Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Geronimo
    Sjajno kao uvek i dobro nam došao
    Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
    biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      To je mislim duznost svakog tima koji igra EL da se bori za F8. Apsolutno svaki tim mora da ima te ambicije I da pravi tim po tome. Glup je da gledamo Cedevitu I po tome pravimo tim. Kad napravis tim da mislis da mozes da se boris za F8 onda Cedevita nije problem...

      Moras uci dobro u EL da bi sale bile pune I pobedjivati, sto automatski znaci da se boris I za F8 ne moras proci ali moras biti u igri...Mada to sve oko zakupa itd ko zna sta se radi, sma Bog zna... Mislim da nam malo fali za F8 centar I da smo doveli recimo Zagorca mesto Keselja itd...



      Mogao si umesto ovog boldovanog napisati da smo mogli dovesti i Irvinga umesto Rochestija,
      Zagorac je odjavio reprezentaciju ovog leta, odjavio je i KLS ligu jos u Maju da bi otisao u Memphis i na kraju dobio dvogodisnji ugovor u NBA i ti ovde pises kako je klub pogresio sto nije doveo Zagorca umesto Keselja. Bas me cudi intelegencija jednog Zagorca da je pored nase virtuelne ponude i ugovora od Memphisa u NBA ligi se odlucio za njih.

      Nijednu Arenu klub nije zakupio nego pravi procenu na osnovu atraktivnosti protivnika i isplativosti zakupa Arene sa interesovanjem uvek "verne" zvezdaske publike. Skoro je sigurno da ce Barsa biti u Pioniru zbog utakmice sa Arsenalom, po meni mozda ce samo utakmice protiv CSKA i Pao biti u AReni sve ostale u Pioniru. To koliko imamo vernu publiku spremnu da podrze tim se vidi i po upisima pre utakmice sa OLY i posle utakmice. Od ekipe koja prosto puca od atleticizma i koja ce sve ekipe nadtrcati doslo smo do ekipe koja ce mozda uspeti neku da pobedi u Aba ligi a za EL da budemo srecni ako neka ekipa u El ne dodje u Beograda i dobijemo 20.0 PFF.
      To koliko ljudi koji se nazivaju navijacima KK CZ ce dati podrsku ovom timu u svako doba se moze izmeriti brojem prodatih sezonskih za ovu sezonu i brojem donatora (1000 sa uplatama od 200 dinara i vise). Kada bi se tako gledalo onda KKCZ moze da igra i u Basketlandu i to bez da se guramo za mesto u istoj, za ove vece utakmice moze i FMP Arena.

      Comment


      • Originally posted by Geronimo View Post
        Pozdrav dobri ljudi!
        Nisam gledao ni jednu utakmicu u pripremnom periodu jer mi vreme nije dozvolilo, ali imam zelju da bacim par zapazanja vezanih za kompoziciju tima ovako "napamet".
        Light side - Primenjuje se nesto sto bi se moglo nazvati "Partizanov recept" - zadrzati radilice, dodati par povratnika, par prospekta i strance da daju koseve. Tehnicki gledano, tim nam je spoj mladosti i iskustva. Imamo dva ozbiljna projekta u Lesortu i Radicevicu, na koga se ja kladim iz ove generacije Zvezde. Na tim pozicijama imamo po jednu iskusnjaru (Pero i Roceseti) da budu mentori i lideri, kao skorera na dvojci. Zadrzane su radilice na pozicijama 2 i 3 (Laza, Danguba i Dobric) koje garantuju zestok pritisak na loptu i mogucnost da nastavimo neke Radonjine ideje. Radicevic isto ima dobre predispozicije da igra odbranu. U vreme kada nema dobrih dostupnih domacih igraca bacili smo oko preko bare na nedokazane prospekte da vidimo moze li se tu nesto izvuci.
        Dark side - I pored svih svetlih strana meni ovo pre lici na roster ozbiljne EC ekipe nego na mladu EL ekipu koja ce gristi (al sam neki darker, iz neba pa u rebra)... Razlog za to je plafon ekipe. Imamo na bitnim pozicijama iskusne igrace kojima je (vise nego ocigledno) prosao zenit (Pero, Rocesti, Milko). Feldin iza sebe ima u najboljem slucaju sarenu sezonu. Za svu cetvoricu je pitanje hoce li se zavrsiti njihov pad, a ne da li ce rasti. Laza je to sto jeste, a bojim se i Danga. Keselj je sve ono lose sto je bio i sto sta jos novo lose. JJ su veliki macak u dzaku, ali to smo valjda i ocekivali. Rast iznutra je moguc/ocekivan jedino kod Lesorta i Radicevica (i Dobrica).
        Attack of the clones - imamo manjak igraca koji znaju sa loptom. U timu imamo dominantnog pleja koji bi u teoriji kreirao i za sebe i za druge, back-upa koji je "jurisnik" i Feldina koji moze da posluzi kao sekundarni kreator. Iza njih upitno je ko ume da vodi loptu. Laza ne svakako, ni Dobric ni Kes, pa ni Danga i pored oreola pleja u mladjim kategorijama. Verujem da ce se dati Dangi da posle pika naskace na prostor izmedju bacanja i kapice (to je pogadjao u odlicnim procentima). Verujem da ce Milko i Pero biti ispusni venitli i/ili da ce imati izuzetno bitnu ulogu u napadu u smislu da ce lopta ici dosta kroz njih. Ali fali neki kombo, neki ludak... Prosle godine su bili tu i Djenka i Gudura...
        Episode IV - Radonja je izuzetno voleo tvinere i sjajno ih koristio. Kod njega je uvek postojao strah zbog pozicije 4 i uvek smo prizivali mitsku zver. A Radonja? Radonja je napravio Kalinu i reanimirao Simona. Tvinera takvog tipa u ovoj ekipi ne vidim. I Danga i Kes su previse tanki odbrambeno za cetvorke. Danga nvr. ni napadacki ne moze da iskoristi ako ga cuva sporiji igrac, dok Kes svakako moze da prangija ala Sima, ali... Jel ko gledao Kesa u Belgiji prosle godine? Pa Rale je delovao kao neuporedivo ozbiljniji igrac (taj odbrambeni krater i napadacka crna rupa bi legla ovom timu. Ofc, ovo je sala, ali sa elementima zbilje. Nemamo low post opciju, a imamo manjak poena. A zadovoljstvo gledati Raleta i Peru u tandemu kako ne mogu da trce ali hoce da udare bi bilo neprocenjivo ). Dalje, kako i igrati tvinera (koga nemas) uz centre krajnje upitnog skoka? Opet, Radonja je sigurno odlicno znao zasto mu Milko nije igrao 4orku... Opet, on nam je tu prva uzdanica. Jankovic mi deluje znacajno bolje od Jovanovica, ali pre svega jer u ovog drugog nemam ni trunku poverenja (sacuvajte ovo za quote, ali do NG mislim da ce Apic biti korisniji od Jovanovica). Deluje interesantno, licem ka kosu, sut, deluje kao ludak, samo susret sa ovim nivom kosarke moze biti bolan. Mozda Davidovac koji ima iq i sut, ali fizicki je.... Cim i njega pominjem jasno je kolika je ovo rupa.
        Han Solo - Crvena Zvezda i Alimpije. Ovo drugo zvuci mracno, traziti od trenera debitanta mnogo, ali tako ti je to kad udjes u trenerku sa nasim dresom. Ovaj tim je potrebno ukomponovati da sve puca i drzati ga pod stalnom tenzijom. Laza i Pero ce mu tu biti desne ruke. Svaki blok se mora postavljati da prsti, svaka odbrana da kida. U napadu treba izmisliti nesto peto sem p&r sa Lesortom, p&p sa svim ostalim visokim i "kruga" i izolacije za Feldina. Sigurno cemo biti prinudjeni da igramo sa dva pleja, da bi odrzavali napad podmazanim. Imamo igrace koji mogu postavljati muske blokove (Pero, Lesort, Laza), tako da treba oslobadjati Feldina na 45 i lake igrace ala Danga i Dobric na katovima pod kosem. Treba nam i tajno oruzje, "Guduroliko", koje ne vidim, ali mu se nadam. I, bojim se, potrebna je cetvorka sa poenima u rukama.
        Rogue one - I da... Deluje da je Covic pravio prelazni rok, ovaj tim tako lici na njega. Imena-igraci "koje je gledao", mladi prospekti "koje je gledao" (Radicevic) i "o kojim se pricalo, a reeeetko ko ih je gledao" (JJ). Zvuci kao da nam ekipu sastavlja Tibs ili Dok, sto tesko da ce imati happy and . S druge strane, posao mozda nije ni mogao biti znacajno drugacije obavljen. Nije se islo na "high risk - high reward" scenario sa divljm bekom, nije se imalo para za jace domace igrace jer ih i nema, ponuda za Gudurica je bila jedna od onih koje se ne odbijaju, interesantna dva mlada Amera su dovedena u FMP...
        A new hope - Ma, samo naklapam, cekajmo da pocne ABA, pa vidimo kako to sve zaista izgleda... Ovo na pripremama (ponavljam da nisam gledao) sa visokim izlaskom na pik je skroz ok za pripremni period, treba isprobati sve i svasta, ali i dalje ne treba uzimati kao ultimativnu taktiku (mada nije da nema pokrica, Lesort deluje da ima noge za to, Jankovic ili Pero ili Milko rotiraju ka sredini, spoljni pokrivaju, mozda i imamo ekipu koja to treba da igra, makar u delu utakmice. I makar u teoriji). A u praksi mozemo se nadati necemu velicanstvenom. Ovo je ipak Zvezda!
        PS Sorry na predugom postu gde sam verovatno isponavljao mnogo toga sto ste pisali, nov sam, necu vise ;)
        .
        Ja sam covek fin i suptilan.

        Comment


        • Navodno igracemo u Pioniru veci deo meceva prve faze EL.

          Comment


          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
            Navodno igracemo u Pioniru veci deo meceva prve faze EL.
            Manje para ali ludilo koje će pozitivno reagovati na igrače. . . Neprocenjivo!

            Comment


            • Prosto neverovatno kakvih ljudi ima ovde,nepopravljivih,kao sto je i ocekivano.
              Pljuvanje,otpisivanje igraca,masturbiranje na igrace suprotnog tabora... Uzas,voleo bih da neko ovde reaguje i da im trajan ban.
              Opet neko pomene F8 EL,a promenismo ceo tim,budzet jos manji nego prosle sezone.
              Naglaseno vise puta sta su ciljevi ove godine. To ne znaci da se treba predati u EL,ali dajte malo realnosti. Igrali smo sa vicesampionom evrope,a vi ste vec doneli sve zakljucke na osnovu ove utakmice. Svako normalan ocekuje da ova ekipa bude jedna od losijih po plasmanu u EL,kao i puno poraza 20+.
              Ali ajde budite jednom ljudi,a ne prosecni srbi i podrzite ove ljude i uzivajte u kosarci.
              Last edited by Jimi22; 23-09-17, 11:40.

              Comment


              • I ja sam za taj predlog,ako ćes da pljujes konstantno i bez osnova,da osporavaš i vredjaš,etiketiras igrače za koje navodno navijaš . . POD MAČ BATO! od strane admina

                Comment


                • Protiv Lokomotive smo igrali daleko bolje. Nije da je Lokomotiva neki levi tim.
                  Medjutim, iste greske u odbrani smo pravili. Pisali su i drugi. Ovo iskakanje na piku je neozbiljno za ozbiljnu kosarku. Za tako nesto potrebna je uigranost na maksimumu. Da ostali igraci u odbrani dobro rotiraju, da znaju kad i gde se pomaze itd, itd.
                  Mi bez skoka tesko mozemo da igramo na EL. Pre svega sto nam od skoka zavisi dobar deo igre. Ovaj tim pravljen je da igra u tranziciji, polukontri, kontri sa dosta trcanja u ledja protivniku. Dangubic, Dobric, Radicevic, Feldin, Lesor, Lazic itd ,,zive,, od takve igre. Al za to nam treba dobar skok.
                  Mi tesko mozemo mnogo toga u pozicionom napadu jer nemamo dubinu, vrlo lose se postavljamo u blokovima, sa skromnim sutem.
                  Cini mi se da igramo i odbrambeno i napadacki isuvise komplikovano sto sa novim timom u ovoj fazi nikako nije moguce. Vudeli smo juce neke kretnje u napadu koje prekidamo na pola, gubimo se. One kretnje de Feldin trci sa strane na stranu su smesne jer bukvalno nema ko da mu postavi blok kako bi stekao bilo kakvu prednost pri prijemu lopte. U piku se Lesort idmotava ka kosu pre nego plej iskoristi njegov blok tako da tu takva igra gubi svaki smisao.
                  Opet kazem nismo mi Fener, Bamber itd da igramo bez klasicne petice. Niti je Alimpijevic kalibar da to namesti.
                  DR je imao inaj stari sistem Jugoslovenske skole kosarke. Osovina plej centar. Ako ne ide lopta pod kosa centru, koji zida, ostatak tima se krece kroz blokove, otvara se za pas itd, itd.
                  Zvezda je sa DR igrala najednostavniji napad ali je taj isti napad bilo tesko spreciti.

                  Comment


                  • Originally posted by Šarac View Post
                    [/B]

                    Mogao si umesto ovog boldovanog napisati da smo mogli dovesti i Irvinga umesto Rochestija,
                    Zagorac je odjavio reprezentaciju ovog leta, odjavio je i KLS ligu jos u Maju da bi otisao u Memphis i na kraju dobio dvogodisnji ugovor u NBA i ti ovde pises kako je klub pogresio sto nije doveo Zagorca umesto Keselja. Bas me cudi intelegencija jednog Zagorca da je pored nase virtuelne ponude i ugovora od Memphisa u NBA ligi se odlucio za njih.

                    Nijednu Arenu klub nije zakupio nego pravi procenu na osnovu atraktivnosti protivnika i isplativosti zakupa Arene sa interesovanjem uvek "verne" zvezdaske publike. Skoro je sigurno da ce Barsa biti u Pioniru zbog utakmice sa Arsenalom, po meni mozda ce samo utakmice protiv CSKA i Pao biti u AReni sve ostale u Pioniru. To koliko imamo vernu publiku spremnu da podrze tim se vidi i po upisima pre utakmice sa OLY i posle utakmice. Od ekipe koja prosto puca od atleticizma i koja ce sve ekipe nadtrcati doslo smo do ekipe koja ce mozda uspeti neku da pobedi u Aba ligi a za EL da budemo srecni ako neka ekipa u El ne dodje u Beograda i dobijemo 20.0 PFF.
                    To koliko ljudi koji se nazivaju navijacima KK CZ ce dati podrsku ovom timu u svako doba se moze izmeriti brojem prodatih sezonskih za ovu sezonu i brojem donatora (1000 sa uplatama od 200 dinara i vise). Kada bi se tako gledalo onda KKCZ moze da igra i u Basketlandu i to bez da se guramo za mesto u istoj, za ove vece utakmice moze i FMP Arena.
                    Inteligencija jako mala iskreno. NBA ce videti preko D lige ateren eventualno u nekoj resenoj utakmici. Naravno da je trebao da dodje u CZ da igra EL pa tek onda da ode u NBA. To je za jednog beka, krilo najbolji put sto dokazuje dosta primera..Zamisli da je Bogdan otisoa u NBA posle KKP itd... Zagorac nije bas toliki talenat ali Misko nas prijatelj eto nabija STATS I sebi...Valjda mu ej ko mladom bitno da igra, ali eto videcmeo buducnost ce pokazati...

                    Cekaj mi nismo rezervisali arene? Sto znaci da bilo ko moze uzeti termin? I ti se time falis? Svasta zivota mi...

                    Mani se sezonskih, to su smesne price...Mora klub malo da se potrudi I za uslove u hali, numeraciju itd...pa mozda bude I vise...ali posto nedjau svoje pare nije da nesto haju previse..
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Što se tiče igrača. Od Bjelice nismo ni mislili da će postati Dankan ove sezone. Samo da smanji broj promašenosti zicera i biće makar na nivou od pre neku godinu. Nemamo skok, ali popraviće se to dolaskom Pera. Nećemo biti dominantni, ali zakrpićemo rupe i teško da će nas svako baš ovoliko nadskakati. Mene više brine Alimpijević. Nekako je malokrvan. Ne vidim nikakvu reakciju, ni na promašaj, ni na pogodak. Kao da su mu se oduzele i ruke i noge. Sećate se Radonja dance-a? Nenadjebivo. Možda i previše emotivno reagujem na odlazak nosilaca tima od prošle godine, privikavanjem na nove igrače, kao i nedostatak jednog i jedinog Deje.

                      Comment


                      • Sad ne valja Ročesti

                        Ne mogu da poverujem da neki ovde prizivaju Gossa kog su dok se dovodio u vezu sa nama osporavali samo tako...
                        Prvo nema šut,spor je,a kad se postavi argument da je bio jedan od glavnih šrafova NCAA finaliste kaže se pa bio je 'Senior year'.
                        Sad kad ga dovedoše komšije abnormalno je napredovao,vrh igrač,biće među 3 najbolja igrača ABA lige,na osnovu 30 poena protiv moćne Cibone

                        Da smo mi doveli Gossa,a komšike Ročestija,na forumu bi izbilo kolektivno jadikovanje,uvek je kod cigana bilo tuđe je slađe...

                        Opustite se verujem da se stručni štab ipak malo više razume u svoj posao od nas

                        Comment


                        • Hajde da sacekamo da krene sezona, pa da onda sudimo treneru i timu? Ja ne mogu da verujem kakvi smo to ljudi.
                          "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                          Comment


                          • Bilo bi lepo da komsije razigraju gosa pa ako ima kvalitet da ga uzmemo sledece godine. Dobar je igrac ali jednostavno bi bio preveliki rizik uci u sezonu sa njim i radicevicem

                            Comment


                            • Goss da nije zavrsio u komsiluku ostao bi nemac pojma...a posto jeste, sad se priziva......malo je bilo onih koji su ga zeleli u nasim redovima kad je bilo price, vidim taj front se siri...neverovatna nam je psihologija...to "tudje sladje" nikad necu razumeti...tako se stvorio i " kult Pulena" jos od Cedevite i ne prestaje...
                              "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                              Comment


                              • Nemojte pogresno da shvatite, ali ajde da se malo vratimo u realnost. Izgubili od Olimpijakosa 14 razlike?! Pa sta ste ocekivali, da se koljemo sa ucesnikom F4 na ravne casti?! Ova ekipa je pravljenja kao i sve ostale prethodnih godina, da dominira Jadranom i pruza dostojne partije u EL. Pod tim ne spada i pobedjivanje ekipa kao sto je Oli, pogotovo ne sa neugiranim, neiskusnim timom, i istim takvim trenerom.

                                Dakle, sto se tice Jadrana i solidnih partija u Evropi nemojte da brinete, a ako ocekujete F4 ili proslogodisnja izdanja, onda se bojim da cete se mnogo razocarati, ali ne zbog tima nego zbog vasih nerealnih ocekivanja.

                                Comment

                                Working...
                                X