Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2014.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Marin ako odigrao kao sto je igrao protiv Feda, kakav Nishke skupljat ce gemove kasikom za secer
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Tako je odigrao jer mu je Federer dozvolio, jer nije dovoljno dobar. Kei je dovoljno dobar, on je najbolji teniser svijeta u ovom trenutku. Nista ne ide u prilog Marinu, forma, H2H, bolji paket, sve je na strani Japanca.
      sigpic

      Comment


      • Evo da se i ja javim nakon prospavane noći hladne glave
        Prvo hvala svima na iskrenim čestitkama ,a i nije baš da sma ja jedino ja vjerovao u Marina,pročitao sam izjavu i od Beckera jučer,s kojom bi se 100% posto složio, 'He sometimes has a fragile mind, but he's such a talented shotmaker. It seems like he doesn't know how good he is, which is great for other players. He has the tools too really hurt Roger.',čak je i Wilander rekao da ovaj momak ima igru za osvojiti GS poslije meča protiv Simona,moram priznati da sam ja nakon 4. seta protiv Simona,i nakon prvog gema u 5. setu prvi put posumljao da ništa od onog mojeg najavljivanog SF,imon ga je doveo na svoj teren,ali kad je to upio proći,onda am bio u vjeren i daa može preko Federera,ali nisam htio ništa najavljivati još dan prije,jer je i ionako bilo dosta komentara o pretjeranom optimizmu i da se spustim na zemlju

        Ne sjećam se kad sam vidio da Federer ima 75% prvog servisa unutra,i da lagano izgubi set ,kao u 1. sinoćnjem,onaj 4. gem poslije 40-0 i mašenog zicera od Federera za 40-15,pogodio je 4 nestvarna reterna i zato sam se najviše razočarao u Ziku kad je rekao za Marina da je samo krakati server,a i bilo je dosta komentara kako Federer zna s takvim igračima i da će biti demoliranje ,onakve stvari Raonić i ostali krakati serveri nikad nebi mogli napraviti,vidilo se i u mečevima u Wimbledonu i Cinciu da je Raonić totalno inferioran u izmjenama s Federerom,a jučer sam se slatko nasmijao na komentarora ES koji je rekao da Federeru ni ne preostaje ništa drugo nego izlazaka na mrežu,jer je totalno nadigran s osnovne linije,nisam mislio da ću to ikad doživit da mu Marin napravi

        Ovaj meč kakav je odigrao za mene nije iznenađenje,jer sam gledajući ga ovih godina ,viđao takvu igru i to protiv velike četvorke isto,ali nikad dosad nije uspio povezati više od 1,5 seta takve igre,eto napokon da se i to dogodilo,i odma je u finalu USO ,smijali su se Goranu kad je rekao nakon ovajanja Wawrinke,da ako može Stan osvojiti GS,da ga može sigurno osvojiti i Marin,ne moram spominjati koliko je bilo ismijavanja te izjave,pogotovo kod nas,ali kakav je Goran vizionar

        Na kraju ispada da mu je onaj poraz od Troickog u 3 lagana seta na RG2013,preokrenuo karijeru,jer se napokon rješio one mumije od Bretta za trenera,a trebao je bar 2 godine prije,dosta mi je bilo gledat njega onakvog preplašenog,nesigurnog itd..a Brett to samo gleda smireno,i ni ne trudi e ništa promjeniti,i onda prije Wimbledona je zaposlio Gorana,iskreno bio sam prvi skeptik i nisam bio siguran da on može njemu išta pomoći(rtim više jer i njemu Brett bio trener),ali kako sam se prevario i onda dolazi Wimbledon gdje dobiva 9 mjesečni ban,i stvarno iako to ružno zvući odlično mu je došao da nadogradi svoju igru s Goranom tih par mjeseci ,netko je napisao da je Goran napravio od Marina točno onakvog igrača kakav je i on htio biti,ali nije mogao

        Jedini problem ove pobjede i taj što ćemo vjerovatno opet ispast iz svjetske skupine,jer sad ostajemo samo na Borni,previše bi bilo očekivati da odigra meč Davis cupa već u petak,ali nema veze bit će vremena za Davis cup,samo da donese tu kantu u Međugorje
        Što se tiče finala,rekao sam još i prekjučer da će biti puno teže i protiv Nishikoria il Noleta nego protiv Federera,rekao bi jedno 65-35 da je za Nishikoria,ali ako bude i dalje ovako servirao ko sinoć,čuda su moguća

        Sjetim se meča početkom godine u Brisbaaaanu QF mislim,ko bi rekao da će 7 mjeseci poslije njihov meč biti finale USO-a
        e da i za kraj hvala HRT-u koji nam je omogućio prijenos i sad će morati platit 10* višu cijenu a finale,nego što bi da su od početka uzeli prava,ali neka im je,a i kakav bi to bio meč bez Miče Dušanovića,nije ni najčitaniji komentar,ali kako on to simpatično komentira,i te njegove budalaštine godinama se uvuku pod kožu,taman da odradi još ovj meč pa može u penziju ,koliko se taj napatio godinama uz naše tenisaće zaslužuje dug odmor

        Goran je osvojio Wimbledon u ponedjeljak,Marin igra u ponedjeljak najvažniji meč u karijeri,nameće se samo po sebi
        p.s. sorry svima što sam tolko udavio,valjda ima netko tko je pročitao

        Comment


        • Сума сумарум видели смо да су неки играчи са тренерима имали озбиљан рат и лепо је да је то уродило плодом.. говорили смо о Грорну са Марином, нису сви баш видели озбиљну претњу Нишикорија са Ченгом, ја сам чак и код Томија Робреда видео озбиљан рад и напредак.. Давид Ферер је пао, Бердих, Ноле на старо знање, Федерер је био у доброј форми... мора озбиљно да се ради у тенису и сада могу раћи да Ноле није ништа напредовао са Бекером.. можда ту има неких других ствари, али техника и кондиција нису на нивоу, ко год је имао озбиљне припреме огребао се о Новака.. у анализама су изнети сви елементи у којима је Нишикори правио предност, да сада не давим и сигуран сам да то Ноле добро зна и види, сада је на њему да одучи или ће да ради или жели само да буде присутан са овим што има и нек траје док траје.. све зависи од његових амбиција и планова за будућност..

          Марин је капитализовао свој дужи рад и на његову срећу је дао докторски рад над уморним Федерером и све је то лепо за његове навијаче, али у том тенису који он игра нема ничег новог, само је дао до максимума оно што већ има... видећемо надаље колико ће му све то помоћи у самопоуздању и константности...

          Нишикори има нешто другачије од осталих, хвата лопту много рано, лопте су јако брзе, лако мења правац и избацује противника из темпа, са одличним ретернима може лако да остане константан и зато мислим да он има више шанси за будућност...
          sigpic

          Comment


          • Pročito sam kod Legende za WTF, Marin sigurno upada tamo jer do kraja godine brani samo 1.kolo Pariza

            Last edited by Mrkela; 07-09-14, 10:51.

            Comment


            • Marin je protiv Federera odigrao mec zivota, bolje od toga ne moze. Sa druge starne Nisikori nista posebno nije odigrao tako da malu prednost dajem Japancu. Kladionice takodje daju malu pednost Nisikoriju. Sve zavisi od prvog servisa Cilica. Ako ima visok procenat sanse mu rapidno rastu.

              Comment


              • Originally posted by Mrkela View Post
                Pročito sam kod Legende za WTF, Marin sigurno upada tamo jer do kraja godine brani samo 1.kolo Pariza
                nema to nikakve veze, za WTF se svakako gledaju samo bodovi ove godine

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  nema to nikakve veze, za WTF se svakako gledaju samo bodovi ove godine
                  Da

                  Comment


                  • Ima Mario, ne brini
                    Jos jednom cestitke, ipak si ti ovde jedini njegov pravi i iskreni navijac

                    Sent from my HTC, posto mi se moze
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Jedinu sansu da Marin dobije vidim da klepa prvi nenormalno, barem 75%+ ubacenog prvog servisa. A opet nisam siguran ni da je to dovoljno, jer od kad pratim tenis ja takav ritern kao kod Nisikorija nikad nisam vidio. Ni Agasi, ni Djokovic, ni Marej, ni Ferer, on tako dobro vraca servise, tako dobro plasira taj ritern da to djeluje nestvarno lako, a nije.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ja se slazem sa malimajnstajnom.

                        Vavrinka je trebao da dobije Nisikorija, na kraju je pukao u petom setu. Treba je da ga dobije jer je svojom snagom razbijao Kajovu odbranu. Dakle, ako Marin bude igrao kao Vavrinka, ofanzivno i na sve ili nista i ako ga bude islo, a nesto mi kaze da ce ga ici, Marin dobija u tri. Plus marinn ima bitno bolji return od Vavrinke.

                        Prijasnji mecevi nemaju toliki znacaj. Ovo je novi, samouvjereni Cilic, uz to po prvi put igra super ofanzivno, dakle razlicito. Samo gledajte zadnjih 7 Marinovih setova, sve ostalo je nebitno. To je forma koja se postize jednom u zivotu, kasnije moze da se tu i tamo da se vrati. Safin iz 2000.

                        PS

                        Rekavsi sve to, Nishikori je nesumnjivo bolji igrac, ali je Marin u transu. Naravno, ako se probudi iz njega prije utorka, dobija Nishikori.
                        Last edited by NI; 07-09-14, 10:58.

                        Comment


                        • Ima Vavrinka bolje kretanje, bolji tajming od Marina, ovo je momak od dva metra, a Kei ce to surovo kaznjavati.

                          Ko god da osvoji super, rekao sam vec, ali stvarno ne vidim kako ce Marin dobiti Keija u ovoj formi.
                          sigpic

                          Comment


                          • Razbit će ga Kei uglovima i ranim hvatanjem loptice

                            Comment


                            • Vlajko, Niske igra prvo GS finale i odmah je favorit. Nakon 10ak godina prvi put debitant u finalu je favorit, ogromno je to
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Ima Vavrinka bolje kretanje, bolji tajming od Marina, ovo je momak od dva metra, a Kei ce to surovo kaznjavati.

                                Ko god da osvoji super, rekao sam vec, ali stvarno ne vidim kako ce Marin dobiti Keija u ovoj formi.
                                Kei nema jak servis ni kao Berdih ni kao Fed, a juce je Cilic nestvarno vracao sve to...ako bude tako vracao i protiv Nishikorija, bice to bas neizvestan mec

                                Sent from my HTC, posto mi se moze
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X