Announcement

Collapse
No announcement yet.

FA Community Shield, FA Cup & Capital One Cup 2014/2015

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Bogi View Post
    Ne bih da kvarim slavlje, ali iskreno mislim da je bio ofsajd. Nova pravila FIFE kazu da je aktivacija iz pasivnog ofsajda ne samo kontakt sa loptom vec i niz drugih situacija. Upravo zbog ovakvih slucajeva je pravilo revidirano.

    Kako god, preokret se nazirao, nema snage Preston da izdrzi pritisak. Bez Kolumbijca je bolje u finisu ocigledno, potpuno je indisponiran.
    Ovo je baš pravilo ili se o ovoj vrsti uticaja na igru i dalje razmatra, debatuje...tj. nije pisano pravilo već slobodno sudijsko uverenje?

    Poslato sa HTC
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Smetao je golmanu. Ovaj nije znao da li da krene na loptu ili da čeka Runija da šuta. Ovakve situacije u velikoj meri smetaju golmanima. Nešto slično je bilo kad je Bonući protiv Rome dao gol. Vidal stajao tu smetao golmanu.

      Erera dominira na sredini. Odlično se otvara igračima.

      Comment


      • On covek rasirio ruke i gestikulira da je van igre a golman ce da ga ceka da sutira? On sad brani od juce pa jadan ne zna. Gol je cist kao suza. I sada ce svi da se hvataju za taj neki ofsajd koji i nije bio a niko nece da pominje oprosten crveni za igraca prestona.

        Comment


        • Ja isto mislim da bi ovo trebalo da bude ofsajd, golman ne može da prati je li igrač koji izgleda da će da dotakne loptu i menja smer u ofsajdu, samim tim utiče na odluku golmana.

          Martin Keown, stručni na BBC-u kaže da po pravilu nije ofsajd , ali smatram da zbog specifičnosti situacije ova bliska izbegavanja treba da se sviraju, koliko god sudijama bilo nemoguće da to procene u realnom vremenu.

          Uvesti čeledž za odluke o golu i doviđenja. Milioniti put.
          Last edited by Abel; 16-02-15, 21:31.

          Comment


          • Koliko je pristrasan ovaj komentator na SK-u.

            Comment


            • Originally posted by Tom Lunatik View Post
              Ja isto mislim da bi ovo trebalo da bude ofsajd, golman ne može da prati je li igrač koji izgleda da će da dotakne loptu i menja smer u ofsajdu, samim tim utiče na odluku golmana.

              Martin Keown, stručni na BBC-u kaže da po pravilu nije ofsajd , ali smatram da zbog specifičnosti situacije ova bliska izbegavanja treba da se sviraju, koliko god sudijama bilo nemoguće da to procene u realnom vremenu.
              Zato i pitam.. jel pisano pravilo il' sudijsko.. ovako izgleda kao ovo drugo... a to ništa gore...
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by Tom Lunatik View Post
                Ja isto mislim da bi ovo trebalo da bude ofsajd, golman ne može da prati je li igrač koji izgleda da će da dotakne loptu i menja smer u ofsajdu, samim tim utiče na odluku golmana.

                Martin Keown, stručni na BBC-u kaže da po pravilu nije ofsajd , ali smatram da zbog specifičnosti situacije ova bliska izbegavanja treba da se sviraju, koliko god sudijama bilo nemoguće da to procene u realnom vremenu.

                Uvesti čeledž za odluke o golu i doviđenja. Milioniti put.
                Nema potrebe celendz za ovu situaciju. Sudija je znao da je Runi bio u ofsajdu i priznao je gol zato sto valjda zna nesto bolje od nas...

                Comment


                • VanGa ako znas ko ti drzi sredinu na ovoj utakmici imaj to u vidu za narednu.
                  Where is ?
                  >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                  Comment


                  • Originally posted by mikisavic89 View Post
                    Nema potrebe celendz za ovu situaciju. Sudija je znao da je Runi bio u ofsajdu i priznao je gol zato sto valjda zna nesto bolje od nas...
                    Zna bolje zato što je profesionalac a mi publika, ne zna preciznije jer nije igrač i nema osamdesetšest ripleja koje imaju gledaoci.

                    Ja sam bio golman i isto bih čekao promenu pravca od Runija umesto da se bacim na prvu loptu. Ne kažem da ovo nije "rupa" u pravilu jer Runi stoji van okvira gola, ali ipak utiče na reakciju golmana iz nedozvoljene pozicije i logičnije je da bude.

                    Što se tiče drugog žutog, ono je čist prupust. Toliko o tome koliko Dowd "zna".

                    Comment


                    • Krece mocna masinerija padaju redom Barnli, Preston ..., igra kao sat, napascemo titulu
                      sigpic
                      Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Ovo je baš pravilo ili se o ovoj vrsti uticaja na igru i dalje razmatra, debatuje...tj. nije pisano pravilo već slobodno sudijsko uverenje?

                        Poslato sa HTC
                        Bas pravilo, ''interfering'', doneto upravo sa ciljem da se ostavi sto manje prostora sudijama za njihovo slobodno uverenje. Prakticno je izbacena mogucnost koja je postojala ranije, da sudija sam oceni, i to ne zbog toga sto se sudijama ne veruje, vec da bi se i njima olaksao posao u nezgodnoj situaciji takve vrste.

                        Problem je u tome sto se igraci najcesce pomeraju, ne zeleci da dotaknu loptu, , kao sto je Runi uradio, ali to upravo i jeste pokret zbog kojem, izmedju ostalog, postoji takva regulacija. Razlog je u tome sto je i u najmanjem delu vremena, od suta ka golu do tog pokreta, golman bio markiran od strane igraca u nedozvoljenoj poziciji.

                        Delikatno je praviti promene na planu ovog pravila. Najvise ''sumnjivih'' golova vezano je za ofsajd situacije, ali se time krovne organizacije slabo bave. Umesto da se radi na edukaciji sudija i iznalazenju eventualnog tehnickog resenja, goal-line tehnologija se predstavlja kao nesto sto ce doneti fudbalsku pravdu. Hoce, ali kamo srece da je to jedini i najveci problem.

                        Bilo kako bilo, mec je resen.

                        Originally posted by mikisavic89 View Post
                        On covek rasirio ruke i gestikulira da je van igre a golman ce da ga ceka da sutira? On sad brani od juce pa jadan ne zna. Gol je cist kao suza. I sada ce svi da se hvataju za taj neki ofsajd koji i nije bio a niko nece da pominje oprosten crveni za igraca prestona.
                        Zasluzio je Dejvis drugi zuti, ako na to mislis. Nije u tome stvar, nema bilo kakve pristrasnosti ovde. Samo jedna delikatna situacija za sudiju, i oko toga raspravljamo, niko ne dovodi u pitanje trijumf Junajteda. Barem koliko se meni cini.
                        Last edited by Bogi; 16-02-15, 21:44.

                        Comment


                        • Originally posted by Tom Lunatik View Post
                          Zna bolje zato što je profesionalac a mi publika, ne zna preciznije jer nije igrač i nema osamdesetšest ripleja koje imaju gledaoci.

                          Ja sam bio golman i isto bih čekao promenu pravca od Runija umesto da se bacim na prvu loptu. Ne kažem da ovo nije "rupa" u pravilu jer Runi stoji van okvira gola, ali ipak utiče na reakciju golmana iz nedozvoljene pozicije i logičnije je da bude.

                          Što se tiče drugog žutog, ono je čist prupust. Toliko o tome koliko Dowd "zna".
                          Ja isto u takvim situacijama ne bih davao crveni jer generalno igrac nie zasluzio crveni na utakmici. Poslednjih godina se sudjenje promenilo tako da je sada ovo cist crveni zbog toga. Pa on sudi vec koliko godina i ako ne zna sta da gleda u takvim situacijama sta ce onda da sudi? Ajde neko sa TV-a neka sudi a samo da se igra. Sada ce da se zaustavlja igra i trazi celendz za svaku odluku, to meni nema smisla... Sve je lepo video sudija i nema sta da gleda usporenom da li je Runi bio 10 ili 15 cm blize golu ili ne. U takvim situacijama se gleda da li igrac samo markira golmana ili ne. Koliko samo slicnih golova su postignuti i priznati do sada i sada od jednom je ovo ofsajd. BTW lopta je isla pored stative tako da ne bi ni odbranio golman...

                          Comment




                          • sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • joooj, hamo vid mu glave

                              Comment


                              • Murinjo majstorski 5-4-1
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X