Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Gran Premio Red Bull de la República Argentina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76






    Circuito de Termas de Rio Hondo Friday, free practice.
    VALENTINO ROSSI #46

    Comment


    • #77
      Rossi treći, 0.3s iza Marqueza, šta ćemo sad gospodo? Očaj Yamaha, Honda je klasa za sebe? Polako ljudi, samo se trka boduje...

      Comment


      • #78
        cini mi se da su Honde samo bile brze u pronalazenju limita i izvlacenju maksimuma iz masine na ovoj stazi... vidi se lepo ako se uporede vremena sa fp2 i fp3... primera radi, mm pronasao 1.5 desetinki u odnosu na fp2, Doktor gotovo 2 sekunde
        VALENTINO ROSSI #46

        Comment


        • #79
          Ili je recimo Yamahi trebala čistija staza... Ili je recimo Yamaha radila FP2 na korišćenim gumama, dok je Honda koristia nove za brze krugove... Ili je Marquezova ekipa namerno zadržala Marca unutra u FP1 jer je preterivao i nepotrebno forsirao na samom početku... Nikad nije jedna stvar...

          Comment


          • #80
            Iznenadjen sam

            Comment


            • #81
              To za koriscene i nove gume moguce ali za prljavu stazu daleko sam od nekog eksperta ali zdrava logika mi govori da bi prljava staza u teoriji trebalo da smeta svima podjednako, ne vidim kako Honda sa istim tipom gume moze da ostvari bolje prijanjanje na prljavoj stazi
              fp1 je totalno irelevantan
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • #82
                Daleko od toga da se i ja smatram ikakvim ekspertom, pratm ove sa BT Sporta i prošle godine sa British Eurosporta, kupim detalje i čitam tekstove na raznim (polu)profi sajtovima...

                Ne ostvaruje Honda bolje prijanjanje, ali Hondi ne smeta prljava staza koliko Yamahi. Yamaha juri brzinu u krivini, ako imaš prljavu i klizavu stazu, imaćeš manje prijanjanja svugde, pa i u krivinama, gde je najbitnije što bolje prijanjanje. Kad te u krivini vuče centrifugalna sila, trenje je ono što joj se suprotstavlja, a klizava staza ima manji koeficijent trenja. Ako je tako, moraš da smanjiš centrifugalnu silu da ne bi izleteo sa spoljne strane krivine. To možeš da uradiš na 2 načina - povećaš radijus krivine, tj. da ne ideš uz samo teme krivine (ali to je u isto vreme i posledica kada te vuče centrifuga) ili da smanjiš brzinu. Nisam viđao ljude koji idu uz spoljnu ivicu krivine u brzom krugu, tako da je negde bezbedno pretpostaviti da je brže ići manjom brzinom u normalnoj trkačkoj liniji.

                A ako je ta brzina u krivini Yamahina prednost i ona ostane bez nje, šta može da bude posledica?

                Comment


                • #83
                  Jel ovo vlada neka opšta nezainteresovanost (da ne psujem) ljudi da potraže odgovarajuću temu kako bi iskazali svoje nezadovoljstvo prema uređivaćkoj politici SK-a? Imate celu sekciju pod nazivom SPORT KLUB

                  http://www.sportklub.info/forum/foru.../12-SPORT-KLUB

                  i temu za komentatore na MGP podforumu...

                  http://www.sportklub.info/forum/show...ritike-pohvale

                  Iskoristite ih i nemojte da kvarite teme za trke, ako već nemate želju nečim da doprinesete (što je, naravno, sasvim OK)...

                  Comment


                  • #84
                    Uključio sam se na kraj treninga i taman kad su imali dvoboj Braća Espargaro i zasmetalo mi je što Aleks nije pustio Pola al eto trening je ...
                    MotoGp kao Moto3,dominira samo jedan čovjek,nebitno jel trening ili trka.Eto barem u Dvojci imamo nešto zanimljiviju sitaciju

                    Comment


                    • #85
                      imate cetri kanala ne vidim razlog da prekidate kvalifikacije zbog tenisa sto ga ne emitujete na sk prime? a za voditelje jedan zadatak:
                      ako u nedelju za vreme trka ne upotrebite ni jednom "medjutim" i "ali" vodim na pivo
                      za sve sljubitelje moze da se gledaju kvalifikacije na netu na http://www.sportcategory.com/c-10.html
                      poz za sve ljubitelje motogp-a

                      Comment


                      • #86
                        Ne mogu da verujem Bradl opet pada katastrofa
                        sigpic http://caseystoner.com.au/

                        Comment


                        • #87
                          Evo i stoti put isto. Ko god zeli da proziva sportklub zbog prenosa. to nece raditi ovde. Ja cu i dalje brisate ovakve komentare. I ja mislim isto, ali shvatite da ovo citamo mi i niko drugi, narocite ne onaj na koga se odnosi prozivka.

                          Comment


                          • #88
                            i taman kada pomislis da brze ne moze....
                            don't be scared homie
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Opa Lorenzo drugi za mene najvece iznenadjenje...ali sta radi Marquez ovo nije normalno svaka cast i naravno da ne zaboravim A.Espargara
                              sigpic http://caseystoner.com.au/

                              Comment


                              • #90
                                majstor dogurao do drugog mesta i raduje se ko malo deteko bi se tome nadao
                                don't be scared homie
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X