Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Gran Premio d'Italia TIM

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by Rossini View Post
    Nije toliko MM superioran,koliko ta Honda jeste..nazalost..cinjenica da je decko fenomenalan vozac,ali i ovog puta je samo iskoristio potencijal motora koji ima..uostalom,na kraju to je sam i priznao nakon trke..fenomenalni Horhe ovog dana,steta sto ima problem sa samim sobom,bila bi to druga prica..Rossi je opet platio svoju gresku skupo,inace verujem da bi danas raspored na podijumu bio drugaciji..ono sto je po meni mnogo bitnije od svega danasnjeg vidjenog,a to je ,da se dominaciji Honde blizi kraj,u to sam apsolutno siguran,i to ce se videti u drugom delu sampionata.Rossi treba samo da zadrzi kakav-takav prikljucak za MM,i mislim da ce ovaj sampionat biti odlucen u poslednjoj trci..iskreno verujem u 10 titulu
    Da, Rossi bi na umeće i iskustvo verovatno danas pobedio da je bio na Lorenzovom mestu (platio je cenu jučerašnjeg rizika, šta da se radi), ali kakav je to dokaz da se "dominacija" Honde bliži kraju, ovo je Yamahina staza od 2004-te? Titula je odlučena u drugoj trci sezone...

    Originally posted by Rossini View Post
    pa zar ti ova danasnja trka ne ukazuje na to?zar ti ne ukazuje to da se Yamaha po performansama u odnosu na proslu godinu,a i na pocetak sezone priblizila Hondi?Yamaha i ne treba da bude dominatna,treba da bude tu negde Hondi,za ostalo ce se pobrinuti vozaci..a Yamaha ih ima,to je bar sigurno..

    @Tasa

    ..zar mislis da je MM danas pobedio zato je superioran u odnosy na druge,ili je to zato sto je Honda brza na pravcu i na izlasku iz krivine?sta milsis da je Rossi bio u poziciji Horhea,da li bi ga dobio MM na kocenjima???iskreno sumnjam da bi..a HL-u je to bila jedina nada danas..sve ostalo je i dalje u korist Honde..ocigledno,da ociglednije ne moze biti

    edit:
    seti se 2007,a pogotovu 2008 kakva je bila situacija..pa skoro identicna,Dukati na pravcu nezaustavljiv,kao sto je sada Honda..vozacki potencijal nikada nisam sporio,niti Dukatija tih godina,niti Hondinih sada,ali je ocigledno da je Honda pobegla u razvoju od 2011 pa do sada..to su vec neki drugi razlozi zsto je to tako,ali najbitnije je da se to stize
    Videh da si i ovo napisao, pa da se nadovežem... Prošle godine smo imali trku od 41:39.733, na 21 stepena vazduha i 42 stepen staze. Ove godine smo imali trku od 41:38.254, na 26 stepeni vazduha i 45 stepeni staze. Razlike u svakom pogledu minimalne. Dani je ove godine bio skoro 10 sekundi sporiji nego lani, Lorenzo je odvezao praktično identičnu trku, Marc i Vale su prošle godine završili u šljunku.

    Šta nam to govori? Da je Yamaha na prošlogodišnjem nivou, a da je Honda slabija? Nikako, pa Honda je pobedila. Da je Yamaha na prošlogodišnjem nivou, a da je Marc dostigao neki drugi nivo? Yeah, to već ima logike. Zapravo, Yamaha je upravljivija nego prošle godine, reči sve trojice vozača koji su sedeli na M1 iz 2013. i 2014. Razlog - šasija na kojoj se radilo. Rossi je uzeo čak i novu šasiju, sad je ima na oba motora, Lorenzu se više sviđa ona sa kojom su počeli. To su već razlike u stilovima vožnje. Yamaha je imala problema sa novim gumama, Lorenzo naročito, ali reklo bi se da su sredili stvar.

    Razlika u snazi i brzini na pravcu? Čekaj, pa nije li i Lorenzo stizao i prestizao Marqueza kad je bio iza njega? To što ga je Lorenzo prestizao u krivinama, pa opet gubio na pravcu je razlika u stilu između njih dvojice. Opet, da se Rossi i Silvano nisu zaigrali juče, verovatno bi bilo drugačije.

    Nego, ko je ono imao problema sa chateringom na početku 2012? Honda ili Yamaha? Ko je ono ređao pobede na početku sezone, pa posle vozio iza Pedrose i čekao ga da pogreši - Lorenzo ili Stoner? Da, pecaroš se razbio i uskratio nam zanimljiviju završnicu. Ali misliš li da bi Lorenzo onako kulirao da se Stoner nije razbio? Čisto sumnjam, zna on ko je Dani, a ko je Casey.

    Originally posted by Rossini View Post
    pa jeste on odvezo majstorski trku,ovu,ali je vozio na ivici skoro svo vreme,zato ja kazem da on ima problem sam sa sobom,a sto se tice kraja,mislim da ce biti vec u naredne dve trke..prosli put sam napisao da bi to trebalo biti ovde,ili u katalunji,i moje misljenje da sam za malo omasio..mozda u katalunji ce biti nesto slicno kao danas,ali u Asenu sigurno nece..
    Marc tako "na ivici" vozi uvek. Nije li i Lorenzo imao nekoliko trenutaka kad je mogao da završi u šljunku?

    Kraj "dominacije" će biti onda kad Lorenzo ili Rossi pobede bez muke i sa povećom razlikom zdravog i pravog Marqueza na nekoj stazi koja odgovara Hondi... Sachsenring recimo. Catalunya je isto staza sa gomilom dugih brzih krivina, zar ne? Koji bajk to eksploatiše i koga onda treba očekivati u punoj snazi?

    Marquez je danas napravio razliku, ne Honda. Da je Rossi bio na Lorenzovom mestu, verujem da bi on bio taj koji pravi razliku, ali pre svega zbog motivacije. Ne očekujem laganu pobedu ikoga u Barsi, biće klanica kao i danas i nadam se da će Matori biti malo pametniji u kvalifikacijama, jer to je sve što će mu na toj stazi trebati. I ne, prekid niza pobeda neće uticati na Marqueza (koji je i sam rekao da ne očekuje pobede ovde i u Barsi), a neće ni značiti prekid njegove, ne Hondine, dominacije u ovoj sezoni. Poslednji koji je vezao 6 pobeda za redom u sezoni je bio Rossi 2002. i uzeo je titulu bez kapi znoja.

    Comment


    • #92
      Pa vi ljutite Vanju subjektivnim komentarima. I dalje ima dota trka do kraja, pobijedice ga vec neko
      1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
      1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
      sigpic

      Comment


      • #93
        Vanja to radi u svom stilu do detalja...

        Comment


        • #94
          Ako zvučim neprijatno, izvinjavam se, nije mi bila namera, ume da me uhvati zamah...

          Comment


          • #95
            Da li ce Doktor produziti jos dve godine sa Yamahom ili ako ne produzi sta ce onda?

            Comment


            • #96
              vanja car

              Comment


              • #97
                Vanja,statistika u sportu nije bas uvek realan pokazatelj,niko ne spori to da je Mark fenomenalan vozac ali ovakva brutalna dominacija samo zbog fenomenalnog Marka? Sta mislis,Fetel je bolji vozac od Kimija ili Alonsa,nije,nego seo u dominatora i zeza se...

                Comment


                • #98
                  Originally posted by Gargamel View Post
                  Vanja,statistika u sportu nije bas uvek realan pokazatelj,niko ne spori to da je Mark fenomenalan vozac ali ovakva brutalna dominacija samo zbog fenomenalnog Marka? Sta mislis,Fetel je bolji vozac od Kimija ili Alonsa,nije,nego seo u dominatora i zeza se...
                  Ja stojim uz Vanju. Da je toliko Honda ubjedljivija i Dani bi iskakao po nekada. A on se cijelu sezonu stopio sa prosjecnima. Jedino ako govoris da su im masine razlicite, da je Honda Markecovu bolje spremila. Ali to nije realno. Fetl je pokazao da je dobar vozac kad je sa Torro Rossom uzeo pobjedu, a Red Bull je zasluzeno nagradio njegov talenat.
                  1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                  1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by quard1aN View Post
                    Ja stojim uz Vanju. Da je toliko Honda ubjedljivija i Dani bi iskakao po nekada. A on se cijelu sezonu stopio sa prosjecnima. Jedino ako govoris da su im masine razlicite, da je Honda Markecovu bolje spremila. Ali to nije realno. Fetl je pokazao da je dobar vozac kad je sa Torro Rossom uzeo pobjedu, a Red Bull je zasluzeno nagradio njegov talenat.
                    Sreca njegova sto ima Danija za kolegu,jedino on moze malo da baci senku na ovu moju teoriju

                    Comment


                    • Originally posted by Gargamel View Post
                      Sreca njegova sto ima Danija za kolegu,jedino on moze malo da baci senku na ovu moju teoriju
                      Cekaj, ti zelis reci da je neko ko je 2x uzeo 250ccm, jedno 125, 3x bio drugi u Moto GP toliko los vozac?
                      1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                      1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                      sigpic

                      Comment


                      • nekolicina novih clanova se pridruzila Rossini-ju i meni i ostali smo u MANJINI kao hard core Rossijevci... nekako mi je sad to jos sladje i ne mogu da docekam da otvori covek ordinaciju pa da ovi sto su presli da navijaju za mm-a pozelene od muke

                        onda ce biti prica kako vole obojicu podjednako, nema toga rodjaci
                        Last edited by Miletić; 01-06-14, 21:42.
                        VALENTINO ROSSI #46

                        Comment


                        • A okej je da smo Rossijevci, ali dovodjenje Pedrosinih mogucnosti pod znak pitanja je malo bez veze
                          1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                          1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by quard1aN View Post
                            Cekaj, ti zelis reci da je neko ko je 2x uzeo 250ccm, jedno 125, 3x bio drugi u Moto GP toliko los vozac?
                            Ne zelim ali zasto nije uzeo titulu u Moto GP a imao je fore do sada?
                            Dovodjenje njegovih mogucnosti ne moze da bude bez veze,i te kako je dao povoda za to.

                            Comment


                            • Originally posted by Gargamel View Post
                              Ne zelim ali zasto nije uzeo titulu u Moto GP a imao je fore do sada?
                              Dovodjenje njegovih mogucnosti ne moze da bude bez veze,i te kako je dao povoda za to.
                              Zato sto je gubitnik. Uvijek je neko bio bolji od njega. Ali njegova druga mjesta sigurno ne moze Honda bez vozaca dobiti ili sada prva sa Markezom. I koji bi vozac po tebi mogao da pokaze koliko je Honda imperiorna u odnosu na druge? Da ode Jorgovan i vozi sa Markezom? On je prvak u Moto GP, ali ove sezone i da je vozio tu Hondu, ne bi pretjerano bolji bio. Glupo je kao navijac Rossija sjediti uz tv i pratiti kako Markez ludorije izvodi, ali ovo je njegova sezona. Ne Hondina, njegova.
                              1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                              1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by quard1aN View Post
                                Cekaj, ti zelis reci da je neko ko je 2x uzeo 250ccm, jedno 125, 3x bio drugi u Moto GP toliko los vozac?
                                nije los,daleko od toga,ali nedovoljno da bude iznad njega..kapiras sta zelim reci..ili bolje receno u rangu "njih"..
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X