Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pecaros,
    Pa ti si meni bio u sam komsiluk, a ja da za to nisam bila ni svesna.
    Sledeci put najavi se, da popijemo bar jednu kafu, posto izgleda dobro poznajes grad, pa te nemam gde prosetati.
    Edit:
    Da, Pecaros jos nam je vulkan falio.
    Last edited by Niki; 29-05-14, 09:53.

    Comment


    • Originally posted by Niki View Post
      Pecaros,
      Pa ti si meni bio u sam komsiluk, a ja da za to nisam bila ni svesna.
      Sledeci put najavi se, da popijemo bar jednu kafu, posto izgleda dobro poznajes grad, pa te nemam gde prosetati.
      Bilo se zadnji put pre neku godinu, a kada ću ponovo nije izvesno. Sada se nema vremena i kada se nađe valja na pecanje a za tu potrebu Vardar mi malko tesan i sa velikom ribom tanak. Možda se trkne do Ohrida, kažu da su tamo šarani baš debeljuškasti
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
        Skolje 2014 je najlosiji projekat u istoriji Makedonije. Tu su se isprale brdo para. Ima tri vrbe u Vardaru (jel vi tako kazete za ono drvo-Vrba? ), i svaka od njih kostala po 200 000 eura Koga to oni prave budale? Druga stvar, natrupali su milion spomenika, milion gradjevina, nesto kao u barok stil, a Skopje nema nikakve veze sa baroka u svojoj istoriji. Ajde da je ovo Viena ili Praga ali Skopje? Jebote, 500 godina smo bili pod vlast Turcima, kakav crni barok Okej je mozda spomenik Aleksandra makedonskog, ali 90% od spomenika su katastrofalne i vise grde gradu nego sto ga prolepsavaju. Skopje je prepoznatliv po svoja tvrdjava Kale, po staroj turskoj carsiji, po crkva Svetoga Spasa, po Kameni most, i po jos neke stvari koji su stvarno istorija Skopja.
        Pokusali su na silu da od Skoplja naprave atraktivnu turisticku destinaciju, evo vidim i po ES-u ga reklamiraju sada. Ta prica oko baroka pa i samo postavljabje trijumfalne kapije sve govori. Ne radi se tu o Makedoniji i njenoj istoriji vec grade sve sto je atraktivno i sto je naravno preuzeto iz drugih gradova. Istripovao sam se i za onaj krst na brdu, ne bi me zacudilo da su postavili Reedemer-a iz Ria
        Nego, je li taj projekat zavrsen ili ce jos da grade? (osim onih vjerskih objekata blizu centra)
        Everything you want is on the other side of fear.

        Comment


        • Originally posted by Ivan Piper View Post
          Nego, je li taj projekat zavrsen ili ce jos da grade? (osim onih vjerskih objekata blizu centra)
          Mora i neka piramida da padne, ovako mi je nekako nepotpuno
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • Originally posted by prskaj View Post
            Mora i neka piramida da padne, ovako mi je nekako nepotpuno
            Vrlo je opasno davati javno vakve predloge...moze se dogoditi da neko iz tima Skopje 2014 to procita i odmah to primeni na terenu.

            Comment


            • Originally posted by Ivan Piper View Post
              Pokusali su na silu da od Skoplja naprave atraktivnu turisticku destinaciju, evo vidim i po ES-u ga reklamiraju sada. Ta prica oko baroka pa i samo postavljabje trijumfalne kapije sve govori. Ne radi se tu o Makedoniji i njenoj istoriji vec grade sve sto je atraktivno i sto je naravno preuzeto iz drugih gradova. Istripovao sam se i za onaj krst na brdu, ne bi me zacudilo da su postavili Reedemer-a iz Ria
              Nego, je li taj projekat zavrsen ili ce jos da grade? (osim onih vjerskih objekata blizu centra)
              Zar mislis ti da je stvarno postojao neki projekat? To je sve da se nam zamute oci i procice kao da nisto nije bilo. Nije bio nikakav projekat vec pranje para. Mislim zvanicno svakako stoji da je to projekat, ali to je samo figurativno, jer u praksi to ne postoji. Inace taj krst nije kopija ili nesto slicno, to se meni bas svidja, ali triumfalna porta brate...
              Sad kad sam bio u Parizu kaze nam vodic: Ovde je Napoleon Bonaparta prosao triumfalno i u znaku pobjede postavio ovu portu, a u Skoplju ko je prosao? turce? Zato to je pravi promasaj i grdi grada, isto kao i mnogo drugih spomenika. Ali sta je tu je, zivot ide dalje
              OVAKO

              Comment


              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                Zar mislis ti da je stvarno postojao neki projekat? To je sve da se nam zamute oci i procice kao da nisto nije bilo. Nije bio nikakav projekat vec pranje para. Mislim zvanicno svakako stoji da je to projekat, ali to je samo figurativno, jer u praksi to ne postoji. Inace taj krst nije kopija ili nesto slicno, to se meni bas svidja, ali triumfalna porta brate...
                Sad kad sam bio u Parizu kaze nam vodic: Ovde je Napoleon Bonaparta prosao triumfalno i u znaku pobjede postavio ovu portu, a u Skoplju ko je prosao? turce? Zato to je pravi promasaj i grdi grada, isto kao i mnogo drugih spomenika. Ali sta je tu je, zivot ide dalje
                Ok, neka bude "projekat". U to da li se radi o pranju novca ili sta vec necu da zalazim jer me iskreno i ne zanima, ali u sustini smo se slozili, grad je pun kopija kojima tamo nije mjesto i ne vidim nikakvu potrebu da se i dalje ulaze toliki novac u nesto sto bi trebalo da na silu (dakle, bezuspjesno) privuce turiste, "uljepsa" grad ili sta vec

                Ali nama sa strane, tj. meni opet djeluje interesanto, jer imao sam prilike da malo putujem po Evropi i jos nisam vidio da se u nekom gradu tako "izivljavaju" po svom centru nagomilavanjem svega i svacega. Aleksandar Makedonski je naravno ok, on treba tamo da stoji svakako i meni se bas svidja kako su ga uradili, aaali trijumfalna kapija... Ako vec daju toliki novac, neka urade nesto originalno, gdje bas nadjose kapiju.

                Ali dobro, ima trenutno mnogo vecih problema u Makedoniji i narocito zemljama u okruzenju od te kapije, necemo vise o njoj
                Everything you want is on the other side of fear.

                Comment


                • apsolutni i totalni kralj


                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Jel se ovako nesto moze nazvati covjekom?!?

                    Stvarno ne mogu da vjerujem.

                    http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/470...-kao-prevarant

                    Comment


                    • Ne mogu da vjerujem da je ovo moguće, baš mi ga je bilo žao kada je pričao kako je izgubio porodicu i kako se sada trudi da pomogne drugima kako oni ne bi proživjeli ono što on proživljava, i još je rekao kako će da se prijavi za vojsku ili tako nešto pošto njegov život nema smisla ako ne pomaže drugima.... jel ovo što su napisali stvarno tačno?
                      * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                      * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                      NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                      Comment


                      • Da , nazalost tacno je..

                        I ja sam povjerovao u njegovu pricu kako je izgubio porodicu i kako zeli da pomogne drugima.

                        Slobodan Nedeljković poznatiji kao Džambo policiji je priznao da je lagao da ima ženu i djecu kako bi uspio da dobije kuću od države, jer živi kao podstanar.
                        http://doznajemo.com/2014/06/01/preo...grozene-ljude/

                        Comment


                        • Neki ljudi kazu da od pocetka nisu verovali u ovu pricu i da mi koji jesmo zasluzujemo da nas ovako obmanjuju. U tome mozda ima istine, ali meni licno, i pored sve brzeg nestajanja moralnih vrednosti, ni na kraj pameti nije bilo da neko moze da laze i manipulise na ovaj nacin. Iskreno sam se potresao kada sam video sta mu se desilo, a ispostavilo se da se radi o obicnom lopovu.

                          Comment


                          • Ovo treba ostro osuditi.

                            Ne mozes da vjerujes kakvih sve ljudi ima..

                            Comment


                            • mediji, mediji, mediji......


                              trebalo je da dobije solidnu novcanu pomoc od drzave i novu kucu zato sto je ispao HEROJ , valjda dovoljan motiv da se oproba kao vrhunski glumac, za holivud

                              Comment


                              • Prvi put ovo vidim, pa i ne bi sada iz ove perspektive da govorim o tome da li bi u ovo poverovao ili ne. Iz ove perspektive prica mu je krajnje tanka. Ne zna sta mu je sa zenom i decom ali je zato odjurio u Obrenovac da pomaze drugim ljudima. Fazon ,,Majka Tereza,,. A i svaki covek bi pokazao neku emociju kada prica takvu pricu, a on je pokazao samo uzdisaje kao Vuciceve i kao neko trljanje ociju.
                                Jako glupo sto je uopste ocekivao da ce da mu prodje ova prica. Verovatno nije cuo za maticnu knjigu rodjenih i maticnu knjigu vencanih.

                                Comment

                                Working...
                                X