Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Stefi View Post
    Da vidimo prvo sa ovim sto ga Jurimo vec 2 meseca, mislim da je bolji od Muslija
    Druze, zajebi ove upise umotane u rolnicu sa vristecim tonom "jaaaooo, sta ja znam, ali ne smem da vam kazem". Ili kazes ili cutis. Ove klinacke detinjarije ne zelimo da gledamo na forumu.

    Comment


    • Originally posted by madafaka73 View Post
      Odgovoron je prilično jasan... Prelazni rok vodi nebojša Čović.

      Da je tako kao sto tvrdis zasto onda Pulen i Dj Cooper nisu dosli umesto Rochestija, hteo je Vanju Marinkovica a dosao Feldein, hteo je Gagica a dosao Lessort.
      Malo karikirate vise nego sto ste ozbiljni.

      Comment


      • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
        Mene ne bi cudilo da se Antic " ne skida" u vecini utakmica ABA ligaskog dela...
        Uh, to bi bilo bas dobro, pa da onako nepripremljen "porobi" u EL ...
        Sto rece neko (drakon valjda?) mi kao da ne znamo sta hocemo. Ne dovode se bas imena poput Rochestog i Feldeina za borbu sa Cedevitom, a u EL sta se uradi. EL je isto vazna, jer niko nece zeleti da gleda tim koji ima nekih 5-15. Druga je stvar, koliko je realno sa novim timom i novim trenerom da napravimo neki rezultat i budemo konkurentni. A to je vazno, jer se vecina sezone svodi na meceve sa nedoraslim ABA protivnicima (osim jednog - dva). Treba i navijaci da imaju sta da gledaju.

        Sad cu da ostavim utiske posle pripremnih meceva.

        Tim: Deluje da ne znamo sta igramo trenutno, a u skoku je katastrofa. Problem je i organizacija igre, igraci se jos nisu uigrali i to sve nekako izgleda nepovezano. Verujem da ce kasnije to nekako doci na svoje, ali imamo ozbiljnih nedostataka u napadu i odbrani.

        Roch: Preteruje se kada se kaze da je on mator, da je trebalo uzeti Gossa ... ajde da igra i Radanov umesto Radicevica, pa cemo za godinu dve da porobimo. U realnosti, nama je Kuzmic otisao za smesne pare, a Bjelica nam pravi ogromne probleme jer mora da ostane iako se ne uklapa u koncepciju. Da skratim, Roch je na turniru prikazao dobru kontrolu lopte, dribling, ali nema kome da doda. Sigurno nece sad da ubacuje 20 poena.

        Radicevic: Deluje da ima stofa, a bio je i povredjen. Za drugog pleja sasvim dobar.

        Feldeine: Nije plej, nema asistencije u rukama, u pitanju je igrac slicnih karakteristika kao i vecina bekovske linije - dobar suter koga treba hraniti loptama. To da li je on u nekom spanskom klubu imao loptu u rukama je nebitno, na el nivou on je odlican suter, dobar odbranben igrac i los sa loptom u rukama. Apsolutno ce nam trebati jos jedan igrac koji moze da uzme loptu i uradi nesto sa njom kada su drugi zatvoreni.

        Lazic: Bez njega i odbrana stuca, Radonja ga je video iskljucivo na 3, ovde ce morati i na 2.

        Dobric: Ne znam koliko on moze da nam spase sezonu, 3&D deluje maksimum od njega.

        Dangubic: Isti igrac, to je manje vise to. Odbrana, skok, pravolinijski prodor, sut koji ponekad i ulazi, robotski naskok. Dusu dao za Radonjica, u nekom Makabiju bio bi beskoristan.

        Bjelica: Njegov osnovni problem je sto nije za prvu petorku. Ofanzivno daje nekih svojih 10ak poena, a i to kada jos ima daha, defanzivno je katastrofa. Da ulazi sa klupe? Mozda, da nema toliku platu.

        Antic: Njegovo dovodjenje bi bilo u redu da vec nemamo Bjelicu. Jos jedan igrac koji moze da odigra svojih 10 minuta (za Zadar i Megu ne pricam, tu je i Jankovic dovoljan), ali je problem sto takvih imamo i previse. Ko ocekuje njegovu drugu mladost, grdno se vara.

        Keselj: Veliki problem je njegova mlitavost i veteran mindset. Ajde sto je sam takav, nego sto citava ekipa gleda, zuri u loptu, njih cetvorica dok jedan igrac kupi ofanzivni skok. Eventualno da odmori nekog nosioca u ABA i par minuta u evroligi, vise ne.

        Jankovic: Los je u odbrani i na skoku, ali valjda ce se popraviti u napadu. U suprotnom je greska sto je doveden.

        Jovanovic: Solidan u napadu, tragican u odbrani.

        Lessort: Dosta borben, jedini koji pokazuje kakav takav odnos prema skoku, ali i zelen. Nije za odbranu na visim i jacim centrima.

        Apic, Davidovac, Lazarevic: Igraci za ABA, osim Keselja i Jovanovica ne vidim koga bi mogli da istisnu iz 12.

        Problem je i kompozicija tima. Dva pleja, tri igraca na 2/3, 4 trojke, 1 cetvorka i 5 petica.
        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

        Comment


        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
          A on je
          Vladimir Tica.

          Comment


          • Jovanovića sa ovim fizikalijama kada bi prešaltali u neki Nikola-Madafaka-Jestratijević mod....uhhhh
            konjeće kobaje bez leba i guranje kontejnera po vazdan.
            Last edited by Wingwalker; 29-09-17, 00:17.

            Comment


            • Originally posted by madafaka73 View Post
              ...... A to da će Čović dovoditi igrače po svom izboru smo znali čim je ovaj prvi otišao, a ovaj drugi došao....
              А где смо били 2011 ?
              Од тада се пита и питаће се и даље.
              Што се мене тиче нека се пита још 20 година !

              Comment


              • Originally posted by Šarac View Post
                Da je tako kao sto tvrdis zasto onda Pulen i Dj Cooper nisu dosli umesto Rochestija, hteo je Vanju Marinkovica a dosao Feldein, hteo je Gagica a dosao Lessort.
                Malo karikirate vise nego sto ste ozbiljni.
                Da li si ozbiljan? Gazda hteo legitimne EL igrače Vanju i Gagića, a autoritativni i trofejni trener ga nadglasao i doveo anonimuse Lesora i Feldina?
                Prvo, ljudi nemaju pojma da Čović dobro poznaje košarku u najširem smislu te reči. Od organizacije, pravljenja sistema do procene igrača. U tom smislu, kada kažem da je Čović dovodio igrače, to ne znači a priori nešto loše jer on ume da prepozna igrača. A ume i da zasrlja vođen emocijama, nekim marketinškim planom ili da se prebije sa nekim menadžerom. U ovom drugom slučaju je neophodno da postoji trener koji će jasno dati mišljenje struke - kako se taj i taj uklapa u trenerski sistem i filozofiju. Eto, mene zanima šta je Alimpijević afirmativno rekao povodom dolaska Kešelja ili J&J? U stvari, da li je rekao bilo šta povodom bilo kod igrača? Ja ne verujem da je imao ikakvu ozbiljniju ulogu u sastavljanju rostera kojim bi on treba da komanduje tokom sezone na terenu i van njega.

                Comment


                • Originally posted by madafaka73 View Post
                  Da li si ozbiljan? Gazda hteo legitimne EL igrače Vanju i Gagića, a autoritativni i trofejni trener ga nadglasao i doveo anonimuse Lesora i Feldina?
                  Prvo, ljudi nemaju pojma da Čović dobro poznaje košarku u najširem smislu te reči. Od organizacije, pravljenja sistema do procene igrača. U tom smislu, kada kažem da je Čović dovodio igrače, to ne znači a priori nešto loše jer on ume da prepozna igrača. A ume i da zasrlja vođen emocijama, nekim marketinškim planom ili da se prebije sa nekim menadžerom. U ovom drugom slučaju je neophodno da postoji trener koji će jasno dati mišljenje struke - kako se taj i taj uklapa u trenerski sistem i filozofiju. Eto, mene zanima šta je Alimpijević afirmativno rekao povodom dolaska Kešelja ili J&J? U stvari, da li je rekao bilo šta povodom bilo kod igrača? Ja ne verujem da je imao ikakvu ozbiljniju ulogu u sastavljanju rostera kojim bi on treba da komanduje tokom sezone na terenu i van njega.
                  Mislim da je ovde obrnut sled poteza: trener sa stručnim štabom definiše sa kakvim karakteristikama želi igrača na određenim pozicijama, sportski direktor ili tim menadžer mu sastavi neku listu i oni onda biraju od tih ponuđenih i dovodi se igrač. Tako da nema šta da komentariše nakon dolaska igrača bilo šta o njegovim karakteristikama, to se radi pre dovođenja. Ko smatra da se drugačije radi misli da u klubu vlada anarhija i da se ljudi tek tako postavljaju na neke pozicije, što verujem da nije slučaj.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Alimpijević i Bjelica "Da počnemo u dobrom ritmu"
                    Na konferenciji za medije pred start nove sezone i utakmice sa "Mornarom" govori trener Dušan Alimpijević i prvotimac Milko Bjelica.

                    Košarkaši Crvene zvezde mts novu takmičarsku sezonu otvaraju u nedelju utakmicom 1.kola ABA lige jtd protiv barskog "Mornara".

                    Pred treći duel sa crnogorskim predstavnikom u regionalnom takmičenju, koji ove sezone ima velike ambicije, konferenciju za medije u dvorani „Aleksandar Nikolić" održali su trener crveno-belih Dušan Alimpijević i jedan od najiksunijih prvotimaca Milko Bjelica.

                    Prvi se okupljenim novinarima obratio Milko Bjelica: „Izuzetno je važno da krenemo pozitivnim rezultatom u prvih nekoliko utakmica, znamo koliko su i ranije u krajnjem zbiru značile te uvodne pobede. Dobro smo se pripremili i spremni smo za početak" rekao je Bjelica koji je pozvao pristalice crveno-belih da dođu u što većem broju na premijernu utakmicu i pruže podršku timu Crvene zvezde:
                    „Ekipa Mornara je i prošle sezone imala velike ambicije, znamo koliko neugodni mogu da budu. Čeka nas veliki posao, i moramo da idemo utakmicu po utakmicu, da ih igramo sa velikom energijom, a prvi cilj je ponavljam, da krenemo dobro. Fokusiraćemo se na našu igru" rekao je Bjelica.

                    Trener Dušan Alimpijević: „Svaka prva utakmica je najvažnija u sezoni. Vrlo je važno da krenemo na pravi način, jer sada ova količina rada koju smo uložili u pripremnom periodu treba da seisplati i kroz rezultat. Mornar je bio vrlo aktivan u prelaznom roku i time je pokazao svoje ambicije. Svesni smo da je raspored lak ili težak, kakvim ga mi učinimo. Znamo da je uloga favorita na nama i moramo da je prihvatimo. Verujem da smo spremni za sve izazove" rekao je Alimpijević i takođe pozvao navijače da dođu u velikom broju na premijeru i pruže podršku timu Crvene zvezde mts.

                    Utakmica 1.kola Crvena zvezda mts – Mornar Bar igra se u nedelju od 21 sat. Prodaja „paketa" ulaznica za dve utakmice (Mornar i Mega) počela je u petak.

                    Premijernu utakmicu šampiona ABA lige jtd direkno će prenositi TV „Arenasport".
                    http://www.kkcrvenazvezda.rs/alimpij...9-09-2017.html
                    Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                    Comment


                    • Na konferenciji za novinare je prvi govorio Bjelica, pa tek Alimpijević, jer se zna ko je stariji.

                      Comment




                      • Izjave pred pocetak sezone.

                        Comment


                        • Samo nek pocne vec jednom...uzeleo sam se kosarke...
                          "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                          Comment


                          • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
                            Samo nek pocne vec jednom...uzeleo sam se kosarke...
                            Da znaš, od sredine juna nije bilo kvalitetne košarke
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Mislim da je ovde obrnut sled poteza: trener sa stručnim štabom definiše sa kakvim karakteristikama želi igrača na određenim pozicijama, sportski direktor ili tim menadžer mu sastavi neku listu i oni onda biraju od tih ponuđenih i dovodi se igrač. Tako da nema šta da komentariše nakon dolaska igrača bilo šta o njegovim karakteristikama, to se radi pre dovođenja. Ko smatra da se drugačije radi misli da u klubu vlada anarhija i da se ljudi tek tako postavljaju na neke pozicije, što verujem da nije slučaj.
                              Samo ću te podsetiti na izjavu Čovića u kojoj kaže da su J&J skautirani i praćeni nekoliko godina, još dok je tu bio Radonja. Ročesti takođe, ima još nekoliko imena ali sam zaboravio, može da se nađe ta izjava koga interesuje. Gde je bio Alimpijević tada kada su skautirani igrači? Ni u najluđim snovima blizu Zvezde, kamo li u njoj.
                              To kako si opisao da treba biti redosled dešavanje je normalna stvar i ja se slažem sa tim. Ali, mi nemamo sportskog direktora, nemamo ni skauting službu, sada nemamo ni trenera koji može da kaže koju reč. Verujem da je Radonja mogao da stopira neke transfere, priča se da je to i radio, ali nemam ni najmanje sumnji da Alimpijević to u ovom momentu ne može. Niti ima to iskustvo, niti on dečko može da zna u roku od 15-20 dana kakav tim želi, niti je pratio pojačanja tokom prethodnih godina. I sada bi Čović trebao da celu sezonu prepusti slučaju i sreći? Ne verujem.

                              edit
                              sad se setih da su Feldin i Radičević u toj grupi igrača koji su se dugo pratili.
                              Last edited by madafaka73; 29-09-17, 16:49.

                              Comment


                              • Džejms Feldin spada u igrače kojima inspiracija često kroji nastup.


                                Zbog toga navijači Crvene zvezde neće imati brige u narednoj sezoni, bivši igrač Panatinaikosa uživa da igra pred punim tribinama i u ludoj atmosferi, na šta je navikao u Grčkoj.

                                Uz Francuza Matijasa Lesora bio je zadužen za šou na medija deju Evrolige, ali tek čeka da se istakne kako dolikuje, pred Delijama koje zaglušujućom bukom već pri intoniranju himne takmičenja šalju jasnu poruku svima.


                                - Zvezda me je htela i pre nekoliko godina, ali stvarno ne bih mogao da se setim šta se tada dogodilo. Pratio sam crveno-bele na televiziji, upravo zbog atmosfere i snažne i žestoke igre. Kao ljubitelj košarke, uvek sam uživao u praćenju crveno-belih - poručio je Feldin, koji dobro pamti partije u Kombank Areni.

                                - Igrao sam pred 20.000 navijača ovde u protivničkom timu, jedva sam dočekao da sad budem na strani Delija. Verujem da će nam pomoći, biće nam preko potrebni navijači ove godine.

                                Veliku ulogu u transferu odigrao je Čarls Dženkins, miljenik Delija koji je otišao u Himki.


                                - On mi je veliki prijatelj, proveo je ovde nekoliko godina i samo je lepe stvari rekao o klubu i Beogradu. Doneo sam tešku i ispravnu odluku, on je ovde imao status božanstva, to i ja želim (smeh). Šalim se, bilo bi lepo kada bih dostigao bar deo onoga što je on. Sjajan je momak, znam koliko ga vole.

                                Iako je Feldin samo dve godine mlađi od 31-godišnjeg trenera Dušana Alimpijevića, tačno se zna koja je čija uloga.
                                https://www.redbull.com/rs-sr/do%C5%...kao-%C4%91enku
                                Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                                Comment

                                Working...
                                X