Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rim 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.theguardian.com/sport/201...l-rome-masters

    Sta se desilo sa ovim Guardian-om? Odavno nisam procitao toliko hladan tekst koji obezvredjuje oba tenisera, ima nekoliko pravopisnih i statistickih gresaka a pritom se autor teksta frlja sa nekim izrazima koje ni Sekspir ne bi razumeo. Izgleda da novinarstvo globalno propada
    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

    Comment


    • Originally posted by pecaros View Post
      Za brejk posle Nadalovog rezultatskog poravnanja na 3-3 makar trun zasluge sigurno ima Beker. I to nije prvi put ove sezone da Novak po automatu iz memorije briše prethodnu lošu igru i podiže nivo.
      Nadal je posle 0-2 podigao nivo igre do trenutnog maksimuma i to nije bilo dovoljno. Novak je imao nivo više ili kako NI veli 6. brzinu. Nekako mi je impresivnije od brejka delovala naredna Novakova igra na svoj servis. Besprekorno!!!
      Ti si to napisao diplomatski 'makar trun' zasluge. To je mnogo vise od truna. Bekerova reakcija to pokazuje. Svi su je vidjeli, ukljucujuci i Novaka. Ne bio on mogao onako da se sepuri da tu nema njegove zasluge.

      Inace treci set je krenuo kao 5. set na RG-u 2013. i 3. na USO 2013. Novak prenosi dominaciju iz prethodnog seta. Dolazi do brejka, napravi jako veliki napor da dodje do to znacajnog drugog brejka, koji u principu donosi set. Zbog Rafinih samionskih kvaliteta ne uspijeva.

      Onda krenu crne misli u Novakovoj glavi: "Kako ne iskoristih da dodjem do ovog drugog brejka, imao bih set a i mec sada." Zbog tih misli 2. brejk postaje ne znacajan nego hiper znacajan. Potom pocinje samoispunjavajuce prorocanstvo (self fulfiling profecy). Kod Novaka raste strah, Rafa namirise krv, tj. Novakovu slabost, i sa svojim predatorskim instiktom i sampionskim mentalitetom je iskoristi. Digne igru do maksimuma i cim se pojavi prvi problem na Novakov servis, iskoristi ga i vrati brejk. A Novak tone dublje i dublje: "Znao sam, a imao sam ga, strasan je sampion, sad cu da izgubim..."

      Jucer nije bilo toga. Nikakvih crnih misli poslije 3:3.Naprotiv samo sampionske misli:

      "Ja ovo NECU da izgubim, ja ovo NE MOGU da izgubim jer sam ga NADIGRAO. AJMOOO!"

      I odmah pritisak na Nadalov servis i vracanje brejka. A potom ide, kako sam kazes, jos impresivnije cuvanje servisa. Nema straha, nema dileme, nema sumnje, nema drhtanja ruke! Samo ide da skupi ono sto je u prethoda dva sata dokazao da mu pripada.

      A Beker, kao slucajno, bas u tom trenutku, stisne Vajdu za rame. U govoru tijela, to je intimni znak odobravanja. Naravno sa 10 kamera okolo, nista nije intimno. Ali kaze Marijanu: "Uspjeli smo, vidis kao je Novak ponovo digao igru!"

      za Borisa.
      Last edited by NI; 19-05-14, 09:07.

      Comment


      • @NI
        Jedan sam od pobornika izbora Bekera i to baš iz razloga podebljavanja Novakove šampionske crte. Jednako važan je i Bekerov uticaj u teniskom svetu za koji bi stavio znak jednakosti sa gore navedenom ulogom. Na Novakovu igru Beker može uticati samo kozmetičkim preprevkama koje naočigled izgledaju nevažno ali u formiranju kompletne šamionske figure znače puno.
        U svojoj analizi naznačio si impresiju nemoćnosti Nadala pri čitanju Novakovih udaraca. Malo je Nadalovih mečeva u kojima je bespomoćno gledao prolazak loptica kraj njega bez mogućnosti da krene na nju. Takvo izbacivanje iz balansa retko je viđeno u Nadalovim mečevima. Uzrok dobro znan leži u činjenici snage i varijabilnosti Novakovog fh-a i bh-a. Čitanje Novakovih udaraca za Nadala bila je na momente jednačina bez rešenja.
        Na upit zašto Nadal nije bio agresivniji, moj odgovor bi bio, nije mu dozvoljeno. Dubina Novakovih udaraca oterala ga je iz zone napada u zonu odbrane bez opcije ugrožavanja Novaka şa pozicije ‚‚kraj tarabe."
        Posebnost igračke inteligencije Novaka ogledala su u drugom servisu. Znano je da se Nadal povlači bliže tarabi na drugi servis što je Novak koristio šaljući toliko mrtve i spore lopte iz drugog servisa da njihovo vraćanje iz te pozicije izazva gomilu lakih poena.
        Last edited by pecaros; 19-05-14, 09:57.
        sigpic

        Comment


        • Vidim da se pominje treci set i nivo Nadalove igre. Sem prvog seta i cetvrti gem treceg kada je Nadal vratio brejk, on je igrao slabo. I ne znam kako to drugacije da kazem. Sa druge strane Djokovic je igrao odlicno i vise od toga. Znalo se da ce Nadal izgubiti svoj servis, jer je bio preslab, plus Novakova super igra, posebno return koji funkcionirao skoro pa besprekorno. Brzina, jacina i varijacija Nadalovog servisa celog meca je bila ocajna. Kako dobiti Djokovica takvim servisom? Djokovic je u odlicnoj formi i ceo mec je bio fokusiran. Sporedba sa RG jednostavno ne drzi, jer nivo Nadala tada i danas, je preocigledna. Pa, Nadal ove godine ne moze da otservira za set, a da ne izgubi svoj servis. Kao da time sto se kaze da je Nadal igrao na visokom nivou, daje se veca vaznost Djokovicevoj pobedi i svakako vec "nesaborljiv fakt" da kad Djokovic igra dobro, Nadal nema sta da trazi. Djokovicu pobeda znaci zbog Rima, zbog Nadala, zbog RG, zbog situacije, ali Nadal je cele sezone slab, svi smo valjda gledali ovaj turnir i videli sta smo videli, da bi olako rekli Nadal odigrao najbolji set ili mec ove godine, kad to nije tako. To ne umanjuje niti pobedu, niti inzvanrednu igru Djokovica. Na kraju krajeva, valjda ne gledamo sve meceve tokom turnira, da bi docekali mec Djokovic-Nadal gde bi svi zajednicki konstatirali da je "Djokovic najbolji igrac ikada i da je pravo uzivanje kad unistava Nadala". Karikiranje naravno, ali ne moraju se uvek tako apsolutno i fatalisticki postavljati stvari.
          Last edited by Niki; 19-05-14, 10:03.

          Comment


          • Mislim da skroz potcenjujete Djokovicevu sampionsku crtu i to sad sve prepisujete Bekeru.
            Pa Djokovic je odavno poznat kao neko ko strasno brzo zna da zaboravi los gem i da odmah stisne u sledecem, tu je Beker uticao na njega koliko i ja juce sa navijanjem.
            Uglavnom, neko moze da uzme najbolje trenere ovog sveta, ako nije sampion uzalud je, a Djokovic odavno to jeste.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Mislim da skroz potcenjujete Djokovicevu sampionsku crtu i to sad sve prepisujete Bekeru.
              Pa Djokovic je odavno poznat kao neko ko strasno brzo zna da zaboravi los gem i da odmah stisne u sledecem, tu je Beker uticao na njega koliko i ja juce sa navijanjem.
              Uglavnom, neko moze da uzme najbolje trenere ovog sveta, ako nije sampion uzalud je, a Djokovic odavno to jeste.
              Sve si u pravu zato i mudrovah da je uloga Bekera podebljavanje već postojeće Novakove šampionske crte.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Mislim da skroz potcenjujete Djokovicevu sampionsku crtu i to sad sve prepisujete Bekeru.
                Pa Djokovic je odavno poznat kao neko ko strasno brzo zna da zaboravi los gem i da odmah stisne u sledecem, tu je Beker uticao na njega koliko i ja juce sa navijanjem.
                Uglavnom, neko moze da uzme najbolje trenere ovog sveta, ako nije sampion uzalud je, a Djokovic odavno to jeste.
                Jeste Novak poznat po tome, ali u bitnim mecevima do sada, mu je posle vracenog brejka od strane protivnika igra stagnirala - da ne kazem i opadala. A u jucerasnjem mecu se desilo suprotno... Novak je to radio kad-kad i na bitnim mecevima (momentalno je ribrejkovao posle pretrpljenog brejka) ali u mecevima protiv Nadala nikada do sada - koliko ja mogu da se setim .... Najvise je naravno do samog Novaka, ali ima i Bekerovog udela u tome i te kako. Pa i sam Djokovic je to pominjao na pocetku sezone kada ga je i unajmio ... da ga je bas zbog takvih stvari angazovao ...
                Last edited by Sandugp; 19-05-14, 10:57.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Juce sam ja imala utisak da Djokovic moze da brejkne Nadala maltene kad god pozeli, najveci problem je bio da odrzi visok nivo koncentracije, zato se i Nadal vracao, zato se i igrao 3.set.
                  Po meni, Djokovic je uzeo Bekera zato sto je bio prinudjen jer Vajda nece biti na svakom turniru sa njim, a jos uvek mislim da je mogao mnogo boljeg trenera da uzme, ali to ce vreme da pokaze.
                  Potrebno je videti kako ce Djokovic da odigra turnire kad je samo Beker sa njim, jer je ipak sada i Vajda bio tu.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • BB je legenda ovog sporta,to svi znamo,a i igru na mrezi njegovu manje vishe svi znamo,za mjesec dana stize njegova omiljena podloga pa cemo vidjeti...
                    SignaturE se cheka ...sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by SonjaFan View Post
                      Statistike

                      Nole je dominirao u svim elementima igra a svejedno Rafa nije bilo daleko i došao do 3:3 u 3.setu. Uz ovake brojke Nadolovci možemo biti optimisti za Pariz. Do tada če Rafa svakako podoči nivo igri, popraviti servis i intenzitet udaraca.
                      Nolete je odigrao najboljše što može (osim u prvih 5. gemova) i absolutno zasluženo dobio finale. U Parizu če biti druga priča.

                      Comment


                      • Originally posted by jacques9 View Post
                        Nole je dominirao u svim elementima igra a svejedno Rafa nije bilo daleko i došao do 3:3 u 3.setu. Uz ovake brojke Nadolovci možemo biti optimisti za Pariz. Do tada če Rafa svakako podoči nivo igri, popraviti servis i intenzitet udaraca.
                        Nolete je odigrao najboljše što može (osim u prvih 5. gemova) i absolutno zasluženo dobio finale. U Parizu če biti druga priča.
                        Ali apsolutno se ne slazem, da je on odirao najbolje sto moze, rezultat bi bio 6:2 6:3, gem gore dole
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Ne može Novak puno bolje od ovoga, pogotovo ne od onoga što je prikazao krajem 3. seta

                          Možda uopšte ne može bolje, ali se može potruditi da onakav nivo drži duže

                          Comment


                          • Originally posted by shminka View Post
                            Ne može Novak puno bolje od ovoga, pogotovo ne od onoga što je prikazao krajem 3. seta

                            Možda uopšte ne može bolje, ali se može potruditi da onakav nivo drži duže
                            Pa tada je bilo 3:0 u gemovima, sto znaci da je duze drzao taj nivo, bio bi rezultat koji sam rekla.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Ali apsolutno se ne slazem, da je on odirao najbolje sto moze, rezultat bi bio 6:2 6:3, gem gore dole
                              Vidim odmah se si uklopila

                              Comment


                              • Novak ima igru i formu i opet na jedvite jade dodje do titule. Da oce taj Beker otici vise jer je sve mnogo lakse bez njega. No ajde bila je ovo specificna situacija pa su oscilacije opravdane, ali Vajda vezao osam titula zaredom, a titulu je donio Beker

                                Nadal kad ima 15 vinera i 27 neiznudjenih, pritom kad nema servisa nikad nece dobiti Djokovica, ali da mu u ovakvom stanju uzme set je previse takodje. No opet ta specificna situacija. Sta ce biti ako za 20-ak dana Nadal bude igrao kao prosle godine u polufinalu, pa onda mu se nista nece moci. Novak je njemu zamalo prosle godine ukrao mec jer je Spanac znamo i sami u kakvom stanju bio i koliko su mu odgovarali uslovi. I jedno je izgubiti prvi set na dva dobijena, a nesto sasvim drugo na tri. Ko dobije prvi na RG taj 90% dobija mec, to su uzasno zahtjevni fizicki mecevi, a Novak je i pretprosle i prosle godine oba puta bio zestoko nadigran u prvim setovima.

                                Vazno je da nema povrede i vazno bi bilo da je Vajda samo u Parizu, da se ne ponovi Melburn. Samo sto je u MelburnuNovak izgubio titulu, a ovdje ne zavisi samo od njega.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X