Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by AleksaVP View Post
    Jel postoji neko mesto Lisiče, nešto sam čitao da tamo bilo neko veliko klizište.

    A kada smo već kod Makedonije, jer živi neko blizu Dračeva, tamo imam dedu
    Moja partnerka iz mature je od Draceva, tako da bio sam tamo dosta puta i znam to mjesto
    Niki, odakle si ako nije tajna?
    OVAKO

    Comment


    • Originally posted by Stefan-kobe View Post
      Moja partnerka iz mature je od Draceva, tako da bio sam tamo dosta puta i znam to mjesto
      Niki, odakle si ako nije tajna?
      Nije Stefan, zasto bi bilo. Naselba Vodno. A, ti?

      Comment




      • I posle neka mi neko kaze da je Doboj selo, kako je urban grad (bio) .

        P.S. Ko mi je ova na avataru? Ko mi menja avatar? Mendusic, Vladan, Pajo?
        sigpic

        Comment


        • Ja nisam.
          sigpic

          Comment


          • Kad vec pominjete Skoplje, kakvo je ono izivljavanje po centru grada sa trijumfalnim kapijama, operama i cudima? Bio sam nedavno tamo i sve to fino izgleda, ali je grad cini mi se pun kopija iz drugih evropskih gradova
            Everything you want is on the other side of fear.

            Comment


            • Originally posted by Ivan Piper View Post
              Kad vec pominjete Skoplje, kakvo je ono izivljavanje po centru grada sa trijumfalnim kapijama, operama i cudima? Bio sam nedavno tamo i sve to fino izgleda, ali je grad cini mi se pun kopija iz drugih evropskih gradova

              Ljubi ga majka.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Originally posted by Indigo View Post
                Ljubi ga majka.
                Izljubi me ti majko danas, nagrdi me
                Everything you want is on the other side of fear.

                Comment


                • Nekakav projekat Skoplje 2014, kao gradu nedostaju te istorijske gradjevine, pa ajde da ih sada izgradimo.
                  sigpic

                  Comment


                  • Da, rekose mi da je u pitanju projekat Skoplje 2014, ali bas su natrpali sve i svasta u centru grada plus u toku je izgradnja nekih manastira... malo im sto im je tvrdjava Kale tamo. Kompletan budzet im ode na to Ali ipak fino izgleda, sto jes' jes'.
                    Everything you want is on the other side of fear.

                    Comment


                    • Centar Skopja je najveci promasaj od covecke ruke koje se mogla desiti, od vise aspekata: estetski, urbanisticki, bezbednosan, ekoloski itd. O stilu necu ni da pricam, jer promotori takozvanog projekta to zovu barok, sto naravno nema veze. To je jedna cudna psihogena mesavina sve i svasta na jednom mestu, da postaje bolno za oci i dusu. Sta i da su hteli postici, debelo su promasili, a da ne pricam o ogromnom novcu koji je potrosen. Za to vreme prava kultura propada.

                      Comment


                      • Ono je sve samo ne barokni stil. Radi se o mjesavini i nagomilavanju nekoliko stilova na malom mjestu... neki kazu falilo im je istorijskih gradjevina ali nije to to, ne moze se to odjednom za kratak vremenski period izgraditi i reci to je sad nase, nasa istorija itd. Jer sta, postave kopiju trijumfalne kapije, iskopiraju njemacke opere, ovamo nalupaju statue po mostovima da bude kao Karlov most, pa onda onaj muzej pored rijeke plus Aleksandar Makedonski visok 50 m (koji je za razliku od ostalih ok, ipak je to on) i 20 onih statua u okolini... Nema tu autenticnosti i sto je najgore nemaju nista za sta se moze reci da ce biti prepoznatiljivi i unikatni po tome, jer su sve same kopije. Jedini objekat za koji se moze reci da je istorijski i makedonski je tvrdjava Kale koja je locirana blizu centra. Uzalud ulozise trud i toliki novac u izgradnju a cini se kao da su kompletan budzet Makedonije ulozili u to... Rekoh vec, vidio sam da se grade neki vjerski objekti, samo jos jedan Notr Dam da im "osvane" i to je to

                        Bas nekako cudan projekat, prenatrpan i neumjeren, i upravo iz tog razloga je na neki nacin i interesantan
                        Last edited by Drunken Whaler; 28-05-14, 23:01.
                        Everything you want is on the other side of fear.

                        Comment


                        • Skolje 2014 je najlosiji projekat u istoriji Makedonije. Tu su se isprale brdo para. Ima tri vrbe u Vardaru (jel vi tako kazete za ono drvo-Vrba? ), i svaka od njih kostala po 200 000 eura Koga to oni prave budale? Druga stvar, natrupali su milion spomenika, milion gradjevina, nesto kao u barok stil, a Skopje nema nikakve veze sa baroka u svojoj istoriji. Ajde da je ovo Viena ili Praga ali Skopje? Jebote, 500 godina smo bili pod vlast Turcima, kakav crni barok Okej je mozda spomenik Aleksandra makedonskog, ali 90% od spomenika su katastrofalne i vise grde gradu nego sto ga prolepsavaju. Skopje je prepoznatliv po svoja tvrdjava Kale, po staroj turskoj carsiji, po crkva Svetoga Spasa, po Kameni most, i po jos neke stvari koji su stvarno istorija Skopja.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Na žalost, nisam imala prilike da posetim Skoplje, ali sam o tim spomenicima čitala u odličnom blogu jednog svetskog putnika. Tekst je nazvao Arhitortura..
                            http://usputnapisano.blogspot.com/20...lje-1-deo.html
                            Originally posted by gokara
                            Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                            Comment


                            • Originally posted by jagodica View Post
                              Na žalost, nisam imala prilike da posetim Skoplje, ali sam o tim spomenicima čitala u odličnom blogu jednog svetskog putnika. Tekst je nazvao Arhitortura..
                              http://usputnapisano.blogspot.com/20...lje-1-deo.html
                              Jagodice,
                              Jos se smejem od ovog vrlo realnog i zivopisnog teksta...a onda mi dodje da placem jer se radi o gradu u kome zivim. Nismo dovoljno uradili da sve ovo sprecimo i sada je to naravno za potsmeh. I treba da bude jer je to prava slika sadasnje drustvene i politicke situacije.
                              Hvala za link koji si postavila.
                              Inace ako neko ima nameru da poseti Skopje, neka mi slobodno posalje poruku, da bi mogla pokazati i mesta koje vredi posetiti, da se malo ublazi pretrpljeni stres posle susreta sa centrom grada.
                              Last edited by Niki; 29-05-14, 08:54.

                              Comment


                              • Počesto me lična potreba navodila put Skoplja koje sa svojim kontrastima i mešavinama arhitekture i stanovništva teško koga može ostaviti ravnodušnim. Upravo u tom kontrastu leži sva njegova lepota. Isprva, kum koga venčah, inače Makedonac, svojom pričom tvorio je sliku koja mi po viđenju potvrdi njegova sećanja. Naravno da deo krivice za predubeđenje o Skoplju nosi i Vlatko Stefanovski čija je impresija u toj meri verna da se tu nema šta dodati. Elem, sve što pokupih od utisaka potvrdi se u realnosti. Skoplje me kupilo jednom i zauvek, te ako bude neke sreće uvek ću mu se vraćati.
                                Od zemljotresa 1963. ostalo je svega nekoliko autentičnih već pomenutih građevina koje oslikavaju bit i istoriju grada. Kasniji neimarski radovi iz obnove inspirisani socrealizmom nisu vredni komentara jer smo svedoci te vrste arhitekture širom ex yu prostora. Novije graditeljstvo liberalno kapitalističke bezideje inspirisano ne gradnjom već ugradnjom sa lihvarskim upitom ‚‚gde sam tu ja" kao i nepotrebnom potragom za identitetom uspeva da pokvari duh grada do nivoa katastrofičnosti.
                                Nisam ljubitelj nastambi u kotlinama, pre svega zbog aero zagađenja i tu manjkavost nadoknađujem boravkom u naselju Vodno (kao povremeni komsija Niki ) odakle naročito u svitanje vredi posmatrati buđenje košnice u podnožju. Iako po vokaciji elitno naselje sa vilama i palatama uz neizbežni kičeraj razbijeno je klasičnom stambenom gradnjom po sistemu gde zgodno mesto nađeš ti kuću posadi. Deo grada komičnog naziva Kisela voda je pobratim sa ovdašnjom opštinom Zvezdara ali i bez te karakteristike ima moje simpatije. Obiđoh razne mada ne sve kutke Skoplja. Nije mi zameriti, jer to ne učnih ni po Beogradu pošto prokleti sat gura samo napred i ne ostavlja dovoljno vremena za sve želje.
                                Nego Makedonci šta velite na Duvalo, još samo to fali našim prostorima pa da kompletiramo opštu kataklizmičnu sliku.
                                Last edited by pecaros; 29-05-14, 09:40.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X