Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by thrillseeker View Post
    - Detoksikacija je zabluda. Ne postoje "otrovi" koje vi mozete da izbacite nekim rezimom ishrane. Jetra i bubrezi jedini mogu da preciste ono sto unesete u telo.
    - Maja Volk je pobedila rak zahvaljujuci "farmakomafiji", hemoterapiji, i sada je napravila ogroman biznis od "zdrave" hrane.
    [/B]
    1. Detoksikacija počinje onog trenutka kada telo rasteretiš otrova tj. prestaneš da unosiš "otrove" ili otrove i daš mu priliku da se regeneriše.Jetra jeste najveći prečistač, a da bi tom prečistaču omogućio lakši rad i regeneraciju (pročitaj malo o tome) potrebno je da izbaciš otrove iz hrane i pića.

    2.Maja Volk jeste primala hemioterpiju i zračenje nakon operacije štitaste žlezde, ALI je ishanom ublažavala posledice terapije i lakše ju je podnela- kao i mama jedne prijateljice koja je posle operacije raka dojke (Padžet) , prošla hemioterapiju i zračenje bez ikakvih nus- pojava iste ( mučnine, opadanja kose, problema sa kostima i sl.) i već 10 godina je sve u najboljem redu.

    A za ove koji ljude koji ne jedu meso nazivaju čudacima.
    Meso i kvalitet mesa zavisi samo i isključivo od toga kako i čime su hranjene životinje.
    Na žalost većinu mesa i mesnih prerađevina dobijamo od životinja hranjenih ko zna čime, "pumpanih" silnim hormonima, pa onda kada sve to dospe u naše telo i dođe do nekih problema sa zdravljem, se zapitamo i zabrinemo kako dalje. Na žalost neretko bude kasno.
    Ne kaže se bez veze
    Ono si što jedeš
    .
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Nisam citirao nikog posebno jer vas nekoliko prica o istoj stvari, ili bar priblizno.

      Poveli ste pricu o detoksikaciji, otrovima, i kako se hranom ocistiti od istih. Ne postoji carobna hrana koju pojedes i onda "pocnes da se cistis i izbacujes otrove". Ako imas neki dokaz molim te izadji u javnost i ja ti garantujem da ces biti slavna i bogata. Nisi ni prva ni poslednja koja ovo tvrdi ali osim subjektivnih osecaja ne postoji apsolutno niti jedan konkretan dokaz.

      https://en.wikipedia.org/wiki/Detoxification - drugi pasus "waste of time and money"

      Ili Google "detox science", sajtove na .org i uzivajte.

      Vi morate da shvatite da ishrana ne moze direktno da utice na pojavu teskih bolesti. Pre par meseci se pojavila studija, oko koje se digla velika frka, koja kaze da slanina izaziva rak. Naravno studija to uopste nije rekla, nego je rekla da povecava par procenata SANSU od dobijanja raka. Opet pominjem, Steve Jobs je bio vegan veci deo zivota pa je covek oboleo od jako teskog oblika raka. Ne postoji naucni dokaz da je veganska ishrana bolja po coveka od balansirane ishrane.

      Code:
      De samo da vas pitam ove bolestine raznorazne jesu one nastale same od sebe ili su nekako nekim cudom izletile iz laboratorije, da bi se mogla imunizacija prodavati?
      Ne znam na koje konkreno bolestine mislis ali vecina su stare bolesti koje su evoulirale, postale imune na lekove. I dijagnosticka medicina je otisla daleko pa neke "nove" bolesti ustvari postoje dosta dugo ali sada imamo ime za njih.

      Temperatura je apsolutno normalna reakcija na vakcinu.

      Ostalo je opet neko tvoje subjektivno misljenje, daj neki .org sajt pa mozemo dalje da pricamo. Daj pogledaj bar Wiki sta kaze, evo ti link gore. To sto ti badem omeksa kozu ne znaci da je ona pre toga bila puna otrova. Unosi istu kolicinu badema i jedi slaninu uz to bice ti isti efekat.

      Code:
      U modernim zemljama vakcinacija nije obavezna
      Opet poluistine i zamene teza. U Svajcarkoj, Nemackoj, Norveskoj itd. vakcinacija nije obavezna ali ne mozes da upises dete u vrtic/obdaniste/skolu bez izvestaja lekara. U tim zemljama je stepen vakcinacije preko 94% a kod nas gde je obavezno je palo na oko 88%. Pa zamisli da nije obavezna, nas narod koji je inace jako podlezan teorijama zavera, pa imali bi epidemije biblijskih razmera.

      Nije problem drugacije misljenje nego je problem zelje da verujes u nesto bez ikakvih dokaza.
      "But Pascal what are you saying?"

      Comment


      • Pozivaš se na wikipediu kao da je to sveti gral, skup svih istina sažetih na jednom mestu. Da li su ti podaci uopšte relevantni za ovu priču. Sve podatke odatle treba uzimati sa dozom rezerve kao i sa svakog drugog ugla interneta. Svi ti podaci su relativni i skloni promenama jer ih mogu uređivati i "obični ljudi". Dakle ne doktori nego ljudi kao ti i ja.

        Da li je normalna reakcija na vakcinu to što neko ostane gluv, što neko izgubi osećaj u levoj ruci ili dobije epilepsiju? Da neki bi rekli to je sve na nivou statističke greške ali se opet vrlo često dešava.

        Pozivaš se na studije sa interneta i njih smatraš tačnim i na mestu, drugi rade to isto, pozivaju se na studije sa interneta i smatraju ih tačnim. Zbog čega je tvoja strana dobra a druga loša kad imamo iste izvore?
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Kad smo vec kod slanine, bez ikakvog nekog nepostovanja prema ljudima koji jedu tu vrstu mesa, meni je nezamislivo da jedem mesto zivotinje koja je slicna ljudima i pritome citav zivot provede u blatu i jede svoj izmet kada nema sta drugo. Napominjem bez ikakvog nepostovanja prema drugima.

          I btw, ako ne vjerujes u te neke stvari da mozes da jedes svasta i budes zdrav, de gumene bombone i kolu jedi i pij mjesec dana svaki dan 2-3 puta na dan pa ces vidjeti sta ce ti se prije svega sa mozgom desiti, a onda sa tjelom.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • A koja je to vrsta mesa slanina?!
            Originally posted by Vladan
            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
            :vinjaksmajli:

            Comment


            • Originally posted by l1m4r View Post
              A koja je to vrsta mesa slanina?!
              Zna se na sta mislim, vec sam naveo 'kad smo vec kod toga i toga'.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Nezamislivo ti je da jedes svinjsko meso?! Ako si musliman razumem. Bez dalje verske rasprave.
                Originally posted by Vladan
                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                :vinjaksmajli:

                Comment


                • Originally posted by l1m4r View Post
                  Nezamislivo ti je da jedes svinjsko meso?!
                  Da, iz gore navedenih razloga.

                  EDIT:

                  Nebitno je da li je vjerski ili ne, ja gledam cisto sa tog aspekta da li je to zdravo za mene.
                  Last edited by maliajnstajn; 21-02-16, 18:20.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Fino je to skroz kad imate mogucnost da birate sta cete da krmljate, sta je zdravo a sta nezdravo. Neko nema taj luksuz.
                    Bem ti sisu krvavu, ja gutam sveee. Bas sam nezdrav.

                    Comment


                    • Onda jedi sirovu ribu. Naravno bez soli.

                      Generalno uvek radije biram domace spremljenu hranu "koja nije zdrava" nego kupljenu zdravu.

                      Sa aspekta sta je zdravo, a sta ne za tebe, mogu da se vuku paralele od hrane, hemije, odece, obuce. Presiroka prica, a i pomalo glupa. Svako misli da radi najbolje za sebe. Manje vise.

                      Avram brat samo tovari pihtije i slaninu
                      Originally posted by Vladan
                      SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                      :vinjaksmajli:

                      Comment


                      • Originally posted by l1m4r View Post
                        Onda jedi sirovu ribu. Naravno bez soli.

                        Generalno uvek radije biram domace spremljenu hranu "koja nije zdrava" nego kupljenu zdravu.

                        Sa aspekta sta je zdravo, a sta ne za tebe, mogu da se vuku paralele od hrane, hemije, odece, obuce. Presiroka prica, a i pomalo glupa. Svako misli da radi najbolje za sebe. Manje vise.
                        Reče Marli popivši pivo na eks
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Bas sam danas opalio skoro po' table slanine, susene, podrazumeva se.

                          Originally posted by Indigo View Post
                          Reče Marli popivši pivo na eks
                          Slabo on to, ali Vinjak dere.



                          Eo ga Limar.
                          Last edited by Avramovic; 21-02-16, 18:36.

                          Comment


                          • Prasence je najzdravija ishrana u umerenim kolicinama

                            Comment


                            • Ja jagnjetinu kidam najviše. Najslađe meso Uz "kilo" belog vina naravno.
                              KOntam da sam među retkima koji više vole belo vino.
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Originally posted by Indigo View Post
                                Ja jagnjetinu kidam najviše. Najslađe meso Uz "kilo" belog vina naravno.
                                KOntam da sam među retkima koji više vole belo vino.
                                Taj sam. Samo belo.

                                Comment

                                Working...
                                X