Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Drakarys View Post
    Ovo drugo

    Kakav-takav, nas je i doneo nam mnogo uspeha.
    Istina. . Koja mnoge ovde boli

    Comment


    • Originally posted by Ica View Post
      Istina. . Koja mnoge ovde boli
      Uspesi Covica se poklapaju sa periodom kada je Radonja bio nas trener.. Uspeha nije bilo ni pre ni posle Radonje, te opravdano smatramo njega isklucivo zasluznim.

      Comment


      • Originally posted by Antona View Post
        Uspesi Covica se poklapaju sa periodom kada je Radonja bio nas trener.. Uspeha nije bilo ni pre ni posle Radonje, te opravdano smatramo njega isklucivo zasluznim.
        Jedan od ožaloscenih se javio . . .

        Comment


        • Originally posted by Ica View Post
          Jedan od ožaloscenih se javio . . .
          Nikada neces odrasti mali veseljace

          Comment


          • Originally posted by Antona View Post
            Uspesi Covica se poklapaju sa periodom kada je Radonja bio nas trener.. Uspeha nije bilo ni pre ni posle Radonje, te opravdano smatramo njega isklucivo zasluznim.
            A sta cemo sa ABA titulama kroz FMP/Refleks i stvaranja ogromnog broja igraca koji su danas stub reprezentacije? Nije bilo lako ni voditi KSS u onim uzasnim devedesetim.

            Isto tako se moze reci i da Radonjino lansiranje u orbitu se poklapa sa davanjem sanse od te iste Crvene Zvezde. Do tada je bio samo lokalni trener kojih ima na pleve. Ima i boljih od njega ali nisu nikad dobili sansu, i pitanje je dal ce ikad dobiti.

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              A sta cemo sa ABA titulama kroz FMP/Refleks i stvaranja ogromnog broja igraca koji su danas stub reprezentacije? Nije bilo lako ni voditi KSS u onim uzasnim devedesetim.

              Isto tako se moze reci i da Radonjino lansiranje u orbitu se poklapa sa davanjem sanse od te iste Crvene Zvezde. Do tada je bio samo lokalni trener kojih ima na pleve. Ima i boljih od njega ali nisu nikad dobili sansu, i pitanje je dal ce ikad dobiti.
              Pisao sam vec o FMP/Refleks.. Imali su svoje sjajne trenutke, neke titule i dosta dobrih igraca su izbacili ali taj projekat je propao.. FMP nije igrao ni ABA ligu kad je Covic preuzeo Zvezdu, i da Covic nije preuzeo Zvezdu FMP bi se ubrzo ugasio, sto im sleduje kad ovoga najurimo iz kluba.

              Comment


              • Originally posted by Ganac View Post
                Prvi pasus je istinit sa jednom falinkom, jesmo rangirani kao drugi ali ne uzimaš u obzir u kom stanju je klub trenutno a ne znamo ni kako će na jesen izgledati.
                Osim toga sve što je građeno i činjeno dobro- je za sezonu razrušeno (skoro sve).I KKP je nakon gubitka EL statusa bio kotiran visoko pa su pometeni u EC.

                Mi smo i dalje prvi u Srbiji, igrali smo finale regionalne u kome smo imali dva važna igrača povrijeđena, plus veoma diskutabilno suđenje u ključnom meču. U EL smo igrali sasvim solidno ako su uzmu u obzir okolnosti, tako da nije ova sezona bila kao ona sezona KKP raspada kada nisu uzeli ništa od trofeja sa sve Vujoševićem na klupi i petorkom Akojon, Milosavljević, Pavlović, Murić, Milutinov... Ne bih ovo nazvao raspadom, ali kažem visoki su nam standardi


                Što se tiče reprezntativaca, Jović i Kalina su još u RKG bili reprezentativci (ako se ne varam za obojicu ali jedan je sigurica), Gudura, Laza i Simon jesu kroz Zvezdu postali, Štime je postao kroz klubove u kojima je igrao, Kuz je došao kao reprezentativac. Za zasluge kao i za greške su odgovorni Čo i DR.

                Jovke i Kalina su bili reprezentativci u nuždi 2013 kada smo igrali destkovani, mada je Kalina tada već bio naš, tj FMPov Ali su kroz igranje u KKCZ postali to što jesu i danas. Kuz prije KKCZ i posle toga nije bio isti igrač. Čovjek je posle nas otišao u Real jbg. Zaslužan je sistem koji je uspostavljen pod Čovićem, na čelu sa Radonjom

                Sigurno da ima materijala u FMPu ali je on slabo korišten u prethodnom periodu (greška Radonjića), a možda je to zato što se tražio instant uspeh pa su i ti mladi igrači kod Ra bili zacementirani na pozicijama 12/13...Tim koji bi sastavili od ovoga što ti predlažeš nije ni za F4 ABA a o EC kvalitetima je izlišno pričati. Timu trebaju dva pleja, jedna(startna) četvorka i startni centar a toga nema u FMPu.

                Slažem se da nema kvaliteta za velike stvari, ali imaš osnovu od 8 domaćih igrača (od kojih 4 sa EL iskustvom) na koje bi trebalo dovesti još 4 ozbiljna igrača za fajt sa konkurencojom na Jadranu. To je sistem koji je dobra osnova za nas. KKP kada se raspao nije mogao da pronađe niti jednog igrača sa kojim bi mogao da ozbiljnije računa u rosteru. Ipak je lakše naći 4 igrača nego 10. Ako nema para, kao što se priča, igramo sa ovim klincima i navijamo sa F4 ABA lige, kup i domaćicu. U EC sa kalimo i kvarimo rejting


                Zaboravih da pomenem cene karata, "NAJJEFTINIJE"... ako gledamo koliko evra koštaju onda je tačno, ako gledamo odnos prosečne plate u bilo kojoj od tih država i Srbiji i odnos istih sa cenom sezonske karte, verujem da nisu najjeftinije jer one su nešto manje od polovine prosečnog primanja u Srbiji (tribine)
                Ja mislim da bi i po tom kriterijumu ipak bile najjeftinije, ali ne smijem da tvrdim... Sa tim da bih uzeo u obzir onda i veličinu grada u kome se igraju utakmnice i beogradski, a ne srpski standard i činjenicu da se radi vrhunskom takmničenju. Osim toga, smatrao sam da je ekonomska cijena karte dobar potez jer se na taj način daje samim navijačima mogućnost da pokažu koliko im je stalo do toga da gledaju KKCZ u EL. Nismo se proslavili... Prvi ja sam gledao 3 EL ove sezone i nisam ponosan zbog toga

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Pazi, raspitaj se malo kod Litvanaca i svi ce ti reci da je uspon Zalgirisa i pravljenja od njega fakticki broj 1 drzavnog projekta, je pogubno za kosarku u Litvaniji. I to se vidi i po talentima koje proizvode i po rezultatima repke njihove a i klubova. Litvanija je imala dva zlatna doba svoje kosarke. Jedna je bila 80ih kao deo Sovjetskog saveza, druga je u periodu od 2000-2010. U tim periodima je kljuc bio u konkurenciji. U SSSR su to bili cuveni dueli Zalgiris - CSKA, a u periodu od 1999/00 i 2009/2010 su Zalgiris i Lietuvos Rytas podelili titule 6:5. Taj Lietuvos je skinuo Zalgiris sa trona te godine kad je Zalgiris bio prvak EL.

                  Inace ko ne pamti ovo su igraci Lietuvosa iz tog perioda Jasikevicius, Siskauskas, Macijuskas, Javtokas, Geidraitis, Jasaitis, Kaukenas, Einikis, Gecevicius, Zukauskas itd.

                  Ovakvo stanje je dobro samo za Zalgiris, ali nemoj niko da vas laze da je overall dobro za buducnost kosarke u Litvaniji jer ostali klubovi grcaju, slicno kao i kod nas. Jedino ispravno je da postoji konkuretno regionalno/lokalno takmicenje gde se ne zna unapred ko je pobednik. Recimo ja bih voleo kad bi pred svaku sezonu bilo nepoznato da li su Zvezda, Partizan, Cibona, Cedevia, Olimpija i Buducnost konkurenti realni za titulu. Imali bi realno najkonkurentniju ( ne i najkvalitetniju) ligu u Evropi i to bi moralo da bude dobro za ceo Balkan. Makar niko od njih ne igrao EL, ali tvrda konkurencija radja kvalitet.
                  Ja se slažem da to tako može da djeluje i da ima onih koji smatraju da je to pogubno za litvansku košarku. Međutim, veća opasnost i za njih i za nas je to što smo mi male zemlje koje ne mogu dovijeka proizvoditi dobre igrače iz baze koja je vrlo, vrlo ograničena. Tako da je za očekivati da i kod njih i kod nas uskoro dođe do ozbiljnijeg pada u kvalitetu basketa upravo iz ovog razloga. Posebno kod nas koji, iako smo brojniji, imamo fudbal koji je ipak popularniji sport dok kod njih to nije slučaj, i koji smo izgubili jednu ozbiljnu bazu košarkaša koji su u Srbiju dolazili iz EX Yu ili kao izbjeglice a koji su po građi, prije svega visini i snazi, pravi materijal za košarku... Osim toga, veliki broj talentovanih klinaca odlazi u srednju školu ili na koledže odakle se vraća malo onih koji nastavljaju sa basketom i kada vidim Jankovića i Jovanovića, shvatam da bi mnogo više naredovali da su sa svojom visinom radili sa našim trenerima i po našem programu, igrači takmničarski basket i slično... nego što se uče osnovama sa 24 plus godine.

                  Litvanci sada imaju ozbiljan klub, u koji je uložen ozbiljan novac i od koga se očekuje mnogo u narednom periodu. Ljudi su uspjeli da zadrže Šarasa pored svog hajpa oko njega u postsezoni jer su procijenili da je on taj koji ih može dovesti do titule. Da je nas Radonja odveo na F4, da je bilo sreće, morali bi i Milo i Vučić da ga mole da ostane Čak je i Vujošević posle F4 2010. godine otišao iz sigurne kuće dalje, a Žalgiris je zadržao Šarasa. Drugo, Lietuvos ritas je čisto privatni klub koji drži entuzijasta, ja kod nas takve ljude ne vidim od ludog Borovice na ovamo... Sada čak i CG ima takav klub - Mornar, samo u Srbiji nema nikoga ko je spreman da uđe sa parama i da napravi oživi neki od centara u koje se svi ovdje kunu na priču.

                  Comment


                  • Originally posted by Antona View Post
                    Pisao sam vec o FMP/Refleks.. Imali su svoje sjajne trenutke, neke titule i dosta dobrih igraca su izbacili ali taj projekat je propao.. FMP nije igrao ni ABA ligu kad je Covic preuzeo Zvezdu, i da Covic nije preuzeo Zvezdu FMP bi se ubrzo ugasio, sto im sleduje kad ovoga najurimo iz kluba.
                    A ko ste to vi. Da li stvarno mislis da tu kriticnu masu imas pod svojom kontrolom i da imas tu snagu da nekoga oteras iz kluba sem ako nisi politicki aktivista u SNSu i da imas uticaja da ga oteras iz kluba. To pod 1, pod 2 nemas sta ti njega da juris iz kluba sem ovde na forumu da pises kako si toliko mocan da mozes ti nekoga da najuris iz kluba, on ce covek vrlo brzo sam otici, bas ce on da dozvoli sa punih 60 godina da ga neki anonimusi poput tebe teraju iz kluba.

                    I ako mozes skini taj avatar, taj gdin na slici nije zasluzio da ga osoba sa takvom kulturom i nevaspitanjem kao sto ti imas nosis njegovu sliku na avataru.
                    Last edited by Šarac; 02-07-18, 17:42.

                    Comment


                    • Originally posted by Šarac View Post
                      A ko ste to vi. Da li stvarno mislis da tu kriticnu masu imas pod svojom kontrolom i da imas tu snagu da nekoga oteras iz kluba sem ako nisi politicki aktivista u SNSu i da imas uticaja da ga oteras iz kluba. To pod 1, pod 2 nemas sta ti njega da juris iz kluba sem ovde na forumu da pises kako si toliko mocan da mozes ti nekoga da najuris iz kluba, on ce covek vrlo brzo sam otici, bas ce on da dozvoli sa punih 60 godina da ga neki anonimusi poput tebe teraju iz kluba.

                      I ako mozes skini taj avatar, taj gdin na slici nije zasluzio da ga osoba sa takvom kulturom i nevaspitanjem kao sto ti imas nosis njegovu sliku na avataru.
                      Mislio sam na to da cemo ga iz kluba najuriti moji istomisljenici i ja, kojih ima i na ovom forumu a koji Zvezdu vole i gledaju i pre Covica, ako mozes i da zamislis u svojoj glavici da takvi postoje... Nisam mislio da ga teram iz kluba sa aktivistima SNSa ili sa bracom.

                      Otkud tebi u opste to da SNS hoce da otera Covica iz kluba, imas neki info u vezi toga ili guslas glupost po obicaju?
                      Avatar je tu da podseca kakvog debila imamo za predsednika
                      Last edited by Antona; 02-07-18, 18:21.

                      Comment


                      • Originally posted by Antona View Post
                        Mislio sam na to da cemo ga iz kluba najuriti moji istomisljenici i ja, kojih ima i na ovom forumu a koji Zvezdu vole i gledaju i pre Covica, ako mozes i da zamislis u svojoj glavici da takvi postoje... Nisam mislio da ga teram iz kluba sa aktivistima SNSa ili sa bracom.

                        Otkud tebi u opste to da SNS hoce da otera Covica iz kluba, imas neki info u vezi toga ili guslas glupost po obicaju?
                        Avatar je tu da podseca kakvog debila imamo za predsednika

                        Odlicno, imas priliku da sa reci predjes na delo vec na skupstini sledece nedelje. Dogovorite se vas ovde koliko vas ima (valjda vas ima oko 100 nadam se) mada je dovoljno i da imate vecinu od 34 clanova skupstine da tu tvoju ideju i sporovedes.

                        Sns smenjuje ljude po mesnim zajednicama sela oko Ljiga a ne da se ne pita za postavljanje prvog coveka kluba KKCZ.

                        Svi smo mi gledali i FK CZ i KKCZ pre Covica ima nas koji pamte i Bari i Tokio, ima nas koji pamte i 17 uzastopnih titula KKP, nego verovatno tada nisi pratio kosarku jer ti bio blam da te komsija grobar svake godine zajebava. Vervotno si mu se popeo na glavu poslednjih 5 godina lececi komplekse koji ti je nabio, fudbal nam je odavno u rupi i samo mi stariji mozemo da se branimo da ipak imamo Bari a oni Fljamurtari.I sta se desava desi se jedna godina bez EL i titule i komsija ti verovatno probio glavu vise nego ti njemu pa si sada frustriran, sada bi sve da menjas da bi opet osvajao titule. A za zivota izgleda samo pamtis titule pod Covicem, pa si sada opet ostao bez svoje omiljene igracke, ajde da ga lincujemo.

                        Imas moj predlog, organizujte se i uz nadu da ces uspeti da organizujes svoje istomisljenike dodji do Kalemegadana sledece nedelje.

                        Ja ne guslam, vec samo pisem, ko hoce da cita moze, ko hoce da replicira kulturno, kulturno i odgovorim, tebi odgovoram samo do nivoa pristojnosti koji zasluzujes, nikada nisko i bezobrazno kao sto je tvoj stil.

                        Comment


                        • Nema neke velike razlike izmedju Covica i SNS-a. Covic je bio dobro resenje, posto je uvek znao uz svaku vlast da bude i da to iskoristi za svoje licne i poslovne interese. To je takozvani lov u mutnom. On da bi opstao i bio trpljen mora da radi konstantno velike stvari, posto kao sto sam kaze Zvezda ne trpi osrednjost.

                          On je izgubio pricu onog momenta kada je izgubio bitku za FKCZ, imao je bolju poziciju tu od Terze ali je izgubio nazalost KKCZ, posto me FKCZ ne zanima ni promil...odavno...

                          Dal moze da sredi situaciju, bilo bi lepo....Opet na kraju mi je Covic prihvatljiviji od sns-a, POSTO SE STVARNO NADAM DA CE ONI PRE ILI KASNIJE, bar se nadam, zavrsiti po zatvorima ove lepe ali pokradene Srbije...ali opet to moze potrajati jako dugo posto je ovde narod retko glup za ovaj deo sveta...

                          Svestan sam da se vrti prica oko FKCZ,a mi kao navijaci KKCZ mozemo samo da se molimo da udju u tu famoznu LS, da se dovoljno nakradu i da onda nesto vise daju i nama..drugaciji izlaz trenutno ne vidim..

                          Kada se samo setim kada su rumuni koji su ovde dolazili na nadnicu krenuli privatizaciju muka mi zapadne koliko smo mi ustvari zaostalo drustvo za rumunijom, kamoli za ostatkom Evrope...talenta cemo uvek imati,a na nama ljubiteljima kosarke klupske je pre svega da sacekamo neka lepsa vremena, koja ce doci.....za jedno 10-20 godina..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by Antona View Post
                            Mislio sam na to da cemo ga iz kluba najuriti moji istomisljenici i ja


                            Vas četvorica

                            Comment


                            • Originally posted by Šarac View Post
                              A ko ste to vi. Da li stvarno mislis da tu kriticnu masu imas pod svojom kontrolom i da imas tu snagu da nekoga oteras iz kluba sem ako nisi politicki aktivista u SNSu i da imas uticaja da ga oteras iz kluba. To pod 1, pod 2 nemas sta ti njega da juris iz kluba sem ovde na forumu da pises kako si toliko mocan da mozes ti nekoga da najuris iz kluba, on ce covek vrlo brzo sam otici, bas ce on da dozvoli sa punih 60 godina da ga neki anonimusi poput tebe teraju iz kluba.

                              I ako mozes skini taj avatar, taj gdin na slici nije zasluzio da ga osoba sa takvom kulturom i nevaspitanjem kao sto ti imas nosis njegovu sliku na avataru.
                              Sarac suvise licno shvatas svaku kritiku na racun Covica kao da si Covic licno.
                              I tvoj govor je upravo ono sto zameram Covicu.
                              Svako ima pravo na misljenje. Nevaspitan je neko sto misli da Covica treba oterati?????????? Jel to Covic postao parametar vaspitanosti prema kome se treba upravljati?
                              Evo ja sam misljenja da Covica ne treba terati ali da treva sam da ode ako ne moze da obezbedi funkcionisanje kluba. Hvala mu za sve ali svemu dodje kraj.
                              Terao je I taj Covic mnoge kako iz kluba tako I u toku politicke karijere. Garantujem da je bilo koji navijac koji pise na forumu olicenje vaspitanosti, postenja, ljudskosti u odnosu na tog istog Covica.
                              I da nesto ne vidim da je saka nas bila mala pre 6,7 godina na Kalemegdanu.

                              Comment


                              • Svako ko misli da je prije Covica bilo bolje taj je za mene apsolutni idiot.
                                Ni jedne titule od 98, 15mil eura duga, 4 igraca pod ugovorom, apsolutni raspad kompletnog KK "strucno" vodjenog od raznih Vesica i slicnih.
                                Sad vam lose 11 titula, igranje EL sa zapazenom ulogom i minimalnim budzetom? Malo sve titule prvaka drzave od pionira do seniora?
                                Svi lafo pratili Zvezdu prije Covica, aha jeste 100%

                                Comment

                                Working...
                                X