Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2014.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ClayWarrior View Post
    Je l' neko od vas na pocecima karijera ocekivao +50 medjusobnih duela medju svima njima? Tako sigurno ne zante u kakva ce se rivalstva pretvoriti mecevi buducih velikana, sumnjam da imate kristalnu kuglu
    Da li stvarno verujes da ce uopste moci da im prismrde? Da li stvarno 1% tebe iole veruje u to?
    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

    Comment


    • Neki novi klinci će početi gledati tenis sa Zverevom, Kyrgiosom i ostalima

      za većinu nas to neće biti to...al idemo i mi u penziju, a dolaze novi

      Comment


      • Originally posted by ClayWarrior View Post
        Je l' neko od vas na pocecima karijera ocekivao +50 medjusobnih duela medju svima njima? Tako sigurno ne zante u kakva ce se rivalstva pretvoriti mecevi buducih velikana, sumnjam da imate kristalnu kuglu
        Pa mi uopste ne pricamo o buducim velikanima, nego o ovima koji sada igraju.
        A, u sta ce se razviti danasnji zaista mladi igraci, a ne mladi tipa Cilic i Nishikori, zavisi od njih samih.

        Comment


        • Originally posted by prskaj View Post
          Da li stvarno verujes da ce uopste moci da im prismrde? Da li stvarno 1% tebe iole veruje u to?
          Da im prismrde? Apsolutno ubedjen, posle 4 godine pomnog pracenja, odgledanog svakog meca koji sam mogao da nadjem i pracenja karijera od prvog Fjucersa, odnosno od juniorskih turnira paralelno. Da li ce trojica ili cetvorica od njih samarati i terorisati ostatak jadnog Tura ne mogu da tvrdim ali se debelo nadam da nece, ne zato sto nisu dovoljno dobri vec zato sto ce ih drugi u tome spreciti.. ne skidanjem gaca pre pocetka meca nego u direktnoj borbi na terenu
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Niki View Post
            Pa mi uopste ne pricamo o buducim velikanima, nego o ovima koji sada igraju.
            A, u sta ce se razviti danasnji zaista mladi igraci, a ne mladi tipa Cilic i Nishikori, zavisi od njih samih.
            Marin i Kei nisu mladi za moje standarde, daleko od toga. Bili su kada je prvi osvojio poslednju ATP titulu za tinejdzere pre 6 godina, a drugi poslednju sa 18 godina pre 6 i po... zbog toga mi je jos draze sto su bas oni sinoc igrali u Njujorku
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by prskaj View Post
              Mnogo cudan osecaj posle ovog finala. Pomalo prazan. Kad smo vec dobili 2 nova lica u GS finalu, i nijedan od njih nije bio jedan od poznatih miljenika za koje navijamo, zahtevao sam barem neku veliku borbu kako bih bio svestan da je to GS finale i da sam zadovoljan sto ga gledam. Ovako,maltene i dalje nisam svestan da je jedan Marin Cilic GS sampion.
              Mislim da polako dobijaju na jacini reci "zlatno doba tenisa" i u odnosu na eru koja dolazi sto se mece tice moze se nazvati i dijamantskom erom (u odnosu na neke starije periode ne bih poredio jer je besmisleno). Mnogi su bespotrebno ismejavali taj izraz i koristili svaku mogucu priliku i losiju partiju igraca tipa Berdih, Conga, Ferer koji su stalni clanovi TOP10, da nabijaju na nos to "zlatno".
              Cinjenica je da smo imali 3 giga dominantna tenisera i jednog izrazito dominantnog u odnosu na ostatak tura. Dvojica zacrtani u TOP10 svih vremena koju god eru gledali, a ovaj treci ima i dalje sanse da udje u TOP10 all time, a ovako je po meni za sada TOP10 open ere.
              Kada se samo setim koliko je Nadal truda ulozio da bi dosao do W titule, koliko je napredovao na betonu, kroz sta je sve Novak morao da prodje da bi postao ravnopravan sa ovom dvojicom, jedna od prvih vecih titula osvojena preko 1. 2. i 3. na svetu, US open 2011 preko izvanrednih Federera i Nadala, svi se secamo kroz kakav pakao je prosao na AO 2012, kolike su samo borbe vodili Federer i Djokovic protiv Nadala na sljaci kako bi dosli do samo nekoliko, ali veoma vredih titula. Pa cinjenica je da bi sada Federer bio sa nekih 5 RG titula, a Nole sa 3 da nije bilo Rafe.

              Pa jedan muceni Marej koliko je toliko omalovazavan ovde ima 7 GS finala! Nesretnik je naletao u finalima samo na Djokovica i Federera, a tu je bio i Rafa hvala bogu da ga cepne po koji put u SF. I posle on treba da gleda neke "mlade nade" koje dolaze do istog broja GS titula kao on i porede se sa njim, a on, slobodno mogu reci, je teniser koji je imao najtezi moguci zadatak i protivnike u istoriji tenisa. Izazivam bilo koga da mi navede nekog tenisera koji je iole blizu za protivnike imao kalibre Djokovica,Nadala i Federera.


              Plasim se da cu izgubiti interesovanje za tenis narednih godina, ali ne zato sto ce moj teniser biti manje konkurentan ili mozda cak i u penziji, nego sto necu imati sta da gledam. Plasim se da ce se vecina velikih meceva i finala u buducnosti komentarisati kroz prizmu psihe,chokerisanja, prpe a ne maestralne igre, lucidne, hrabre. Plasim se da ce umor i povrede biti ti koji ce vecinski diktirati ko ce biti sampion.

              Cilic je apsolutno zasluzeno US open sampion, ali nimalo nisam impresioniran, sto se mene tice nije prosao nijedan veliki test, ali svakako nije on kriv zbog toga
              Sa ovim prvim se slazem u potpunosti, ali ovo za Marina ne mogu a da ne prokomentarisem.
              Pa on je prskaj druze moj na putu do titule dobi tri tenisera koji su do tada vrlo lako izlazili sa njim na kraj (da ne kazem koji su ga drali grub je izraz) (Simon, Federer, Nisikori) i jos jednog standardnog clana top 8 (Berdih). To je za njegove a i generalno gledano teniske standarde vrlo dobar - odlican podvig. Bravo Marine, i naravno da nije on kriv sto je za klasu bolje igrao od vecine svojih protivnika na ovom turniru (samo mec sa Simonom mu kvari prosek)
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                Je l' neko od vas na pocecima karijera ocekivao +50 medjusobnih duela medju svima njima? Tako sigurno ne zante u kakva ce se rivalstva pretvoriti mecevi buducih velikana, sumnjam da imate kristalnu kuglu
                Tesko ce se pojaviti dva igraca kao sto su Novak i Rafa koji dostignu jako visok nivo vec u dvadesetim godinama i pocnu da se biju jedan protiv drugog,kazem tesko ali ne i nemoguce

                Comment


                • Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Da im prismrde? Apsolutno ubedjen, posle 4 godine pomnog pracenja, odgledanog svakog meca koji sam mogao da nadjem i pracenja karijera od prvog Fjucersa, odnosno od juniorskih turnira paralelno. Da li ce trojica ili cetvorica od njih samarati i terorisati ostatak jadnog Tura ne mogu da tvrdim ali se debelo nadam da nece, ne zato sto nisu dovoljno dobri vec zato sto ce ih drugi u tome spreciti.. ne skidanjem gaca pre pocetka meca nego u direktnoj borbi na terenu
                  Aha izvini ja sam se prebacio na ove malo kasnije i starije A slazem se da se ne moze znati za te klince za koje ti pricas. U tome je i lepota. U krajnjem slucaju sto se mene tice ni ne moraju da im prismrde, nisam ja sad bolesnik koji ocekuje kopije ovih i samo tako cu gledati tenis, dosadno mi vise da se ponavljam ali vidim da se to i dalje ne shvata u vezi mene - ja volim u bukvalno svakom sportu najjednostavnije receno SPORT u njegovom izvornom obliku i sta on znaci i predstavlja. Deo toga je lepo opisao Vladan, brate moj ako se pojavis u GS finalu ima da grizes, pa pukni ti 6:0 6:0 6:0 sto se mene tice, ali ono sinoc je bilo tuzno kao i Djokovic u SF, doduse on je mnogo vise bio tuzan
                  It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                  Comment


                  • Originally posted by ClayWarrior View Post
                    Marin i Kei nisu mladi za moje standarde, daleko od toga. Bili su kada je prvi osvojio poslednju ATP titulu za tinejdzere pre 6 godina, a drugi poslednju sa 18 godina pre 6 i po... zbog toga mi je jos draze sto su bas oni sinoc igrali u Njujorku
                    Znam da nisu.
                    Moja poenta je da oni ne mogu biti suptitut nekog mladjeg koji jos nije dosao, samo zato sto je dosadilo da isti iznova i iznova pobedjuju. Niko njima nije kriv sto kasne jedno 4-5 godina, ako ne i vise. Silom prirode ce oni osvajati najvece turnire za 2-3 godine ili vec sada, ali ja ovakva finala ne zelim gledati. Cak i ne znam razmer dobre igre Cilica jer pravog protivnika nije imao. Super sto su igrali i super sto je Cilic pobedio, ali na duzi rok ne vidim nista novo za tenis. Ako me neko u dogledno vreme ne demantira.

                    Comment


                    • Da bi teniski mec bio zanimljiv treba da budu zadovoljena jedan od dva kriterijuma:

                      A)
                      Da je berem na momente jako rezulatski nesizvjestsn.

                      B)
                      Da se desava nesto nepredvidjeno ili dobija odgovor na neodgovoreno poitanje.

                      Mjereno tim kriterijumima, daleko najbolji mec ove godine je finale Uimbldona.

                      Sto se tice USO, meni su oba polufinala bila jako zanimljiva, mecevi Monfis-Federer i Simon-Cilic i Vavrinaka-Nishikori su mecevi sampionata.

                      Ali potpuno mi je zamislivo da mjseto meca godine, barem za mene, uzmu mecevi koji ce se tek odigrati ako Nishikori bude ukljucen u njih. Npr. sljedeci, jos i bolje, onaj iza sljedeceg, ako Nishikori pobijedi sljedeci, mec Nishikorija sa Nadalom, Federerom, Marijem ili (pogotovo) Novakoam. Zasto? Jer ce to biti testovi koliko je Nishikori stvarno dobar.
                      Last edited by NI; 09-09-14, 12:37.

                      Comment


                      • Istrošio se čovjek, pitanje je kako je izdurao u SF uopšte, u trećem setu je zaigrao, al nije imao sreće nikako...al nikako...da je neka od linija/mrežica otišla na njegovu stranu bilo bi svega do kraja

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Sa ovim prvim se slazem u potpunosti, ali ovo za Marina ne mogu a da ne prokomentarisem.
                          Pa on je prskaj druze moj na putu do titule dobi tri tenisera koji su do tada vrlo lako izlazili sa njim na kraj (da ne kazem koji su ga drali grub je izraz) (Simon, Federer, Nisikori) i jos jednog standardnog clana top 8 (Berdih). To je za njegove a i generalno gledano teniske standarde vrlo dobar - odlican podvig. Bravo Marine, i naravno da nije on kriv sto je za klasu bolje igrao od vecine svojih protivnika na ovom turniru (samo mec sa Simonom mu kvari prosek)
                          Mozda sam pogresio sto nisam naglasio da njegov uspeh posmatram kroz prizmu GS sampiona i onoga kroz sta su morala da prodju ova cetvorica na putu do mnogih titula( verujem da cete mi naci i primer nekih njihovih titula koje su mozda i na laksi nacin stecene ali moja poenta je da ce ovakav nedostatak velike borbe i poduhvata biti ucestao ).

                          Sto se tice samog Marina i njegovih kapaciteta lepo sam rekao da nisam ni svestan da je on GS sampion, mislim da i dalje ne verujem. Bez blama mogu da kazem da pre 2 godine godinu dana, mesec dana bih se lagano kladio u nekih soma evra da nece biti Gs sampion.

                          Njemu svaka cast
                          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                          Comment


                          • Tako ti je to kad se ne dozvoljava da se porede isti igrači ovdje

                            Odnosno, ne smiju se porediti bolji sa lošijima

                            Comment


                            • Originally posted by ClayWarrior View Post
                              Ja prvi ne zelim da gledam uspehe pogrbljenog Raonica, nek likovi koje si pomenuo povezu par dobrih godina dok ne stasa armada super talentovanih klinaca koji dolaze.. nece za tenis biti zime sa Kiriosom, Coricem, Zverevim, Kokinakisom, Kozlovom, Rubinom, Rublevom, Safiulinom, Leom, Nisiokom Cungom i mnogim drugima

                              Da li ce zaradjivati ovolike pare i da li ce sport biti ovoliko popularan aposlutno me ne zanima budu li se klali za svaku titulu i prikazivali nam dobar tenis. Nemojte zaboraviti mnoge prethodne godine kada se na ovom forumu krajem jeseni lupala glava kada je trebalo nabrojati dobre meceve vidjene tokom godine.. nije to bas bio lak posao, a "iznudjenih gresaka" koliko hoces da bi se lista uopste napravila
                              Pre par dana sam na Fedovom forumu procitala post nekog ipak starijeg fana tenisa, koja je glasila otprilike: kad je Borg otisao u penziju, svi su izjavljivali da je tenis gotov, a on se poprilicno dobro drzi


                              Skroz se slazem sa tobom, niko nije veci od igre, pa cak ni ova trojka koja je delovala toliko nedodirljivo
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Jeste ali posle Borga znamo ko je ostao, a ko ce sad da ostane? Jos ako finala Slemova ne budu trajala 3, 4 ili 5 sati i ne budu zanimljiva sigurno ce zestoko opasti interesovanje. Finale mora da bude na nivou! Pa barem rezultatski.

                                Napada Troicki AO ako dodje do TOP 100 do kraja godine
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X