Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mogao je Alimpije i 10 puta da bude trener kola u EL kad nije uzeo ABA, a to mu je bio jedini zadatak.
    Alimpije je najveća Čovićeva greška otkad se bavi košarkom.

    Comment


    • Originally posted by quentin View Post
      Mogao je Alimpije i 10 puta da bude trener kola u EL kad nije uzeo ABA, a to mu je bio jedini zadatak.
      Alimpije je najveća Čovićeva greška otkad se bavi košarkom.
      Ciljevi koji su proklamovani ABA, KRK i KLS.
      Od toga uzet samo KLS i to zato što je "odstupio" sa mesta trenera.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Originally posted by Ganac View Post
        Sve u svemu, da bih dao malo vremena svima vama koji branite Alimpijevića pa da prodiskutujemo za 5 godina na ovu temu.
        Što se tiče 3 puta trener kola u EL je neko zvanično ili nezvanično takmičenje i ko je davao te titule "trener kola"?
        No da budem jasan u svojim konstatacijama sa jednim citatom i rezmeom:

        Sve jednu pobedu u EL iz prošle sezone i sve te njegove "titule trenera kola" bih dao za 3 pobede u finalu ABA lige.

        " ko igra za raju i zanemaruje taktiku
        Završit će karijeru u nižerazrednom "Vratniku" "
        A vi i dalje trubite.
        To vreme se može dati i vama koji osporavate njegovo znanje. Slažem se sa quentinom da je on Čovićeva greška, jer mu nije ukalkulisao nedostatak iskustva i autoriteta koji se stiče trofejima.
        Svaka škola se plaća, ova je sasvim sigurno bila preskupa, ali baš zato sam uveren da takvih propusta neće biti u budućnosti, odnosno već sad pred predstojeću sezonu.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Zvanične titule dodeljene od strane sajta Eurohoops, oficijelnog partnera Evrolige.

          Pod jedan, Alimpijević je dobio relativno dobar tim, sa ogromnim manama, pre svega ljudskim. Stanje na tržištu nije bilo dobro, sada je još gore. Kad kažem relativno dobar, mislim da je mogao da dobije većinu timova EL, samo kada slušaju šta im se priča, a neki nisu bili u stanju da upamte dve i po komande.

          Drugo, izgubljen je kup, izgubljena je ABA titula. Kup jer su igrači očigledno potcenili protivnike, a i nisu ukapirali u kakvom timu igraju i šta se od tog tima očekuje. Naravno klimali su glavom kako sve razumeju, ali očigledno je da nisu razumeli. ABA titula je otišla delom zbog spleta nesrećnih okolnosti (Dangubić i Antić povrede), delom zbog već pomenute osobine igrača, a dobrim delom i zbog suđenja na nekim utakmicama polufinala i finala.

          Treće, Alimpijević nije sam vodio tim, imao je i pomoćnike, koji po mom mišljenju takođe snose ogromnu odgovornost za neuspehe. A kao ono glavno, čak i pre sezone sam znao da može doći do problema sa autoritetom i atmosferom u svlačionici, kasnije se to i dogodilo. Najviše su me razočarali "starosedeoci" odnosno Zvezdaši koji su tu trebali da stvore jako jezgro i da ne dozvole nekakve klanove koji su se kasnije napravili (stranci pre svega). Pero Antić, Branko Lazić, Nemanja Dangubić, Milko Bjelica, morali su da uzmu stvar u svoje ruke i odbrane instituciju kkcz, a ne da se ponašaju kao gosti u ekipi dok im glavnu reč vode neki stranci. Ajde Lazić je i nešto radio, nervirao se, pizdeo na gluposti koje je svakodnevno gledao. Ali Antić, čovek koji je došao da se zajebava, Milko mrtvi koji je bio bezličan, Dangubić koji se ponašao kao gost, a ne domaćin u timu u kojem igra već nekoliko sezona.

          Sve je krenulo da puca kada su se pred kup na silu vraćali u tim Antić i Feldin, tada su igrači koji su eksplodirali i dobili neke uloge, ponovo skrajnuti i ostatak priče znamo. Mogli smo mi lako i pobediti u Podgorici, ali je činjenica tim koji je igrao finale nije onaj tim koji je gulio EL. Moguće zbog već spomenute loše osobine nekih igrača kojima je bilo preko one stvari da igraju ABA ligu posle EL.

          Alimpijević nikako nije savršen trener, ali je dobro parče drveta koje bi u narednom periodu popravljalo nedostatke i bilo sve bolje. Što je najbitnije jeftin je, ali je ovaj tim previše gluposti pravio, previše često tako da ovaj nije mogao da ostane nikako na klupi. Ja da sam se pitao, ostao bi i sledeće sezone na klupi po svaku cenu, makar ispušili i onu osvojenu KLS (a sa Alimpijevićem bi ispušili siguran sam jer su igrači odbijali poslušnost), a sledeće sezone bih rezao ako za to ima potrebe. Ovako su nam prošlu sezonu pojeli skskavci, okrivljen je Čović jer se eto kockao sa trenerom amaterom (a sve same veličine se tukle ko će na klupu i to za džabe), a ove moramo ispočetka kao i prošle. Samo što smo prošle imali EL i ostvarili smo sasvim korektan broj pobeda, gde su trener i igrači naučili da pobeđuju velike timove, a sada ćemo imato EC i nove igrače i trenera koji tek trebaju da uče kako se pobeđuje. Prošla sezona koliko god neuspešna bila, vrlo lako može biti sezona koje ćemo se po lepom sećati, ako sledeći koji dođe usere motku pa ne osvojimo ni ovaj KLS raspali.

          Comment


          • Originally posted by la haine View Post
            Zvanične titule dodeljene od strane sajta Eurohoops, oficijelnog partnera Evrolige.

            Pod jedan, Alimpijević je dobio relativno dobar tim, sa ogromnim manama, pre svega ljudskim. Stanje na tržištu nije bilo dobro, sada je još gore. Kad kažem relativno dobar, mislim da je mogao da dobije većinu timova EL, samo kada slušaju šta im se priča, a neki nisu bili u stanju da upamte dve i po komande.

            Drugo, izgubljen je kup, izgubljena je ABA titula. Kup jer su igrači očigledno potcenili protivnike, a i nisu ukapirali u kakvom timu igraju i šta se od tog tima očekuje. Naravno klimali su glavom kako sve razumeju, ali očigledno je da nisu razumeli. ABA titula je otišla delom zbog spleta nesrećnih okolnosti (Dangubić i Antić povrede), delom zbog već pomenute osobine igrača, a dobrim delom i zbog suđenja na nekim utakmicama polufinala i finala.

            Treće, Alimpijević nije sam vodio tim, imao je i pomoćnike, koji po mom mišljenju takođe snose ogromnu odgovornost za neuspehe. A kao ono glavno, čak i pre sezone sam znao da može doći do problema sa autoritetom i atmosferom u svlačionici, kasnije se to i dogodilo. Najviše su me razočarali "starosedeoci" odnosno Zvezdaši koji su tu trebali da stvore jako jezgro i da ne dozvole nekakve klanove koji su se kasnije napravili (stranci pre svega). Pero Antić, Branko Lazić, Nemanja Dangubić, Milko Bjelica, morali su da uzmu stvar u svoje ruke i odbrane instituciju kkcz, a ne da se ponašaju kao gosti u ekipi dok im glavnu reč vode neki stranci. Ajde Lazić je i nešto radio, nervirao se, pizdeo na gluposti koje je svakodnevno gledao. Ali Antić, čovek koji je došao da se zajebava, Milko mrtvi koji je bio bezličan, Dangubić koji se ponašao kao gost, a ne domaćin u timu u kojem igra već nekoliko sezona.

            Sve je krenulo da puca kada su se pred kup na silu vraćali u tim Antić i Feldin, tada su igrači koji su eksplodirali i dobili neke uloge, ponovo skrajnuti i ostatak priče znamo. Mogli smo mi lako i pobediti u Podgorici, ali je činjenica tim koji je igrao finale nije onaj tim koji je gulio EL. Moguće zbog već spomenute loše osobine nekih igrača kojima je bilo preko one stvari da igraju ABA ligu posle EL.

            Alimpijević nikako nije savršen trener, ali je dobro parče drveta koje bi u narednom periodu popravljalo nedostatke i bilo sve bolje. Što je najbitnije jeftin je, ali je ovaj tim previše gluposti pravio, previše često tako da ovaj nije mogao da ostane nikako na klupi. Ja da sam se pitao, ostao bi i sledeće sezone na klupi po svaku cenu, makar ispušili i onu osvojenu KLS (a sa Alimpijevićem bi ispušili siguran sam jer su igrači odbijali poslušnost), a sledeće sezone bih rezao ako za to ima potrebe. Ovako su nam prošlu sezonu pojeli skskavci, okrivljen je Čović jer se eto kockao sa trenerom amaterom (a sve same veličine se tukle ko će na klupu i to za džabe), a ove moramo ispočetka kao i prošle. Samo što smo prošle imali EL i ostvarili smo sasvim korektan broj pobeda, gde su trener i igrači naučili da pobeđuju velike timove, a sada ćemo imato EC i nove igrače i trenera koji tek trebaju da uče kako se pobeđuje. Prošla sezona koliko god neuspešna bila, vrlo lako može biti sezona koje ćemo se po lepom sećati, ako sledeći koji dođe usere motku pa ne osvojimo ni ovaj KLS raspali.
            Podrska za svaku rijec, stim sto bih ja malo vedrije gledao na vrijeme koje dolazi (da ne kazem buducnost )

            Comment


            • Mi smo odigrali dve (slovima: DVE) krštene utakmice u sezoni, gde se može reći da se video trenerski pečat - protiv Olija i Litvanaca.

              Sve ostalo smo dobili jer nas je krenuo šut pa smo se usrali u protivnika pre no što se snašao. Naravno, takve pobede su mislena imenica kada krene tvrdo, borba za poredak i titule. Tu gde se odlučivalo biti ili ne biti, bili smo kurac na biciklu.

              S izdušenom gumom.
              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

              Comment


              • Originally posted by Šarac View Post
                Zato sto sam napisao pre mnogo vremena da su dva trenera bili u igri, i da su trajali razgovori, glupo je da se spominje bilo koje ime. Najnovija info da je skoro sigurno da je odluceno za jednog od ta dva trenera i da mozemo uskoro ocekivati i zvanican info oko toga. To sto svaki forumas moze ovde da iznese svoje licne zelje ili svoje informacije sa kim smo u pregovorima ostaje na njima, ja nemam tu potrebu da iznosim imena bas iz onih razloga koje sam napisao u prethodnom postu.
                Od onog kvarteta trenera, nekako bi najmanje zeleo da vidim na klupi Anotonica. Mislim da bi bilo ko od preostale trojice bio bolje resenje. Imam neki osecaj da nikad u karijeri nije bio cak ni blizu neke ozbiljne kosarkaske price.

                @la haine
                Racunaj da imas 2 plusa od mene, za oba posta. Ove reputacije su veoma cudne....stalno moram da prosirim krug
                Last edited by Ivan9; 10-07-18, 08:35.

                Comment


                • Originally posted by Ivan9 View Post
                  Od onog kvarteta trenera, nekako bi najmanje zeleo da vidim na klupi Anotonica. Mislim da bi bilo ko od preostale trojice bio bolje resenje. Imam neki osecaj da nikad u karijeri nije bio cak ni blizu neke ozbiljne kosarkaske price.

                  @la haine
                  Racunaj da imas 2 plusa od mene, za oba posta. Ove reputacije su veoma cudne....stalno moram da prosirim krug
                  Evo i ti a i dosta ostalih nesto ne mirisete Antonica a on je meni bas ostavio lijep utisak dok je vodio Zvezdu. Istina nije dugo samostalno vodio tim ali je cest gost kosarkaskih klinika i vrlo uspjesan u repki. Ja za njega nemam losu rijec.

                  Comment


                  • Originally posted by la haine View Post
                    Sve je krenulo da puca kada su se pred kup na silu vraćali u tim Antić i Feldin, tada su igrači koji su eksplodirali i dobili neke uloge, ponovo skrajnuti i ostatak priče znamo. Mogli smo mi lako i pobediti u Podgorici, ali je činjenica tim koji je igrao finale nije onaj tim koji je gulio EL. Moguće zbog već spomenute loše osobine nekih igrača kojima je bilo preko one stvari da igraju ABA ligu.
                    To i ja stalno pricam. Feldin (Antic je vec proslost) je smrt za svaki tim. Totalno ne-timski igrac i ubica hemije i atmosfere. Da mu je Alimpije na vreme pokazivao put u svlacionicu, drugu bismo pesmu slusali. Ali ne samo da to nije uradjeno, vec cemo ga najverovatnije gledati i sledece sezone, tako da glavni problemi sa terena u proslogodisnjoj sezoni nisu prepoznati sto je prvi korak ka prevazilazenju problema. Iskreno se nadam da ce novi trener (ako ne bude stari a nadam se da nece) to prepoznati.

                    Comment


                    • Nije trebalo dugo čekati na odgovor , baš ovakav [emoji34]

                      Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                      Comment


                      • Glupav odgovor na bukvalno shvacenu izjavu.

                        Comment


                        • Inace samo od prodaje solja i ratluka sa nasim grbom zaradili smo 534 hiljade evra. To i jos donacije bivsih igracs i skupicemo milion za budzet.

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Glupav odgovor na bukvalno shvacenu izjavu.
                            A ti si ocekivao kakav odgovor? Intelektualan? Sa porukom?
                            Mozda da pozove Ulija Henesa i pita ga nesto u vezi KK Bajern. Finansije i ostalo. Mozda mu postane jasnije.
                            A poruka NC je jasna, samo je treba shvatiti... Ne vidim da bi bilo ko imao problem da KK bude sekcija FK, ali je FK-u problem sto bi sa novcem koji je za FK beznacajan (5-6 m), KK bio stalni ucesnih EL, a verovatno i F8, dok bi FK ispadao u kvalifikacijama...

                            Comment


                            • Originally posted by Laki21 View Post
                              Mi smo odigrali dve (slovima: DVE) krštene utakmice u sezoni, gde se može reći da se video trenerski pečat - protiv Olija i Litvanaca.

                              Sve ostalo smo dobili jer nas je krenuo šut pa smo se usrali u protivnika pre no što se snašao. Naravno, takve pobede su mislena imenica kada krene tvrdo, borba za poredak i titule. Tu gde se odlučivalo biti ili ne biti, bili smo kurac na biciklu.

                              S izdušenom gumom.
                              Konacni rezultat je bio los, ali svaka pobeda, pa makar i ne bila po ukusu nas strucnjaka u EL je sjajna. I nije tacno da su samo te dve bile OK. Bila je i ona protiv Zalgirisa u gostima OK, ali smo izgubili bez veze. Pobedili smo nekoliko na strani. Bilo je OK. Barsu u BG... To sto ti vise cenis odbranu i sto je verovatno tacno da ona donosi rezultate (sirotinji) je druga prica.
                              OK. Covek je doveden, pokusao je... Na njegovu i nasu zalost to nije proslo kako se zelelo. Ne bi bas trebalo sve pljuvati, jer nije sve za pljuvanje.

                              Comment


                              • Originally posted by Grof View Post
                                A ti si ocekivao kakav odgovor? Intelektualan? Sa porukom?
                                Nema potrebe za hvatanje za svaku njegovu svaku rec, sve dok se neke konkretne odluke ne donesu....ovo je samo vidjenje da i nasi klubovi bi trebalo da funkcionisu po sistemu uspesnih u Evropi. Nijedan ne funkcionise bas po istom principu, a ono sto im je slicno je da su to uredjeni i organizovani sistemi gde se zna vlasnik. Mozda je bas na taj sistem vlasnistva mislio, ali da ne bi nagadjao svako po svom vidjenju i predrasudama, najbolje da ne sudimo dok ne vidimo da li ce ili nece nesto od toga biti u praksi.
                                Kod nas ono sto je zajednicko za sve sekcije...i fudbalsku i kosarkasku i sportsko drustvo jeste zajednicki brend koji cini njegovu najvecu vrednost...a ne samo ime i ljubav. Ko je nosilac brenda? Pa sportsko drustvo.

                                Comment

                                Working...
                                X