Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Pazi konkretno kod odbrane picka. Ta modifikacija moze lagano da se odradi, i da vec za par tekmi bude druga prica. Svi su oni profesionalni kosarkasi, i do sada su hiljadu puta prosli na treninzima tehniku i razlicite nacine kako branis PnR. Pa jebote gomila ekipa u Evroligi (NBA da ne pominjem), bukvalno u toku tekme 3 puta promeni odbranu za PnR koju igraju. Samo treba progutati knedlu (ne kazem da on nece, ali treba imati i muda i uvideti da ovo nece da se unapredi) i reci od sada igramo ovako. I onda kroz par nedelja radis malo korekcije, ispravljas lose navike i na treningu potenciras druge metode obrane PnR. I to je to.

    Sto se tice skoka, to ne znam kako ce se resiti bez tumbanja. Pokusavam da vidim nacin za to ali nece moci. Previse ekipa igra sa stretch opcijama na 4 pa i na 5, tako da ne mozemo ni da gradimo bolje skok recimo sa dva igraca uvek i da tako ga osiguramo, jer ce onda igraci biti spolja otvoreni za suteve. Terati bekove da crashuju board da bi skupili lopte to moze samo da bude kontra produktivno za vecinju njih koji ionako nisu tranzicione zveri. Mislim da cemo jednostavno biti inferiorni tu cele sezone ali da cemo gledati to da neutralizujemo pritiskom na sve spoljne igrace pa da turnoverima koje iznudimo da malo neutralisemo taj manjak.

    E da, i zaboravio sam. Kolicina glupih faulova po tekmi je na all time high...
    kapiram sta mislis. samo generalno jako je malo vremena za komplet novi tim. naravno da ne mislim da je promena odbrane za njih atomska fizika. ja zelim da verujem da je ovo samo jedna od varijanti koju isprobavamo koja s obzirom na porketljivost lesora i ima logike kad je on u pitanju. seti se prve cirbesove sezone on je iskako do pola terena.

    ko bi mogao biti taj igrac koji bi krpio skok stvarno nemam pojma, cak i u nba, ne vidim neka imena koja bi mogla otpasti a da nama odgovaraju.

    Comment


    • Moreland.

      Comment




      • Brat Pero.

        Comment


        • @morlend
          uf, on bas malo zna kosarke. on bi pokprio skok i zastitio obruc, ali sam alergican na te igrace bez zrna napadackog talenta i sto ne mogu bacanje da ubodu

          ahahah, tata je pero!
          Last edited by NateHuffman; 08-10-17, 22:02.

          Comment


          • Originally posted by MannyCalavera View Post
            Pazi konkretno kod odbrane picka. Ta modifikacija moze lagano da se odradi, i da vec za par tekmi bude druga prica. Svi su oni profesionalni kosarkasi, i do sada su hiljadu puta prosli na treninzima tehniku i razlicite nacine kako branis PnR. Pa jebote gomila ekipa u Evroligi (NBA da ne pominjem), bukvalno u toku tekme 3 puta promeni odbranu za PnR koju igraju. Samo treba progutati knedlu (ne kazem da on nece, ali treba imati i muda i uvideti da ovo nece da se unapredi) i reci od sada igramo ovako. I onda kroz par nedelja radis malo korekcije, ispravljas lose navike i na treningu potenciras druge metode obrane PnR. I to je to.

            Sto se tice skoka, to ne znam kako ce se resiti bez tumbanja. Pokusavam da vidim nacin za to ali nece moci. Previse ekipa igra sa stretch opcijama na 4 pa i na 5, tako da ne mozemo ni da gradimo bolje skok recimo sa dva igraca uvek i da tako ga osiguramo, jer ce onda igraci biti spolja otvoreni za suteve. Terati bekove da crashuju board da bi skupili lopte to moze samo da bude kontra produktivno za vecinju njih koji ionako nisu tranzicione zveri. Mislim da cemo jednostavno biti inferiorni tu cele sezone ali da cemo gledati to da neutralizujemo pritiskom na sve spoljne igrace pa da turnoverima koje iznudimo da malo neutralisemo taj manjak.

            E da, i zaboravio sam. Kolicina glupih faulova po tekmi je na all time high...
            Problem je i selekcija igraca. Osim Antica i Rochestog, svi koji su dovedeni su dovedeni ranije, kad se nije ni znalo sta nam treba, a sta ne.
            Interesantno je da je Lessort tek druga "mitska crna zver" koja je dovedena posle dugi niz godina pod kosem. Odnosno, Radonjic kao da nije voleo takve igrace. Igrali su Katic, Marjanovic, Radenovic, Dragicevic i Mitrovic, pa su dolazili Zirbes, Miller, Bjelica i Kuzmic. Thompsona ne racunam.

            Mi smo imali 3 2-3 igraca (Dobric, Dangubic, Lazic) i doveli smo Feldeina koji je slican igrac, plus jos dve trojke iz FMPa i Keselja i sad imamo 7 igraca koji mogu da pokriju trojku i samo tri igraca koji mogu da kreiraju nesto sa loptom u rukama.
            Ostao je Bjelica pod kosem, a doveli smo jos jednog veterana koji je spor za 4, a ne voli da igra pod obrucem. Po meni je previse imati u timu istovremeno i Antica i Bjelicu, pa 3 prospekta koja se razvijaju, i 5-6 igraca na krilu.

            Za sve one koji su branili otkupne klauzule, sad smo dobili da se svi zale sto je Bjelica ostao, a Kuzmic otisao, ali to je i posledica potpisivanja ugovora u kome se za sve pitaju igraci, a klub nista. Pa kad neko lose odigra mora da ostane i naredne sezone, a kad neko odigra dobro odlazi.
            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

            Comment


            • sta moreland?

              Comment


              • Originally posted by ivica14 View Post
                sta moreland?
                Nista[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]

                Comment


                • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                  Nista[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]
                  e jbg, dzaba se ponadao 😂😂😂

                  Comment


                  • Originally posted by Jimi22 View Post
                    Tanko za sta?
                    Jel moze da prodje jedan dan bez tvog jebenog mracenja i kukanja?
                    Tanko za tri domaće titule i kompetativnog učesnika EL, na kome se neće poboljšavati koš razlika.

                    BTW, ukoliko te iritira moje mračenje, slobodan si odskakutati (u troskocima) ili me jednostavno staviti na IL
                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Jel Keselj ima ugovor na 2 god? :bravo:
                      A dobro, stvarno malu minutazu ima da bi ga pojedinci konstantno prozivali ovde, kao da jedva cekaju na njegov los potez, ipak je on nas igrac i dok god je tako, trebalo bi da ima podrsku, udje na kratko opali trojku, napravi faul izadje, valjda toliko mozete da ga istrpite...
                      Na stranu to sto je ovako sjajan momak i sto muku muci sa Alergijom vec vise od mesec dana itd.
                      Nacin na koji mi branimo pik je u stvari najbolji za branjenje istog, ali na tome treba dosta dosta da se radi i da igraci imaju perfektu sihronizovanost i komunikaciju.

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Mislim da ćemo se svi složiti da su rak rana tima Kešelj, Bjelica i ne bih odvajao za sad ni Antića iz te grupe, jeste šibnuo tri trojke protiv Mege, ali je imao 0 skokova. Najviše bih voleo da dovedemo atletičnu četvorku, koja kupi skokove, štiti obruč i ima domet za tri, a nekako da se ratosiljamo nesrećnog Bjelice, to mi je bila želja i na kraju prošle sezone, ovo pomeranje na 4 ne daje do kraja željene rezultate. Backup četvorku može bez problema da igra Janković, a umesto Kešelja Dobrić kao backup Dangubi. Antić je najkorisniji kao mentor Lessortu i Jovanoviću, ne vidim da može da doprinese u EL.
                        Je l' slobodan Anthony Randolph?

                        Comment


                        • Od prosle sezone od bajnih skakaca nam je otisao samo Kuzmic, mada nije ni on neki sampion u tom domenu. Doduse i Jovic iako plejmejker je imao dosta skokova. Ovi ostali odlasci nisu bas neki vrsni skakaci pa da pricamo da nam fali taj individualni kvalitet. Tim je jos uvek neuigran i odbrana jos skripi sto je i ocekivano. Radonjic je fajntjunovao ekipu sezonama, pa dajmo vremena i njegovom nasledniku.

                          Comment


                          • Originally posted by Wook View Post
                            Je l' slobodan Anthony Randolph?
                            Može i taj sa tvog avatara
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              Od prosle sezone od bajnih skakaca nam je otisao samo Kuzmic, mada nije ni on neki sampion u tom domenu. Doduse i Jovic iako plejmejker je imao dosta skokova. Ovi ostali odlasci nisu bas neki vrsni skakaci pa da pricamo da nam fali taj individualni kvalitet. Tim je jos uvek neuigran i odbrana jos skripi sto je i ocekivano. Radonjic je fajntjunovao ekipu sezonama, pa dajmo vremena i njegovom nasledniku.
                              Prosle godine je skok bio veliki problem takodje, stavise ogroman. Da ne vracamo staru diskusiju, bili smo najgori skakacki tim u Evroligi ubedljivo. I to sa Kuzmicem, i Mitrom koji je ipak za Bjelicu i Antica izmislio skok igru. Jedan od glavnih razloga zasto nismo videli Top 8 je bio skok. Plus je taj proslogodisnji tim imao i defanzivu ludu u ostalim aspektima pa nas skok nije ukanalio. Sad nas kanali strasno.

                              Comment


                              • Problem je zagrađivanje. Danas Ročesti 7 skokova. Treći skakač tima i prvi defanzivni u ova 3 kola ABA. Sve na postavljanje i zagrađivanje.
                                To naši moraju da uče, da im se usadi u glavu. Sećam se da je i Radonja muku mučio sa zagrađivanjem, mislim da je promukao od vikanja box out kod bacanja. Biće to bolje.
                                Mene kopkaju druge stvari: zaštita reketa i obruča. Sa Lesorom koji visoko iskače kod pika, mi gubimo potencijalno najboljeg defanzivnog skakača jer stalno kasni kod postavljanja za skok, a kod preuzimanja ga obavezno zagrade pa je neupotrebljiv. Dosta loših stvari nam dolazi iz tog iskakanja, valdja će biti bolje ili da se nađu alternativni načini branjenja pika. A kroz reket nam se šetaju samo tako, strana pomoći mora bolje i to što pre jer se u EL takvi propusti čašćavaju porazima.

                                Comment

                                Working...
                                X