Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Sta ce nam 3 centra u rotaciji kada uglavnom igramo sa dva? Mislim da je samo na jednoj ili dve utakmice svoj trojici dao sansu.
    Po meni treba da stalno rotira 2 od 3 centra u prvih 12, i tako da jednog stalno odmara. Nema potrebe i Zirbes i Odzo da budu u 12 u slabijim ABA utakmicama.

    Nenadic bi morao u 12....to mi je neshvatljivo da ga kulira.
    Pa pre su nam potrebna 3 centra u 12, nego sesti igrac na pozicijama 2/3. Stvarno bih voleo da mi neko navede primer ekipe koja na tim pozicijama ima vise od 5 igraca, a da pritom samo jedan od njih (Perperoglu) moze da odigra na jos nekoj poziciji.

    Comment


    • Originally posted by Nas View Post
      Pa pre su nam potrebna 3 centra u 12, nego sesti igrac na pozicijama 2/3. Stvarno bih voleo da mi neko navede primer ekipe koja na tim pozicijama ima vise od 5 igraca, a da pritom samo jedan od njih (Perperoglu) moze da odigra na jos nekoj poziciji.
      Nekako su uvek postave bile u srazmeri 7 spoljnjih i 5 unutrašnjih igrača, sve ostalo je (majstorskim rečnikom rečeno) budževina i kratkog daha.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Taj treci centar u prvih 12 konstantno sedi na klupi, tako da je svejedno dal ce na njoj da sedi centar ili bek/krilo. Ako se tom centru vec ne daje sansa, zasto protiv slabijih protivnika ne odmoriti Lazica/Berona a dati minute Nenadicu kada smo ga vec potpisali? Duga je sezona i ne vidim bilo kakav rizik.

        U tu trojicu viska bi samo Keselja zakucao kad on vec mora da bude u 15, a dvojicu viska bi konstantno rotirao da bi odrzao svezinu svim igracima tokom cele sezone. Bar ja to tako vidim....inace nema smisla da imas 15 igraca gde ce trojica videti loptu samo na treningu.


        edit: ...Lazica/Berona/Covica
        Last edited by mmajstor; 06-11-18, 14:57.

        Comment


        • Nije svejedno da li ce u 12 biti centar ili bek/krilo, posto je Cirbes sklon tome da u utakmice udje dekoncentrisano, da u kratkom vremenskom intervalu napravi 3 licne greske i sl. Odzo takodje pravi dosta faulova za minute koje provodi u igri. Na pozicijama koje Nenadic pokriva mi imamo 5 igraca koji su ispred njega: Berona, Dobrica, Lazica, Perperoglua i Radanova, plus jos Davidovca koji je takodje cesto van 12. Odricati se bilo kog visokog igraca da bi jos neki SG/SF uleteo u 12 bi bilo suludo i van svih kosarkaskih rezona, ne postoji ekipa sa toliko igraca na tim pozicijama.

          A nevezano za nas i ovu konkretnu situaciju, moj stav je da 15 igraca u rosteru bespotrebno, megalomanski i uglavnom kontraproduktivno, osim ako trojica od tih 15 nisu klinci. Al' ne klinci od 19-20 godina, nego bukvalno juniori.

          Comment


          • Originally posted by Nas View Post
            Nije svejedno da li ce u 12 biti centar ili bek/krilo, posto je Cirbes sklon tome da u utakmice udje dekoncentrisano, da u kratkom vremenskom intervalu napravi 3 licne greske i sl. Odzo takodje pravi dosta faulova za minute koje provodi u igri. Na pozicijama koje Nenadic pokriva mi imamo 5 igraca koji su ispred njega: Berona, Dobrica, Lazica, Perperoglua i Radanova, plus jos Davidovca koji je takodje cesto van 12. Odricati se bilo kog visokog igraca da bi jos neki SG/SF uleteo u 12 bi bilo suludo i van svih kosarkaskih rezona, ne postoji ekipa sa toliko igraca na tim pozicijama.

            A nevezano za nas i ovu konkretnu situaciju, moj stav je da 15 igraca u rosteru bespotrebno, megalomanski i uglavnom kontraproduktivno, osim ako trojica od tih 15 nisu klinci. Al' ne klinci od 19-20 godina, nego bukvalno juniori.
            @mmajstor
            Na ovo sam mislio + sto taj trener koji sa njima provodi vrijeme bolje od bilo koga zna ko mu treba u rosteru a ko moze da odmara.

            Comment


            • A nevezano za nas i ovu konkretnu situaciju, moj stav je da 15 igraca u rosteru bespotrebno, megalomanski i uglavnom kontraproduktivno, osim ako trojica od tih 15 nisu klinci.
              I ja tako mislim, ali ako smo vec usli u taj koncept sa 15 igraca onda ajde bar da vidimo koja je namera/svrha tog koncepta. Ne svidja mi se koncept gde ce Davidovac i Nenadic da budu zakucani celu sezonu....izgubicemo te igrace.

              Vezano za centre, do sada nismo nijednom probali neku small ball varijantu posto umemo da budemo prilicno tromi (3 teska centra, Stratos, Lazic, Covic...) a sto ce jaci timovi sigurno eksploatisati. Sta mislite: Regland/Beron/Nenadic/Simanic/Faye.....a mozda i hazarderski Dobric umesto Simane - bili bi brzi kao munja a svako moze da prangija za 3?

              Comment


              • Originally posted by Victor BG View Post
                @mmajstor
                Na ovo sam mislio....
                Hmmm....mozda bi mu jedna utakmica kao 13i na tribinama pomoglo da popravi tu koncentraciju? Mislim, da li nam je stvarno potreban Zirbes protiv Krke ili Zadra? A mozemo da dobijemo jos jednog upotrebljivog centra....

                Comment


                • Originally posted by Nas View Post
                  Nije svejedno da li ce u 12 biti centar ili bek/krilo, posto je Cirbes sklon tome da u utakmice udje dekoncentrisano, da u kratkom vremenskom intervalu napravi 3 licne greske i sl. Odzo takodje pravi dosta faulova za minute koje provodi u igri. Na pozicijama koje Nenadic pokriva mi imamo 5 igraca koji su ispred njega: Berona, Dobrica, Lazica, Perperoglua i Radanova, plus jos Davidovca koji je takodje cesto van 12. Odricati se bilo kog visokog igraca da bi jos neki SG/SF uleteo u 12 bi bilo suludo i van svih kosarkaskih rezona, ne postoji ekipa sa toliko igraca na tim pozicijama.

                  A nevezano za nas i ovu konkretnu situaciju, moj stav je da 15 igraca u rosteru bespotrebno, megalomanski i uglavnom kontraproduktivno, osim ako trojica od tih 15 nisu klinci. Al' ne klinci od 19-20 godina, nego bukvalno juniori.
                  Saglasan, pogotovo sa boldovanim delom. Buducnost ima Sehovica, Starovlaha i Ilica van 12, igraju oni i evroligu, pa je to ipak previse igraca. Partizan je i ove i prosle sezone imao vise od 12 nejuniora u sastavu. Ako neces da koristis Novicu/Gavrilovica sta ga drzis u sastavu? Oni koji nisu u 12 treba da dobiju ispisnicu i to je to.

                  Kod nas je slicna situacija. Kod Radonje nismo imali toliko problema sa tim, sad je Dobric van 12, ili Davidovac, da ne pricam o slucaju Keselj. A onda, kada treba napraviti sastav za evroligu, odjednom pocne prica nema para. Pa naravno da nema, kada je ovde stednja nepoznat i omrazen pojam.
                  You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                  Comment


                  • Pokusali smo small ball, vise puta na pripremnim utakmicama i jednom cini mi se dal u Laktasima dal u sezoni protiv Bud i tragicno je ispalo.

                    Comment


                    • Nisam video, ali bih voleo da Tomic nastavi da to uigrava protiv losijih protivnika dok ne pocne da lici na nesto.
                      To mi nekako zvuci prihvatljivije, nego da zrtvujemo fleksibilnost sa tri centra u dvanaes` gde ovaj treci nema neku ulogu nego da sedi "za svaki slucaj". Vise volim kada tu situaciju krpi cetvorka koji ima neku ulogu i u redovnom scenariju.

                      Comment


                      • Povezuju K. C. Riversa sa nama.

                        Comment


                        • Још један играч на позицији 2 и 3 где смо "танки", а додатно и странац (био би 7-ми).

                          Comment


                          • Originally posted by Nas View Post
                            ... Na pozicijama koje Nenadic pokriva mi imamo 5 igraca koji su ispred njega: Berona, Dobrica, Lazica, Perperoglua i Radanova, plus jos Davidovca koji je takodje cesto van 12. Odricati se bilo kog visokog igraca da bi jos neki SG/SF uleteo u 12 bi bilo suludo i van svih kosarkaskih rezona...
                            Potpuno racionalno...

                            Frustracija kod navijača usled naglog i nepojašnjenog gašenja minutaže Nenadića dolazi od uskraćenosti za tu čistu emociju ka igraču koji je u stanju da isporuči ,,vatru" već u prvih par minuta na parketu.
                            Takav je igrač...pogledajte kada proslavlja poen...svi su na nogama, klupa, tribine...trener već stoji pa se ne računa. Prejak je to efekat da se svako malo ne osvrneš i zapitaš kada će opet...i zašto neće.

                            Dublje analize nemaju uticaj kada nešto kupuješ srcem...kao Alfa Romeo
                            Last edited by Wingwalker; 06-11-18, 16:28.

                            Comment


                            • Originally posted by Borca View Post
                              Још један играч на позицији 2 и 3 где смо "танки", а додатно и странац (био би 7-ми).
                              Uzas....to znaci da bi verovatno i Radanov ispao u klub racionalnih. Nadam se da nije istina....od pojacanja pozdravljam samo igraca na poziciji pleja, eventualno cetvorke.

                              Comment


                              • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                                Povezuju K. C. Riversa sa nama.
                                Pa da, kada nas je Dragic odjavio za nasih 300 k po sezoni okrenuli smo se KC Riversu da njemu taj visak para isporucimo.

                                Bolje da potrosimo na jos jednog stranca pa da jos jednog domaceg posaljemo na tribini, valja da ovi sto su van 12 da imaju za 2x2 igrice pored klupe.

                                Naravno cim KC Rivers to prihvati nema posle para za back up playa, poznata prica porodice Covic.

                                Comment

                                Working...
                                X