Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zvezda opet ima trenera. Zvezda opet ima TIM.
    Moje odusevljenje postavljanjem Tomica kao trenera se ispostavilo ispravnim.
    Posebno sto dolazi iz jednog systema ciji nacin igre je nesto sto Zvezda mora da forsira. Timska igra, odbrana, kontra trcanje.
    I nesto da vas pitam.
    Jel Vam nedostaje iskakanje Lesora na pola terena I zasto Vam nedostaje? [emoji23]


    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

    Comment


    • Originally posted by madafaka73 View Post
      Znam da je rano, ali meni se čini da Tomić diže Simanića i Radanova preko odbrane. Mislim da im daje neke defanzivne zadatke koje treba da ispune, u zavisnosti od protivnika i momenta utakmice. Nije to ništa novo, ali je pohvalno što se na taj način mlađi igrači uvode u tim. Istovremeno im skida pritisak postizanja poena koji, ako dođu (a doći će) su samo plus. Ipak, akcenat je na odbrani i to mi je baš onako super
      Ne cini ti se, apsolutno si u pravu. Razgovarao sam sa jednim mladjim trenerom koji je dokazan u pravljenju igraca, o nacinu kako Zvezda lose razvija svoje igrace i kako nikako ne uspjevamo da napravimo nekog ekstra igraca pa mi kaze da je to potpuno netacno. Postoje 2 nacina da mladog igraca involviras u seniorski sistem.
      1. Das mu odredjene minute u igri sa posebnom ulogom u napadu i kretnji koja njemu prija. ( Radonjic sa low post igrom kod Mitrovica, ISO kod Gudurica, spot up sutevi Dobrica) dakle igrac mora imati odredjenu ulogu u timu, kad udje u igru da zna sta se od njega ocekuje i da reaguje bez previse razmisljanja kad dobije loptu. Tako stice samopouzdanje i osjecaj doprinosa, od njegovog talenta i mentalnog sklopa zavisi visina do koje ce doci tipa Musa iz Cedevite ili Nurkic.
      2. Da njegove fizicke atribude iskoristis kroz odbranu, davanjem odredjenih uloga koje moze da iznese, dal igrao flastera na suteru, dal stitio reket itd. Nikako da ga uvodis samo da bi pravio faul, to ubija igraca. Defanzivno dobro odradjen posao daje odredjenu bitnost igracu i poeni ce doci vremenom kad stekne rutinu i prepozna situacije u napadu gdje moze da doprinese. To je svakako duzi put ali nesto sigurniji.
      Tako da je Tomic jasno odabrao njih dvojicu da uvede kroz uloge u defanzivi, kad su sami imaju svu slobodu da sutnu ali se zna ko u timu moze i smije da igra ISO (Stratos>Bily>Ragland, eventualno Davidovac). Ostali ce poene raditi iz onoga u cemu se osjecaju najkomotnije.

      Comment


      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
        Jel Vam nedostaje iskakanje Lesora na pola terena I zasto Vam nedostaje? [emoji23]


        Šut 2/11, popio tri bandže + tri izgubljene.
        Last edited by Laki21; 08-10-18, 12:24.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Slobodna bacanja 43/16

          Kako li je govnima bilo, konstantno 15-20 razlike, oni sviraju sve u šesnaest, ništa nervoza samo smejanje u facu.
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Originally posted by Victor BG View Post
            Ne cini ti se, apsolutno si u pravu. Razgovarao sam sa jednim mladjim trenerom koji je dokazan u pravljenju igraca, o nacinu kako Zvezda lose razvija svoje igrace i kako nikako ne uspjevamo da napravimo nekog ekstra igraca pa mi kaze da je to potpuno netacno. Postoje 2 nacina da mladog igraca involviras u seniorski sistem.
            1. Das mu odredjene minute u igri sa posebnom ulogom u napadu i kretnji koja njemu prija. ( Radonjic sa low post igrom kod Mitrovica, ISO kod Gudurica, spot up sutevi Dobrica) dakle igrac mora imati odredjenu ulogu u timu, kad udje u igru da zna sta se od njega ocekuje i da reaguje bez previse razmisljanja kad dobije loptu. Tako stice samopouzdanje i osjecaj doprinosa, od njegovog talenta i mentalnog sklopa zavisi visina do koje ce doci tipa Musa iz Cedevite ili Nurkic.
            2. Da njegove fizicke atribude iskoristis kroz odbranu, davanjem odredjenih uloga koje moze da iznese, dal igrao flastera na suteru, dal stitio reket itd. Nikako da ga uvodis samo da bi pravio faul, to ubija igraca. Defanzivno dobro odradjen posao daje odredjenu bitnost igracu i poeni ce doci vremenom kad stekne rutinu i prepozna situacije u napadu gdje moze da doprinese. To je svakako duzi put ali nesto sigurniji.
            Tako da je Tomic jasno odabrao njih dvojicu da uvede kroz uloge u defanzivi, kad su sami imaju svu slobodu da sutnu ali se zna ko u timu moze i smije da igra ISO (Stratos>Bily>Ragland, eventualno Davidovac). Ostali ce poene raditi iz onoga u cemu se osjecaju najkomotnije.
            Do Cedevite imamo tri , relativno lakše utakmice u Aba , Krka , Igokea i FMP

            Šansa da mlađi dobiju još veću ulogu a i da se nosioci rasterete .

            Duga je sezona...neke treba razigrati a neke sačuvati za april , maj...



            Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

            Comment


            • Originally posted by Laki21 View Post


              Šut 2/11, popio tri bandže + tri izgubljene.
              Miško, care, mađioničaru.

              Comment


              • Originally posted by Ulični basketaš View Post
                Miško, care, mađioničaru.
                Priznajem mu titulu samo ako udomi Juniora.

                PS

                Negde daleko...
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • Originally posted by Laki21 View Post
                  Priznajem mu titulu samo ako udomi Juniora.

                  PS

                  Negde daleko...
                  Brisbane bandits npr..

                  Miško, just do it!

                  Comment


                  • Ne znam da li je bilo, ako jeste izvinjenje.

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Ono što nije lepo je njihovih 43 bacanja. Razumem da je deo taktike da im sečeš ritam igre faulovima, ali svejedno prevelika je razlika, pokazuje zaštićenost i tendecioznost od strane sudija.
                      slazem se, ali ovo sto smo 'dobili' smo lepo iskoristili

                      Comment


                      • Za razliku od proslosezonskog serijala,ove sezone kod gospode Edina i Koleta,raznovrsni gosti iz razlicitih tabora.Veceras Drobnjak,za razliku u prvoj emisiji sasvim slucajno zvezdas tj legenda kluba Trifunovic.
                        Katastrofalno stojimo sa medijskom podrskom,a o sudijama i sudijskom organizacijom i uopste statusom kluba je bespotrebno pricati.
                        Mislim da bi to trebalo biti prioritet rada kluba .
                        Last edited by L a z a r; 08-10-18, 18:30.

                        Comment


                        • Trifunović nije zvezdaš.
                          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                          Comment


                          • Mislim da je bio ironičan.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Normalno da sam bio ironican.
                              Kako drugacije obesmisliti i omalovaziti jucerasnju pobedu zvezde,a pri tome napraviti nevidjen uspeh nad nikad jacom olimpiom,ili opravdati poraz od ,kako kaze komentator na sport klubu inace drug clan,jedne od najboljih ekipa evrope Trenta.
                              To se samo moze videti na SOS u kad zvezda dobije Real i to traje 5 min,a onda idu secanja i vremeplovi od 15 min i to kako je neko davao koseve pre 65 god.
                              Last edited by L a z a r; 08-10-18, 19:54.

                              Comment


                              • Moramo da ispostujemo intervju covjeka koji pise za nasu maticnu kucu jel evo link razgovora sa junakom meca u PG
                                http://www.mozzartsport.com/kosarka/...verenja/308292

                                Comment

                                Working...
                                X