Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ledeni 80 View Post
    Indigo si video u novinama soma od 86 kg sto je moj prijatelj ulovio pre mes dana znaci strasno koja grdosija
    novine Kurir Predator
    Je l se to zalilo rakijom?

    Comment


    • Indigo
      Everything you want is on the other side of fear.

      Comment


      • Originally posted by Ivan Piper View Post
        Indigo
        Kacam rasan! Ki braca <3
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
          Je l se to zalilo rakijom?
          trazi na internetu 15 jul "Kurir Predator" pa ces videti som zvani Kpaitalac

          Comment


          • Originally posted by MarRF
            Ma napred bre Adine, nemoj da se predajes ceka nas jos i Swiss german, kada moze RF mozemo i mi..
            Mala pomoc oko toga... Svajcarski nemacki se u najvecoj meri samo drugacije pise. Cini mi se da samo par reci imaju drugacijih, a ostalo se u velikoj meri svodi na pisanje ss umesto ß (starogrcko beta)... U reci - groß tj. gross na "svajcarskom"... Jesam li nesto zaboravio, Bojana?

            Comment


            • Originally posted by Vanja #66 View Post
              Mala pomoc oko toga... Svajcarski nemacki se u najvecoj meri samo drugacije pise. Cini mi se da samo par reci imaju drugacijih, a ostalo se u velikoj meri svodi na pisanje ss umesto ß (starogrcko beta)... U reci - groß tj. gross na "svajcarskom"... Jesam li nesto zaboravio, Bojana?

              Pravi nemacki tj. hoch deutsch i svajcarski nemacki se strasno razlikuju.
              Recimo ovako, kad Fed prica nemacki ja ga razumem 95%, a kad prica svajcarski nemacki ja ga razumem mozda 5% i tada sam presrecna
              Takodje, svajcarski nemacki se razlikuje od grada do grada, tako da ne pricaju isto u Bazelu i u npr. Cirihu,Lucernu itd.

              A sto se tice pisanja, to zaista ne znam, posto nisam imala prilike da citam svajcarski nemacki. Ali sad sam malo guglala i koliko vidim i tu postoje poprilicne razlike.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Da, znam da ne pricaju isto u gradovima, svaki ima neku svoju verziju dijalekta. Mada, takav ti je slucaj i kod nas, zar ne... Verovatno su ovamo vece razlike jer imaju jos 2 jezika prisutna. Koliko se secam, profesorka nemackog nam je poredila svajcarski i nemacki sa skotskim i engleskim. I, ne, Murray ne prica skotski engleski. Ekstremne razlike u nekim kantonima je poredila sa nekom blazom varijantom recimo jamajcanske vezije engleskog... Doduse, radili smo nesto o Cirihu, nije iskljuceno da se fokusirala na taj grad i stanje u njemu. Ipak, razlike u pisanju ne bi trebalo da prelaze (ne)koriscenje dve tacke iznad slova, ss umesto ß i slicno...

                Comment


                • Po meni je slicnost izmedju nemackog i svajcarskog kao npr. izmedju srpskog i slovenackog. Moguce da je i to poredjenje engleski-skotski dobro, ali onaj skotski sto kad ga cujes naslutis svaku 50. rec iako savrseno znas engleski
                  A bas sam gledala razlike u pisanju, nisu uopste male:
                  http://www.eldrid.ch/swgerman.htm

                  doduse, imala sam jos bolji link zasvajcarski nemacki, ali nema sanse da ga nadjem.

                  ps. posto ovo ima veze sa Rogerom, ali ipak ne toiko, prebacicu u Tadbas sve ;)
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Taman, uboo sam temu... To sto tu stoji je u velikoj meri pomesano sa francuskim... Za tolike razlike prvi put cujem/citam. Skoro podseca na holandski, s tim sto u holandskom ima i elemenata engleskog. Nema odvratnijeg jezika na svetu...

                    Comment


                    • Pretpostavljam da nisi toliko zaludan i da nisi nikad slusao Feda kako prica na svajcarskom
                      ne lici na holandski, makar ne meni, stvarno je nekako specifican...

                      a pogodio si temu, ja obozavam jezike, pre par meseci sam pocela da ucim spanski, ali nisam imala vremena, tako da sam trenutno odustala
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Uboo sam temu, jer sam citao tvoj post dok je bio u Rodjinoj temi i malo mi je falilo da odgovorim tamo. Slusao sam par njegovih intervjua na tom nemackom, meni je licio na holandski s pocetka, a onda pohvatam da nema toliko... krkljanja (u nedostatku boljeg izraza) u govoru. Nisam ni pomislio da to ima veze sa nemackim... Jesu li njihovi italijanski i francuski drugaciji?

                        Gledaj spanske serije sa prevodom godinu dana, posle idi na odmor na 2 nedelje tamo (Lloret de Mar, topla preporuka, mada ima mnogo nasih tamo, u okolnim mestima nesto manje) i naucices ga bez ikakvog placanja. Ali spanske, ne latino. Kad bi se prikazivale italijanske serije malo vise, i kad bih imao zivaca da ih gledam... Mastanja...

                        Comment


                        • Ja hocu spanski da pocnem uciti, ucila sam ga sama neko vrijeme i ide mi solidno, a i slican je italijanskom... razumijem bas dobro, ali me sramota da pisnem.
                          Htjela sam jos prije par godina da pocnem, pa me ubijedise da pocnem sa francuskim jer ce mi kao bas trebati zbog posla, tj. profesije. I odustala sam ubrzo, nije me privukao uopste i nisam se mogla natjerati da ga ucim.

                          Comment


                          • Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Uboo sam temu, jer sam citao tvoj post dok je bio u Rodjinoj temi i malo mi je falilo da odgovorim tamo. Slusao sam par njegovih intervjua na tom nemackom, meni je licio na holandski s pocetka, a onda pohvatam da nema toliko... krkljanja (u nedostatku boljeg izraza) u govoru. Nisam ni pomislio da to ima veze sa nemackim... Jesu li njihovi italijanski i francuski drugaciji?

                            Gledaj spanske serije sa prevodom godinu dana, posle idi na odmor na 2 nedelje tamo (Lloret de Mar, topla preporuka, mada ima mnogo nasih tamo, u okolnim mestima nesto manje) i naucices ga bez ikakvog placanja. Ali spanske, ne latino. Kad bi se prikazivale italijanske serije malo vise, i kad bih imao zivaca da ih gledam... Mastanja...
                            To je jednostavno nemoguce da radim
                            Kad sam pocela da ucim spanski, htela sam da primenim taj metod, ali nije vredelo...posle 5 minuta takve serije, ja se iznerviram i smuci mi se i spanski i sve i prebacim kanal
                            Za italijanski ne znam, ali i francuski se razlikuje od pravog francuskog, samo ne znam koliko.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Od sutra ce pola Bosne, a i Hercegovine na ponavljanje turskog...pocinje "Sulejman Velicanstveni"

                              Comment


                              • Tek sad pocinje?
                                mnogo vi kasnite
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X