Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma imas na kecu konstantne miss matcheve, i to svih 40 minuta, napadas ih kako hoces i kad hoces..takve stvari se koriste u PO..Ovo je crni Tejlor Rocesti i treba ti osigurac na njega..nema vise Dange, Laza je blago receno u padu forme..Faye jeste vise nego solidan defanzivac ali to je to..Stratos eventualno u nekoj kolektivnoj odbrani ali u izolaciji nema sanse nikakave, previse spor na tri,a nema ledjnu tehniku za cetvorku..

    Apsolutno sve nade polazem na Oja da ce da bude taj neki faktor X..bukvalno ekipa na kosh vise..usporavao ili ne, isto ti se pise...balans nemas nikakav u ekipu..teskasi dole, pera gore...na krilima uglavnom staticne likove sa dugim rukama i sporim nogama..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Danas nasi momci igraju protiv Dinamika od 17 casova.

      Comment


      • Poenta price je da Covic nije u Zvezdi njegov sin nikada ne bi igrao u istoj.

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Ma imas na kecu konstantne miss matcheve, i to svih 40 minuta, napadas ih kako hoces i kad hoces..takve stvari se koriste u PO..Ovo je crni Tejlor Rocesti i treba ti osigurac na njega..nema vise Dange, Laza je blago receno u padu forme..Faye jeste vise nego solidan defanzivac ali to je to..Stratos eventualno u nekoj kolektivnoj odbrani ali u izolaciji nema sanse nikakave, previse spor na tri,a nema ledjnu tehniku za cetvorku..

          Apsolutno sve nade polazem na Oja da ce da bude taj neki faktor X..bukvalno ekipa na kosh vise..usporavao ili ne, isto ti se pise...balans nemas nikakav u ekipu..teskasi dole, pera gore...na krilima uglavnom staticne likove sa dugim rukama i sporim nogama..
          Nemaš mismatcheve protiv svih ekipa jer i neke druge ekipe imaju niske plejeve.
          S druge strane, ako ekipa ima višeg pleja i to može da bude problem jer je u većini slučajeva sporiji u odnosu na nižeg.
          Treće, bukvalno zavisi od individualnih karakteristika samog igrača, to što je mali ne mora obavezno da znači da igra lošu odbranu, Ragland recimo uopšte nije loš defanzivno, takođe i Baron je solidan.
          Više kao potencijalne probleme vidim Raglandov šut sa distance i Baronov pregled igre.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Sve te individualne mane koje ste naveli tim moze da sakrije. Ono gdje cemo imati prob su visoki centralni pikovi gdje ni jedan nas centar nema dovoljnu brzinu da isprati pa ce dobre ekipe uvijek pronalaziti rjesenje.
            Radonjic je recimo taj problem sa Zirbesom i Marjanovicem rjesavao tako sto je rotirao igrace i svjesno ostavljao losijeg sutera samog ( onda se desi onaj iz Reala sa 5 trojki bez promasaja). Za takvu odbranu je potrebno mnooogo vremena kojeg nemamo i da se igraci bas poznaju u dusu koje isto nemamo za sad.
            Drugi nacin je da usmjeravas pleja da igra na prodor u slabiju stranu da loptu naslanja visoko na tablu a pokrijes pik... U svakom slucaju, ako tim bude TIM mi necemo imati mnogo problema da ostvarimo cilj.

            Comment


            • Ne postoji način da se pokriju dva miđeta na istoj poziciji, od toga jedan sa pivskim stomakom.
              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Nemaš mismatcheve protiv svih ekipa jer i neke druge ekipe imaju niske plejeve.
                S druge strane, ako ekipa ima višeg pleja i to može da bude problem jer je u većini slučajeva sporiji u odnosu na nižeg.
                Treće, bukvalno zavisi od individualnih karakteristika samog igrača, to što je mali ne mora obavezno da znači da igra lošu odbranu, Ragland recimo uopšte nije loš defanzivno, takođe i Baron je solidan.
                Više kao potencijalne probleme vidim Raglandov šut sa distance i Baronov pregled igre.
                Baron i Ragland solidni defanzivci.. zanimljivo..mozda ako je polazna tacka Tejlor Rocesti..Ragland i Baron imas pravo za ovo sto si napisao...ali to je tako,da nemaju bas te mane bili mnogo bolji igraci...na oko dobri igraci ali nisu nikakav x faktor za titule..to treba traziti u Faye,Ojo ...mozda i Davidovcu,Simanicu,Dobricu,Lazicu..od tih igraca zavisi sta i kako...

                Opet naglasavam..FC je igrac za street ball...zajebanciju..i apsolutno se slazem da smo mi FMP a ne Zvezda..Imas zicer da napravis tim i atmosferu...na terenu i van terena...i tvoj ego neda,.

                +Da dodam da ce svako biti ok sa sinom predsednika,direktora..ja ne znam tu budalu koja ce reci suprotno.....imas dva igraca po 30g..i -180..to nema nigde jbs mi sve..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Regland je sasvim dobar defanzivac. Uvek je u stavu, agresivan. Ko je gledao Lokomotivu prosle sezone zna I cemu pisem. Znacajan podatak je da dolazi iz sistema u kome se insistiralo na odgovornosti u odbrani.
                  Sad ne radi se ovde mnogo o tome kakvi su nam defanzivci sada vec dal imaju prostora da podignu igru u odbrani, odnosno dal ce trener uspeti u tome. Individualne nedostatke moze da ispravi timska odbrana.
                  Zelja, pristup, koncentracija svakako podize nivo odbrane.
                  Zato je Tomic apsutno u pravu. Prvo treba napraviti dobru atmosferu, zelju da se gine u odbrani, podrska saigraca jedan drugom. Bez toga sa individualnim sujetama, neslaganjem, nezadovoljstvom mozemo mi da imaamo 12 Dzenkinsa u timu dzaba nam sve.

                  Comment


                  • Dolazi i Rocesti isto,samo sto je prosle godine Kuban imao dosta bolje defanzivce nego one tmao godine...Koliko sam ja primetio gledajuci, krili su ga non stop..Jak je on stamen, fizicki oce on da isprati posebno u polju i cacka loptu...ali sve ostalo je uzasno...posebno u prostoru odbrana, kod preuzimanja itd...uvek cuva najgoreg ofanzivca..nije los kao Rocesti ali u principu je los defanzivac...Samo nije to poenta prica...poenta je kad imas jos goreg od njega a on ti bude back up..to je sustina mog posta..

                    Da moze da igra na obe strane Ragland bi bio u Barseloni...Meni se svidja njegova snalazljivost u napadu,posebno kod obruca, neboji se..Ono sto mu je mana sto nije neki paser..isto voli da pravi sam sebi pozicije i da uzima teske suteve...minus, plus..odbrana, napad..dobio si crnog Rocestog...sto nije lose...ali ova okolina jeste...

                    Voljni momenat je bitan ali ne toliko u fazonu..odbrana je stvar volje..nije bas sve do volje...itd..
                    Last edited by LosmiSK; 02-09-18, 12:27.
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                      Potpisali smo Marka Mihailovica 2003 god. Kazu najveci talenat u tom godistu. Jel zna neko nesto vise o doticnom?
                      Mali iz Loznice. Najpriblizniji profil igraca njemu je Guduric. Ima dobar prvi korak iako nije nadprosecan atleta. Jako meka ruka, moze da puni spolja i iz driblinga i iz bloka i spot up. Napada obruc, finisira sa obe ruke. Lateralno nije explozivan i imace limit u tom smislu da bude dobar defanzivac, ali jos raste i moze da se radi na tome i da se unapredi. Kazem slican Guduri, jer moze da iskreira i nije sebican.

                      Comment


                      • Kakva mu je ovo mehanika šuta, izbačaj u visini brade!? To bi prvo trebalo da promeni.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Kakva mu je ovo mehanika šuta, izbačaj u visini brade!? To bi prvo trebalo da promeni.
                          Bolji je vec ove godine bio. Ovo je skoro dve godine staro. Racunaj da je tada imao 13 godina. Lopta izlazi brzo i sa dobrim lukom, tako da ne mora mnogo da mu se menja mehanika. Curry puca iz brade pa ti vidi...

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Bolji je vec ove godine bio. Ovo je skoro dve godine staro. Racunaj da je tada imao 13 godina. Lopta izlazi brzo i sa dobrim lukom, tako da ne mora mnogo da mu se menja mehanika. Curry puca iz brade pa ti vidi...
                            Ma ok, Curry, on ima dosta brz izbačaj, brzinu koju mali nikad neće imati i poteže sa 10 metara sa istom preciznošću kao drugi igrači sa 7.5. Ne bih voleo da se mali razvije u novog Prekovića, zato kažem. [emoji23]
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              +Da dodam da ce svako biti ok sa sinom predsednika,direktora..ja ne znam tu budalu koja ce reci suprotno.....imas dva igraca po 30g..i -180..to nema nigde jbs mi sve..
                              Samo sam čekao ko će prvi da napiše )) Mašta radi svašta, pa nije Zvezda poljoprivredni kombinat iz Banata već ozbiljan košarkaški klub, iako biste vi da ga predstavite kao ovo prvo.

                              Comment


                              • Originally posted by darko pancev View Post
                                Obzirom na ulozene pare u Borišu a sa druge strane njegov voljni momenat i napredak. . .najbolje bi bilo prodati ga,ako iko hoće da ga kupi! OD NJEGA NEMA NIŠTA,živi bili pa videli
                                A sto se tiče Filipa,da imamo boljeg igrao bi,da imamo para kupili bi,ovako. . . Odakle ti ideja da ne sme da bude u 12? On će bolje vrteti pik sa Ojo nego Regland!
                                Ideja da ne sme da bude u 12 je moja ideja i obrazlozena u tekstu. Ja verujem da taj Nenadic, koji je porcvetao u FMP-u kada je FC otisao u CZ bi morao da bude opcija pre FC.
                                Tomicu verujem (za sada) ovako na slepo, bez da se dokazao kao trener, tako da ako on kaze da treba da FC igra u 12, hocu da verujem da je FC zaista bolji od ostalih alternativa, a ne Guzonjin sin... ali to je onda tuga...
                                Po meni je uvek bolje istrpeti nekog mladjeg igraca, koji ima neku perspektivu, ili u smislu podizanja plafona, ili u smislu dalje prodaje, nego koristiti domace igrace od 30 ili 30+ godina, a da nisu game changer-i.
                                Ovde se puno puta ponovio vrlo verovatni problem u odbrani od krupnijih plejeva, s' tim da FC ne poseduje dovoljnu brzinu ni da prati one koji su njegovih gabarita (@Dekkard)
                                Sto se Borise tice, ne sporim da si ti mozda u pravu, ali isto tako verujem da mu treba dati sansu. Ono sto je bila osnova mog komentara vezanog za njega je kako ste se obojica nadovezali na komentar pre vasih, iako pretpostavljam (sorry ako gresim) da ga niste gledali u prvoj pripremnoj utakmici.

                                Comment

                                Working...
                                X