Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by suptil View Post
    Partizan je brana rasprodaje sa jedne tacke gledasta. Sa druge strane apsolutno je nemoguce rasprodavati tim kad igras EL barem dok je Covic u sedlu. Na kraju sta je velika ambicija?
    Dobro pitanje. Velika ambicija po meni bi bila PO EL. A to prve godine sa novim rosterom a minimalnim budzetom nije izvodljivo. Treba tu vremena, doselekcije, rada, nista ne moze preko noci. E sad koliko cemo moci da se pruzimo, ostaje pitanje.

    Comment


    • Samo da nekom ne padne na pamet da vraca Simonovica i sl. pre nego da Radanov dobije prostor da raste i sazreva.

      Comment


      • Evo i snimka utakmice:

        Comment


        • Sad odgledah snimak opet...zato još nisam večerao evo skoro pola jedanajs...
          Vulgar display of power...

          Filip jeste igrao kao oparen skoro celu seriju i naravno da ga želim pohvaliti kao što smo ga i pljuvao kada nas je zakopavao tokom sezone. Ne postoji igrač Future preko kojeg nije poentirao ili bar iznudio faul. Nadam se da će ipak zdrav razum sprečiti da ikom pa i trećem pleju zauzme mesto u timu koji nastupa u EL.

          Neko je lepo napisao da Tomić koji je izgubio od Valensije i Monaka...to nije ovaj Tomić.
          Najkoncentrisaniji igrač na terenu bio je bratina Faje.
          Dobrić na minut do kraja hoće da izgine da preseče dodavanje onako umoran.
          Boriša se ipak nasmejao nakon akcije sezone.
          Beron dečkonja je cele godine u top fizičkoj formi...a ovi procenti su mu nerealni.
          Dekica je zlato.
          Last edited by Wingwalker; 23-04-19, 21:39.

          Comment


          • Originally posted by Storm View Post
            Samo da nekom ne padne na pamet da vraca Simonovica i sl. pre nego da Radanov dobije prostor da raste i sazreva.


            Da se ne izgubi (post) .. ponavljati svako malo ..

            Comment


            • Originally posted by Storm View Post
              Samo da nekom ne padne na pamet da vraca Simonovica i sl. pre nego da Radanov dobije prostor da raste i sazreva.
              Radanovu je bolje bilo da je ostao u Fmp

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Nema logike to što pričaš, jer:
                - sadašnji tim košta manje nego upola najjeftiniji tim u EL
                - EL propisuje finansijski ferplej, odnosno minimum koliki treba da bude budžet ekipe i od toga 2/3 da ide na plate igrača.
                Ako je on sa ovolicnim budžetom napravio smešne SVE takmace u ABA, šta li će tek da uradi kad bude imao dva ili tri puta više sredstava? Uz sve to treba ukalkukisati perfektnu skauting službu koju imamo.
                Brate cime se ti drogiras, zivo me interesuje? Pritom mislim na zadnju recenicu i perfektnu scouting sluzbu...

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Brate cime se ti drogiras, zivo me interesuje? Pritom mislim na zadnju recenicu i perfektnu scouting sluzbu...
                  Samo košarkaškim znanjem. Ovakvi iskopi kao Faye I Baron i sezona iza njih su potvrda mojih reči.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Mene jos seva glava od sinoc, ne secam se kad sam se prekinuo tako. Skupilo se jebi ga, pa je lincura odradila svoje.

                    Nisam hteo da komentarisem nista tokom finalne serije jer bi to bilo uzaludno i nepotpuno. O stvarima koje nisu vezane za kosarku necu nista, boli me kurac za njih. Samo cu podvuci i da i ove godine sudije nisu bile razlog bilo cije pobede i titule. Bolji tim na terenu dobio. Pa evo sve i svasta nabacano, plus komentari vezani za konstrukciju rostera za sledecu sezonu.

                    - Buducnost je izgubila sezonu onog trenutka kad je otpusten Dzikic. Svi znamo da Dzile nije kalibar za EL i ozbiljne poduhvate ali on je streber prilican kad je u pitanju priprema vaznih tekmi a i nama je pravio uvek problema sa daleko inferiornijim rosterima od ovog Buducnost. Drugacije bi izgledala ova serija da je on ostao. Prvo Bitadze ne bi video taj transfer, a Omic bi ostao i bio potpuno druga prica pod kosem.

                    - Tomic se uzeo konacno u pamet i promenio rotaciju, i to je dalo puno energije u obe postave i doslo smo u situaciju da mozemo da odigramo u tempu vise utakmica. Najveci je napredak u defanzivnom smislu, gde je pre svega oporavak Fajea iz povrede dao ogromnu marginu za greske koje prave tromi centri i patuljasti play. Borisa je takodje defanzivno postao plus igrac tako da me to mnogo raduje za sledecu sezonu, sa dva takva igraca bi mogli da budemo mnogo fleksibilniji u sklapanju rostera.

                    - Covic je odigrao seriju zivota i nema sta coveku da se zameri. I sranja koja je imao povremeno su nista, jer treba uzeti u obzir njegove limite i nivo talenta. On je odigrao svoj max i to nam je znacilo mnogo sa rosterom bez pravog pleja. Njega projektovati sa znacajnom ulogom na EL nebu je ipak neozbiljno i neodgovorno.

                    - Branko Lazic je spreman za ulogu 10og do 12og u rosteru. Jako je stetan u napadu i limitiran a defanzivni doprinos mu je veoma precenjen. Od uvodjenja novih pravila za korake pre neku sezonu LeBranko nije pola defanzivno od onoga sto je bio i to se da videti na utakmicama. Pichvajzi sa faulovima, ispadanje, overpursuit, nervoza i opshta tuca. Dobar za svlacionicu i uvek moze da se krlja sa vecom minutazom u ABA i KLS ako zatreba. Ali ga definitivno ukloniti iz rotacije sto vise.

                    - Zirbes kao sto rekoh i pre sezone najveci promasaj. Bivsi kosarkas, koji s godinama nazaduje u skillu jer je lenj, a pravi sranja jer je kosarkaski glup. Ne treba nam kao takav.

                    - Perperoglu je bio X faktor na vise tekmi ove sezone pa je i u ovoj finalnoj seriji imao svoj trenutak. Mnogo je opasno projektovati te njegove partije na ozbiljnu kosarku u EL, a ne makljazu po EC i ABA ligi. On je u ovoj fazi kao igrac vise basketas nego kosarkas. Prilicna crna rupa za loptu kad je dobije. Ima meku ruku i osecaj za spacing i to ga odrzava relevantnim cak i na ovom nizem nivou konkurencije. Ne mogu da kazem da ne bi bio koristan sledece sezone u nekim trenucima ali njegova plata, minuti i uloga mogu da budu problematicni na EL nivou, a necemo imati cime da ga pokrijemo.

                    - Dobric je konacno izasao iz podruma gde je proveo vecinu sezone i vise puta bio medju najboljima na terenu. Sve dok ima jasne i jednostavne zadatke on je plus igrac na terenu u oba pravca, i bio bi to i u EL. Nazalost nije preterano nadaren kosarkaskom inteligencijom i donosenje odluka sa loptom u rukama je veoma upitno, ali covek daje mnogo energije, u tranziciji nam je najbolji igrac, spot up shooter solidan koji uz sve to pegla solidan defense kad je koncetrisan. Ono sto izgubi Branko od minuta mora da uzme on.

                    - Davidovac je potvrdio ove sezone da ima muda i jedan u retkih u rosteru koji igra pre svega glavom. U drugoj postavi je odlican za sekundarnog kreatora i pravi swiss army knife igrac koji ce da skine skok kad treba, da povuce kontru, pogodi otvoren sut, proigra saigraca i baci se za 50-50 loptu. Mozda nikada nece da preraste tu rolu, ali je za nas najjeftinije resenje koje uz to voli klub i znaci dosta za hemiju.

                    - Baron je ono sto smo svi znali da jeste. Paklen suter pre svega koji zavisi od ritma mnogo i seme. Kad god smo trazili od njega da kreira, lose je izgledalo. Kad god je trazio sut i kretnje odradjivao otvarao mu se prostor da sipa, ili ako preuzimaju da da lak pas. Njega treba na produziti za sledecu sezonu. Njegov suterski skillset je koristan na svim nivoima kosarke i bice relevantan i u EL.

                    - Za Fayea sam i pre sezone rekao da je svuda na terenu i nema ociglednih slabosti u igri. Primio se na ekipu, i poginuo prilicno na terenu. Jeste u godinama ali je spreman i mnogo fleksibilnosti daje u taktici i rosteru oko njega. On i Borisa mogu da budu lepa osovina na toj poziciji sledece godine. Ne treba se plasiti 4ki koje mogu da ih uguravaju i postuju jer su postale ugrozene vrste u kosarci danas.

                    - KC Rivers nek trazi neki Estudiantes i slicno da ozivljava karijeru pred penziju. On je definitivno korisniji kada nema previse lopte u rukama, jer je sebican i los kreator. Nepotreban nam je u rotaciji i novac treba potrositi na drugom mestu a pretociti njegove minute u Dobrica, Davidovca i sl.

                    - Ocigledan nam je nedostatak ballhandlera u rosteru. I tu ce svaka ozbiljna EL ekipa da nas ugazi pritiskom na loptu i prenos iste. Covic je u finalnoj seriji jedini tu pokazao mogucnost da spusti glavu i napadne kos na pressing i proba da stvori visak. To nam nece prolaziti na EL nivou. To je po meni prioritet broj 1 za sledecu sezonu. Moraju da se ubace dva ball handlera, komplementarnih skillsetova. Covic kao treci plej nije lose, jer uvek moze u ABA da uvuce vise minuta i odmara startere i da zakrpi u slucaju povrede. Sto se tice price u vezi Teodosica, naravno treba biti lud pa reci da on ne bi bio fenomenalno resenje, ali ne znam koliko bi to bilo realno. Svakako drugi plej bi morao da bude Pefi/Jovic tipa onda. Jenkins kao povratnik nije lose resenje jer moze da se stackuje kao kombo u isto vreme u postavi. Igrati EL bez defanzivnog kvaliteta na bekovskim pozicijama je najlaksi nacin da budes Darusafaka ove sezone. Tako da sam ja i dalje za to da se juri defanzivac sa kreacijom na toj poziciji radi stabilnosti u igri.

                    - Centar umesto Zirbesa. Pominje se Kuzmic, ja mislim da je to nepotrebno ako imamo Ojo-a. Previse slican skillset, obojica pored toga sto ne mogu nista dalje od 2m od kosa su takodje i ocajni dodavaci bez pregleda igre. Ako lopte sidje u reket, nece izaci vise odatle. Ja sam za neko mobilnije resenje, ili 4/5 hibrid koji trci tranziciju, oseca igru i moze da kombinuje sa saigracima. Mozda treba i u utakmicama manjeg rizika probati niske i lake postave, gde recimo Faye i Borisa twin-PF semu i krpe jedan drugog i sve preuzimaju. To bi moglo da radi super protiv small ball ekipa. Pa cak i neki Landale tip centra bi nam legao jako isto.

                    - Radanov je trebao u FMP da pika celu sezonu, unistili smo momka ubacivanjem u Zvezdu sada. Nema on sta da doprinese ni sledece sezone u ovom stanju. FMP i da guli 25+ minuta.

                    - Ragland je previse ball dominantan igrac da bi mogao da razigra nesto. Uz sve to ako nam je Baron dvojka, to ne funkcionise na terenu kako treba. Mislim da treba probati u drugom pravcu.

                    Svakako presrecan sam titulom i sto ce biti EL sledece sezone. Jedini nacin da budem ogorcen sledece sezone je da klub ostane bez bilo koga iz trija Davidovac, Dobric, Simanic i da se njima ne da legitimnih 15-20 minuta u EL sledece godine. Aj pa dosta za veceras...
                    Last edited by MannyCalavera; 24-04-19, 13:08.

                    Comment


                    • .. što bi reko De Niro; dok isčitaš Manny ima da svanu ..



                      Comment


                      • Slazem se sa vecinom. Zbog ljubavi i proslih dana, Zirbesu jos jedna sansa. Specijalan program priprema i svega 7 dana odmora i to u banji, nikako Mikonos i sex 24/7, samo banja i odmor. Da se utegne fizicki i mentalno pa onda ugovor. Umjerto Rileta doveo neku 4/5 slican Deon Thompsonu tip igraca.
                        Na pleju ostavio Covica i Raglanda i pokusao recimo da dovedem Jenkinsa i Pefija, ako pocinje Ragland onda Jenkins sa njim a Pefi i Baron.
                        Rivers ima znanje ali ako bi igrao Jenkins onda nije potreban, Stratos bog igre ali zaista ne znam koliko moze na EL tempu od 34 tekme pa bih pokusao neku drugu varijantu, svakako ne bih mnogo novca trosio na SF poziciju. Dakle plej ala Pefi, Djenka i neki 4/5 mamojeb. Sacekao bih decembar i doveo sta zaskripi. Ostaviti ove momke da rastu, nagraditi ih sa EL i nek uzivaju a mentalitet pobjednika imaju.

                        Comment


                        • ove godine skauting je uradio izuzetan posao za male pare ,to se tek sada vidi ...sa najmanjim ulaganjima u poslednjih 5 god obezbedili smo EL! nerealan uspeh ...sa trenerom koji nema renome jos uvek kao ozbiljan prvi trener ekipe ....

                          Comment


                          • Za sada samo.
                            CESTITKE IGRACIMA, STRUCNOM STABU I UPRAVI NA OGROMNOM USPEHU.
                            Nismo ni svesni uspeha i onoga sa cime smo se borili.
                            Danas pisem nesto opsirnije

                            Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Originally posted by darko pancev View Post
                              ove godine skauting je uradio izuzetan posao za male pare ,to se tek sada vidi ...sa najmanjim ulaganjima u poslednjih 5 god obezbedili smo EL! nerealan uspeh ...sa trenerom koji nema renome jos uvek kao ozbiljan prvi trener ekipe ....
                              Kako znas da su najmanja sa 7 stranaca ..ziv nisam da cujem tvoju opservaciju ...

                              Many, bravo sto si objasnio Dekkardu ko vozi traktor a ko otvara kapiju. Kao i uvek dobar post. Mada Kuzmic i Pefi..pod must have
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post

                                Many, bravo sto si objasnio Dekkardu ko vozi traktor a ko otvara kapiju.
                                Da da, kao i prošle godine, a i početkom ove sezone sve do ne tako misterioznog nestanka.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X