Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Tsigalko View Post
    Ja sam recimo bio za njegovu smenu posle cibone cak i pre toga posle laktasa recimo jer je to bio poraz koji je mogao jos jednom da nam udari katanac na klub pri tom od duplo slabije ekipe. Tad je imalo alternativa na trzistu. (Obradovic)
    Kad mu je pruzena sansa nakon tih poraza i kad je ostao apsolutno sam bio protiv svake price o smeni, ali to ne znaci da treba da cutimo na necije mane i greske, kao sto naravno treba pohvaliti dobre stvari i kvalitete.
    Mislim da smo pomalo upali u slican mod kao groblje u vezi duloa i da je svaka kritika na racun radonje automatski udar na klub. Ovo je naravno malo ublazena verzija
    Jedini minus Radonjicu je Cibona. I ono sutersko pomracenje.

    Comment


    • Meni je ne logicno da se najvise plati cetvorka, mislim da ce nam od prvog pleja zavisiti igra dosta, tu ne bi smelo da se pogresi, a 4-ka i ako ne bude top lakse ce ekipa to podneti nego lose resenje na pleju.

      Comment


      • Originally posted by Genije10 View Post
        Jedini minus Radonjicu je Cibona. I ono sutersko pomracenje.
        Mene su najvise cudile odluke da u ABA i KLS pri vodstvu 20-30p u igri budu Jovic, Dzenkins, Kuzmic a Dobric, Rakicevic i Borisa nevera. Mislim kad je pravi momenat da se mladima da sansa ako ne tad.

        Comment


        • Što se budućnosti našeg tima tiče, po meni je najbitnije da ne otkrivamo toplu vodu, već da nastavimo trasom koja se pokazala kao jedina moguća za postizanje rezultata u našim uslovima bivstvovanja.

          Rodonačelnik te prakse je, naravno Duško Vujošević, a Dejan Radonjić je usvojio postulate i dobrano ih unapredio.

          Glavni postulati ovog sistema počinju od selekcije igrača, gde se prvenstveno traže fizički dominantni igrači, pre svega na spoljnim pozicijama, koji su u stanju da izvrše destrukciju organizacije igre protivnika i da je u kombinaciji sa timskom odbranom svedu na 1-1 ili iznuđena rešenja.

          Drugi je igra koja se zasniva na osovini plej-centar, gde je nužan dobar pik en rol/pop igrač na jedinici i dominantan centar unutra. Treći je vrhunska disciplina tima, dovedena do perfekcije, gde svi igraju za tim, a ne za sebe, uključujući i strance. I poslednji je, naravno, vrhunski uvežbana i koncipirana timska odbrana, na granici fanatizmakoja uz krvava kolena™ svodi protivnika na makar desetak poena manje no što u proseku daje.

          To je u najkraćim crtama bio Radonjin sistem, koji je funkcionisao i donosio vidljive i opipljive rezultate, nakon što se uspostavio.

          No, tu leži caka - da bi se isti uspostavio, potrebno je vreme. Uz sve ostalo, naravno.

          Mislim da je za tim, pa samim tim i za klub najbitnije da Alimpijević usvoji isti sistem rada, odnosno da ga prilagodi svojim viđenjima i mogućnostima, s tim što fundamenti ostaju isti.
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Kako je logično da Kendal Marshal nije u NBA? Pratio sam ga u Lejkersima, lik je bio predobar. Imao utakmice sa po 14, 15 asistencija. Nije realno da ne može neki ugovor da izvuče. Šta se njemu desilo uopšte?

            Comment


            • Originally posted by Bobinator BM13 View Post
              Predobro asistira ali mi ima nekako budjav izbačaj prilikom šuta.
              pros & cons

              da ga probamo onda na nekoj poziciji asistenta,
              a manekenisanje u reklami za grickalice uvaliti feldinu...i sve pet... shop boys.
              Last edited by Wingwalker; 05-08-17, 23:30.

              Comment


              • Originally posted by Peachy Carnehan's friend View Post
                Samo da kazem za dnevnik, jako sam razocaran ovom bezanijom.
                Posebno cinjenicom da ste prebegli na mesto gde je utociste nasao sav skart sa 92-ojke.
                Mislio sam da u vama ima vise bunta.
                Znate vi na koga mislim.

                Originally posted by Peachy Carnehan's friend View Post
                Za prijatelje, Dravot.
                Ovakav način komunikacije je zaista ružan. I krajnje nevaspitan.
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • Originally posted by Victor BG View Post
                  Mene su najvise cudile odluke da u ABA i KLS pri vodstvu 20-30p u igri budu Jovic, Dzenkins, Kuzmic a Dobric, Rakicevic i Borisa nevera. Mislim kad je pravi momenat da se mladima da sansa ako ne tad.
                  U Zvezdi mladi igraci su minute iskljucivo zasluzivali na treningu dok je tu bio Radonjic. Mnogi treneri starog kova sa ovih prostora su tako radili. Zvezdini treninzi su bili jaci nego utakmice ABA ili KLS. Kada je dosao recimo Nejt nije mogao da prenese loptu na pola za 8sek.
                  Sa druge strane Zvezda je imala principe koji su se postovali zbog fizicke pripreme igraca. Tako da se znalo unaprijed ko igra i koliko minuta. Da bi se drzao tonus. Minutaza se vrlo pazljivo dijelila. Znalo se koliko svaki igrac trenira, koliko radi teretanu, koliko bi trebao da igra.
                  Zbog toga se desavalo da na + 20 igra prva petorka Zvezde, ako je prva petorka uopste postojala.

                  Comment


                  • Originally posted by Tsigalko View Post
                    Ja sam recimo bio za njegovu smenu posle cibone cak i pre toga posle laktasa recimo jer je to bio poraz koji je mogao jos jednom da nam udari katanac na klub pri tom od duplo slabije ekipe. Tad je imalo alternativa na trzistu. (Obradovic)
                    Kad mu je pruzena sansa nakon tih poraza i kad je ostao apsolutno sam bio protiv svake price o smeni, ali to ne znaci da treba da cutimo na necije mane i greske, kao sto naravno treba pohvaliti dobre stvari i kvalitete.
                    Mislim da smo pomalo upali u slican mod kao groblje u vezi duloa i da je svaka kritika na racun radonje automatski udar na klub. Ovo je naravno malo ublazena verzija
                    Da ti kazem nesto druze. Nije pitanje njegovih vrlina i mana ,nego aspekta iz koga ti sagledavas stvari. Razumijem ja tebe, nisi nista drugačiji nego velika većina koja sport prati kroz prizmu emocija. Stvar je u tome što da bi spoznao nečije vrline ,moraš imati ogromnu toleranciju na njegove mane. Ista stvar je i sa tvojom životnom saputnicom- nikad nećeš spoznati sve njene kvalitete ,ako ne budeš u stanju da istolerišeš ono što ti smeta.
                    Nažalost sistem u Srbiji ,kako u fudbalu tako i u košarci ne trpi kontinuitet, ide se po principu sada i odma, a mentalitet ljudi se poklapa sa tim. Za one koji su iole prizemni i sport prate kroz prizmu objektivnosti, sveukupan dojam i utisak se ostavi tek nakon jedne čitave košarkaške priče , sklopljene iz više sezona,a ne nakon jedne utakmice ,koja sama po sebi ne mora da znači ništa.

                    Comment


                    • Originally posted by Tsigalko View Post
                      Ja sam recimo bio za njegovu smenu posle cibone cak i pre toga posle laktasa recimo jer je to bio poraz koji je mogao jos jednom da nam udari katanac na klub pri tom od duplo slabije ekipe. Tad je imalo alternativa na trzistu. (Obradovic)
                      Kad mu je pruzena sansa nakon tih poraza i kad je ostao apsolutno sam bio protiv svake price o smeni, ali to ne znaci da treba da cutimo na necije mane i greske, kao sto naravno treba pohvaliti dobre stvari i kvalitete.
                      Mislim da smo pomalo upali u slican mod kao groblje u vezi duloa i da je svaka kritika na racun radonje automatski udar na klub. Ovo je naravno malo ublazena verzija

                      Naravno da ne treba da se cuti ni na cije mane i greske, samo je pitanje kompetencije da se o tim manama i greskama raspravlja ozbiljno. Ljudi se preterano oslanjaju na pravo na sopstveno misljenje a kad to pravo demonstriraju obicno shvatis da su ga potrosili uludo jer im je "misljenje" zasnovano ni na cemu. Uvek je dobra politika da se ne sedne smesta za tastaturu i napise ono sto ti prvo padne na pamet, bez obzira na to koliko to sto se napise ima smisla. Naravno da covek ne mora da bude bolji tener od Radonjica da bi kritikovao tog istog Radonjica ali je pozeljno izneti i neku smisleniju argumentaciju od one uobicajene, izgubio je utakmicu = nemac pojma.

                      Zbog prirode savremenih sredstava komunikacije ljudi se precesto i prelako odlucuju da iznose konacne stavove o necijem kvalitetu zato sto mogu, brane ih rukama i nogama, pa onda kad se pokaze da to misljenje zapravo i nije bilo misljenje vec trenutni impuls moramo da citamo stotine postova tipa "jeo sam govna, nije mi problem da priznam". To jeste pohvalno ali je mozda pametnije ne jesti govna uopste pa da nista i ne mora da se priznaje ili ih jesti u manjim kolicinama i dozirano pa da procenat greske bude mnogo manji i mnogo redji. Nijedno misljenje nikad nije pobeglo nijednom ljudskom bicu, nema potrebe juriti da se iznese pre nego sto se dobro prokuva.
                      Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                      Comment


                      • Originally posted by Genije10 View Post
                        U Zvezdi mladi igraci su minute iskljucivo zasluzivali na treningu dok je tu bio Radonjic. Mnogi treneri starog kova sa ovih prostora su tako radili. Zvezdini treninzi su bili jaci nego utakmice ABA ili KLS. Kada je dosao recimo Nejt nije mogao da prenese loptu na pola za 8sek.
                        Sa druge strane Zvezda je imala principe koji su se postovali zbog fizicke pripreme igraca. Tako da se znalo unaprijed ko igra i koliko minuta. Da bi se drzao tonus. Minutaza se vrlo pazljivo dijelila. Znalo se koliko svaki igrac trenira, koliko radi teretanu, koliko bi trebao da igra.
                        Zbog toga se desavalo da na + 20 igra prva petorka Zvezde, ako je prva petorka uopste postojala.
                        Одлично написано, управо хтео да напишем одговор, али сви све рекао.

                        Comment


                        • Ponoc je prosla, a insajderi cute

                          Jel da skidamo slemove ako nece skoro?!

                          Comment


                          • Sistem Radonjin je dao rezultate ali kao i svaki drugi imao je prednosti i mane naravno. Pod imperativom rezultata pre svega u regionalnom takmicenju su negi igraci cesto i preforsirani i tu nije bilo mesta za klince nazalost. Radonja jednostavno tu nije imao poverenja i to ti je. Drugo kroz celu karijeru je pokazao da on nema u sebi tu kvacicu da "istrpi" igraca dok se razvija i da mu oprasta grehe dok igra. Uvek je on to dosta sekao i bio strog u tom pogledu. Dalo je to rezultate takmicarske, ali da razvoj klinaca je patio zbog toga.

                            Znajuci takvu situaciju, ako ne od samog pocetka onda bar od polu sezone trebalo je Borisu, Dobrica, Rebica ranije i druge ostaviti lepo u FMP da tamo krljaju i igraju ili ih pak loanovati u neki KLS klub gde bi dobili 25 minuta. To je realno jedina stvar koju realno mogu da zamerim Radonji za sve ove godine sto je bio trener. Tacno je da igrac napreduje na treningu individualno, ali postaje igrac na utakmicama. Decurlija je trebala da igra a ne da cepa zmijicu na Nokiji na klupi ili tribini.

                            Comment


                            • Originally posted by Genije10 View Post
                              Jedini minus Radonjicu je Cibona. I ono sutersko pomracenje.

                              Pa nije Radonjic sutirao.
                              Tocak tka kako tocak zeli.

                              Comment


                              • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                                I cemu je prednost Gossa?
                                Mrrshall je za njega igracina.
                                Sto ne znaci da Goos nece biti.
                                ne kazem da je sad bolji al s ugovorom na tri godine pre bi uzeo njega.Marsall je izvikani floor general koji to u praksi zapravo nikad nije bio. Covek apsolutno nema sut ne za dva ne za tri nego bqcanje ne moze da pogodi. Napadacki je potpuno impotentan. Nema ni will-goss neki bolestan sut za tri,ali daleko bolji posebno sa poludistance, goss lako postuje nize igrace, igra bolju odbranu... mladji je, zekjan dokazivanja, marsall je jedino dokazao da je razocaranje

                                Comment

                                Working...
                                X