Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2014.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Da, bilo je drugih razloga.

    Borg je bio nevjerovatno popularan medju tinejdzerkama. Kao da je pop zvijezda.

    Federer je imao Nike!
    'ebo Nike, kako ne shvatas da nijedan brand ne moze da natera fanove da zavole nekog igraca
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Britanci Čilića uspoređuju s čuvenim Peteom Samprasom. "Sampras je godinama carevao na Flushing Meadowsu, gdje je osvojio pet od svojih 14 Grand Slam naslova. Vjerujemo kako je sinoć i "Pistol Pete" uživao u Čilićevim razarajućim servisima i jednom zaista instinktivnom agresijom koja je plijenila od prve do posljednje minute. Baš kao Sampras nekad..."

      Sky Sports pak donosi veliki naslov "Marin Čilić - kralj New Yorka", u kojem veliča superuvjerljiv nastup hrvatskog tenisača. Rijetko kada je finala Grand Slama tako jednosmjerna ulica kao što je bio dvoboj Marina Čilića i Keia Nishikorija. Čilić je jednostavno bio nezaustavljiv od prvog do posljednjeg poena.

      i tako dalje

      Svi u svijetu su oduševljeni prikazanom igrom Marina, samo ovdje na forumu nisu i samo ovdje i samo tu se strahuje za tenis

      Comment


      • Ovo nije bila dominacija Cilica nad Nishikorijem vec brutalna dominacija Gorana Ivanisevica nad Majkl Cengom,kako ga je psihicki pripremio za ovaj mec i motivisao to je zaista fascinantno tako je udarao loptice bez straha u penjanju,snazno,impresivno Moze se slobodno reci da je ovo Goranov drugi Gs jer radi strasan posao
        Originally posted by Casiraghi
        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
        Originally posted by Casiraghi
        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
        Originally posted by Casiraghi
        Srecan Mane svima koji slave.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Koji je bio 5?

          W 2003
          AO 2004
          W 2004
          US 2004

          Rodzer je reklamiran kao najveci u istoriji, jos samo da osvoji RG, zato je Nadal odigrao vaznu ulogu.
          da 4, ja sam uračunao W2005

          Comment


          • Precjenili su mnogi ovdje Nisikorijevu defanzivu,jeste on tu solidan ali jos uvijek ne moze da se poredi sa Djokovicem ili Marejem a mislim da nikad nece ni moci.Jedna duboka lopta mu pravi problem koji je jos i mnogo veci ako ju je poslao fizicki jaci igrac od njega kao sto je slucaj bio sinoc.Protiv Djokovica je takodje imao problem ali Novak jednostavno nije bio dovolno agresivan i prepustao mu je inicijativu u poenima.Al opet nadam se da Kei nece ni pokusavati drastivno da popravi ovaj segment igre iz 2 razloga.Prvi,jer se bojim da bi onda njegov napadacki potencijal opao a onda bi ga bilo mnogo manje lijepo gledati i drugi jer mislim da moze do slema i bez toga.Jednostavno,treba da igra agresivno hvata tu lopticu u penjanju jer je u tome trenutno najbolji na turu.Takodje,trebalo bi da ide vise na mrezu jer ipak nema dovoljno snazne udarce da probije svakog protivnika a ogromnu prednost pravi u razmjenama.Naravno,cestitke za Cilica koji je bio maestralan sinoc,smatram da je pobjednika odlucilo bolje pripremljena taktika prije meca tako da svaka cast i za Gorana.Cilic je od pocetka znao sta hoce a stekao sam utisak da je Nisikori smatrao da je dovoljno da igra kao i do sada protiv Marina i da ce biti u redu.

            Comment


            • Sandugp,

              To je prica zaljubljenika u tenis a ne nekoga ko povremeno gleda tenis. Meidjski to ide ovako:

              "Hoce li najveci u istoriji teanisa ostvariti GS, osvojiti RG. Prosle godine ga je zaustavio Nadal!" To najbolje prodaje sportistu.

              Comment


              • u biti je jako smiješno da se on smatrao najvećim dok je imao 4 GSa...a ne treba zanemariti pritisak pod kojim je igrao, Novak se s tim ne može trenutno nositi

                A morao bi...Rafa i Roger su ga napravili ovakvim igračem...morao je ubrati više GSova u protekle 3 godine

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  u biti je jako smiješno da se on smatrao najvećim dok je imao 4 GSa...a ne treba zanemariti pritisak pod kojim je igrao, Novak se s tim ne može trenutno nositi

                  A morao bi...Rafa i Roger su ga napravili ovakvim igračem...morao je ubrati više GSova u protekle 3 godine
                  Mislim da niko ne gleda sa kakvim se priitskom Roger nosio preko 4 godine, gde je svaki gubitak seta bio ravan katastrofi, o gubitku meca da ne pricam.
                  Takodje su ocekivali da obori Samprasov rekord kad je mozda imao 4,5 GS i postavljalo se samo pitanje vremena kad ce to da uradi, ni Nadal ni Djokovic se nisu nosili sa takvim pritiskom.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Sandugp,

                    To je prica zaljubljenika u tenis a ne nekoga ko povremeno gleda tenis. Meidjski to ide ovako:

                    "Hoce li najveci u istoriji teanisa ostvariti GS, osvojiti RG. Prosle godine ga je zaustavio Nadal!" To najbolje prodaje sportistu.
                    Tacno, u tome se slazemo, ali kao sto si vec rekao oni kazu "Hoce li najveci" Tako da su oni njega i bez tog Nadala prozvali najvecim, bez obzira na sve. Ali si opet u pravu da mu je Rafa i te kako pomogao da digne tenis tu gde on sada jeste, pa i Novak. Mada on je to uradio u dobroj meri i bez njih dvojice.
                    Last edited by Sandugp; 09-09-14, 13:47.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Prvi ja vjerovatno nikad ne bih navijao za Federera da se Rafa nije pojavio

                      simpatičan je bio na Wu 2003, AO 2004...al krajem 2005. je sve to postalo dosadno

                      Comment


                      • Originally posted by shminka View Post
                        Prvi ja vjerovatno nikad ne bih navijao za Federera da se Rafa nije pojavio

                        simpatičan je bio na Wu 2003, AO 2004...al krajem 2005. je sve to postalo dosadno
                        DOMINACIJA Po mogucstvu TOTALNA je ono sto nekoga cini najvecim (pa i najvecim ikada) Ako se secate (bilo je relativno skoro) price o Novaku kao najboljem ikada su pocele da kruze tek kada je on 2011 napravio onaj nevidjn niz IZDOMINIRAO ceo atp tour.
                        Zato su se takve price i kod Federera pojavile krajem 2004 (a on ima "samo" 4 GS)
                        Dominacija zna vrlo cesto da bude dosadna, e onda na Rodzerovu nesrecu ali na srecu tenisa kao zanimljivog i konkurentnog sporta se pojavljuje Nadal.... BUM!!!
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Može ti NI i sad baciti tu priču

                          ništa ne traje vječno...koliko god Rafa-Novak finala mnogima predstavljala najbolje što tenis nudi...nekima koji emocionalno nisu u svemu tome postane takodjer dosadno...a upravo je to i najveći razlog što se finale Kei-Marin doživjelo kako se doživjelo...ne možeš doživjeti finale dovoljno dobro ako ti je svejedno ko dobija

                          al bit će toga još
                          Last edited by shminka; 09-09-14, 13:59.

                          Comment


                          • Koliko je Federer izreklamiran od strane komentatora, sponzora i svih ostali pa gledam nekim dan snimak meca iz 2004, 2005 pa oni njega su tada nazivali GOAT-om i tim stvarima pa o cemu mi tu pricamo samo i jedno na osnovu tehnike i te elegancije. Prvi je probio barijeru poslije Samprasa pokupio sve najbolje sponzorske ugovore i to je bilo to

                            Naravno da Federer ne bi nikada bio ovo da nije bilo Rafe i obrnuto a to da Rafa nece nikad biti kao Fed ,mozda ako pricamo o sponzorskim ugovorima.


                            EDIT: Pa shminka ti ne navijas za Feda , o cemu pricas Mislim ti si postovalac lika i djela Federera
                            Last edited by DinoFC; 09-09-14, 14:08.

                            Comment


                            • Tehnika, elegancija, ljudi po automatizmu vise vole da gledaju tehnicki obucenog igraca nego krvavog radnika. Zato ce Federer uvijek imati vecu popularnost.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Tehnika, elegancija, ljudi po automatizmu vise vole da gledaju tehnicki obucenog igraca nego krvavog radnika. Zato ce Federer uvijek imati vecu popularnost.
                                A uzmi u obzir koliki je americki uticaj u svijetu i dodaj onu histeriju publike sa meca sa Cilicem i dobijes Feda kojeg cijeli svijet obozava. A sto ne zna BH odigrati to je druga strana price.
                                Last edited by DinoFC; 09-09-14, 14:11.

                                Comment

                                Working...
                                X