Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    On odlicno servira vec par meseci, ali u odlucujucim mecevima, a posebno u odlucujucim trenucima tih meceva on ne moze da pogodi 1. servis, a zna i duplu da odservira
    Nikada Novak nje ovako dobro servirao. Totalno prilagodjeno podlozi na kojoj igra. Jucer je imao 71% prvog unutra. Ono kako je servirao u trecem setu, kad doslo do malog pada inteziteta, sto je prirodno, je bekerovski. I na one dvije brejk lopte i u TB-u.

    Inace, sredinom 3. seta meni se mnogo motala po glavi jedna misao: "Hoce li Conga ponovti ono sto je ucinio Federeru 2011?" Bio je opuste, bio je koncetrisan, servirao je kao manijak. Bio je to Conga u najboljem izdanju. Da je Novaku malo pao servis, svasta je moglo biti.
    Last edited by NI; 01-07-14, 08:33.

    Comment


    • NI, ja ti kazem da on vec mesecima ovako servira, samo sto mu je ovo prvi turnir na travi, pa to izgleda jos efektnije.

      A moram jos nesto da te pitam, da li i jedan igrac nije odigrao svoj najbolji mec bas protiv Djokovica u poslednjih par meseci?
      Stepanek, pa sad Conga, koji je btw. milionima svetlsonih godina udaljen od svoje najbolje igre,...
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Novak je dobro servirao ali pobedu u mecu mu je doneo retern sto je dobro jer se titula u WB ne osvaja dobrim servisom vec pre svega dobrim reternom. Takodje treba reci da Conga veoma lose reternira tako da ne treba preterivati sa hvalospevima o Novakovim servisima. Ako se recimo pogleda statistika meca Cilic-Chardy:



        Upada u oci da je Cilic ima skoro duplo vise asova 33:17 iako je Chardy za nijansu ima veci procenat ubacenog 1.servisa 65%:64% dok su im prosecne brzine 1.servisa bile iste 122mph a Chardy je cak imao brzi 2.servis 104mph:101mph. Prevagu u mecu je dakle doneo bolji retern Cilica ili da budem precizniji los reterni Chardija.
        Sto je najinteresantije ako se pogledaju kljucevi za pobedu Chardy ih je sve ispunio za razliku od Cilica pa opet glatko izgubio u 3.seta.



        Sto se tice meca Novak-Cilic, uz svo duzno postovanje prema Cilicu, on je od svih mogucih preostalih protivnika velike 4 najslabiji. Dimitrov, Vavrinka, Raonic ( ne verujem da Nisikori moze da prodje Raonica ) bili bi mnogo opasniji po Novaka. Jedino sto Novaku moze da predstavlja problem je to igranje na terenu br.1 jer je sve svoje meceve igrao na centralnom. Ocekujem tezak mec ali ako ne moze da pobedi Cilica onda i ne zasluzuje da osvoji WB.

        Comment


        • Jeste, Conga je baš boranija i raspad, osobito kada je kod Novaka u žrebu. Kada je kod drugih onda je strah i trepet, sila nebeska.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            NI, ja ti kazem da on vec mesecima ovako servira, samo sto mu je ovo prvi turnir na travi, pa to izgleda jos efektnije.

            A moram jos nesto da te pitam, da li i jedan igrac nije odigrao svoj najbolji mec bas protiv Djokovica u poslednjih par meseci?
            Stepanek, pa sad Conga, koji je btw. milionima svetlsonih godina udaljen od svoje najbolje igre,...
            1.
            Bila su jos dva igraca. Simon i Golubev. Na ovom turniru je tek 50%. U RG nijedan igrac nije igrao najbolje sto moze protiv Novaka.

            2.
            Stepanek i kada igra najbolje sto moze, ne smije da ugrozi Novaka. Novak je bio malo nespreman za takav otpor. Zato je ispustio olako 5:2 u prvom TB-u a umalo i u drugom. Jucer je Novak bio spreman.

            3.
            Conga je izrazito igrac koji fluktuira. Jucer je imao odlican meca a u 3. setu fantastican. Uvijek se Congini periodi fantasticne igre baziraju na servisu. Njemu je u tim periodima skoro nemoguce oduzeti servis. To ubije protivnika. Tako je bilo i sa Federerom 2011. tako je bilo i sinoc.

            4.
            Razlika je u returnu.

            Originally posted by skeptik View Post
            Novak je dobro servirao ali pobedu u mecu mu je doneo retern sto je dobro jer se titula u WB ne osvaja dobrim servisom vec pre svega dobrim reternom. Takodje treba reci da Conga veoma lose reternira tako da ne treba preterivati sa hvalospevima o Novakovim servisima.
            Bez fantasticnog returna, Novak bi sinoc izgubio. Jedanako bi izgubio bez fantasticnog servisa.

            Federerov servis, pogotovo na travi, je bolji od Novakovog, ali Novakov postaje dovoljno dobar. Federerov return je osjetno iza Novakovog.


            ---------------------------------------------------

            Mec Federer Conga 2011.

            Federer je imao 28% osvojenih poena na Congin servis. To je taman na granici impotencije. Tesko mozes brejknuti. Stvorio je 1 brejk loptu koju je iskoristio.

            Conga je s druge strane osvojio samo 24% poena na Federerov servis. Totalna impotencija. Sve jedno je imao 9 brejk lopti i 3 je iskoristio. Federer je osvojio nevjerovatnih 10 poena vise i izgubio.

            Kako je to moguce. Klasican primjer gdje jedan server ubije u pojam drugog servera i ucini da odservira jeden losi gem po setu.


            --------------------------------------------------

            Mec Djokovic Conga 2014.

            Novak je imao 28% osvojenih poena na Congin servis. Isto kao Federer. (To je veliki uspjeh za Novaka.) Ali je stvori 9 brejk lopti i 2 realizovao.

            Conga je osvojio samo 23% poena na Novakov servis. Za nijansu losije nego protiv Federera. Imao je 2 brejk lopte i nijednu nije iskoristio.

            Osvojio je 13 poena vise od Conge. S obzirom da je dobio 3:0 a Federer izgubio 3:2, Federerovih 10 poena vise oznacavaju vecu dominaciju nego Novakovih 13 poena plusa.

            U cemu je razlika? U returnu! Novakov return je isfrustrirao Congu. Tako da je Zo-Vilfred prije pukao nego Novak.

            TB je bio izvanredna demostarcija toga. Novak 6 prvih servisa unutra i sest osvojenih poena. Conga 4 prva servisa unutra i cetiri poena. Dva druga servisa. Jednom Conga dobija uz pomoc mrezice a drugi put fantasticni return resava stvar.

            U osnovi je bila to bitka dva servera. Prvi je pukao onaj koji se vise bojao, s ralogom, protivnickog returna.
            Last edited by NI; 01-07-14, 09:11.

            Comment


            • Realno, Conga je ove godine bas los, vise nije top 15, na Kvinsu ga je dezurni rostiljdzija lagano dobio sa 2:0 i osim onog jednog finala kad ga je Gulbis dobio u Maresju, nije imao zapazeniji rezultat, redovno je gubio pre QF.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Bez fantasticnog returna, Novak bi sinoc izgubio. Jedanako bi izgubio bez fantasticnog servisa.
                Sve to stoji ali kazem jos jednom da dobra efikasnost Novakovog servisa lezi u tome sto Conga lose reternira. On je protiv Conge imao 14 asova a protiv Simona duplo manje, 7. Zasto? Pa zato sto Simon mnogo bolje reternira od Conge.
                I druga stvar koja je po meni bitna, mozda najbitnija. U dvoranskim uslovima ( znaci bez sunca, vetra, vlaznosti... ) sa dobrim osvetljenjem i sa silnom motivacijom ( ona stisnuta pesnica govori koliko mu je stalo do pobede ) on je prakticno nepobediv.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Realno, Conga je ove godine bas los, vise nije top 15, na Kvinsu ga je dezurni rostiljdzija lagano dobio sa 2:0 i osim onog jednog finala kad ga je Gulbis dobio u Maresju, nije imao zapazeniji rezultat, redovno je gubio pre QF.
                  Bojana,

                  Sad bih rado upotrijebio onu rijec koju si mi zabranila da upotrebljavam.

                  Nemoj robovati predubjedjenju. Realno sinoc je Conga bio najbolji sto moze biti. Nema nikakve veze sto ima losu sezonu. I kao u mecu sa Federerom 2011, bio je usoa u idealno stanje - totalno opuste jer nema vise sto da izgubio i totalno koncetrisan jer mu je stalo da pokaze velikom auditorijumu, koji on voli, sto moze.

                  Isto tako, ti mozes smatrati da Simon igra najdosadniji tenis na svijetu, ali on ima sposobnost da smori igrajuci super mekano i tjerajuci protivnika da generira svu snagu. Sto mislis kako je pobijedio Federera i Nadala, sto mislis zasto ima 4:0 sa Cilicem. A sa kime ima najlosiji skor? Marijem. Marija ne tangira njegovo pimplanje, jer Andi moze da radi manje vise isto. Moze i jos ponesto ali je to nebitno za ovu pricu.

                  A Novak je pobijedio Simona igrajuci Zilovu igru. Mozda nije bilo atraktivno kao Uilijams-Kvitova, ali je Novak pokazao da moze da pobijedi Simona u njegovoj igri. Uz napore, as malom mariginom ali jos uvijek sigurno.

                  Comment


                  • Vidim ja da tebe jos uvek boli statistika da je Djokovic udarao kao zena protiv Simona cinjenica je da mec Simon-Djokovic bio jedan od najgorih meceva na W ove godine, posto je Simon igrao svoj standardni smaracki tenis i igrao ga lose .

                    A Conga sinoc nije igrao najbolje sto moze, nemoj da se zavaravas bez razloga. On kad igra najbolje sto moze, mnogo jace servira, izlazi na mrezu, igra neverovatne voleje, a on je sinoc odabrao taktiku da bude na osnovnoj liniji (ukupno je 16 puta izasao na mrezu, cak je Djokovic cesce bio tamo ), tako da je posle par gemova bilo jasno sta ce se desiti
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by skeptik View Post
                      Sve to stoji ali kazem jos jednom da dobra efikasnost Novakovog servisa lezi u tome sto Conga lose reternira. On je protiv Conge imao 14 asova a protiv Simona duplo manje, 7. Zasto? Pa zato sto Simon mnogo bolje reternira od Conge.
                      I druga stvar koja je po meni bitna, mozda najbitnija. U dvoranskim uslovima ( znaci bez sunca, vetra, vlaznosti... ) sa dobrim osvetljenjem i sa silnom motivacijom ( ona stisnuta pesnica govori koliko mu je stalo do pobede ) on je prakticno nepobediv.
                      Skeptik,

                      Conga lose returnira i uvijek je lose returnirao. I 2008. i 2011. i 2014. Njegova staga je u serviranju. S druge strane, Simon je medju najboljim returnerima u turu. Conga je inace mudro returnirao sinoc. Imaa je dosta vinera iz returna. Svjestan da ne moze dubinom da ucini nesto, isao je na sve ili nista. Time cinio da Novak barem povremeno nije u kontroli.

                      Dvoranski uslovi odgovaraju i Novaku i Congi. U njihovim medjusobnim mecevima reakao bih da Novak ima bolje sanse izvan dvorane.

                      Originally posted by bojanaBG View Post
                      Vidim ja da tebe jos uvek boli statistika da je Djokovic udarao kao zena protiv Simona cinjenica je da mec Simon-Djokovic bio jedan od najgorih meceva na W ove godine, posto je Simon igrao svoj standardni smaracki tenis i igrao ga lose .
                      Nasuprot ja sam ponosan na nacin na koji je Novak dobio Simona. ali me iritira, i te ne sporim, kad se pokazuje nerazumijevanje sto se zbivalo u tom mecu. Ja npr. mislim da je Novak odlicno igrao.

                      -------------

                      @Bojana,

                      Originally posted by bojanaBG View Post
                      A Conga sinoc nije igrao najbolje sto moze, nemoj da se zavaravas bez razloga. On kad igra najbolje sto moze, mnogo jace servira, izlazi na mrezu, igra neverovatne voleje, a on je sinoc odabrao taktiku da bude na osnovnoj liniji (ukupno je 16 puta izasao na mrezu, cak je Djokovic cesce bio tamo ), tako da je posle par gemova bilo jasno sta ce se desiti
                      Tu se opet ne slazemo. Izlaziti protiv Novaka na mrezu nije jednako lako kao protiv nekog drugog. Novakovi pasing udraci su sjajni. On je davno naucio da nije pametno izlaziti protiv Novaka na mrezu.

                      On je igrao svoj dum-dum tenis i igrao ga je odlicno. Odnos vinera i neiznudjenih je bio 37/12 (3). Otprilike kao protiv Kuerija 97/33. S tim sto Novak ima nesto bolju defanzivu od Kuerija.
                      Last edited by NI; 01-07-14, 09:50.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Dvoranski uslovi odgovaraju i Novaku i Congi. U njihovim medjusobnim mecevima reakao bih da Novak ima bolje sanse izvan dvorane.
                        Ne postoji TOP igrac izuzev mozda Delpa kome vise smetaju spoljasni uslovi ( sunce, vetar, vlaznost... ) od Novaka. Da se kojem slucajem RG igra u zatvorenim uslovima on bi vec sad imao na svom kontu bar 2 titule na RG. Zasto je Novak izmedju svega ostalog najuspesniji na AUS Openu? Pa zato sto je to jedini GS gde se finale igra u vecernjem terminu u 19h i 30min.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Nasuprot ja sam ponosan na nacin na koji je Novak dobio Simona. ali me iritira, i te ne sporim, kad se pokazuje nerazumijevanje sto se zbivalo u tom mecu. Ja npr. mislim da je Novak odlicno igrao.
                          Ako je tebi ono bilo odlicno, onda stvarno ne vredi vise da pricamo, nego da se slozimno da se uopste ne slazemo.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by skeptik View Post
                            Ne postoji TOP igrac izuzev mozda Delpa kome vise smetaju spoljasni uslovi ( sunce, vetar, vlaznost... ) od Novaka. Da se kojem slucajem RG igra u zatvorenim uslovima on bi vec sad imao na svom kontu bar 2 titule na RG. Zasto je Novak izmedju svega ostalog najuspesniji na AUS Openu? Pa zato sto je to jedini GS gde se finale igra u vecernjem terminu u 19h i 30min.
                            Bojim se da se tu varas. Za ovu priliku sam uporedio rezulate u dvorani sa rezultatima izcvan dvorane za nekoliko igraca. Prvi stubac je ime igraca a drugi koliko je u postocima igrac bolji ili losiji u dvorani.

                            Conga -------(4%)
                            Mari ---------(1%)
                            Federer------(-2%)
                            DP-----------(-6%)
                            Novak-------(-8%)
                            Berdih-------(-8%)
                            Nadal--------(-22%)


                            Ovo ti daje ideju. Naravno postoje i drugi faktori koje valja uzeti u obzir. GS-ovi se igraju na otvorenom. Sampioni igraju najbolje GS-ove. U dvorani se igra krajem i pocetkom sezone kad mnogi nisu u top formi.

                            Ipak imas ideju.


                            ======================


                            Originally posted by bojanaBG View Post
                            Ako je tebi ono bilo odlicno, onda stvarno ne vredi vise da pricamo, nego da se slozimno da se uopste ne slazemo.
                            Bojana,

                            Vidi ako je cilj proci Simona sa minimalnim utroskom energije, a to mora biti cilj, onda je ono bilo odlicno. Ne dopadnjivo, ne spektakularno, ne zastrasujuce... Samo jako efikasno. A koliko je efikasno najbolje vidis iz statisike. Novak je bio u svemu malo bolji od Simona, pritom udarjaci ne jace od zene.
                            Last edited by NI; 01-07-14, 10:32.

                            Comment


                            • Da se malo kljucim u diskusiju oko Novakovog nastupa dosad na W.
                              Da krenem od meca sa Congom,prvi i drugi set Novak rutinski odradio ali treci set je bio velika klackalica za mec.To je pokazala i Novakova reakcija na gem pri spasavanju brejk lopti,to igraci jednostavno osete i vecinom pokazu.Apsolutno se slazem da je Conga odigrao izvaredno 3.set,na nivou igara kojim je frustrirao Rogera u preokretu 2011.Slzem se da je ritern napravio razliku izmedju Novakove pobede i Rogerovog poraza protiv Conge.Svakako bih se slozio da je Conga takodje u slabijij formi generalno u odnosu na meceve iz 2011 ali je u 3,setu bio na nivou tih igara sa W. iz 2011.
                              Mec protiv Stepaneka je bio po meni posebno interesantan i simptomatican po nekoliko stvari,pod 1.Radek je dobro savladao Novakovu igru (skenirao sa treninga verovatno) i cinilo se da Novak nema plan B protiv Radekove igre.Pod 2.mec je bio fizicki zahtevan i opet je Novak pokazao fizicki pad koji ga blokira da jasno razmislja na terenu i pravi nasvatljive greske ,posebno laki voleji na mrezi.(u nekim ranijim mecevima to se videlo na smecevima ili duplim servis greskama,posebno protiv Rafe)
                              Mec protiv Simona je verovaatno tako takticki pripremljen ,da garanutje sigurnu pobedu,po principu pobedi ruzno i sigurno

                              Comment


                              • Proci ce Novak verovatno Čilića,ali pitanje sta ce biti ako dodje do polufinala sa Marejem.Nadamo se svi pobedi!Novak do titule!

                                Comment

                                Working...
                                X