Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ica View Post
    Ojo ce za godinu dana da vredi tri puta više,Dobric,Davidovac vec vrede a Gudura sam koji je prodat za milion nam je doneo jako puno. . .pljujete tamo gde nema nikakvog osnova!
    Savaki upis koji ne deli tvoje misljenje je pljuvanje.

    Comment


    • Budimo realni, stečaj nije opcija za Zvezdu i Partizan u državi Srbiji. To nijednoj vlasti narod ne bi oprostio, hleba već nemaju još i igre da im uskratiš.
      Dakle, imaš dva rešenja, ovo što je Zvezda uradila, založila ime, grb i obeštetila poverioce u nekom razumnom roku ili ovo što je Partizan uradio - ništa, molili državu da ih oslobodi nagomilanog poreza, prepustili vladajućoj stranci da vedri i oblači 100% u klubu, dovodi nestručne ljude po partijskoj liniji.
      Da se ja pitam, izabrao bih treće rešenje koje takođe nudi kontinuitet rada kluba - prodao bih ga u onom stanju, makar za 1 € i uneo 100% privatni kapital u klub da nastavi da posluje na zdravim i transparentnim osnovama. Nažalost, za državu je i to bilo previše da se odrekne tog kolača, na neki način bi priznali da ne umeju da upravljaju sportskim klubom, što je de facto i istina, i pokazali svoju nesposobnost i lopovluk, pa je iznađen UPPR.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by Victor BG View Post
        Da, samo sto smo mi cekali godinu dana na EL od ambisa do EL. Pa ako se neko provukao zbog duplih ugovora i nerealnih pozajmica, meni je OK.
        A i najveći poverioci , Beko i Co ,su pristali da zaborave dug za marketinške usluge[emoji41]

        Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
        Last edited by Samo Zvezda; 11-06-18, 14:23.

        Comment


        • Originally posted by MannyCalavera View Post
          Kapiram potpuno o cemu pricas. I mislio sam da se ugasi klub, opet kazem to ne bi bio kraj sveta. Mogao je neko 2012 da napravi KKCZ neki novi klub i da krene sve ispocetka. Zar ne? Ja samo kazem da to nije ni bruka ni sramota, i desava se cesto u sportu.

          Meni smeta samo netransparentnost te saradnje i koliko je ona zapravo isplativa za KKCZ. A sve zarad toga da nesto se ne bi ugasilo pre 7 godina...
          Moglo bi, ali je pitanje koliko bi se ljudi vezalo za taj neki novi klub koji bi se zvao Crvena Zvezda Bemax npr. u vlasnistvu npr. brata Miska Raznatovica ili neke trece xyz persone, i sa nekim trecim simbolima. S obzirom da smo usli sa 15 miliona evra gubitka, svaki scenario gde tog gubitka nema je isplativ po Zvezdu, pa cak da je u tom celom poslu i FMP na neki nacin oprihodovao toliko. Pitanje je samo da li je to bilo najisplativije za drzavu, a takodje teranjem u bankrot svi poverioci bi izduvali za svoja potrazivanja gde ima i onih koji su posteno zaradili svoje pare.

          Comment


          • Eto koliko su ljudi razliciti. Mene recimo uopste ne zanima da li se i u kojoj srazmeri taj novac koji KKCZ dobija od drzave deli izmedju KKCZ i FMP. Sve dok postoji odlicna saradnja izmedju ova 2 kluba apsolutno je nebitno kako se deli novac.
            Cak i da je tacan taj iznos od 400k€ godisnje dovoljno je da novac od Boldena(600k) recimo ide KKCZ a ne FMP. Evo verujem i da je trenutna cena Odza tu negde oko tog godisnjeg iznosa. Ako se dobro secam i za Dobrica smo imali ponude od 300k proslog leta.
            Hala kosta, mladje kategorije kostaju, ljudi koji ih treniraju kostaju, sportska akademija kosta, medicinsko osoblje kosta...kada bi dobijali tog 1-2 igraca godisnje sasvim bi bilo zadovoljavajuce za taj iznos. Pa eto jednog Radicevica smo platili 150k godisnje a sledece sezone kada bude presao Usokovic kod nas ustedecemo tih 150k za nekog "novog Radicevica". Igraci koji prelaze iz FMP-a kod nas za nisku platu imaju svoju vecu kosarkasku vrednost(u smisli da bi nam trebalo daleko vise novca da na trzistu kupimo igraca ekvivaletnih karakteristika). Ja ne vidim kako je KKCZ u minusu od zavrsetka UPPR u odnosu na FMP.
            Evo samo da saberemo Boldena(600k), Dobrica(dobijali 300k ali ga nismo prodali), Odza(verujem da moze da se uzme 300k za njega) to je vec 1,2 miliona. A gde su tu Radanov i Nenadic koji ce verovatno preci kod nas sledece sezone, Davidovac koji je vec presao...
            A opet ne mozes placati samo 1-2 igraca koji su prospekt. Eto sta se nama desilo sa Borisom. Placamo mu skoro pola iznosa za ceo FMP i sta smo dobili od njega? Mora se dovesti vise igraca, placati ih i da najbolji isplivaju.

            Sasvim je druga prica da li se u FMP-u dobro radi i da li dobijamo dobre igrace ili bi to moglo bolje. Sigurno je da uvek moze bolje ali je i problem u drzavi. Nekadasnji kosarkaski centri su ugaseni, bazen iz kog crpimo talente je sve manji i da KSS ima bilo kakvu strategiju gde bi se napravilo takmicenje koje bi KSS dugorocno finansirao i da recimo 8-10 klubova moze da plati trenere, igrace da razvijaju igrace, da mogu da plate autobus da odu na Kup utakmice...
            10 klubova po 100k€ je milion godisnje. Izjednace KKP sa nama i ostatak novca ide u finansiranje nekadasnjih centara. Strateski razvoj kosarke u Srbiji

            Da postoje kosarkaski centri u Srbiji mogli bi recimo umesto da placamo FMP da jednostavno pokupimo najbolje igrace iz tih centara, platimo li ili ne(na dodjem ti - kao sto su neki nekada radili) i onda nam FMP ne bi trebao. Ali....

            Comment


            • Manny bi da izmjeri svako zrno ugovora i da ako smo mi donji, izravna sve na 0.
              Ali buraz mi ne da smo bankrotirali, vec smo dozivjeli totalni preporod sto na finansijskom, organizacionom i sportakom nivou. Sad i da se prekine saradnja Zvezda nece biti u debelom minusu bez mogucnosti da se takmici. Ako ode Covic, doci ce neko drugi kome ce drzava da upumpava pare kao i 2013-14 i naizgled ce sve biti sjajno, ako se uspostavi sistem eto nama nove radosti ako ne... izvrsicemo rokadu sa Partizanom

              Comment


              • Opet ponavljam, ne moze da se gleda proces samo nakon zavrsetka UPPR-a, jer i tokom istog je bilo novca koji se slivao u FMP.

                Da je tokom UPPR-a sav novac isao samo na servisiranje poverioca i sl. pa da kazes da nema veze. Ovako ima veze itekako. Koriscenjem imena KKCZ je u periodu od 7 godina upumpano X para. Ja bih voleo da se taj iznos otkrije, i onda tek mozemo da pricamo o isplativosti necega.

                Moj arugment pre svega je da klub treba da ima svoju imovinu i infrastrukturu. I ako mi placamo 400K godisnje FMP-u, to je novac za koji smo vec mogli da imamo kompletnu svoju infrastrukturu. I to da ne gledamo uopste UPPR period. Nego evo zadnje 2-3 sezone od kad smo izasli iz istog. Jel neko misli da za 1,2 nismo mogli da dignemo halu sa terenima i opremimo je? Platimo sami trenere, fizioterapeute i sl?

                Placas nekom rentu za nesto a manje te kosta sam da ga napravis. Pa to je ludilo. Fora je u tome sto bi tu Covic odlepio i ostao bez svog stalnog finansiranja. A mi uvek mozemo da razigravamo mlade u drugim klubovima. Das nekog Zlatiboru, Borcu itd itd. A mi ovako em placamo FMP, em nemamo nista svoje. Onog dana kad se zavrsi ta saradnja, mi smo opet goli...

                Comment


                • Originally posted by Victor BG View Post
                  Manny bi da izmjeri svako zrno ugovora i da ako smo mi donji, izravna sve na 0.
                  Ali buraz mi ne da smo bankrotirali, vec smo dozivjeli totalni preporod sto na finansijskom, organizacionom i sportakom nivou. Sad i da se prekine saradnja Zvezda nece biti u debelom minusu bez mogucnosti da se takmici. Ako ode Covic, doci ce neko drugi kome ce drzava da upumpava pare kao i 2013-14 i naizgled ce sve biti sjajno, ako se uspostavi sistem eto nama nove radosti ako ne... izvrsicemo rokadu sa Partizanom
                  Zapravo gresis. Ja samo govorim o ekonomskoj opravdanosti i isplativosti necega. Evo primera. Imas klub 15 milki u minusu i pred stecajem. Jel treba uci u neki UPPR i fuziju, da ne dodje do tog stecaja i onda narednih 4-5 godina ubacivati svake godine po 4-5 milki u klub da bi iz toga izasao i da opet budes jedva nulovan, i dalje nemas imovinu a i dalje nisi profitabilan, vec pravis minus.

                  Zar nije logicnije da pustis da to ode u stecaj. Napravis novi klub ili kupis neki u nizem rangu, kupis od kluba u stecaju pravo na brend, marketing, grb ime i sl. I krenes ponovo. Te pare koje si kao drzava ionako morao da upumpas da bi ih vadio iz UPPRa mozes sada da upumpas duplo manje u novi klub, izgradis mu ceo youth setup i hale, i svake godine po korak ides napred.

                  Sve samo zarad toga da bi rekao, e nije bruka nije stecaj. Mali ljudi pate od toga...

                  Comment


                  • Hmmm jebga nemam sad vremena, negdje se slazem, negdje ne. Poenta do koje ti ne dopires je da nema bankrota za CZV i PAR. Poenta do koje mi ne dopiremo je to sto ti pricas, jer se vracamo na temu privatizacije koje opet i znas sam, ne moze biti.
                    Edit: to sto ti pricas je sasvim normalno ovo o cemu ja pricam je realno, jer Srbija.
                    Last edited by Victor BG; 11-06-18, 14:53.

                    Comment


                    • Originally posted by Victor BG View Post
                      Hmmm jebga nemam sad vremena, negdje se slazem, negdje ne. Poenta do koje ti ne dopires je da nema bankrota za CZV i PAR. Poenta do koje mi ne dopiremo je to sto ti pricas, jer se vracamo na temu privatizacije koje opet i znas sam, ne moze biti.
                      Edit: to sto ti pricas je sasvim normalno ovo o cemu ja pricam je realno, jer Srbija.
                      Pazi cak i ne mora da bude privatizovan. Moze da napravi drzava novi klub.

                      Dovoljno sam objektivan da znam da prica o UPPR, nije samo spasavanje Zvezde od stecaja i jedan viteski akt NC. To je uhlebljenje FMP-a dugorocno na drzavnu sisu. I pristup NC vecim parama koje kao FMP ne bi mogao nikako da ima. Uvek kazem, nemam ja protiv interesnog poslovanja nista. To je sasvim normalno da svako gleda svoj interes. Zvezda kao klub je mogla bolje da prodje u svemu tome.

                      Srbi su izuzetno tolerantan narod i trpa svakakva sranja i govna od vlasti vec decenijama. Mislis da bi izbio revolt kad bi se ugasio KKCZ i otvorio novi? To je kao da ne znas u kojoj zemlji zivis. Bilo bi isto kao i sada. Pevali bi Grobari kurva se ugasila, ko sto sad pevaju FMP2 i sl. I to bi bilo to. Cim bi ta nova Zvezda bila stabilna i takmicila se, sve bi se to zaboravilo. Eto to bi bio topic za navijacka prepucavanja po forumima i to je to.

                      Svaki dan javnost guta mnogo vece prevare i pljacke, ali kao stecaj KKCZ bi bio kap koja prelije casu. Nema govora...

                      Comment


                      • Ja bi mrtav pao to da dozivim. Bukvalno. Nikad u Zvezdi nisam igrao, zivio skoro citav zivot u drugom gradu, imam super zivot, al Zvezda da se ugasi = infarkt.
                        Da, negdje jesi u pravu da je Covke preko Zvezde ispunio svoje zelje da sam odlucuje i da ima armiju navijaca, ali su sa uppr sticene neke krupne ribe, ima i toga. U stecaju bi pred sudom bio raspakovan svaki ugovor do najsitnije fakture, letjelo bi perje. Zato nikad neces doziviti bankrot Partizana ili CZV

                        Comment


                        • Guduric bi postao igrac i da nije odigrao tu sezonu za FMP u KLSu.
                          Stvarno je glupo da se FMpu pripisuju zasluge za transfer od 1m
                          Last edited by Antona; 11-06-18, 15:08.

                          Comment


                          • Mileru nije duzna Zvezda nego Radovic i on treba da mu plati.???????
                            Covic prevazilazi sam sebe zaista.

                            Comment


                            • Ma treba da pravimo neku totalnu alternativu. Nalozimo Rihannu da udje u sport i kupi Zvezdu

                              Ovde je Maya Berovic inspirisala pojedince da trpaju ko Jordan, sta bi tek Rihanna odradila Ionako svaki Srbin se lozi da kara crnkinju. Mislim da Jankela bi bio MVP Evrolige u prvoj sezoni.

                              Ona je ionako Alfa Ciganka Uvuche nam posle kapital sa Barbadosa, opran i mirisan
                              Last edited by MannyCalavera; 11-06-18, 16:03.

                              Comment


                              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                                Ma treba da pravimo neku totalnu alternativu. Nalozimo Rihannu da udje u sport i kupi Zvezdu

                                Ovde je Maya Berovic inspirisala pojedince da trpaju ko Jordan, sta bi tek Rihanna odradila Ionako svaki Srbin se lozi da kara crnkinju. Mislim da Jankela bi bio MVP Evrolige u prvoj sezoni.

                                Ona je ionako Alfa Ciganka Uvuche nam posle kapital sa Barbadosa, opran i mirisan
                                Velis tu da preusmjerimo 400k

                                Comment

                                Working...
                                X