Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rim 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rim 2014

    Comment


    • Nadal:"It's not easy to play a final when you go to bed at 3 AM."
      Originally posted by Casiraghi
      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
      Originally posted by Casiraghi
      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
      Originally posted by Casiraghi
      Srecan Mane svima koji slave.

      Comment


      • Originally posted by mareliverpool View Post
        Nadal:"It's not easy to play a final when you go to bed at 3 AM."
        Fan sam Nadala ali sad sere!!!
        Izgubio je jer je Novak bio bolji igrac!

        Comment


        • Gde si Nole, nece te ova ljepotica cekati sat vremena (mislim hoce)

          Comment


          • Nisam bio u prilici da gledam mec, ali vidim da sve ide kako treba. Novak se sprda s Nadalom, a moze to jos ubedljivije da radi, samo treba da ta jedna kockica dodje na svoje mesto i onda ce ovo biti brutalna dominacija.
            Jos jednom, naklon do poda, majstore

            Ono sto mi je veoma zanimljivo u mecevima Nole-Nadal je DinoFC Svaki, ali svaki put se cudi kako to da (neki) Roletovci navijaju za Novaka.
            Evo da podjem od sebe (a poceo sam ko papagaj da ponavljam):
            - Na bilo kom turniru, uvek cu navijati za Roleta, ako on ispadne onda drzim palceve i navijam za Novaka, jer mi je drag kao teniser i kao osoba.
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              Statisticki gledano Novak je bio ODLICAN, jer je sjajnom igrom u pojedinim momentima meca statisticki potpuno precrtao neke greske, koje su se desavale. Odnos vinera i neiznudjenih je za ovakvo finale vrhunski.... A opet problem kod Nola je sto zna vrlo budalasto da grupise neiznudjene tj da u kratkom vremenskom periodu nanize dosta neiznudjenih, i to Nadal zna odlicno da iskoristi... Na tome treba da se radi...
              to mu boljka jbg. i to se teko moze ispraviti.

              Comment


              • Mec Rafa-Novak

                Zavrsilo je to finale i moram priznati da mi je srce na mjestu.

                1.
                Rafa za mene ostaje najveci sampion u istoriji tenisa. To je i ovaj danasnji mec potvrdio.

                2.
                Rafa nije u top formi, ali da je i bio u top formi, Novak bi danas pobijedio. Mislim da Novak ne bi imao toliko oscilacija da ge je Rafa vise ugrozavao.

                Rafina peta, njegova najvisa brzina, danas nije bila na nivou prosle godine, ali najvazniji udarac protiv Novaka, FH paralela iz trka, je danas perfekno funkcionisala. Isto tako valja reci da je Rafa u trecem setu igrao najbolje sto moze u ovom trenutku.

                Njegov problem sa Novakom ostaje isti. Nema odgovor na Novakovu sestu brzinu.

                To su danas rekli i komentatori Sky-a. Ako obojica igraju najbolje sto mogu na sljaci, pobjednik je skoro sigurno Novak. Nije im bilo lako da to izuste ali ipak su previse strucni da ne vide ocigledno.

                Najvise im je bilo cudno koliko je puta Rafa bio uhvacen na krivoj nozi (off balance). Razlog je jasan. FH-om je Novak mogao da postigne viner i u lijevu i u desnu stranu, plus mogao je da ga odigra za nijansu kasnije tako da Rafa ne stize ako ceka. Manje vise je bilo isto sa Novakovim BH-dom.

                Ipak, najubitacniji je bio Novakov return. Bio je razoran. U drugom setu je Novak osvojio 50% poena na Rafin servis a u trecem 55%. Postotak osvojenih poena na Rafin prvi servis je jos zastrasujuciji. 41% i 50%!

                3.
                Valja dodati, da je Novak 'poceo' da igra kad je Rafa imao dva brejka i poveo 4:1 u prvom setu. Da je Rafa dobio prvi set, sto je na sljaci ogromna prednost. Da je Novak olako izgubio prednost brejak u drugom setu. I pored vodjstva od 40:0. (Onaj djeciji vrtic je pomogao tome.) Da je Novak dosta olako izgubio prednost brejka u trecem setu, iako je Nadal digao igru. Dakle, psiholoski gledano, Novak je morao da izgubi ovaj mec. I izgubio bi ga da nije dosao sa fantasticnom igrom poslije 3:3 u trecem setu.

                Tada je pokazao svima da moze da digne igru iznad najvise Nadalove. I da moze da je digne kad hoce i da Nadal to zna.

                4.
                I pored svega toga, bilo bi pogresno zakljuciti da su njihovi buduci mecevi unaprijed rijesena stvar. Razlozi su:

                -Novaku treba 6 brzina, a za nju treba super motivisanost i ima poteskoca da je dugo drzi (sto je normalno)
                -Nadal moze bolje, time ce biti manje prostora za Novakove oscilacije
                -U izrazito toplom danu, Novak tek treba da pokaze da se njegov BH moze nositi sa Nadalovim FH na sljaci
                -Po vjetru Novak nece moci ovako da dominira
                -Na brzoj podlozi Nadalov servis ce biti ubojitiji (ne vazi za RG)
                -Kao strasan sampion, Nadal zna da izvuce 110% iz sebe
                -Novak ce da bude pod strasnim opterecenjem na RG-u
                -I konacno, najvaznije, Nadal je takticki pogresno igrao, on mora da bude super asresivan

                Zasto Nadal nije danas bio agresivan? Barem ne do trece seta? Mogu samo da nagadjam.

                Previse je promasivao ove sezone kad bi bio agrsivan, Novakov kriminalni start ga je uljuljako, Novak mu nije dao, jer je bio bolji nego ikada prije, ili nije htio da otkrije svoje karte prije RG-a.

                Imam osjecaj da se radi o ovom zadnjem.

                PS
                Kladionice su odreagovale i daju minimalnu prednos Novaku za RG 38,6% prema 37,1%.
                Last edited by NI; 18-05-14, 20:38.

                Comment


                • http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...&nav_id=849735

                  Naslov govori sve, covjek koji je ove sedmice gubio setove od Juznog, Mareja pa prosle sedmice izgledao nemocno protiv Nishikorija da u samo par dana toliko digne igru da pobjedi Djokovica koji je to je vec bilo evidnetno prije par dana igra najbolji tenis bilo je nerealno ocekivati. Kao sta Rafa ovdje kaze, danas je vec napredak bio evidentan i to je najpozitivniji moguci nacin na koji se smije i moze gledati i ja iskreno sad mnogo vedrije gledam na Roland Garros nego npr. u petak, kada sam mislio da je to to sto se tice Rafe i sljake
                  Novaku svaka cast, odigrao je jedan od boljih meceva, znaci smijem se kladiti da je Rafa igrao najbolje da bi se desio preokret u 3.setu slican onim na RG I USO jer najbolji Rafa saceka par gemova da Djokovic ispogadja i svojom igrom razbije tu komfornu zonu Djokovica, ove danasnje oscilacije nisu Rafina zasluga to je bila jednostavno nemogucnost da sve pogadjas.

                  Sve u svemu, napredak se jasno vidi i u prvih par kola RG se mora dostici najbolja igra ako se hoce uzeti RG
                  Last edited by DinoFC; 18-05-14, 20:43.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Pa ubiljezio je pobjedu Novak protiv Vavrinke prije meca. I ti si ga upozorila.

                    Novak tek treba da osvoji RG. I Rafa je jos uvijek prvi favorit. Zamisli Novakov zrijeb:

                    4 kolo Nishikori,
                    1/4 Raonic ili Ferer
                    1/2 Vavrinka
                    F Nadal?

                    NI, razumem, mislio si to što prejudiciram stvar...
                    Ma ne, to je bilo samo tako malo u euforiji, kao i onim činjenicama o kojima sam pisala danas... najbolji je, nisam ja kriva.
                    A narvno, sve ćemo tek videti tamo od 25.maja. Nadamo se najboljem čak i sa ovakvim žrebom.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                      Pa ja jesam rekao da je danas sve zavisilo od njega I to zaista mislim...
                      Ja sam među onima koji kažem, da je danas (pa ne samo danas) više zavisilo od Rafe. Kad Rafa ima pravi intenzitet igre nitko ga ne može dobiti na šljaci.
                      Danas tog intenziteta nije bilo. Igrao je kratko i sporo, loše se kretao poslije 3:3 u 3.setu zbog prevelikog umora. Servis katastrofa. Rafa je samo u nekim momentima igrao agresivno i po pravilu tada osvajao poene.
                      Nole ima svoj visok nivo u igri i ako mu neko igra kratko i sporo to po pravilu kažnjava. I danas je to bilo tako.

                      U svakoj slučaju Rim je za Rafu pozitivan turnir. I uz prosječnu igru za njegove standarde držao se dobro sa Noletom. Iz ovog turniraj če izvuči puno koristnih stvari. Veliki korak napred kad usporedimo sa Madridom, Montecarlom in Barcelonom.

                      Comment


                      • Originally posted by shpageti View Post
                        O tom samopouzdanju stechenom sinoc,ali bash sinoc i to u poslednjih par gemova sam pisao odmah nakon mecha,ostali mechevi su ga srozali,pomogli mu nisu ama nimalo,nocas je ovo bio trening,manje vishe,ali sjutra stupa na scenu neko ko se njega ne boji,ko mu zna sve slabe strane i ko ce vjestho iskoristit sve to da dodje do titule...Nadal bi morao podici nivo za chitavih 25 % da bi bio onaj stari a on to u ovom momentu ne moze,ali sigurno ne moze...Djokovic moze izgubiti mech samo ako odigra loshe,znachi sve je do njega.
                        Toliko o tome,a vishe od svega hvala mu na gestu kojim se moze pohvaliti malo koja ljudska GROMADA !!!
                        SignaturE se cheka ...sigpic

                        Comment


                        • Meni je još nešto na ovom turniru privuklo pažnju.
                          Obojica i Novak i Rafa od prvog kola razmišljali o ovom finalu! To je za rezultat lako moglo imati da neko od njih i ne stigne u isto. Obojica su praktično bili na korak od eliminacije u prethodnim mečevima.
                          Ako istu grešku ponove na RG moguće je da se neko proslavi na njihov račun.

                          Sada nešto što me kod Nadala jako čudi. Već duži period evidentno je da Novak ima lijek za njegovu igru, pa čak i na šljaci, a on po tom pitanju ne radi ništa. Prosto nikada nije ni pokušao pripremiti neko iznenađenje. Promjene u njegovoj igri su minimalne i Novak bukvalno cijeli meč može unaprijed da predvidi. Sa svojim fizikalijama on nikako nije limitiran na ovo. Problem je izgleda njegov strah od promjene. On već 10-ti meč protiv Novaka igra na isti način i svaki put se nada da će Novakova igra biti na nižem nivou (return i BH) da bi on to iskoristio.

                          Velike promjene možda ne donose rezultate u kratkom roku, ali ako Nadal ima u planu da igra i narednih nekoliko godina i da prestigne Federera po broju GS titula onda mislim da će mu ovo biti neophodno. Ovako osim što će sve češće gubiti od Novaka vjerujem da će i drugi početi sve češće da ga "love". Ono što je Federera toliko drugo zadržalo na vrhu je njegova sposobnost da se mjenja i da protivnik nikada nije znao kakav će izaći na teren. (Istina za Rafinu lijevicu najčešće to nije bilo dovoljno.)

                          Novak je već krenuo u ovom pravcu i počeo raditi na izlascima na mrežu, poboljšao strašno drugi servis, a i prvi. Jedino mi nije jasno kako nikada nije naučio da smečuje punim reketom, nego svaki, ali svaki put je to slajs smeč . Ova raznovrsnost mu sve češće daje mogućnost da i nakon seta zaostatka ostane u meču sa Nadalom i na kraju ga riješi u svoju korist.

                          Za sada 22:19, a nadam se da će Nole nakon RG stići na -2, a na kraju sezone preći u + i sa Nadalom i sa Federerom.

                          Comment


                          • Originally posted by Jigsaw92 View Post
                            Fan sam Nadala ali sad sere!!!
                            Izgubio je jer je Novak bio bolji igrac!
                            Danas je izgubio jer je bio Novak bolji igrač ali ima puno istine u tome, da je bio na kraju preumoran od svega šta je preživio taj tjedan.
                            I da nise izgubio naj game na 3:3 u 3.setu ne bi imao šanse jer mu je snaga praktički ponestala.

                            Comment


                            • Dosta pepucavanja.. tema je Rim!
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Zasto mi je obrisan post...? Nista uvredljivo...?

                                Pitao sam samo ima li neko info hoce li i ako hoce biti repriza Rafa-Nole?

                                SMS na 1003

                                Comment

                                Working...
                                X