Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & SkyBet Championship 2014/15

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Smatram da se ovde preteruje sa kritikama upucenim Vengeru. Zapravo, prelazi se sa polja kritike i konstruktivnog razmisljanja na polje ismevanja. Moze se i bez toga pisati. Daleko od toga da ga smatram najboljim trenerom na svetu, ali ne mogu da ne napisem svoje misljenje. Treba imati meru, jer pravo znanje, koje ima vecina forumasa, barem iz mog ugla, odlukuje umerenost i izbegavanje krajnosti. Francuz je uradio mnogo toga dobrog za veliki klub kao sto je Arsenal, bukvalno ih podigavsi na jos visi nivo, uradio je mnogo za promociju Premijersipa u svetu i za fudbalsku igru uopste. To se jednostavno ne moze osporiti. Tu su i mane i greske, koje takodje objektivno postoje. Sve ostalo otvara vrata subjektivnom pristupu i nepotrebnim etiketama: ''nastavnik'', ''amater'' i slicno. Mozda je smesno, mozda je ponekad, pri ociglednim greskama i dopustivo i duhovito, ali ne treba preterivati. Tim pre sto 90% trenera, ako cemo po istom merilu, takodje zaluzuju etikete, i to ne samo zbog losih odluka na terenu vec i zbog ponasanja suprotnog duhu fer-pleja, kakvo se od Vengera ne moze ocekivati. Mozda nije najbolji takticar, ali sigurno nije ni najgori u vrhu svetskog fudbala. Klub iz severnog Londona je pod Vengerovom palicom poceo da odlikuje autentican stil igre, nesto novo za Ostrvo, osvezenje pasing igrom. Arsenal je za stil koji barem pokusava negovati dobio priznanja od najboljih trenera i igraca koji su dali doprinos ovoj igri. Ako nista drugo, i da je najgori, a ocigledno nije, zasluzuje postovanje. Vise bih mu zamerio transfer politiku. Kako god, to je moje misljenje, nikom ga ne namecem.

    Sto se samog meca tice, za mene je ovo bila vrlo losa utakmica. Losa u smislu generalnog utiska, iako je bilo dosta kvalietnih, ali izolovanih poteza. Ne moze ni da se gleda specijalno tehnicko-takticki fudbal kada oba tima bukvalno zrtvuju vezni red, koriste ga kao oprugu koja pokrece(ali ne u kreativnom smislu) i obezbedjuje napad a u odbrani samo zauzima pasivnu poziciju ispred stoperskog tandema ili tria. Doduse, veceras je tome doprinos dao i broj povredjenih igraca na obe strane. Kako god, sve vise timova u Engleskoj igra na ovaj nacin. Liverpul je imao veci posed, ali vise kao posledica igre sa tri pozadi i nisko postavljenih krila(u prvoj fazi napada) nego kao neka strategija igre. I Arsenal se prilicno povukao. I jednom i drugom timu bi odgovarao kvalitetan zadnji vezni igrac.
    Last edited by Bogi; 21-12-14, 19:27.

    Comment


    • Originally posted by Bogi View Post
      Smatram da se ovde preteruje sa kritikama upucenim Vengeru. Zapravo, prelazi se sa polja kritike i konstruktivnog razmisljanja na polje ismevanja. Moze se i bez toga pisati. Daleko od toga da ga smatram najboljim trenerom na svetu, ali ne mogu da ne napisem svoje misljenje. Treba imati meru, jer pravo znanje, koje ima vecina forumasa, barem iz mog ugla, odlukuje umerenost i izbegavanje krajnosti. Francuz je uradio mnogo toga dobrog za veliki klub kao sto je Arsenal, bukvalno ih podigavsi na jos visi nivo, uradio je mnogo za promociju Premijersipa u svetu i za fudbalsku igru uopste. To se jednostavno ne moze osporiti. Tu su i mane i greske, koje takodje objektivno postoje. Sve ostalo otvara vrata subjektivnom pristupu i nepotrebnim etiketama: ''nastavnik'', ''amater'' i slicno. Mozda je smesno, mozda je ponekad, pri ociglednim greskama i dopustivo i duhovito, ali ne treba preterivati. Tim pre sto 90% trenera, ako cemo po istom merilu, takodje zaluzuju etikete, i to ne samo zbog losih odluka na terenu vec i zbog ponasanja suprotnog duhu fer-pleja, kakvo se od Vengera ne moze ocekivati. Mozda nije najbolji takticar, ali sigurno nije ni najgori u vrhu svetskog fudbala. Klub iz severnog Londona je pod Vengerovom palicom poceo da odlikuje autentican stil igre, nesto novo za Ostrvo, osvezenje pasing igrom. Arsenal je za stil koji barem pokusava negovati dobio priznanja od najboljih trenera i igraca koji su dali doprinos ovoj igri. Ako nista drugo, i da je najgori, a ocigledno nije, zasluzuje postovanje. Vise bih mu zamerio transfer politiku. Kako god, to je moje misljenje, nikom ga ne namecem.

      Sto se samog meca tice, za mene je ovo bila vrlo losa utakmica. Losa u smislu generalnog utiska, iako je bilo dosta kvalietnih, ali izolovanih poteza. Ne moze ni da se gleda specijalno tehnicko-takticki fudbal kada oba tima bukvalno zrtvuju vezni red, koriste ga kao oprugu koja pokrece(ali ne u kreativnom smislu) i obezbedjuje napad a u odbrani samo zauzima pasivnu poziciju ispred stoperskog tandema ili tria. Doduse, veceras je tome doprinos dao i broj povredjenih igraca na obe strane. Kako god, sve vise timova u Engleskoj igra na ovaj nacin. Liverpul je imao veci posed, ali vise kao posledica igre sa tri pozadi i nisko postavljenih krila(u prvoj fazi napada) nego kao neka strategija igre. I Arsenal se prilicno povukao. I jednom i drugom timu bi odgovarao kvalitetan zadnji vezni igrac.
      Stoji sve to da je ovo i dalje 2004. Ja pitam sta radi Arsen Venger 2014. godine? Ne moze da nadigra nikog osim Barnlija kuci a odavno je zasluzio da ispadne iz TOP4. Rednap i Boas(sta god ja mislio o njima)su zasluzili da zavrse ispred njega u ranijim sezonama.

      Ocekujem tabelu na kraju gde ce Arsenal imati 72 a Liverpul 71 bod.
      sigpic

      Comment


      • Univerzum se brine da amater kao sto je Wenger igra LP ispred maga kao sto je Brendan Rodgers
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by S-Nash View Post
          Stoji sve to da je ovo i dalje 2004. Ja pitam sta radi Arsen Venger 2014. godine? Ne moze da nadigra nikog osim Barnlija kuci a odavno je zasluzio da ispadne iz TOP4. Rednap i Boas(sta god ja mislio o njima)su zasluzili da zavrse ispred njega u ranijim sezonama.

          Ocekujem tabelu na kraju gde ce Arsenal imati 72 a Liverpul 71 bod.
          Pa osvojio Venger 2014te dva trofeja, eto sta radi . Ne razumem bas najbolje sta si hteo ovom zadnjom recenicom reci. Nesto u fazonu Brendan zasluzio da se ove sezone nadje u cetiri, a Venger nije, ali Venger je user. Ne razumem.

          Sva sreca pa Venger igra LS svih ovih godina, da je Brendan igrao sa Liverpulom, Englezi bi lagano ostali bez cetvrtog mesta u ls.

          Comment


          • Ja ne znam sto uopste neko pokusava da se raspravlja sa Nashom kada je Wenger u pitanju.
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • Originally posted by S-Nash View Post
              Stoji sve to da je ovo i dalje 2004. Ja pitam sta radi Arsen Venger 2014. godine? Ne moze da nadigra nikog osim Barnlija kuci a odavno je zasluzio da ispadne iz TOP4. Rednap i Boas(sta god ja mislio o njima)su zasluzili da zavrse ispred njega u ranijim sezonama.

              Ocekujem tabelu na kraju gde ce Arsenal imati 72 a Liverpul 71 bod.
              Upravo i pisem iz perspektive 2014. godine ali, kao sto se mozemo sloziti, svako ima svoje misljenje. Druga je stvar da li je Venger ranije morao otici i kakvi su mu rezultati. Govorim samo o postovanju, izbegavanju krajnosti.

              I mislim da se ta rec ''zasluzeno'' bas nezasluzeno provukla na polje objektivne fudbalske i rezultatske realnosti. Sta to znaci, ''zasluzeno''? Kao kada cujem da je Francuska 2012. godine sa EP ''nezasluzeno'' ispala od Spanije. Oni su se branili, a Spanci nisu dali gol. Zasluzili su pobedu? Ili da je Celzi 2012. godine ''nezasluzeno'' osvojio LS. Srbija je nezasluzeno ispala od Australije na SP 2010. godine. Primera je dosta. Real je nezasluzeno slavio u finalu LS, jer su lose igrali 88. minuta, a Atletiko je zasluzio jer je ''samo'' na 15 sekundi pala koncentracija odbrani i primili su izjedacujuci gol. Navodno su nezasluzeno izgubili. Borusija ''nije zasluzila'' da se nadje na poslednjem mestu Bundeslige. Mozda kroz neku prizmu emocija, jer su simpatican klub sa simpaticnim trenerom, ali rezultatski su svakako tu gde jesu, opravdano i zasluzeno, kao posledica katastrofalnih igara protiv na papiru slabijih timova. I takodje katastrofalnih odluka Klopa, koga, sa druge strane, niko ne naziva amaterom.

              Upravo ligaski sistemi podrazumevaju zaslugu, da se zasluzeno dodje negde, na prvo, drugo, ili devetnaesto mesto. Lige su najbolja stvar, afirmisu zdravo takmicenje, jer se dva puta(ako ne i vise) igra sa svakim, u jednom vremenskom periodu, nakon koga se vrsi rangiranje. Gde naci vecu zaslugu nego u tome da si tokom citave sezone, ili u kontinuitetu ili u talasima, igrao dobro ili lose. Mozda nisi savladao Barnli, ili ga nadigrao, ali ako zavrsis kao 4. ne moze ti niko, iz rezultatskog ugla, osporavati plasman. Moze samo iz nekog drugog ugla, ali taj ugao za neke predstavlja samo utehu. U svakom slucaju, rezultatski ugao je bitan, bodovni saldo. Ako tim nakon trideset i nesto kola zauzima prvo mesto a onda zavrsi kao treci, sigurno to nije bilo nezasluzeno. Sigurno to nije bilo zbog toga sto nisu imali srece. Gresili su, anulirali su sve pre toga i zasluzeno, svojim greskama, upropastili planove. Sve u fudbalu ima svoje zasto i nista nije slucajno. I da jedan tim ima za 20 golova slabiju gol razliku a na tabeli zavrsi ispred rivala koji je na tom planu za 20 golova bolji, ne vidim kako neko moze da kaze da nije zasluzeno: imali su veci broj bodova, i gotovo. Na sta se tu ljudi pozivaju? Na neku zemaljsku fudbalsku pravdu? Na estetiku fudbala, takticke zamisli, na kompromitovanu statistiku? Da ne kazem licne afinitete prema odredjenim stilovima igre? Ne moram da podvlacim koliko je to polje subjektivno, a samim tim apsolutno nepogodno za ozbiljne zakljucke.

              Kako ja vidim stvari, jedini prigovor ovome jesu ocigledne sudijske greske, tada mozemo govoriti o tome da je neko nesto nezasluzeno dobio ili izgubio.
              Last edited by Bogi; 21-12-14, 20:25.

              Comment


              • Ja ne znam imaju li ljudi oci prije svega. Ono sto je Wenger uradio 2011, pa onda godinu dana kasnije, a to je sa onakvim ekipama, raspadima od ekipa dodje do top 4. Brendan je ove sezone potrosio duplo vise novca nego sto je Wenger potrosio u te dvije sezone i opet nije kamcio po 10. mjestu, vec je covjek fino na kraju sjeo na 4. mjesto i hladno otisao opet u LP
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Ucutkace Venger ovakve kada izbaci Monako i na primer izvuce Porto, pa udje u polufinale LS . I dalje mislim da Venger treba na kraju sezone da ustupi mesto nekom drugom, eventualno da ostane dok Gvardiola ne zavrsi ugovor sa Bajernom, ali u poredjenjima sa ovakvim kao sto je Brendan, Venger je otac fudbala za takve.

                  Comment


                  • Originally posted by Bogi View Post
                    I mislim da se ta rec ''zasluzeno'' bas nezasluzeno provukla na polje objektivne fudbalske i rezultatske realnosti. Sta to znaci, ''zasluzeno''? Kao kada cujem da je Francuska 2012. godine sa EP ''nezasluzeno'' ispala od Spanije. Oni su se branili, a Spanci nisu dali gol. Zasluzili su pobedu? Ili da je Celzi 2012. godine ''nezasluzeno'' osvojio LS. Srbija je nezasluzeno ispala od Australije na SP 2010. godine. Primera je dosta. Real je nezasluzeno slavio u finalu LS, jer su lose igrali 88. minuta, a Atletiko je zasluzio jer se ''samo'' na 15 sekundi pala koncentracija odbrani i primili su izjedacujuci gol. Navodno su nezasluzeno izgubili. Borusija ''nije zasluzila'' da se nadje na poslednjem mestu Bundeslige. Mozda iz neke prizme emocija, jer su simpatican klub sa simpaticnim trenerom, ali rezultatski su svakako tu gde jesu, opravdano i zasluzeno, kao posledica katastrofalnih igara protiv na papiru slabijih timova. I takodje katastrofalnih odluka Klopa, koga, sa druge strane, niko ne naziva amaterom.
                    Apsolutno podrzavam ovakav stav.
                    Tako je i Liverpool danas, pokazao znakove brze i bolje igre, fluidnije pas igre, jaceg poseda, ali je to jednostavno anulirano u jednostavnoj cinjenici da odbrana, pa i deo veznog reda, nije na bar nekom prosecnom nivou, da ne govorimo o nekom visem. Kao i napad koji nema tu sposobnost da zavrsava napade, na bar 50% efektivan nacin, kao sto su to Suarez i Sturridge cinili.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Originally posted by Princoni View Post
                      Ucutkace Venger ovakve kada izbaci Monako i na primer izvuce Porto, pa udje u polufinale LS . I dalje mislim da Venger treba na kraju sezone da ustupi mesto nekom drugom, eventualno da ostane dok Gvardiola ne zavrsi ugovor sa Bajernom, ali u poredjenjima sa ovakvim kao sto je Brendan, Venger je otac fudbala za takve.
                      Ja sam ubijedjen da je to plan. Ceka se Gvardiola i Wengerica ide u bord direktora
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Ne zanosite se, imacete Klopa sto je idealno za stil koji Arsenal gaji, Gvardiola dolazi kad Van Gal ode u penziju. Eventualno ce u Siti.
                        sigpic

                        Comment


                        • Dobro cete se nacekati da vama dodje Gvardiola.

                          Comment


                          • Nece ni jedan ni drugi
                            Legenda Anri u Arsenalu, a Giggs u Junajtedu

                            Comment


                            • Za mene idealno, Wengerica odradio ugovor, osvojio LP napokon, dolazi Gvardiola, radi 5 godina u klubu, asistent Henry. Gvardiola odlazi nazad u Barcelonu, Henry sjeda na klupu Arsenala
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Poenta je da kad drugi igraju lose, zasluzeno izgube i budu tu gde jesu. Venger kad lose postavi ekipu i ne lice ni na sta, pobedi srecno ili remizira kao danas i na kraju za bod ili 2 zavrsi u TOP4 i tako 6-7 godina. Ovo nema veze s Brendanom Rodzersom koji radi amaterski ove sezone, vec sa generalnim stanjem stvari koje se nikako ne menja. Nek ide WH u LS, ili bilo ko drugi ko igra nesto sto lici na fudbal. Samo da ne gledamo ovog za kojeg znas da cim izvuce malo jacu ekipu u dvomecu ne moze nista. Izvukao je jedini tim od 8 koji moze da prodje, neverovatno nesto.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X