica" i prodaje je po cijeni od 10€, dok je Algoritam preveo kao "Zakon ostrice" i na kiosku sam verziju sa papirnim koricima kupio za svega 2,5€. Prevod i izrada same knjige su dosta bolji kod Algoritma. Tako da, ne dajte Laguni vase pare.

                Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока
                Ja u Laguni sem kada uzimam za rodjendan imam max popust+uzimam tri knjige.Za Aberkrombija cekam i da mu padne malo cena, a imam sta da citam.Ovo sto si rekao je i vise nego zanimljivo i voleo bih to da vidim uzivo.Izmesao izdavace, pricam o Algoritmu, a mislim da mi se ne svidja kako Kontrast izradjuje knjige.

                Kad sam vec spomenuo Kontrast, video sam da su preveli jos jednu knjigu od Filipa Dika koja se zove Tri Stigme za Palmera Eldrica.Njega generalno volim da citam, ne ide u sirinu i u 200 strana ubode sustinu i fino mi je legao njegov stil pisanja.Nekako je na mene najjaci utisak ostavio Ubik, mada sad cu sigurno pre nastavka Blade Runnera da pogledam film i da procitam knjigu.Ne svidja mi se ono novo izdanje Sanjaju li androidi elektricne ovce, a ja prethodno malo ostetio. Bio bih presrecan kad bi preveli Tecite suze moje, rece policajac.

                A da primetio sam u ponedeljak novu knjigu Stivena Kinga tj da su je preveli na srpski posto je izasla na engleskom jos prosle godine, toliko je bila upadljiva naslovna strana knjige da nisam mogao da je zaobidjem.Kupicu je tamo neke 2025 godine kad joj padne cena.

                Comment


                • Preporucujem svakome knjigu "Ja sam to" koja je sastavljena od zapisa govora Shri Nisargadatta Maharaj-a i njegovih ucenika.
                  Knjiga je vodic ka samospoznaji, prosvetljenju i duhovnom napredovanju. Jedna od retkih a da je vredna proucavanja.


                  Takodje preporucujem i "Moc sadasnjeg trenutka" od Eckhart Tolle. Slican tip knjige samo je nekako lakse razumljiva za zapadnjake, ali donosi manje iskustva od prve.
                  Radjena je po principu Pitanje - Odgovor.
                  Mislim da bi bilo dobro procitati prvo Eckhart-a pa posle Maharaj-a jer ce u obrnutom smeru stvari biti teze za razumevanje.

                  Comment


                  • Kad vec Ricma spomenu Stivena Kinga, da li je neko od vas citao Mracnu kulu? Verujem da jeste, pa mi zato treba odgovor na pitanje: da li sam napravio kobnu gresku gledavsi film pre nego sto sam procitao knjigu? Posto filmom nisam odusevljen, a na osnovu reputacije i komentara nekih ljudi iz moje okoline sticem utisak da je serijal romana mnogo bolji. Nekako sam ustalio princip da procitam delo pre nego sto odgledam ekranizaciju, ali sad nisam imao vremena...A i mrzelo me Malo citam tokom skolske godine, pa cu jos i na odmoru
                    "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                    Comment


                    • Ne mora da znaci da ces nuzno napraviti gresku u koliko odgledas neki film pre nego sto procitas knjigu. Ali po meni je bolje to ne raditi - bolje da ti knjiga ispoiluje film ili seriju nego obrnuto. Medjutim, mnogi filmovi ili serije koji su radjeni po motivima knjiga ne drze se doslovno radnje iz istih.
                      U svakom slucaju nije to nista toliko strasno, kardinalno, neoprostivo Svakako treba odvojiti vremena pa i procitati delo, a i pogledati ekranizaciju. Sada sam redosled je manje vise nebitan, ali kada god si u prilici prvo procitaj knjigu .
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Tako je, to je neko pravilo koga se uglavnom i ja pridrzavam
                        "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                        Comment


                        • Originally posted by taliesin View Post
                          Ja probao tog Tesica i odustao zbog jezika. Kao da klinac sa Zarkova pise knjige s junacima iz srednjeg veka. Ne znam da li se kasnije popravio ali nisam imao strpljenja da rizikujem, ima toliko toga za procitati ionako.
                          Popravio se ali vrlo malo, svakako ne toliko koliko sam ja priželjkivao. Meni je ta tematika vrlo primamljiva pa sam kupio sve njegove knjige i čitao ih jednu za drugom. Mnogo ponavljanja i naglašavanja istih stvari. Često se vrti u krug. Mene je privuklo to što kroz romane kombinuje istorijske događaje i našu mitologiju. Sad na jesen bi trebala da izađe druga knjiga iz nove trilogije o Kosingasu a krajem godine bi trebalo da izađe i nastavak knjige "Kletva Kainova" što bi moglo biti zanimljivo. Inače "Kletva Kainova" je meni skroz ok. Priča napisana na konto nekih stvarnih zapisa iz Austrougarskih arhiva o pojavi vampirizma na granicama Austrougarske sa Turskom koja je prolazila kroz naše krajeve, takozvana vojna krajina.
                          This is the beginning of your day
                          Life is more intricate than it seems
                          Always be yourself along the way
                          Living through the spirit of your dreams

                          https://www.youtube.com/watch?v=Lxc3O4mQV74

                          Comment


                          • Posto sam malopre obecao, evo da ispunim obecanje i mom virtuelnom prijatelju Gangaricu napisem nesto onako od srca:


                            GANGARICU


                            Kada ga se samo setim,
                            uhvati me teska jeza,
                            misli da mu se svetim,
                            u stvari ja se samo zezam ...

                            Posto se ljutiti nece,
                            a znam da ne voli da pise,
                            odlucih, napisacu nesto za njega,
                            gde ces srece vece,
                            kao da neko drugi za tebe dise,
                            a i obecao sam, tako mi svega...

                            Ume da bude zao i krut,
                            ume da bude bezobrazan vrlo,
                            nekada ispadne prgav i ljut,
                            mnogi da ga vide: sasuli bi mu sve zube niz grlo...

                            Voli da se mesa i u nesto sto ne razume,
                            potrebu stalno za konfliktom ima,
                            na tudj racun se sali - to zaista ume,
                            ali na svoj racun sale ne zna da prima...

                            Necete naci iritantnijeg lika,
                            opsednut zenama i alkoholom,
                            voli narodnjake prava slika i prilika,
                            a inace ozenjen - ironija - i to s bolom...

                            Vinjak je njegovo omiljeno pice,
                            i on ga neretko na gluposti tera,
                            pretvara Gangarica muskarca u Gangarica nedefinisano bice (),
                            koje po ceo dan raznorazne pakosti smera...

                            ALI ...

                            Nije bas sve tako kao sto izgleda,
                            jer ono sto mnogima ume da promakne,
                            je to da je ovo od malopre: Gangaric spreda,
                            ali fasada je to samo - sace Sandu da je smakne...
                            (boze pisao sam o sebi u trecem licu )

                            Pored svih ovih nabrojanih - takoreci mana,
                            ljudi ne primecuju njegove dobre strane,
                            neznu dusu je sakrio - kao sto se u kori krije banana,
                            ali posle i najcrnje noci mora da svane...

                            Pametan je - i ako se ponekad cini kao da glup voli biti,
                            zreliji od vecine klinaca godina svojih,
                            iskustva mu ne fali, a jos vise ce ga vremenom steci,
                            za prijatelje veran, zasto to sada kriti,
                            ume biti hrabar, najljuce borbe se ne boji,
                            i ako mi nekada tako legne, da mi bude zao, a zelim se zareci...

                            ...Da ga nikada vise preslisavati necu,
                            jer vidi se da je to jedna dobra dusa,
                            voli sport, zdrav zivot gde ces srecu vecu,
                            vrlo cesto ne prica u prazno, ume sagovornika da saslusa...

                            Prosao je sveta, upoznao ljude razne,
                            mlad je, a odavno vec porodicno gnezdo svio,
                            retko cete od njega cuti price prazne,
                            znam ga vrlo dobro - kao da sam mu u kaficu bio...

                            Volite ga, mrzite ga, kako vam drago,
                            takav vam je ljudi nas Gangaric mladi,
                            za petnaest minuta sam ove rime poslago,
                            i da : ACM Dejane - ovako se to radi ....

                            Mogao sam i nesto ozbiljnije, onako ozbiljnu pesmu, ali bi mi za to verovatno trebalo malo vise vremena, a posto sam sa vremenom tanak i ovo ce posluziti svrsi. Prava onako forumaska pesmica.
                            Last edited by Sandugp; 06-09-17, 20:20.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Aleksandar Tesic upravo gost na radiju Slovo ljubve (107.3MHz u Bgd).
                              "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                              Comment


                              • Za sve ljubitelje Stojiljkovića lepa vest da 15. Septembra, odnosno sutra, izlazi nova knjiga "Olujni bedem", nastavak knjige "Duge noći i crne zastave".
                                This is the beginning of your day
                                Life is more intricate than it seems
                                Always be yourself along the way
                                Living through the spirit of your dreams

                                https://www.youtube.com/watch?v=Lxc3O4mQV74

                                Comment

                                Working...
                                X