Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
    Tomic je cele sezone sa timom koji je sam selektovao i koji ima od pocetka priprema. Slozices se da je to zelja svakog trenera.
    Vrhunac forme imali smo na pocetku sezone. Kada su mnogi,, svrsavali,, na igre, pobede 20 plus pojedinci su upozoravali na lose tempiranu formu.
    Meni je neshvatljivo da Tomic dolazeci iz sistema zvanog Olimpijakos selektira tim na ovaj nacin. Mane vidljive i nekom ko je jednom sutnuo na kos. 10 god pomocni trener a na terenu deluje kao da je juce prvi put stao pored klupe.
    U borbi za trofej mi igramo najgore. Sa 3 puta boljim timom.


    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    Pa prva mu je sezona, dobio da vodi veliki klub, nemas bas mnogo prostora da nesto zahtjevas. Uzmes sta mozes u datom trenutku pa se vremenom izboris za status. Iskopao je Fayea, Berona, Stratosa za male pare. Da je imao veci budzet vjerovatno bi drugacije reagovao. Imas Oja kao rezervu i mladog Ristica kao potencijal, Zirbes ti dolazi skoro gratis, jel bi rekao necu? Ragland ti dolazi kao prva violina na 30' po mecu, kako da nadjes bekupa da ima kvalitet a da pristane na tu ulogu? Imas Nenadica i sezonu iz FMP i Covica... Jebga ja ga razumijem. Pretjeruje Nas u kritikama, nije bas toliki dunster al daleko je od nivoa prepotentnosti koji pokazuje.
    Kazem, one greske ako su plod pada koncentracije, ok, al ako su to trenerove zamisli onda je Nas debelo u pravu.

    Comment


    • Polako mladi padavani, crta se podvlači nakon završetka ABA lige.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Sve i da osvoji EL, neke stvari napisane ovde stoje. Pretjerivanja ima kao sto ga je bilo kad se pljuvao Radonjic, neke kritike jesu bile na mjestu ali vecina je bila Moram biti iskren da sam ocekivao vise od Tomica ali kapiram i da cijena/trziste diktiraju uslove, tako da ukupan utisak da ima prolaznu ocjenu a ako osvoji ABA onda kapa dole majstore.

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Kako to, jednu smo dobili, jednu izgubili jedva, i dalje imamo sve u svojim rukama? S mojim jogurtom sve u redu, hvala na pitanju.
          Ceniš da nam se izgledi za uspeh u ostatku sezone nisu smanjili povredom Reglanda?
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Nakon ovplikog ponizavanja, zajebavanja Renfroa za onaj faul- rampu, Marinkovicevog igracemo finale nadam se borbi nasih do kraja , i krvavim kolenima, bar toliko.

            Comment


            • Iskren da budem, ja nisam znao šta da očekujem. Otpočetka mi se nije sviđala kompozicija tima, maksimalno bih imao dve petice u timu od kojih bi jedna imala i igru spolja i jedna 4/5 koja bi postovala slabije protivničke četvorke a da bude pokretljiv igrač koji može da se izvuče napolje, šutne, rola... I obavezno tri jedinice, ovo ostalo može da prođe.
              Taktika mu je varirala, nisam ja baš video da je imao tako pojednostavljene postavke u napadu i odbrani , bilo je tu svega igra sa 4 mala i peticom, small ball, klasične postavke, Stratos mu je igrao sve od 2 do 4, Lazu je prebacio na čistu trojku u napadu, a odbrani je čuvao standardno od 1 do 3. Davidovac je igrao 3, 4 sad po potrebi igra nazvao bih to hibridna jedinica jer mu nije lopta sve vreme u rukama nego samo u prvoj ili samo u drugoj polovini terena, isto kao i Baronu. Nekad je nešto bolje nekad nešto lošije funkcionisalo, ali je svakako bilo raznovrsno.
              I forme igrača su varirale u zavisnosti od povreda, pa je tako Faye iskidao u prvom delu sezone, praktično do povrede, a nakon nje je dosta kalirao.
              Stratos je bio odličan na najvažnijim utakmicama i bio je na pragu još jedne takve da nije fasovao isključenje, po meni prestrogo.
              Uvek se učinak trenera ocenjuje kroz rezultat tima koji vodi, nema razloga da i sada bude drugačije.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by Laki21 View Post
                Ceniš da nam se izgledi za uspeh u ostatku sezone nisu smanjili povredom Reglanda?
                Jesu, ali nisu nestali, i dalje smo favoriti.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by Victor BG View Post
                  Pa prva mu je sezona, dobio da vodi veliki klub, nemas bas mnogo prostora da nesto zahtjevas. Uzmes sta mozes u datom trenutku pa se vremenom izboris za status. Iskopao je Fayea, Berona, Stratosa za male pare. Da je imao veci budzet vjerovatno bi drugacije reagovao. Imas Oja kao rezervu i mladog Ristica kao potencijal, Zirbes ti dolazi skoro gratis, jel bi rekao necu? Ragland ti dolazi kao prva violina na 30' po mecu, kako da nadjes bekupa da ima kvalitet a da pristane na tu ulogu? Imas Nenadica i sezonu iz FMP i Covica... Jebga ja ga razumijem. Pretjeruje Nas u kritikama, nije bas toliki dunster al daleko je od nivoa prepotentnosti koji pokazuje.
                  Kazem, one greske ako su plod pada koncentracije, ok, al ako su to trenerove zamisli onda je Nas debelo u pravu.
                  Viktore, trener koji ima ideju i know how kako tu ideju da sprovede, ne sme praviti trule kompromise. Ako pricamo o selekciji, igraci se moraju birati po odredjenim kriterijumima, bez obzira da li imas veliki ili mali budzet. Na primer, u 4 sezone koliko je Radonjic bio trener, koliko smo imali igraca ispod 190 cm? Koliko smo imali igraca starijih od 30 godina? Koliko smo imali igraca koji su defanzivno labilni? Koliko smo imali jednodimenzionalnih sutera? Prilicno sam siguran da smo samo u ovoj sezoni imali svega navedenog vise nego za 4 Radonjiceve sezone...

                  "Ojo kao rezerva", "mladi potencijal Ristic" i "skoro gratis Zirbes" = 3 teske petice od kojih nijedan nema kvalitet za startera, nijedan nema ofanzivnu raznovrsnost u vidu suta spolja, ili dodavackih sposobnosti, nijedan nije dobar u zastiti obruca, nijedan nije dobar u odbrani pika, nijedan nema sposobnost da preuzima. O ovome sam pisao i letos, pa je bilo "a da sacekamo oktobar pa da vidimo kako ce to izgledati", kao da ce ti igraci naprasno postati nesto sto nikada nisu bili. Dakle, trener sa vizijom nikada ne bi tako selektirao poziciju centra. Uzgred, Tomic je izjavljivao kako cemo igrati brzu kosarku, a sastavio je tim sa 3 teska centra... Igramo sporije nego ikada, tranziciju nemamo ni u naznakama.

                  Regland je bas dosao da igra 30 minuta, pise mu to u ugovoru? Onda smo ga prevarili, posto mu je prosek u sezoni 24.7 minuta, mozda nas i tuzi... Kako da nadjes backup pleja koji ce da pristane na tu ulogu, jel' se salis? Sve iole ozbiljnije ekipe u Evropi imaju po 3 pleja, ili makar 2 pleja i kombo beka, do sada smo imali i mi, al' nam je to odjednom iz "neobjasnjivog" razloga postala nemoguca misija... Hocemo stvarno ovako da se pravimo ludi u aprilu mesecu, jer eto bas nam nije jasno zbog cega tu nije dovedeno pojacanje, bice da nismo imali para, ili nije bilo igraca na trzistu?

                  Comment


                  • šta li smo mi očekivali od selekcije debitanta?
                    pa Milan to nikada nije radio...al jednom mora se proba.

                    plus imao je otežavajuću okolnost kod odabira igrača što pored gazdinog sina u timu i njegov sin potpisuje za KKCZ U16.

                    pokušavam da zamislim sastanak uprave na kojem je Milan saopštio da i pored batrganja cele sezone oko pojačanja, ipak dovodimo Riversa.
                    Ako niko nije izustio makar i slovo zabrinutosti tom odlukom onda u kompletu da se umoče u katran i perje i zajašu gredu.
                    Najbesmisleniji potpis u odnosu na roster tima u svim ekipnim sportovima sa loptom.
                    Last edited by Wingwalker; 31-03-19, 23:38.

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Jesu, ali nisu nestali, i dalje smo favoriti.
                      Naravno da nisu nestali, lopta je okrugla.

                      No, ceniš li da je umesto Riversa doveden još jedan kršteni plej košarkaških gabarita i atletskih sposobnosti, da bi se ti izgledi donekle popravili?
                      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                      Comment


                      • Након што се охладила глава и сабрали утисци

                        Пристао бих да нам на клупу седне и Дуле Вујошевић само да имамо тренера који зна да се постави у неизвесним завршницама и мечевима на једну лопту.
                        Све ове дербије, чак и ове које смо добили, добили смо на чисту срећу у заврницама јер су они бирали нека лоша решења. Валенсија, Лимож, чак и оно гостовање у Малаги где смо од извесног пораза меч увели у неизвесну завршницу са иницијатовом да их стигнемо и онда опет ништа.
                        Лепо је кад погледаш табелу а тамо скор 21:1 (пораз од другопласиране екипе) и што су победе оствариване просечно са 20 разлике, али кад дође меч на један посед ту настаје проблем јер екипа није имала прилику да одигра довољан број тесних заврница у току сезоне. Партизан је имао доста проблема у појединим мечевима у АБА - неке су добили, неке изгубили, али су видели како функционишу под притиском и како ће се поставити наредни пут када дођу у такву ситуацију. Ако кажемо да смо "пустили" ЕК након што смо видели групу у ТОП 16 (иако се најављивало да идемо до краја - никад слабији ЕК) ми до купа нисмо одиграли меч са неком драмом у финишу (можда Игокеа тамо) и кад се на то дода притисак који носи борба за трофеј евидентно је било шта нас чека уколико се и у наредним мечевима са Партизаном нађемо у егалу.
                        Потом долази дерби у рег.делу АБА - на 68:68 Тринкијери инсистира да се прави фаул како би они одлучивали о својој судбини. Регленд даје оба, Пејџ маши тројку, Риверс промашује оба бацања и они су опет у позицији да изборе продужетак/победу што на нашу срећу(!) нису искористили.
                        1. меч 1/2 плејофа опет +2 за нас у последњем нападу Оџо преузима Ренфроа који није смео да га казни шутом са дистанце, и можда донесе победу Партизану, него је кренуо на продор и извојевао продужетке.
                        2. меч 1/2 плејофа Берон даје тројку за 68:67 не правимо фаул иако су лоше изводили бацања - Лендејл је могао да буде мета, потенцијално би био половичан а овако је постигао кош за +3. Не знам какав је план био на тајмауту и да ли је Давидовац уопште и био мета, на крају је промашио и још једном је тренер подбацио када је реч о "инфаркт" заврницама.

                        Када подбаци неки млад тренер као што је Алимпијевић то могу да прогутам и да оправдам неискуством, али када то уради човек који је годинама био део организације каква је Олимпијакос, који је прошао малтене све и на паркету и поред њега, који је учествовао у великом броју баш оваквих тесних и "ружних" утакмица, за то нема оправдања.

                        Милион питања, нигде одговора - Зашто се почиње меч и 2. полувреме без плејмејкера, зашто Риверс организује игру кад је реч о играчу који само гледа себе и тотално је погубан за саиграче, зашто Перпероглу узима оне тројке преко руке а не спушта се на ниски пост, зашто не већа минутажа за Давидовца, ДОБРИЋА, зашто без Оџа цело друго полувреме...?
                        Last edited by poacher; 31-03-19, 23:42.

                        Comment


                        • I jos nesto, nisam siguran da je Tomic ikada bio prvi pomocnik u Olimpijakosu. Gersonu je bio Erez Edelstein + je tu bio Sfairopulos, Duda je doveo Angeloua koji mu je bio pomocnik u Dinamu iz Moskve, a kasnije ga je poveo sa sobom i u Efes (+ je doveo i Kesara), Barcokas je doveo Christos Pappas-a sa kojim je prethodno saradjivao u Panioniosu, kasnije ga vodio sa sobom i u Lokomotivu, Barsu, Himki... Mozda eventualno Sfairopulosu, ili Janakisu, al' ni to nisam siguran. Ovo pisem posto se stalno potencira kako je godinama saradjivao sa vrhunskim trenerima, kao da im je on bio desna ruka... Ti treneri uglavnom za prvog pomocnika dovedu coveka sa kojim su vec saradjivali, eto i Blat je u Olimpijakos doveo Kemzuru koji mu je bio prvi pomocnik i u Darusafaki, Benetonu, Dinamu SP... Za mene je veliko pitanje kakvu je uopste ulogu imao Tomic tamo, sta mu je konkretno bio posao i da li je to dovoljno da bi ga kvalifikovalo za prvog trenera Zvezde.

                          Comment


                          • Originally posted by Nas View Post
                            I jos nesto, nisam siguran da je Tomic ikada bio prvi pomocnik u Olimpijakosu. Gersonu je bio Erez Edelstein + je tu bio Sfairopulos, Duda je doveo Angeloua koji mu je bio pomocnik u Dinamu iz Moskve, a kasnije ga je poveo sa sobom i u Efes (+ je doveo i Kesara), Barcokas je doveo Christos Pappas-a sa kojim je prethodno saradjivao u Panioniosu, kasnije ga vodio sa sobom i u Lokomotivu, Barsu, Himki... Mozda eventualno Sfairopulosu, ili Janakisu, al' ni to nisam siguran. Ovo pisem posto se stalno potencira kako je godinama saradjivao sa vrhunskim trenerima, kao da im je on bio desna ruka... Ti treneri uglavnom za prvog pomocnika dovedu coveka sa kojim su vec saradjivali, eto i Blat je u Olimpijakos doveo Kemzuru koji mu je bio prvi pomocnik i u Darusafaki, Benetonu, Dinamu SP... Za mene je veliko pitanje kakvu je uopste ulogu imao Tomic tamo, sta mu je konkretno bio posao i da li je to dovoljno da bi ga kvalifikovalo za prvog trenera Zvezde.
                            Значи Неша Илић фазон

                            Comment


                            • Originally posted by Laki21 View Post
                              Naravno da nisu nestali, lopta je okrugla.

                              No, ceniš li da je umesto Riversa doveden još jedan kršteni plej košarkaških gabarita i atletskih sposobnosti, da bi se ti izgledi donekle popravili?
                              Rekao sam još na početku sezone da bih ja imao tri pleja u rosteru. Što se Riversa tiče on je imao nemali doprinos u prvoj utakmici PO, na drugoj se ponovo izgubio, videćemo kako će igrati u nastavku.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by Nas View Post
                                I jos nesto, nisam siguran da je Tomic ikada bio prvi pomocnik u Olimpijakosu. Gersonu je bio Erez Edelstein + je tu bio Sfairopulos, Duda je doveo Angeloua koji mu je bio pomocnik u Dinamu iz Moskve, a kasnije ga je poveo sa sobom i u Efes (+ je doveo i Kesara), Barcokas je doveo Christos Pappas-a sa kojim je prethodno saradjivao u Panioniosu, kasnije ga vodio sa sobom i u Lokomotivu, Barsu, Himki... Mozda eventualno Sfairopulosu, ili Janakisu, al' ni to nisam siguran. Ovo pisem posto se stalno potencira kako je godinama saradjivao sa vrhunskim trenerima, kao da im je on bio desna ruka... Ti treneri uglavnom za prvog pomocnika dovedu coveka sa kojim su vec saradjivali, eto i Blat je u Olimpijakos doveo Kemzuru koji mu je bio prvi pomocnik i u Darusafaki, Benetonu, Dinamu SP... Za mene je veliko pitanje kakvu je uopste ulogu imao Tomic tamo, sta mu je konkretno bio posao i da li je to dovoljno da bi ga kvalifikovalo za prvog trenera Zvezde.
                                S obzirom da je imao par utakmica koje je vodio samostalno za pretpostaviti je da je bar u nekom periodu bio pomoćni trener.
                                I, nema svaki član stručnog štaba isti uticaj, Tomić je jako dugo bio deo kluba i sasvim sigurno je bio visoko u hijerarhiji.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X