Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav svim ljubiteljima Tenisa pre svega, a cestitke svim Roletovim i Novakovim navijacima na prelepom finalu Wimbledona, nema potreba za strastima koje vidim ovde ima u izobilju, Roger je zaista odigrao jako dobro kao sto je i sam izjavio 5 setova nisam verovao, Novak je napokon savladao svoje demone i sam sebe i zasluzeno triumfovao, samo on zna kako mu je bilo i kolko mu znaci ova pobeda, ako dopustite kao njegovom navijacu zelim mu da jos dugo vlada i da ovaj put se zadrzi malo duze na mestu br. 1.

    Sto se tice analize ovde vidim ima vrsnih analiticara koji to rade vrhunski ja se time necu previse baviti ja sam bivsi sportista i sad rekreativno igram stoni tenis i tenis dva sporta koja najvise volim.

    Ziveli

    Comment


    • Welcome to the club

      Comment


      • Novi reket...nema oštrine u FHu, slajs ide metar iznad mreže...nešto što smo znali i prije finala ovdje

        FH je udarao kako inače udara samo u 4. setu...

        Comment


        • Gledajte to kako hocete, ALI kada Federer servira onako kako je servirao juce on ne gubi mec. Pogotovo mec na travi. U tome je najveci uspeh Djokoviceve pobede, barem sto se mene tice. Kada Federer smanji svoj broj ue na nivo svog protivnika, a pri tom ne izgubi mnogo na agresivnosti, kada uspe (zahvaljujuci i Novakovim demonima, ali zahvaljujuci i svojoj dobroj igri i samopouzdanju) da veze 5 uzastopnih gemova a pri tom gubi 5-2. Kada sa 33 godine u petom setu on izgleda kao fizicki spremniji i odmorniji igrac. Kada uspe samo zahvaljujuci svojim sampionskim sposobnostima i vanserijskoj igri u pravim trenutcima da "ukrade" prvi set.
          Kada se sve to sagleda realno objektivno bez ikakvih predrasuda, ne moze se tvrditi da je Joza odigrao los mec. Stavise moze se tvrditi da je odigrao jedan od svojih najboljih meceva na travi. Ne bih ja ulazio u to da li je najbolji ili nije, jer je to (po meni) nemoguce utvrditi zbog milion razlicitih faktora, koji su neuporedivi kada se porede njegovi najveci mecevi na W, ali sigurno jedan od boljih.
          Last edited by Sandugp; 07-07-14, 11:19.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Vidim da ste otisli u krajnosti i zaista ne znam zasto... Mec je bio jako dobar, ne najbolje finale ali jako dobar i kvalitetan mec. Necu biti dugacak (nadam se) samo ocu kratko da kazem da Novak nije razbio Federera i Federer nije razbio Novaka. Nadigravali su se ceo mec i prosto se nije znalo ko ce uzeti mec. Kad je bilo 2-1 ja sam mislio da je gotovo. Igrao je bolje Novak i zaista je to pokazivao na terenu ali onda se Federer probudio, covek koji ne mari za godine, genije, tata tenisa. Za njega imam svako moguce postovanje. Moze da me iznervira ali kako me iznervira tako me i odusevi stavom na terenu, ali tako i Novak. Osoba za koju cu navijati dokle god bude igrao tenis. Pa makar izgubio svaki mec do kraja ja cu i dalje navijati za njega.

            Zelim samo da dodam da je glupo prepirati se o tome ko je koga razbio i ko je bolji. Obojica su pokazali dobru igru odigrali dobar mec i obojica su pokazali da im je stalo do tenisa i WB-a. Borili su se juce kao lavovi i Novak je izasao kao pobednik. To je to.

            Pozdrav svim navijacima ne Djokovica, Federera, Nadala, Vavrinke, Mareja ili sta vec, nego navijacima tenisa. Tenis je ono sto ostaje, ne kvarite ga glupim raspravama. Uzivajte u njemu.
            sigpic

            Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

            Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

            Without error there can be no brilliancy.

            Comment


            • Originally posted by Stefan-kobe View Post
              @NI
              Imam veliko postovanje prema tebi ali sad si mnogo preterao. Mec je bio kvalitetan, mec je bio odlican, ali nikako da je bio najbolje finale ikada, NIKAKO.
              Druga stvar, kad kazes da je Fed odigrao najbolje finale ikada, izgleda da nisi gledao kako izgleda Roger na travi u periodu od 2003-2012. Recimo da dodje Roger od 2005, sumnjam da bi Novak i do 2 seta dosao juce. I pored toga sto je Novak odigrao fantastican mec, najbolji na travi u karieri, on zijanio 2 seta od covjek sto nije imao FH juce, a pritom znamo sto znaci FH za Federera. Mislim ljudi malo objektivnost nije na odmet.
              Jako cijenim tvoju iskrenost koja dolazi potpuno prijateljski. Zato sam te i lajkovao.

              Samo cu dvije stavri dodati:

              1.
              Ko je mogao da testira Federera 200%? Lejton Hjuit. Niza, sporija i slabija varijanta Novaka Djokovica.

              2.
              Mece me je samo pokazao ono sto sam mislio od ranije. Novak igra njabolji tenis u istoriji. Nadam se da ce buduci rezultati potvrditi moje misljenje.

              shminka salji video sa onim BH volejom protv Cilica.

              Comment


              • Nek se Bojana vrati sa pauze, pa nek ona iščačka to na tviteru, bolje se tu snalazi od mene

                Kakva je Rogerova veličina čovječe, sa 33 godine sa novim reketom i novom igrom na Wimbledonu zijani 6-4 u 5. setu protiv Novaka u najboljim godinama i odmah imamo novog najboljeg ikad

                Realna mi je sad opcija skroz da Novak uzme i USO i AO i da na RGu dobije Rafu pa da to bude zvanično i u širim krugovima

                Velika stvar za Novaka, nema šta...ja mu nikad neću moći zanemariti da je nadigrao Federera na Wimbledonu ;)
                Last edited by shminka; 07-07-14, 11:36.

                Comment


                • Naravno da je finale WB 2008 bilo boljeg od ovog is prostog razloga jer je Federer tada bio u svom prajmu ali ovo nimalo ne zaostaje za tim mecom.
                  Ja sad kad vratim film meni stvarno nije jasno kako je Novak uopste dobio ovaj mec jer je Federer bio fantastican, narocito u 3.setu. Imao sam tad polemiku sa NI u LIVE temi koji je rekao da su bili izjednacini. Apsolutno netacno, a to se najbolji vidi iz ove recenice sa zvanicnog sajta WB:

                  "When marvellous isn’t good enough: there won’t be too many sets from his long career where Roger Federer has served at 83 percent and still lost it. That was what happened in the pivotal third set in this final, where the momentum swung decisively Djokovic’s way."

                  To je bio kljucan set po meni. Sve posle toga je bilo pitanje egzikucije.

                  Ko ga interesuje ceo tekst kako je Novak pobedio Federera neka ide na ovaj link:
                  http://www.wimbledon.com/en_GB/news/..._djokovic.html

                  Comment


                  • i sad ovo pitanje fkt nije traženje dlake u jajetu...

                    NI,

                    kako ti je MTO u analizi promakao?

                    Comment


                    • Kakva je Rogerova veličina čovječe, sa 33 godine sa novim reketom i novom igrom na Wimbledonu zijani 6-4 u 5. setu protiv Novaka u najboljim godinama i odmah imamo novog najboljeg ikad.
                      To je ta prava mera stvari koja Shminka kratko i jasno kaze u jednu recenicu.
                      I Shminka molim te, kakav AO znas da je to period menjanja pelena. Ni za US Open nisam sigurna, a RG ne moze dok se ne dostigne dvocifren broj, znaci mozda 2016 godine, tada se ide po drugo zlato.
                      Last edited by Niki; 07-07-14, 11:42.

                      Comment


                      • Odlično je Novak odigrao TB trećeg seta, ali sreća da ona odluka Kjotavonga nije imala uticaja (kada nije dozvolio da se poen ponovi), mada se nije proslavio ni sa lopticama ispod njega, da li su bile u autu ili nisu.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Shminka vec otisao predaleku sa Slemovima.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Originally posted by shminka View Post
                            i sad ovo pitanje fkt nije traženje dlake u jajetu...

                            NI,

                            kako ti je MTO u analizi promakao?
                            My guess, ostavio ga je za deo kad prica o BB

                            Comment


                            • Originally posted by shminka View Post
                              i sad ovo pitanje fkt nije traženje dlake u jajetu...

                              NI,

                              kako ti je MTO u analizi promakao?
                              shminka,

                              Dao sam ti dva lajka. Jedan omaskom.

                              Polazim od pretpostavke da je MTO bio opravdan. Ali recimo da sam u krivu, recimo da je bio takticki MTO. To znaci dvije stvari:

                              1.
                              Novak koristi MTO u takticke svrhe. Nije zabranjeno ali nije ni sportski.

                              2.
                              Jasno misli i kad je pred kolapsom. Mene to raduje.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Odlično je Novak odigrao TB trećeg seta, ali sreća da ona odluka Kjotavonga nije imala uticaja (kada nije dozvolio da se poen ponovi), mada se nije proslavio ni sa lopticama ispod njega, da li su bile u autu ili nisu.
                                U startu sam pomislio da je Novak pokraden tom odlukom, medjutim sinoc sasvim slucajno uhvatim reprizu bas u trenutku kada se to desilo. Lepo se videlo Novak igra lopticu e tek sekund posle toga linijski vice aut. Dobra odluka glavnog sudije.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X