Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ti kazes on ga je doveo, zaboravljas da je Bamberg te sezone bio ocajan i na kraju je Trinchi dobio sut - kartu iz kluba. Toliko o njegovim dobrim procenama te sezone.
    Svejedno , ostaje činjenica da ga je Trinkijeri doveo , ali koji qrac Debeli 3 zna ? Muka mi je kad pročitam šta sve ljudi pišu o Luki

    Comment


    • Ne mogu da se otmem utisku da smo umesto Cirbesa doveli igraca na 4/5 bili bi daleko jaci.


      Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

      Comment


      • Originally posted by Ulični basketaš View Post
        Druže, pričaš o Nebojši Čoviću. Zamisli da po drugi put "ponizi" sina i vrati ga u FMP. Porodica je najvažnija i odnosi u njoj, a klub smatra svakako svojim vlasništvom, pa mu se jebe za realnost. Što se mene tiče, početni entuzijazam je naglo splasnuo, zbog surove realnosti. Pre mislim da će u januaru doći možda neki igrač 2/1, a da Jr svakako ostaje u 12.
        Ako je do ponizenja ne moraju da ga liferuju....neka samo dovedu novog pleja, a on nek ostane u pocetku u prvih 12 a posle nekog vremena u 15. To bi trebalo da bude trenerova odluka. Ne verujem ni da ce Cova da se ponizava pitanjem treneru "a sto si mog sina stavio u 15"...valjda ce da podrazumeva da ako dovede jos jednog pleja njemu morati da se smanji minutaza.

        Comment


        • Originally posted by blond View Post
          Ti pamtis nekog Mitrovica iz ranijih dana, u vreme kada je igrao sa MWillom i radio to sto je radio. U svojoj poslednjoj sezoni ex-kapiten je bio olupina od igraca, mi smo pobedjivali jer smo imali Simona koji je sirio i pogadjao za 3 u nenormalnim procentima.

          Ti kazes on ga je doveo, zaboravljas da je Bamberg te sezone bio ocajan i na kraju je Trinchi dobio sut - kartu iz kluba. Toliko o njegovim dobrim procenama te sezone.

          Jos mi nisi odgovorio, koja to EL ili EC ekipa ima cetvorku bez ikakvog suta?

          To sto ti pises ima toliko logike, kao kada bih ja rekao da je Baskonia uvek igrala sa jednim privatnikom na 1, FC je bio privatnik u FMP, dakle, Baskonia treba da dovede Covica juniora. Ej, Trinchi imao opake sutere i spejsing, uvek je to furao, sezonu u kojoj je doveo Mitrovica, kamenjara bez suta, taj spejsing i igra mu se raspala, dakle, Mitrovic je odlican za spejsing.

          Budi Bog sa nama. Pricamo o igracu koji je u Bambergu imao ovakvu statistiku:

          4.2 poena, 53% za 2, 3/8 za 3, 8/15 za 1, 50 skokova i 11 asistencija na 16 meceva.

          U Zvezdi:

          4.09 poena, 46/91 za 2, 3/18 za 3, 15/28 za 1, 65 skokova i 38 asistencija na 28 meceva.

          Znam da branis Luku jer je omiljen Radonjin igrac, ali, budimo realni, u onoj sezoni kada smo igrali TOP 8, da se Luka nije povredio ne bi igrali ili Miller ili Simon, sto znaci nista od TOP 8.
          Klajburn,Pienaris, Tili, Kuzminskas, Vezenkov,Papnikolau, Klark itd itd..brdo igraca sa bizarnim procentima suta, pa i plejeva.,bekova itd...brdo njih ispod 35% pa i ispod 30%... gledati igraca samo kroz sut i to procente je vise nego smesno..posebno coveka sa povredama,a pritom on ne bi bio nosilac tima vec nekih 10-15minuta po mecu...

          Pritom covek je uz Lazu digao sve nase trofeje i stvarno nema smisla tako pisati o njemu..Daleko da mi je omiljen igrac, ali ima postovanje, toliko da je dovoljno da mu se da jedna sansa bar. Kao i Lazi, jeste ko ispusena mustikla zadnjih godinu dana ali u najmanju ruku je zasluzio ovakav ugovor kod nas i da se ispostuje do kraja.

          Retko koji PF u EL, ima toliko smisla za kosarku a pritom on nama treba samo za ABA ligu, zato je i glupo to porediti..ja sma bio prvi da on ode, ne krijem to...najvise zbog povreda, ali u ovom slucaju, kao back up, zlata bi nam vredeo sa iskustvom...

          Da treba da dodje kao prvi PF rekao bih ne,ali neko da bude back up i da malo pomgne oko spejsinga, kruzenja lopte i odradjivanje akcija bez da mu u sred akcije govoris sta kako i gde..to svakako...

          On moze samo doneti, plus njegova odbrana ne moze biti gora od Stratosove..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Klajburn,Pienaris, Tili, Kuzminskas, Vezenkov,Papnikolau, Klark itd itd..
            Ovo su skoro sve trojke koje se nekad spustaju na 4. Vezenkov ima meku ruku, Papanikolau je pogodio protiv Fenerbahcea tezak sut sad, Kuzminskas je odlican suter, Tillie, Clark mislis na Earla? Nemojmo se zezati sve su ovo odlicni suteri i sto je najvaznije sutiraju mnogo za 3, Luka uopste ne sutira.

            brdo igraca sa bizarnim procentima suta, pa i plejeva.,bekova itd...brdo njih ispod 35% pa i ispod 30%... gledati igraca samo kroz sut i to procente je vise nego smesno..posebno coveka sa povredama,a pritom on ne bi bio nosilac tima vec nekih 10-15minuta po mecu...
            Pitao sam te da mi navedes cetvorku u EL ili EC koja skoro uopste ne sutira za 3 jer ne ume da sutira. Stoji to da je on bio povredjen, ali se to odnosi na brzinu koju ne poseduje, da ne moze da trenira sut je do njega. Sta onda ostaje, samo da stoji u srcu reketa i deli lopte?

            Pritom covek je uz Lazu digao sve nase trofeje i stvarno nema smisla tako pisati o njemu..Daleko da mi je omiljen igrac, ali ima postovanje, toliko da je dovoljno da mu se da jedna sansa bar. Kao i Lazi, jeste ko ispusena mustikla zadnjih godinu dana ali u najmanju ruku je zasluzio ovakav ugovor kod nas i da se ispostuje do kraja.
            Lazic se fenomenalno uklapao u sistem Radonjica, odlican je u odbrani i zato se ne snalazi u ovakvim rosterima. Mitrovic je sam digao ruke od sebe onog trenutka kada se pretvorio u teskog centra sto se tice suta koji je, da ima Lazine radne navike, mogao da uvezba do neke granice pristojnosti.

            Retko koji PF u EL, ima toliko smisla za kosarku a pritom on nama treba samo za ABA ligu, zato je i glupo to porediti..ja sma bio prvi da on ode, ne krijem to...najvise zbog povreda, ali u ovom slucaju, kao back up, zlata bi nam vredeo sa iskustvom...

            Da treba da dodje kao prvi PF rekao bih ne,ali neko da bude back up i da malo pomgne oko spejsinga, kruzenja lopte i odradjivanje akcija bez da mu u sred akcije govoris sta kako i gde..to svakako...

            On moze samo doneti, plus njegova odbrana ne moze biti gora od Stratosove..
            Tesko da ne moze da bude gora od Stratosove, ali to nije problem. Nikada sa njim nisu bile problem povrede, sto se toga tice moze da igra, problem je kamenjarenje za 3 poena. Zao mi je, ali ako ne umes da sutiras u kosarci, moras da imas neki drugi segment razvijen na specijalnom nivou, da li je to brzina i snaga (Vesely, Dunston, Slaughter, Hunter) ili visina i snaga (Poirier) ili snaga i probijanje protivnicke odbrane 1-1 (neki bekovi), ili fenomenalan osecaj za pas (Calathes).
            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Klajburn,Pienaris, Tili, Kuzminskas, Vezenkov,Papnikolau, Klark itd itd..brdo igraca sa bizarnim procentima suta, pa i plejeva.,bekova itd...brdo njih ispod 35% pa i ispod 30%... gledati igraca samo kroz sut i to procente je vise nego smesno..posebno coveka sa povredama,a pritom on ne bi bio nosilac tima vec nekih 10-15minuta po mecu...

              Pritom covek je uz Lazu digao sve nase trofeje i stvarno nema smisla tako pisati o njemu..Daleko da mi je omiljen igrac, ali ima postovanje, toliko da je dovoljno da mu se da jedna sansa bar. Kao i Lazi, jeste ko ispusena mustikla zadnjih godinu dana ali u najmanju ruku je zasluzio ovakav ugovor kod nas i da se ispostuje do kraja.

              Retko koji PF u EL, ima toliko smisla za kosarku a pritom on nama treba samo za ABA ligu, zato je i glupo to porediti..ja sma bio prvi da on ode, ne krijem to...najvise zbog povreda, ali u ovom slucaju, kao back up, zlata bi nam vredeo sa iskustvom...

              Da treba da dodje kao prvi PF rekao bih ne,ali neko da bude back up i da malo pomgne oko spejsinga, kruzenja lopte i odradjivanje akcija bez da mu u sred akcije govoris sta kako i gde..to svakako...

              On moze samo doneti, plus njegova odbrana ne moze biti gora od Stratosove..
              To kada selektivno uzmes igrace koji ove sezone imaju los procenat, na uzorku od 6-7 utakmica. Taj Klajburn je prosle sezone sutirao 39% za tri u EL, a cak 44% u VTB ligi, Kuzminskas 43%, Vezenkov ima bas meku ruku i 42% za tri u EL karijeri, Tili 38%, Papanikolau i ove sezone ima 39%, a 38% u karijeri (mada je on trojka), Klarkovih 35% (sto i nije lose) nisu posledica toga sto je los suter, nego sto mu je selekcija katastrofalna... Luka Mitrovic u EL karijeri ima 20%, u poslednjoj sezoni kod nas je imao 17%. Ako ne vidis razliku, onda je uzaludno i polemisati.

              Takodje, nije sve u procentima, nego i u tome kakve tendencije imaju u igri. Igraci koje si naveo mahom igraju spolja (kao i ogromna vecina danasnjih cetvorki), nikoga od navedenih igraca ne smes ostavljati samog kao Mitrovica, kada ostanu sami nece ti vezati napad u cvor nego ce sutnuti i pogoditi u dobrim/pristojnim procentima. Cak i igraci koji vise gravitiraju ka niskom postu poput Sengelije i Jankunasa su morali u svoju igru da uvedu bolji sut za tri - prvi je na 40% u poslednje dve sezone EL, drugi na 39%.

              I niko ne gleda Mitrovica samo kroz procente, nego kao kompletan paket. Fizicki i atletski je inferioran, to ga limitira i u odbrani i u skoku, u napadu ti ne donosi spejsing, nego ti isti unistava jer protivnici mogu bezobrazno da pomazu sa njega. Sila na niskom postu nije, ostaju samo osecaj za asistenciju i visok IQ, a to je, imajuci u vidu sve navedene mane, nedovoljno da bi se igrac okarakterisao kao zlata vredan i odlicna bekap opcija.

              Pritom, njegov los sut nema nikakve veze sa povredama, ako na nekom segmentu igre moze da se radi tokom rehabilitacije, onda je to upravo sut. Kidali su igraci i ligamente kolena po dva puta pa igraju u NBA, eno kako se Bertansu nije pokvario sut, kako je D-Rose procistio mehaniku i sutira bolje nego ikad. Luku Mitrovica kada su pitali u vezi suta prvi put je izjavio da je to eto stvar samopouzdanja, bice bolje, a drugi put je bacio neku nebulozu kako nije problem sto ga ostavljaju samog, jer onda ima vise prostora da vidi neka druga resenja i to maltene postaje prednost. Znaci nije problem samo u tome sto ima lose fizikalije i sto je los suter, nego i u tome sto negira da problem uopste postoji i ne radi na ispravljanju ociglednog nedostatka, a to je za profesionalnog sportistu nedopustivo.

              EDIT: Dok sam ja otkucao post, kolega Blond je vec dosta toga napisao... Al' dobro, da ne bude da sam kucao uzalud.
              Last edited by Nas; 16-11-18, 16:19.

              Comment


              • Blondiiii, opet pricas o EL igracima najvise klase. Ovde pricamo o EC back up-u za 10-15 minuta da uvede reda u napadu od ovih sto si naveo retko ko doneo titulu svom klubu..Iskustvo ne mozes kupiti...covek ima dosta titula, isksutva..a mlad je...kazem ogranicena minutaza..back up..jedino ko zna da podeli pas su covic i regland...pa ti vidi da li nama to treba ili jos jedan suter za tri poena
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Ako su ovi krilni igraci koji su navedeni sa bizarnim procentom za tri, onda si pogresio sport.

                  Comment


                  • Dzaba Klajburnu i 50%,dodje tekma kad se lomi i omasi sve ;) opet kazem Nas, on je back up EC tima, ne treba ti jos jedan suter, vec neki paker...vezni igrac, fudbalska 10ka ili cetvorka kako hoces ;) ajde da uzmemo sve sutere...niko nema ispod kosa ovoliko drvenih igraca kao i mi..treba tu malo fore, stofa kosarkaskog...Ovi svi navedeni su teski overate po meni..ali ih je glupo porediti sa Lukom..posle silnih povreda..ja sam jednom imao povredu 6 meseci i batalio kosarku, posto sam mnogo zaostajao..covek je imao takve 3x...mozak ne mozes kupiti..ima slifa i to je jako bitno..a toga u ovom timu nema previse...KAZEM JOS JEDNOM BACK UP JE COVEK EC TIMA, nije EC prvi PF itd..nema smisla porediti...takvi donose titule..Simanic i Faye bas tesko npr...
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Nestabilni suteri, bas jako za tri poena..nisu kamenjari ali meni je suter npr Tompkins, Meli, Viljer o su puter ruke, ovi ostali tanko...ne bih se previse cimao da idu na sut..posebno kad se lomi...takvi igraci nece doneti trofej..Klajburn je tezak kamenjar sto je objasnio u 1/2 EL..jes sutirao za tri dobro...ali takvom bi uvek dao da uzmeo 15 suteva, kao i ostalim navedenim...i to ako treba otvorenim itd...njihovi sutevi variraju dobro..solidni su suteri i ni centa vise od toga..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Sve mi se cini da ce covicu na kraju sujeta doci glave. Ovaj tim je na pocetku sezone dostigao svoj zenit i sto neko rece sem mladih igraca od kojih se ne moze ocekivati da postanu nosioci nas upside je apsolutno nikakav. A trebalo ocekivati da i partizan i cedevita i buducnist mogu biti samo bolji. Bez neke doselekcije pre svega na 1 ovaj tim tesko moze biti konkurentan u EC ali i u ABA plejofu.
                        Dovodjenje luke mitrovica bez obzira kolikoko ga ko voli ili ne apsolutno ne bi imalo nikakvog smisla i samo bi dobili keselja br2. Luka je na zalost bivsi igrac on ni u poslednjoj sezoni u zvezdi nije izgledao bog zna kako i pravo je cudo da smo uopste uspeli da ga zalivadimo. Luka je nanzalost postao sve ono sto nije potrebno ovom timu i individualno i timski ako uzmemo u obzir da imamo tri teska centra.
                        PLEJ, PLEJ I SAMO PLEJ! Ima jos propusta u ovoj selekciji fali nam jedan 3/4 igrac ali sa ogranicenim sredstvima ovo izgleda vise nego pristojno.
                        Last edited by NateHuffman; 16-11-18, 18:11.

                        Comment


                        • Sve sto sam Vam pricao u Avgustu i Septembru se ostvaruje...Mada mislim da nece starji rizikovati i da ce promeniti sina..ili dodati jos jednog pleja.....mislim da nema muba da ga ostavi do kraja, to bi bio epski potop..mada bih licno voleo to...Tomic ima solidan potencijal, ali se sam ugasio kad je prihvatio ovo...
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Pedro Martinez otpusten, kuku kakva greska.

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Nestabilni suteri, bas jako za tri poena..nisu kamenjari ali meni je suter npr Tompkins, Meli, Viljer o su puter ruke, ovi ostali tanko...ne bih se previse cimao da idu na sut..posebno kad se lomi...takvi igraci nece doneti trofej..Klajburn je tezak kamenjar sto je objasnio u 1/2 EL..jes sutirao za tri dobro...ali takvom bi uvek dao da uzmeo 15 suteva, kao i ostalim navedenim...i to ako treba otvorenim itd...njihovi sutevi variraju dobro..solidni su suteri i ni centa vise od toga..
                              Nestabilan suter je i Dangubic, pa postoji veeeeeliiiiiika razlika izmedju njega i Luke. Nestabilan je i Jovic, odnosno nije neki suter. Pitao sam te da mi navedes jednu cetvorku bez suta na EL/EC nivou, ti mi pises o Vezenkovu samo zato sto ne zna da resava velike meceve. Vezenkov je odlican suter, kao i vecina pobrojanih.

                              Hajde onda i Filipa da trpimo u timu jer imamo gomilu igraca koji igraju losu odbranu ili ne znaju da probiju jako i do samog kraja.

                              Jos jedna stvar, Perper mora na 4 jer je na 3 vec guzva. Umesto koga bi ubacio Luku?
                              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                              Comment


                              • Rekao sam ti jednom, mi nismo EL tim, drugo Mitrovic na 10-15minuta, mesto Simanica ako ne pokaze za narednh 40 dana nesto...pa nek rotiraju..Ti poredis EL igrace i to TOP sa Mitrovicem koji nije igrao zadnje 2-3 godine ozbiljnu kosarku
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X