Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Velja View Post
    Objektivnost na ovom forumu ne postoji, sto je i logicno, jer svi imaju nekog svog favorita.
    Ipak se ne mogu oteti utisku , dakako mom subjektivnom, da ovde jako gresis.
    Sta je potrebno za teniski klasik, dobra igra dva tenisera ( ne vredi, gledao sam reprizu hladne glave , ne moze me niko ubediti da su igrali lose ), preokreti ( imali smo ih nekoliko ) i pozeljno pet setova uz neke vanserijske poteze. Checked.

    Daklem, klasik
    Postujem Velja,
    Za mene za klasika je potrebno pre svega nadigravanje i barem pokusaj da se nametne svoja igra. To juce Federer nije uradio. Nije problem u Djokovica, on je ispunio parametre za dobrog meca, Federer je podbacio.

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Veljo, ovde se provlaci da mu je ovo najbolje odigrano finale na W ikada, znaci od 2003. pa do sada.
      Kapiram da tvoje najbolje i NI-jevo najkvalitetnije nije identican pojam )

      Comment


      • Originally posted by Niki View Post
        Zasto bi te iritirao moj utisak da mec nije bio kvalitetan?
        Daleko je ovo igracki bilo od teniskog klasika, svidelo se tebi ili ne.
        Iritatno je jer je ocena paušalna i ničim utemeljena. Ocena iznesena bez ijednog relevatnog podatka. Ničim potkrepljena, bazirana samo na ličnoj impresiji. Ogroman deo znanjem potkovanog teniskog publikuma kaže da su gledali klasik. Moguće da su oni i ja u krivu, mada će pre biti da su ti pogledi na igru dijametralno suprotni od tvog.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Ja sam slusao Konorsa kao komentatora jucer. Na pocetku meca je pohvalno govorio o uticaju Edberga na Federera, jer Federer izlazi vise na mrezu. Krajem meca je govorio da Federer ne bi trebao toliko izlaziti na mrezu. Sto mislis zasto?

          Mislis da bi Federer pobijedio sa osnovne linije. Jos bi gore prosao. To mi je postalo jasno onog trenutka kad sam vidio da je Novak ravnopravan u FH CC razmjenama. To je presudilo mec 2012. Doduse ove je godine teren bio vise pohaban.

          Bilo je dropova. Malo ali ih je bilo. Svaki je put kad je bilo rezonski da ih Federer igra tje kad je Novak bio 2-3 metra iza osnovne. Problem je sto ga bio tesko odaljiti od osnovne a sto bi i u rezonskim dropovima cesto samo desetinku zakasnio da ga vrati.

          Federer je bio pod konstantnim pritisko od strane Novaka. Trio servis, return i razmjene sa osnovne linije su cinile taj pritisak. Samo u jednom je Federer bio ravnopravan. (servisu) Manji sampion bi digao ruke poslije 10 gemova.
          NI,
          Pa ti dajes odgovore koje niko ne zna kako bi se odvijale, da bi se odigrale. Ti si toliko ubedjen u svoj stav, da jednostavno ne ostavljas prostor za diskusiju.
          Nije diskusija da se svi slozimo.

          Comment


          • pecaros, u poslednje vreme, svako finale koje ode u 5 setova je klasik, vise ni klasici nisu sto su nekad bili
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Mislim da je Niki dala najbolju definiciju meca, nije Fed igrao lose, ali je imao pogresnu taktiku i nijedna statistika me nece ubediti u suprotno.
              Kad je zaigrao svoju igru, kad je krenuo da igra i da gradi poene kako treba da se igra na travi, on je uzeo 5 gemova za redom.
              U tom periodu je on bio opusten a protivnik stegnut. Jedan od tih pet gemova je protivnik odigrao katsrofalno a drugi ispod prosjecno. Oba na svoj servis. Tri od pet gemova su bili na Federerov servi. Ipak nije uspio Novaka da sprijeci da dodje do brejk lopte.

              Velis da je trebao agresvnije. Omjer vinera i neiznudjenih ne bi bio 75:29 nego mnogo losiji. Recimo 50:40.

              Da za 7 dana igraju ponovo finale, Federer bi naparvio neke promjene. Mozda bi nasao resenje a mozda i ne bi. Jako bih zelio da vidim to finale.

              Comment


              • Originally posted by pecaros View Post
                Iritatno je jer je ocena paušalna i ničim utemeljena. Ocena iznesena bez ijednog relevatnog podatka. Ničim potkrepljena, bazirana samo na ličnoj impresiji. Ogroman deo znanjem potkovanog teniskog publikuma kaže da su gledali klasik. Moguće da su oni i ja u krivu, mada će pre biti da su ti pogledi na igru dijametralno suprotni od tvog.
                Pecaros,
                Zasto treba moja pausalna i nicim utemeljena ocena da bude afirmativna za ovog meca? Ja takve ocene ignoriram.
                Neka budu dijametralno suprotni, zasto te to toliko uzemirava?

                Comment


                • Imam pitanje za ekipicu koja trenutno diskutuje, kako bi ste, uzevsi u obzir sve parametre, ocenili igru oba tenisera od 1 do 10?

                  Comment


                  • Originally posted by Niki View Post
                    NI,
                    Pa ti dajes odgovore koje niko ne zna kako bi se odvijale, da bi se odigrale. Ti si toliko ubedjen u svoj stav, da jednostavno ne ostavljas prostor za diskusiju.
                    Nije diskusija da se svi slozimo.
                    Nisam ja toliko ubijedjen u moj stav kako ti mislis. Samo ga jasno iznosim. Ti mijesas to jasnoscu sa uvjerenoscu. Nisi jedina.

                    Comment


                    • Sta se primate svi ljudi niste mi jasni uopste. Jedni misle da je Federer odigrao mec zivota na w jedni misle da je u karijeri sigurno imao 3-4 bolja meca na w ... Neka misli sta ko hoce u krajnjem slucaju ... Ali jedno je sigurno. DALEKO ODTOGA DA JE FEDERER ODIGRAO los mec. Odigrao je vrlo dobar odlican mec ...
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        pecaros, u poslednje vreme, svako finale koje ode u 5 setova je klasik, vise ni klasici nisu sto su nekad bili
                        Veći klasik od viđenog na istom terenu 2008-e. Igralo se 1 na 1 , otvoreni tenis, bez opstrukcije tuđe igre, bez slamanja fizičkom snagom.
                        sigpic

                        Comment


                        • Da se podsetimo:

                          IF TENNIS PLAYERS WERE BEATLES

                          Roger Federer - John Lennon - leader, top dog for a long time, creative, lithe, artistic, visionary, right-handed, different from the rest

                          Rafa Nadal - Paul McCartney - more brash, left-handed, rival to John, very successful after The Beatles ended (after Fedal ended), strong, modest, charismatic, ruthless, dominating

                          Novak Djokovic - George Harrison - became more famous later on, talented, complete, relaxed, engaging personality, funny, tactically brilliant, different diet (vegetarian/gluten free)

                          Andy Murray - Ringo Starr - Nobody ever cared about him.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Nisam ja toliko ubijedjen u moj stav kako ti mislis. Samo ga jasno iznosim. Ti mijesas to jasnoscu sa uvjerenoscu. Nisi jedina.
                            Toliko jasno da je zacementirano.
                            Salim se, zelim da budes fleksibilniji, zbog kvaliteta diskusije.

                            Comment


                            • Originally posted by Bimbo View Post
                              Vidi, majstore,
                              možda, ali samo možda se moje razmišljanjhe poklapa sa mojim avatarom. Ali ti si sigurno i bez dileme bezobrazan. Uz to nisi parlamentaran i spreman da saslušaš drugačije mišljenje. Kraj diskusije.
                              Naravno da sam bezobrazan, i to sam namerno bezobrazan, ocigledno ne moze drugacije. A slusanje i i razumevanje tudjeg misljenja je vise vasa slabija strana jer vi samo umete da okrenete diskusiju na srpski mentalitet i cuveno "da komsiji umre krava" sto ne moze biti dalje od istine.


                              A analize u kojima se pominje da je Federer odigrao jedan od najboljih meceva na Wimbledonu... Razumem da ste ponovsni sto ga je Novak pobedio, i ja bih bio, dobar je mec odigrao, ali stvarno. Federer je mozda odigrao blizu nekog maksimuma za koji je sposoban danas, u svoje 32-33 godine, ali ovo je jedva pola onog Federera iz 2006., 2007. godine, takav ne bi smeo vise od seta da izgubi od bilo kakvog Djokovica na travi. Prosto superiorna ofanziva, servis, forhend, nema diskusije.

                              Inace mislim da se moze reci da je mec bio klasik, pogotovo posle comebacka u 4. setu.
                              Last edited by s_hyperion; 07-07-14, 10:22.

                              Comment


                              • Originally posted by Niki View Post
                                Zasto bi te iritirao moj utisak da mec nije bio kvalitetan?
                                Daleko je ovo igracki bilo od teniskog klasika, svidelo se tebi ili ne.
                                Ceo svet tvrdi da je ovo bio vrlo kvalitetan triler a neki ovde zele i to da pobiju. Najbolji ste poznavaoci? Ne bih rekao.

                                Comment

                                Working...
                                X