Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    A koja je to Laziceva uloga? Ono je zalosno sta on isporucuje na terenu vec dugo dugo vremena. Jedino ako ima neki softskil za koji nismo svesni, u smislu da energijom drzi koheziju u timu, ali ovo na terenu je za ABA2 ligu i to neki prosek.

    Kakvi god da su, iz Radanova npr. se moze izvuci vise nego sto on danas moze. Na osnovu toga moze i bolje da se proda, pa onda da se razvija negde napolju i kada sazri da se opet vrati kao sto smo to nebrojeno puta radili sa Simonom, Stimcem, Djenkom i drugima. Ovako samo ubacujemo igrace u kanal umesto da povecavamo bazu domacih igraca na koju mozemo racunati u godinama koje slede. I to zarad cega... zarad Lazicevog doprinosa na terenu... ozbiljno?
    Lazic je tu godinama, i svakako ima svoju ulogu, ne moze bas pet trenera da slusa Gazdu da bi Lazic igrao, znaci da ima neke osobine koje se svdjaju svim trenerima. On je taj ratnik koji ce dati sve za ekipu, koji je spartanac nasem timu i koji ce druge igrace da uozbilji i drzi dalje od bilo kakve zajebancije na terenu. On je primer ostalima kako se bori za klub.

    Naravno da njegovi kosarkaski kvaliteti nisu na nivou, ali daje tu koheziju u timu i covek sigurno nece otici, pre ce otici svaki drugi domaci igrac nego on.

    Te pare od igraca su totalne nebitne vise i nemaju nikakvu funkciju, jer ti poslujes u minusu, a budzet ti je veci svake godine ili bar ogroman, tako da izvori finsiranja nemaju nikakve veze sa prodajom igraca, kartama i ostalim glupostima koje pricaju neki ljudi kako ovde tako i u upravi kluba.

    Interes Zveze nema nikakve veze sa interesom srpske reprezentacije i izgradnjom igraca za istu. To je bila prica kao milion drugih koje su rekli delovi ovog drzavnog aparata.

    U princpu ja sam na tvojoj stra ni,mislim da mladi donose energiju i ovaj tim je u principu kvalitetan, ali ne vidim potrebni kvalitet za top8, u smislu da ce nas timovi poprilicno vise respektovati i igramo se vatrom, posto ako rezultati krenu lose u EL, krenuce silbovanje, posto ovakav tim nije potreban za ABA ligu i napravljane je za rezultat u EL, gde ti treba poprilicno vremena da napravis homogen tim koji moze da reseta.

    Uvek sam za Miskovica pre Simonovica, Radanova pre Lazica, Petruseva pre ovog Terija ili Simonovica mesto Kuzmica pa cak i Apica, Ristica,ali to nije politka kluba trenutno. Ima i tu nkih dobrih cinjenica na strani kluba, sto bi razvijao igraca koji ce svakako otici, da razvijes repku ,ovako se razvija klub i sa tim poluigracima,ali koji su vojnici kluba, ostali bi samo nastavili karijere preko, posto ocigledno Covic ne zeli da preplacuje domace igrac vec iskljucivo strane.
    Last edited by LosmiSK; 20-10-20, 10:52.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Covic ne zeli da preplacuje domace igrac vec iskljucivo strane.
      Čović junior i Lazić su najbolji dokazi.

      Comment


      • Od pre 4 meseca ali nisam video da je iko ispratio ovu vest:

        NASTAVLJENA PORODIČNA TRADICIJA: Sin Zvezdine legende potpisao ugovor sa crveno-belima

        https://www.novosti.rs/vesti/sport.2...-crveno-belima
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by serbianhoops View Post
          Čović junior i Lazić su najbolji dokazi.
          Ko god je bio deo sistema koji je unistio kkp i digao Zvezdu na visi nivo, taj zasluzuje blanko ugovor. I ako trenutno mislim da je potrebniji organskoj Srbiji, ne mogu da mu ne zaboravim stvari koje je radio u proslosti za tim pa cak i sad.

          Sto se sina tice, ne moze bas sve pro bono... Tih, recimo 350k godisnje nije veliki deo budzeta, tako da taj deo nema nekog velikog uticaja, to je sam veci deo ugovora npr drugog beka u ekipi...
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Lazic je mozda nekad bio ratnik dok je grizao za svoje mesto u timu, ali se i to promenilo od kada je finansijski obezbedjen i od kada se ustanovila ta mantra 'godinama je u timu' pa valjda zato treba i do kraja karijere... ne zbog kvaliteta nego zato sto ga niko drugi nece, a to sigurno nije slucajno. Prosto se uljuljkao. A o politici kluba i govorim, da bi ipak trebalo razmisljati i malo dugorocnije, da Zvezda ne izgubi ovaj karakter i imidz a da ne postane neki balkanski Makabi jer za to em nemamo novca na duzi rok em sto mislim da i navijaci ne zele.

            No da ne davim vise oko Lazica, ta prica i tema svakako ne bi trebala da bude u fokusu, vec izvrstan tim koji je sastavljen i koji mozemo da gledamo a cini mi se da ce nam korona biti glavni protivnik.

            Comment


            • Zanimljiv video, lepo je videti ovakvu posvećenost

              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Tih, recimo 350k godisnje nije veliki deo budzeta, tako da taj deo nema nekog velikog uticaja, to je sam veci deo ugovora npr drugog beka u ekipi...
                Obzirom da se iz državne kase preko državnih sponzora puni budžet beogradski bizanaca. Tih 350k za Juniora i Lazića znače 1/3 cene mašine za Magnetnu Rezonancu stare generacije ili 1/9 cene one nove generacije. Još ako se dodaju svaki € potrošen na stranaca u košarci i fudbalu, možeš tek zamisliti kako bi zdravstvo u Srbiji mogao biti na mnogo višem nivou da se ne troše pare na takvim glupostima.

                Comment


                • Kakvo spinovanje, zreo si za političku karijeru. Ako je već nemaš.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Nije spinovanje nego

                    Comment


                    • Ok, daj da raspustimo sve sportske klubove, jer mogu za taj novac da se grade bolnice, vrtići, škole, da se plati lečenje ljudima. Kapiraš besmisao toga što si napisao?
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Ne govoris kako je grad zaradio od F4 u BG, nista to kako se porez plati na sve transfere i plate? Nista to sto grad promovises u evropi? To nista?

                        Comment


                        • Ne znam sme li politika ali nista se ne bi promenilo sve i da se ni jedan evro ne daje sportu. Samo bi bilo vise novca za maznjavanje na postenim tenderima. Uostalom kad se novac za zdravstvo ne bi trosio na "izgradnju puteva" bilo bi i za vise od te jedne magnetne rezonance...

                          Comment


                          • Uostalom kad se novac ne bi trosio na "Hol, Valden, Lojd, Ročesti, Rit, Obrajant, Teri, Tomas, Mika, Angola, Miler-Mekintajr, Mozli, Ojona, Dreksel, Gombo, Igbanu", bilo bi i za vise od te jedne magnetne rezonance.

                            Lagano bismo imali VMA 2 u Kosjeriću.

                            Comment


                            • Ti stvarno vjerujes da bi te pare zavrsile u Kosjericu?

                              Comment


                              • Ročesti: Imao sam 19 ili 20 godina i rekao Koprivici da hoću da igram za Zvezdu

                                https://www.mozzartsport.com/kosarka...-zvezdu/368696

                                Comment

                                Working...
                                X