Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko samo negativnih ljudi ima na ovom forumu, nije mi jasno. Izgubili smo jednu utakmicu na pripremama, protiv kluba koji je najmanje za dve klase iznad nas uvek bio, na njihovom terenu. Pritom smo promenili sve sto imamo skoro. Pa svi vi koji pljujete sad veze nemate sa sportom, ne znate sta znaci da se samo trener promeni. Treba vremena ovim momcima i treneru, treba im i podrska. Budimo optimisti, ja verujem u svakog igraca naseg tima, bukvalno. Nije mi jasno zasto su svi pljuvali po Anticu, videcete da ce nam puno znaciti, Bjelica igra na svojoj poziciji, a na toj poziciji malo koja cetvorka moze da ga cuva, prosle sezone sam pricao da bih voleo da vidim Bjelicu na cetvorci, neko mi je odgovorio da bi to voleli i protivnici, pa videcemo ove sezone... Verujem i u Keselja cak, za razliku od mnogih, jer ce u Zvezdi pronaci motiva i pruziti svoj maximum, a kada to uradi, sigurno ce biti pojacanje. Tako da, budite optimisti malo, naucite da budete, ne samo ovde, nego u svakom aspektu zivota, trebace vam. Napred Zvezdo!

    Comment


    • Originally posted by Ma'estro View Post
      Koliko samo negativnih ljudi ima na ovom forumu, nije mi jasno. Izgubili smo jednu utakmicu na pripremama, protiv kluba koji je najmanje za dve klase iznad nas uvek bio, na njihovom terenu. Pritom smo promenili sve sto imamo skoro. Pa svi vi koji pljujete sad veze nemate sa sportom, ne znate sta znaci da se samo trener promeni. Treba vremena ovim momcima i treneru, treba im i podrska. Budimo optimisti, ja verujem u svakog igraca naseg tima, bukvalno. Nije mi jasno zasto su svi pljuvali po Anticu, videcete da ce nam puno znaciti, Bjelica igra na svojoj poziciji, a na toj poziciji malo koja cetvorka moze da ga cuva, prosle sezone sam pricao da bih voleo da vidim Bjelicu na cetvorci, neko mi je odgovorio da bi to voleli i protivnici, pa videcemo ove sezone... Verujem i u Keselja cak, za razliku od mnogih, jer ce u Zvezdi pronaci motiva i pruziti svoj maximum, a kada to uradi, sigurno ce biti pojacanje. Tako da, budite optimisti malo, naucite da budete, ne samo ovde, nego u svakom aspektu zivota, trebace vam. Napred Zvezdo!

      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • U toku priprema i ovih meceva Jankovic je pokazao manje od Jovanovica.
        Mislim da je Jankovic u mecevima protiv Lokomotive i Olimpijakosa uzeo svega 3 suta.
        Jovanovic ima odlicno ,,telo,, kosarkaski je sirov ali ima tu materijala za rad. Drago mi je sto je u timu o sto ce imati prilike da sazreva.
        Jankovic i Jovanovic treba za pocetak da pokazu kvalitet u ABA ligi, za EL je jos rano ocekivati.

        Comment


        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
          U toku priprema i ovih meceva Jankovic je pokazao manje od Jovanovica.
          Mislim da je Jankovic u mecevima protiv Lokomotive i Olimpijakosa uzeo svega 3 suta.
          Jovanovic ima odlicno ,,telo,, kosarkaski je sirov ali ima tu materijala za rad. Drago mi je sto je u timu o sto ce imati prilike da sazreva.
          Jankovic i Jovanovic treba za pocetak da pokazu kvalitet u ABA ligi, za EL je jos rano ocekivati.
          Jel ja tripujem ili si ti pre bukvalno nedelju dana rekao kako je Jovanovic pokazao manje od Apica?

          Comment


          • @Manny, Geronimo, Laki21, Uroš
            Momci, hvala za analizu, dosta toga sam i ja primetio, ali rekoh hajde da razjasnimo jednom tu priču oko Dange, njegovog trenutnog stanja i nekog plafona.
            Sve ovo što ste napisali sugeriše jednu stvar - nije se dobro radilo sa njim u mlađim kategorijama. Koliko god da je igrač netalentovan za košarku, koliko god da su mu "drveni" pokreti, individualnim treningom i hiljadama ponavljanja se mnogo toga može ispraviti. Ako uzmemo kao aksiom da se kreativnost vrlo teško ili nikako ne uči, ipak se kroz individualni trening mogu simulirati određene situacije na terenu, kako u igri 1 na 1, tako i malo komplikovanije 2 na 2 itd. i na taj način popraviti dribling pre svega, dati igraču dodatne opcije. Šut takođe može da se dovede na solidan nivo, od popravljanja procenata do korakcije mehanike. Imao sam prilike da gledam dosta individualnih treninga tokom prethodnih godina i da primetim kako igrači sa malo talenta postaju vrlo upotrebljivi kroz pakleni individualni rad. Ljudi koji nisu trenirali košarku vrlo malo znaju o značaju rada i treninga naspram talenta, rad se generalno u Srbiji ne vrednuje koliko treba.
            Ne znam kakva je situacija bila sa Dangom, ali ne mogu da verujem da on nije uspeo da se pomeri za milimetar u periodu od 7-10 godina, a da je radio kao konj. Sada, sa pune 24 godine, očekivati neki kvalitativni skok je, je bojim se, nemoguće. Posebno jer je Zvezda svih ovih EL godina u paklenom ritmu utakmica i nema vremena za individualni rad, dok leta provodi u USA i Bog sam zna šta tamo radi.

            Comment


            • Originally posted by Heisenberg2207 View Post
              Jel ja tripujem ili si ti pre bukvalno nedelju dana rekao kako je Jovanovic pokazao manje od Apica?
              Ja Apica ne bih ni u FMP

              Comment


              • Kako mi se čini, a mislim da me Alchajmer nije pokosio, mislim da je Danguba u mlađim kategorijama Hf bio na poziciji pleja, tako da sve što pišetze pada u vodu i ide na dušu trenerima koji su ga gurali na poziciju 3 i oduzimali loptu. Radonjić je njega prevashodno koristio u odbrani i tranziciji a u pozicionom napadu je bio neka X opcija kod koje je lopta bila u rukama samo da je prosledi.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Originally posted by Ganac View Post
                  Kako mi se čini, a mislim da me Alchajmer nije pokosio, mislim da je Danguba u mlađim kategorijama Hf bio na poziciji pleja, tako da sve što pišetze pada u vodu i ide na dušu trenerima koji su ga gurali na poziciju 3 i oduzimali loptu. Radonjić je njega prevashodno koristio u odbrani i tranziciji a u pozicionom napadu je bio neka X opcija kod koje je lopta bila u rukama samo da je prosledi.
                  Znaci - treneri Dangubili s`njim?
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                    Ja Apica ne bih ni u FMP
                    Nisi mi odgovorio na pitanje, tako da cu pretpostaviti da si zaista to rekao, a da sada pricas potpuno obrnuto

                    Comment


                    • Originally posted by Heisenberg2207 View Post
                      Nisi mi odgovorio na pitanje, tako da cu pretpostaviti da si zaista to rekao, a da sada pricas potpuno obrnuto
                      Pretpostavi sta da ti radim[emoji16]

                      Comment


                      • Pretpostavite obojica sta cu da vam radim ako nastavite.
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post
                          Znaci - treneri Dangubili s`njim?
                          Otprilike tako, a mogli su imati (da su imali poverenja u njega) osobu koja bi mogla povremeno da organizuje napad, mislim da priča ide da je naglo izrastao i da su ga zato prebacili na 3. Da nema IQ teško da bi igrao basket na ovom nivou, pre će biti da je (što je neko primetio) skroman i nenametljiv lik (što nikako ne potire inteligenciju i talenat).
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Moja su očekivanja bila da će popraviti ball handling do početka nove sezone, popravak šuta se nazirao pred kraj prošle... Malo ima i do trenera tj. njegove zamisli koju ulogu treba da ima u timu, ovako kako do sad izgleda rekao bih da je 3,4 ofanzivna opcija, a u odbrani "krije" Rochestie-ja. Slabo ili nimalo ne koristi ulaz po čeonoj liniji rekao bih da je tu stvar samopouzdanja i pomenutog ball handlinga i sa njegovim fizikalijama očekujem da uvek bude prvi u kontri, ali se to ne dešava verovatno zbog prevelike fokusiranosti na odbranu. Bio bih prezadovoljan da na kraju sezone ima prosek od 10-12p i 4-5 skokova za nekih 20-ak minuta u igri. Sve ispod toga je ili stagniranje ili nazadovanje.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Moja su očekivanja bila da će popraviti ball handling do početka nove sezone, popravak šuta se nazirao pred kraj prošle... Malo ima i do trenera tj. njegove zamisli koju ulogu treba da ima u timu, ovako kako do sad izgleda rekao bih da je 3,4 ofanzivna opcija, a u odbrani "krije" Rochestie-ja. Slabo ili nimalo ne koristi ulaz po čeonoj liniji rekao bih da je tu stvar samopouzdanja i pomenutog ball handlinga i sa njegovim fizikalijama očekujem da uvek bude prvi u kontri, ali se to ne dešava verovatno zbog prevelike fokusiranosti na odbranu. Bio bih prezadovoljan da na kraju sezone ima prosek od 10-12p i 4-5 skokova za nekih 20-ak minuta u igri. Sve ispod toga je ili stagniranje ili nazadovanje.
                              10-12 poena i 4-5 skokova?? Pa on je dosad imao oko 5 poena i 2 skoka po mecu... Ako bi dosao do 12 i 5, to bi bio nezapamcen napredak, i iskreno nisam siguran na osnovu cega mozemo da se nadamo takvim brojkama. Ja bih licno bio prezadovoljan i sa 7p-3s po mecu.

                              Comment


                              • Realno ce tu dvocifreni biti Feldeine i Rochestie. Ali to je OK, nek imamo 5-6 igraca koji su na 7-9 poena i to je ok.

                                Comment

                                Working...
                                X