Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • – Када сам постао први тренер, ја сам тежио ка томе да спуштамо лопту доле у рекету. Поред Омића, покушавали смо то и са Давидовцем и Јанковићем. Инсистирао сам на томе, а опет не знам да ли сам у томе успео, и у коликој мери. Ми до шута за три поена морамо доћи из изграђених позиција, а не из неизнуђених ситуација, шутева преко две руке, контра напада, јер онда неке друге ствари трпе, попут офанзивног скока и дефанзивног баланса. Нисам ја против шута за три поена, далеко од тога, само он мора да буде последица изграђеног напада.
    Kamo sreće da je bio trener od početka.
    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

    Comment


    • Top je kao i Nesa Ilic legenda ovog kluba, ne bi trebalo pljuvati te ljude. Imajmo bar tu ogradu, liniju gde cemo stati.
      Sto se tice skautinga...ne znam ko je bio zaduzen u klubu ali za ovakve promasaje moraju da snose konsekvence...uzasno odradjen prelazni rok, takodje i onaj ko je doveo pokusaja od trenera a to je Co, mora da snosi odgovornost. Coa ne moze da abolira "gde smo bili 2011" nema spavanja na lovorikama...dakle, sjebali su sezonu Co, skauti i nazovi trener.
      Trener je popio simiku, to ocekujem i za skaute a za Coa ocekujem da se malo smiri i da pusti ljude koji znaju svoj posao da rade (trener da trenira tim, skauti-pravi ne priuceni...da nadju pojacanja jeftina a dobra).
      Last edited by nebitan; 16-06-18, 06:48.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • I ja sam za to da Ćoki ostane,gresio jeste naravno,ali je uradio mnogo više dobrog nego lošeg. . .dezurnih kritičara uvek ima tako da slobodno kritikujte,svako ima pravo na svoje misljenje. .
        Ali ismevati Topa. . Nešu Ilića. . .to je sramota za zdrav razum!

        Comment


        • Ne moze se reci da je skauting los, ili da su igraci losi. Njihove pojedinacne karakteristike su zadovoljavajuce i sasvim dovoljne za jedan EL tim. Problem je u tome kako su izgledali kao tim. Lesor nije los ako se uzme cinjenica da ima 20g, odigrao je par odlicnih utakmica, opasan na off skoku, borac... Feldin je decko opasan suter, sipa iz svih pozicija a njegovi napadi su 50% bili iz pika gdje bas i nije najjaci. Rocesti je napadacka masina, probije koga hoce, ima pregled igre, nestvarno inteligentan. Antic iskusan, ali zbog povrede, partije kao Real, Zalgiris nisu bile moguce u kontinuitetu, Bjelica 10 sezona u EL, ona partija protiv Partizana je pokazatelj koliko moze, Dangubic, Dobric... Imaju oni mana ali daleko od toga da je ovaj rezultat bas realan. Jedini promasaj su J&J, mada obzirom na prvu profi sezonu, ja nisam nezadovoljan.

          Comment


          • Originally posted by Victor BG View Post
            Ne moze se reci da je skauting los, ili da su igraci losi. Njihove pojedinacne karakteristike su zadovoljavajuce i sasvim dovoljne za jedan EL tim. Problem je u tome kako su izgledali kao tim. Lesor nije los ako se uzme cinjenica da ima 20g, odigrao je par odlicnih utakmica, opasan na off skoku, borac... Feldin je decko opasan suter, sipa iz svih pozicija a njegovi napadi su 50% bili iz pika gdje bas i nije najjaci. Rocesti je napadacka masina, probije koga hoce, ima pregled igre, nestvarno inteligentan. Antic iskusan, ali zbog povrede, partije kao Real, Zalgiris nisu bile moguce u kontinuitetu, Bjelica 10 sezona u EL, ona partija protiv Partizana je pokazatelj koliko moze, Dangubic, Dobric... Imaju oni mana ali daleko od toga da je ovaj rezultat bas realan. Jedini promasaj su J&J, mada obzirom na prvu profi sezonu, ja nisam nezadovoljan.
            Najveci problem je trener. Totalna neznaliza i debil nas je ukopao.
            Slazem se sa tvojim upisom. Imali smo ubedljivo najjaci tim u ABA liigi. Igracki za klasu ispred Buducnosti i Cedevite.
            E sad budaletina je dozvolila anarhiju u igri, igru ,,trci i pucaj,,. Ocajna fizicka sprema, losa atmosfera u timu i na kraju bi sta bi.
            Opet kazem ubedjen sam da je prevara smenjena posle kupa uzeli bi ABA ligu.

            Comment


            • Lose je odradjeno jer:
              Su igraci koji su skautirani i dovedeni "jednosmerni" i imaji solidnu do dobru ofanzivnu komponentu ali su defanzivno krateri...koje je nemoguce sakriti na terenu, zatim je doveden mlad centar sa kojim je trebalo raditi (Lesor) na nekim fundamentalnim stvarima, na razumevanju igre, doveden je Pero da zavrsi karijeru i vise je treninga bilo u kafani nego i Pioniru...JJ dvojac su bili kao Alise kada su dosli i definitivno struka ne zna da ih iskoristi...na pocetku sezone su doveli Apica koji je jedva i za ABA kvalitet, Davidovac koji ima kosarku u glavi i glavu za pleja ali je telo zarobljeno izmedju pozicija 3 i 4...spor za trojke a slab za cetvorke i Radicevic koji je zaista enigma.
              Roc ima prellep dribling i sut ali je svojom visinom i igrom u odbrani bio poslastica za protivnicke trenere i bekove, Feldin ako ga krene sut (a to je na svakih 7-10 utakmica)protivnik je najebao ali to je mnogo para za ono sto pruza i u odbrani je u stavu "boli me tuki da se cimam".
              Na sve to dodati tresnjicu - nazovi trenera koji ne da nije pokusao da izvuce iz njih najbolje vec nije pokusao ni da ih uklopi. Od pocetka je furao nesto iz svoje sveske bez obzira koga ima na raspolagamju i da li oni to mogu da iznesu. Za njega je sto bi moj profa rekao ocena "nulac je ocena za tebe mulac"...
              I Bjelica ili ti zrtveno jagnje - skupi igrac za 15 minuta kosarke, igrac koji je morao biti druga cetvorka.
              Last edited by nebitan; 16-06-18, 09:34.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Originally posted by Ganac View Post
                Lose je odradjeno jer:
                Su igraci koji su skautirani i dovedeni "jednosmerni" i imaji solidnu do dobru ofanzivnu komponentu ali su defanzivno krateri...koje je nemoguce sakriti na terenu, zatim je doveden mlad centar sa kojim je trebalo raditi (Lesor) na nekim fundamentalnim stvarima, na razumevanju igre, doveden je Pero da zavrsi karijeru i vise je treninga bilo u kafani nego i Pioniru...JJ dvojac su bili kao Alise kada su dosli i definitivno struka ne zna da ih iskoristi...na pocetku sezone su doveli Apica koji je jedva i za ABA kvalitet, Davidovac koji ima kosarku u glavi i glavu za pleja ali je telo zarobljeno izmedju pozicija 3 i 4...spor za trojke a slab za cetvorke i Radicevic koji je zaista enigma.
                Roc ima prellep dribling i sut ali je svojom visinom i igrom u odbrani bio poslastica za protivnicke trenere i bekove, Feldin ako ga krene sut (a to je na svakih 7-10 utakmica)protivnik je najebao ali to je mnogo para za ono sto pruza i u odbrani je u stavu "boli me tuki da se cimam".
                Na sve to dodati tresnjicu - nazovi trenera koji ne da nije pokusao da izvuce iz njih najbolje vec nije pokusao ni da ih uklopi. Od pocetka je furao nesto iz svoje sveske bez obzira koga ima na raspolagamju i da li oni to mogu da iznesu. Za njega je sto bi moj profa rekao ocena "nulac je ocena za tebe mulac"...
                I Bjelica ili ti zrtveno jagnje - skupi igrac za 15 minuta kosarke, igrac koji je morao biti druga cetvorka.
                Naravno, ali se mora priznati da se vremena i para nije imalo za nesto bolja rjesenja pa je i ovakav setup bio sasvim dovoljan da se uradi nesto vise. Pricam na konto pojedinacnih rjesenja a sad to sto se nije napravio kompaktan tim, najvise je do trenera. Vjerujem da je imao vremena da pazljivo posmatra svakog igraca, obavi intervju, pogleda uzivo, skupi info od bivsih trenera/saigraca da bi selekcija nesto drugacije izgledala.
                Boze moj, idemo dalje, covjek uci dok je ziv.
                Samo eto moja poenta da smo iako skroman budzet i nedostatak vremena skupili finih igraca, bar sto je do skautinga. Onaj koji je klimnuo glavom da se dovedu je ujedno i krivac za rezultate.

                Comment


                • Samo me zivo zanima koliko je nas poreske obveznike kostala vajld karta za komsije u evrokupu njima izgleda lepo ide a nas se predsednik svako jutro gleda uru vremena u ogledalo i sve vice gde si najlepsi i najpametniji narcis da te bog sacuva.

                  Comment


                  • Originally posted by kankkunen View Post
                    Šta je tu problem?
                    Aj Kosovica mogu donekle i da progutam, ali Ljubotinu?

                    Scouting mora da rade ljudi koji imaju iskustva u tom poslu. Ljubotina ima sta konkretno? Pa i Kosovic...

                    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                    Comment


                    • Aha, dobro.
                      Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                      biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                      Comment


                      • Originally posted by ajkisloba View Post
                        Samo me zivo zanima koliko je nas poreske obveznike kostala vajld karta za komsije u evrokupu njima izgleda lepo ide a nas se predsednik svako jutro gleda uru vremena u ogledalo i sve vice gde si najlepsi i najpametniji narcis da te bog sacuva.
                        Manje nego vas proslosezonski roster na celu sa trenerom.
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Al najsmjesnije je to cova nas uo ili sta vec jer on je sve od ekonoma do predsednika kluba saziva za jul najpre da se okupaju pojebu par starleta pa ce onda da sednu i da donesu odluke vazne za funkcionisanje kluba.
                          Ovo je klasicno ali ono najklasicnije drkanje mozga nas navijaca.

                          Comment


                          • Skauting vodi Misko..ovo dvoje su tu, da pitaju dal igracima sta treba i da poture stolicu Topu na TO..da se ne lazemo previse..pitaju se kao i ja ..

                            Top je covek gospodin i bojim se da moze biti izmanipulisan sada posebno ali to je vec njegov problem. Sto se tice Neshe Ilica, ne ponasa se kao legenda kluba i to je jednostavno tako...neki veseljak da ne kazem nesto teze i ne vidim njegov doprinos, eventualno kao Mutisha u reprezentaciji..Sta je on SD? daj ljudi da se ne zezamo..jos usao na listu sns-a...

                            Top je ljudina i ne bih voleo da ga NC istrosi, jos on ne zna tu skroz kako se igra..doduse i sa njim sam na rezervi ali mu mogu dati vreme da vidim sta i kako radi..Bitno je da ima svoje Ja, to je prvi preduslov, za sve ostalo ce biti lako.

                            Kad vidim tim Buducnosti za ovu sezonu, mislim da ih mozemo napasti ali ne sa Topicem, tu nemamo sanse....to je bar jasno kao dan...
                            Last edited by LosmiSK; 16-06-18, 11:27.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Rocesti, Peno

                              Milosavljevic, Nenadic, Dobric

                              Davidovac, Abromaitis

                              Jankovic,Simanic,Suton

                              Omic, Ojo,Ristic

                              Gazimo Buducnost sa pola gasa, ali za ovo treba para )) da naucimo Oja i Jankovica odbrani.. bili bi neprejebivi, nesto slicno ovome...i nema greske..ono tamo je divljina teska..sa ovim bi ih restartovali na sitne delove..
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                Rocesti, Peno

                                Milosavljevic, Nenadic, Dobric

                                Davidovac, Abromaitis

                                Jankovic,Simanic,Suton

                                Omic, Ojo,Ristic

                                Gazimo Buducnost sa pola gasa, ali za ovo treba para )) da naucimo Oja i Jankovica odbrani.. bili bi neprejebivi, nesto slicno ovome...i nema greske..ono tamo je divljina teska..sa ovim bi ih restartovali na sitne delove..

                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X